Widok

Dzwony kościół na ulicy hodowlanej

Witawa Temat dostępny też na forum:
Czy jeszcze komuś przeszkadza wczesne i w niedzielę częste bicie dzwonów z kościoła na hodowlanej? Jest to nie do zniesienia! Gdzie można zgłosić skargę ?

Dziękuję
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 7

Mówisz o kościele na Niskiej? Od niedawna są dzwony. Z tego co mierzyłem dzwony są daleko poza zasięgiem dopuszczalnej normy (65 decybeli) - zmierzone ponad 80 decybeli. Możesz to zgłosić do Urzędu Miasta. Za takie przekroczenie jest grzywna.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

Tak, dokładnie o ten kościół chodzi, mieszkam w witawie przy Niskiej i dzień w dzień dzwony budzą / przeszkadzają.

U mnie w domu przy zamkniętych oknach wychodzi ponad 50 dB. A norma z tego co czytałam za dnia to 55 dB więc grubo przesadzają.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

A mnie jakoś nie budzą chociaż mieszkam obok kościoła. Gorzej pewnie bedzie latem jak będę mieć otwarte okna
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie radzę zgłaszać u proboszcza. Nie warto.
popieram tę opinię 88 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dlaczego? Byłeś?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Cos ta parafia nie ma szczescia do proboszcza
popieram tę opinię 94 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dzwony nie biją wczasie ciszy nocnej więc w czym problem
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 22

Prawie w ogóle ich nie słychać a ateistom to wszystko przeszkadza. Poza tym cisza nocna jest od 22 do 6.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 23

Czemu zakładasz że jestem ateistą? Ty jesteś katolem? Dzwony przekraczają dopuszczalne normy hałasu więc w tym jest problem
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja jestem wściekła, żeby nie powiedzieć dosadniej. Wielu osobom się to nie podoba, ale nie widzę w nich woli zmiany czegokolwiek. "I tak się nie da". Pewnie boją się zadzierać ze swoim proboszczem. Ludzie, nie odpuszczajmy, piszmy skargi. Czym nas będzie więcej, tym lepiej. Przy zamkniętych oknach budzę się o 6:45 dzięki niechcianemu budzikowi. Latem będzie jeszcze gorzej. Czy wiecie do kogo dokładnie pisać?
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 9

Najpierw był kościół czy witawa?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Pierwsza była witawa, potem dzwony.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 10

Kupując mieszkanie obok kościoła trzeba się liczyć z tym że będą dzwonić
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 17

Do urzędu miasta, wydział ochrony środowiska. Mają 30 dni na przeprowadzenie wizji lokalnej.

https://www.gdynia.pl/bip/sprawy-do-zalatwienia,111/wydawanie-decyzji-o-dopuszczalnym-poziomie-halasu,484425
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

OJ, oj Paulino a czy zgłaszasz to że motory coraz głośniej jeżdżą? Że samochody niektóre przekraczają wielokrotnie dopuszczalną ilość decybeli? Nikt jakoś nie ma pretensji do policji że tych motocyklistów i kierowców pojazdów samochodowych które mają wydech jakby w ogóle nie miały tłumików. Droga policjo jak nie masz co robić, zajmij się tymi co zakłócają spokój i w dzień i w nocy. Paulino od wieków dzwony w kościołach dzwoniły i dzwonić będą czy Tobie się to podoba czy też nie i daj spokój kościołom nawet jak jesteś ateistką, bo najpiękniejsze dźwięki jakie są, to są dźwięki dzwonów kościołów, nie walcz o to żeby ich zabrakło i pamiętaj że zło powraca, bo jak na razie widzę w Tobie zło.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 54

Paulino jednak jak każdy masz szansę na poprawę. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Odnośnie poprzedniego posta - to nawiązano do ogólnej sytuacji Kościoła w Polsce-aż tak wiele ostatnio się dzieje, co czytamy w sieci - a nie to tego konkretnego na Hodowlanej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uwielbiam to bicie dzwonów, fajny klimat, nie nie jestem moherowym beretem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Inne tematy z forum Witomino

Proboszcz parafii św. Maksymiliana. (26 odpowiedzi)

Czy ktoś wreszcie się zainteresuje bezczynnością naszego księdza proboszcza. Jest bardzo słabym...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

za dużo ubrań nie mieści sie w szafie (4 odpowiedzi)

co zrobić z nadmiarem ubrań za łdne do wyrzucenia i oddania

do góry