Widok

Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 67
hej...
do mnie też dzwonili z taką propozycją, poprosiłem o kontakt po niedzieli i tak na spokojnie to sobie myślę, że chcą uniemożliwić zmianę sprzedawcy energii, bo dzisiaj nawet w pakiecie z telefonem komórkowym można kupić prąd ;)
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 4
nie można zmienić sprzedawcy energii bo w naszym kraju jest tylko jeden i jest to Energia, a naciągacze którzy to proponują to zwykli oszuści. Było już kilka programów na ten temat jak ludzie się zadłużyli na kilkadziesiąt tysięcy właśnie poprzez podpisanie umów na dostarczanie energii przez jakieś dziwne "firmy"
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 62
"energa" jest operatorem - dostawcą prądu, a sprzedawcą może być inny podmiot np. plus gsm... i można go zmieniać do woli!!! Oczywiście wszystko zależy od umowy jaką się zawiera. Znam przedsiębiorców, którzy zmieniając sprzedawcę otrzymali rabaty na ok 20-25%. Jedyną niedogodnością jest opłacanie dwóch rachunków, jeden za opłaty stałe, przesyłowe i coś tam, a drugi za rzeczywiste zużycie energii.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 7
"ENERGA" jest o operatorem (ENERGA Operator) i sprzedawcą (ENERGA Obrót) więc nie pisz głupot
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ale sprzedawcę można zmienić, operatora się nie da. Niedajcie się naciągnąć, przeliczcie koszty, dochodzi opłata handlowa stała co miesiąc.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Właśnie warto korzystać z możliwości wyboru, jakie umożliwiają obecne przepisy. Wszystko i tak jest kwestią handlowa - tego jaką cenę nam zaproponuje. Nie jest zatem powiedziane, że właśnie z Energii otrzymamy najkorzystniejszą propozycję.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Energa. Zlamasy nie ma z nimi kontaktu telefonicznego. Dzwonie drugi dzien i nic. Ciagle ze zajeci!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Draństwo,nie dotykać;- to wielkie oszustwo!
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 6

to oszustwo nie ma żadnej stałej ceny , dałam się nabrać i podwyższaja często opłaty pobirają też te same opłaty dwa razy w miesiącu po podpisaniu umowy nie można jej zerwać bo trzeba zaaaaaplaciiić wysoką kare ostrzegam nie dajcie się naaabrać bo to złodzieje i naciągacze
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli czujecie się Państwo oszukani to na taką okoliczność można skorzystać z instytucji rzecznika praw klienta. Skontaktować się z nim i wyjaśnić sprawę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tak czuję się oszukany, choć u rzecznika nic nie wskóram. Ponieważ w tym państwie oni działają zgodnie z prawem. A teraz jak to było, chodzi o Energa. Dodam że cały czas byłem związany właśnie z Energą. Zadzwonili do mnie również. Po całej prelekcji którą wygłosił mi dzwoniący, pytam się gdzie jest haczyk ? A on mi na to że haczyka nie ma, chodzi tylko o to żeby utrzymać klienta przy sobie. No skoro tak, to wyraziłem zgodę, na przystąpienie do gwarancji stałej ceny. Elektronicznie dostałem umowę, kilka stron drobniutkim pismem. Więc nie zagłębiając się w treść, zatwierdziłem umowę. I po otrzymaniu pierwszej faktury, stwierdziłem, że opiewa na sumę zwiększoną o 14,99 zł (opłata handlowa) rozliczam się rozliczeniem rzeczywistym, więc od razu stwierdziłem wyższą kwotę. Więc dopiero teraz zagłębiłem się w treść umowy, a tam gdzieś w środku jest informacja że, do faktury będzie doliczana kwota 14,99 zł miesięcznie, właśnie jako opłata handlowa. Oraz w razie rezygnacji z umowy, będzie naliczana kara 50 zł miesięcznie do końca umowy. W moim przypadku to trzy lata. I tak przez trzy lata, wydębią ode mnie prawie 540 zł ( 36*14,99). Dodam że w pierwszym miesiącu, otrzymacie dwie faktury (ze starej i nowej umowy) i będzie dwa razy pobrana opłata abonamentowa i przesyłowa. A teraz rada, gdy zadzwonią grzecznie podziękujcie nie wdając się w dyskusję i poproście żeby więcej nie dzwonili. A na pewno zostanie wam w kieszeni 540 zł.
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niestety mąż podobnie zrobił ale te koszty to nic dodatkowo zobacz na fakturze płacisz energie czynna całodobowa za 1kwh 0,2550 i jeszcze stała opłata która płaciliśmy do tej pory 0.2285 więc płacimy podwójnie za 1kwh
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

