Widok

Dziwny trawnik

Czy od weekendu ktos zauwazyl u siebie dziwne rdzawobrazowe plamy na trawniku ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawdopodobnie masz larwy chrabaszczy. Podgryzaja korzonki i trawnik umiera. W przeciagu kilku tygodni jezeli zauwazysz wyklute owady nad trawnikiem to masz problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy jest jakiś sposób aby to zlikwidować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciezko to wyeliminowac. Raczej mozna zapobiegac np dobrze nawożąc trawnik aby ten zbudował silny system korzeniowy. Już dwa razy musiałem zdzierać trawnik przez to cholerstwo. Cala trawa uschła i ptaki rozdziobały reszte. Warto zauważyć że larwy chrabąszczy wylęgaja sie nawet do 2 3 sezonów w trawniku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest kilka środków chemicznych, które mogą pomóc: https://poradnikogrodniczy.pl/pedraki-w-trawniku-zwalczanie-jaki-srodek-na-pedraki.php

Nemasys G - dostępny tylko dla wyspecjalizowanych firm
Biomass Sugar
P-DRAKOL
Dursban 480 EC
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nemasys G oraz nowszy NemaGreen są dostępne od ręki na http://www.agroconsult.com.pl również w małych opakowaniach, kto pisze takie bzdury że tylko dla wyspecjalizowanych firm? Preparaty dostępne cały rok.... Pozdrawiam Maciej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@ Barbara, pędraki chrabąszcza mają skorupkę z hityny, hitynę rozpuszcza cukier 1 kg cukru na 5 l letniej wody , rozmieszać i podlewać miejsca żerowania larw. O ile z larwami sobie poradzisz, teraz kolej na chrabąszcze, chrabąszcze podczas chłodniejszych nocy, popadają w stan odrętwienia, żerują na drzewkach, krzewach owocowych, latarka w ręce, otrząsasz drzewka. Może nie brzmi to zbyt poprawnie ale rozdeptujesz je, oczywiście możesz je zebrać w pudełko i poprawnie wg zasad UE ;-) wywieźć je parę kilometrów od miejsca zamieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dziękuję przemyślę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od wczoraj plaga chrabąszczy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja od kiedy mam krety nie mam chrabąszczy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup kota: przepędzi krety i ptaki, wrócą chrabąszcze :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Święta prawda. Kilka lat temu pewien kret zawzioł się na mój trawnik.Scigalem zbója i w końcu przegoniłem. Już wkrótce miałem na działce nornice i chrabąszcze w ziemi. Poletka suchej trawy. Od tej pory wolę mieć krecika niż larwy chrabąszczy oraz nornice która tnie korzenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To susza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Siłownia (6 odpowiedzi)

Czy są siłowni w Bojanie albo w pobliżu dla dorosłych i młodzieży?

Żabka w Bojanie (84 odpowiedzi)

Witam, czy ktos wie czy jest szansa na powstanie sklepu żabka na terenie Bojana? Bo obecnie chyba...

Zakup bliźniaka (16 odpowiedzi)

Cześć Wszystkim, Planuje przeprowadzenie się do Bojana z Gdyni. Aktualnie mieszkamy w bloku na...

do góry