oferta którą wam przedstawiają dotyczy tylko kosztów sprzedawcy , energa obrót to znaczy że przez czas trwania nie zmienią się stawki za energię TYLKO czynną, dlatego płaci się tą opłatę handlową i nie można w tym czasie zmienić sprzedawcy, wszystkie inne opłaty na FV wynikają z opłat dystrybutora czyli energa operator, wlicza się w to opłatę stałe tj, przesyłowa stała ( za to że mają kable), przesyłowa zmienna( za to że z tych kabli korzystamy), jakościowa (za dobre natężenie), przejściowa( za to że pozwalają łaskawie wybrać sprzedawcę), opłata abonamentowa , i jeszcze weszło OZE czyli za odnawialne źródła energii, generalnie płaci się za wszystko dystrybucji, której obszaru zmienić się nie da, a stawki są podobne w całym kraju bo reguluję je urząd kontroli energetyki, generalnie tak jest i mało co można z tym zrobić :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dziękuję za Twój wpis, dzieki niemu mogę sie uchronić przed błedem. Dzwonią do mnie od dwóch dni, dałam sobie czas do jutra, żeby sprawdzić ofertę i trafiłam na Twoją historię; teraz już wiem, co zrobić, jak zadzwonią jutro.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam identyczną sytuację . Czuję się oszukana . Przed podpisaniem nowej umowy płaciłam rachunki rzędu 16 - 20 zł co dwa m-ce poza sezonem letnim ( niskie ze względu na lokal sezonowy ) na nowej umowie 55 zł . Złożyłam reklamację i co ? oczywiście racja po ich stronie ! odpuściłam !
Umowa kończy się 31 lipca . Dziś dzwoniłam do Energa po to aby z automatu nie przerzucili mnie na podobną umowę czyli z opłatami handlowymi no i miałam nosa bo pani konsultantka oznajmiła mi , ze po 31 lipca czyli od 01 sierpnia przechodzę na umowę z cennikiem standardowym gdzie będzie pobierana opłata handlowa tylko ,, nieco niższa ,, Nie zgodziłam się oczywiście i napisałam pismo między innymi o treści ,, rezygnuję z cennika standardowego i proszę o przejście na cennik taryfowy czyli jak w poprzedniej umowie .
Oszustwo i manipulacja !!!! Nie zgadzajcie się
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja również dziękuję, właśnie przed chwilą dzięki waszym wpisom odmówiłam i uchroniłam się przed tą umową :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam...ale mogę tylko "podsumować" - ha, ha, ha .
Nigdy nie załatwiam spraw przez telefon, nigdy nie załatwiam spraw , jeżeli nie znam adresu "firmy" ...choć to też właściwie nie wiadomo czy to prawdziwy...ale ew. do sprawdzenia.
Jestem "wierna" wszystkim umowom na piśmie ...kiedyś zawartych. Nic nie zmieniam ponieważ zawsze jest jakiś haczyk.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

No ja włąśnie zawarłam 3 miesiące temu umowę na piśmie (po kupnie mieszkania). Zostałam oszukana przez sprzdawcę - powiedział,że mogę podpisać tylko umowę kompleksową G11k, nie informując, że "opłata handlowa"będzie naliczana co miesiąc i jest ubezpieczeniem. Nikt nie mieszka w lokalu, a rachunek 90 zł. Bezczelni naciągacze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0


Proszę o radę jaką firmę energetyczną wybrać poza Energą i ewentualnie jaka taryfę . Poza korzystną ceną zależało by mi również na łatwości w obsłudzie płatności przez internet , w moim mieszkaniu tez nikt nie będzie mieszkał na stałe .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkie firmy są złodziejskie ,wg mnie wybierz Energa taryfa G11 i nic poza tym ,żadnej G11K i pakietu Mega Ochrony ,bo będziesz płacić rachunek o 42 zł więcej ,tak ja się dałam oszukać !!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również zastanawialam sie skad mamy takie wysokie rachunki za prad (po przeprowadzce i podpisaniu mowej umowy ok 100 zl wiecej ), po 3 wciaz wyzszych rachunkach wglebilam sie w to rozliczenie i rowniez okazalo sie ,ze pobieraja oplate handlowa 60zl ,o czym.oczywoscie nke zostalam poinformowana przy zawieraniu umowy :( naciagacze jakoch malo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzięki za podpowiedź skorzystam, bo nie dam się więcej oszukiwać
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

byłam i nic nie pomógł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rzecznik Praw Klienta informuje mnie ,że mogę się zwrócić do sądu i tyle z Jego strony.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

RPO napisze ci pismo, oczywiście jak potrafi to zrobić, odczekasz kilka miesięcy a psiakuratura PIS i tak umorzy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mam to samo i potwierdzam dwa razy w miesiącu za te same opłaty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ta zlodzieje naciagaja ludzi ze podpisuje sie umowe o przedluzenie umowy a wychodzi na to ze to wielki kant zeby tylko zlodzieja placic. Oplate handlowa skandal to powinni scigac z urzedu wielkie oszustwo
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
wypowiedź nie na temat - chodzi o gwarancję stałej ceny a nie o zmianę operstora.Czytaj tekst a nie fantazjuj !
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dałem się niestety na to nabrać,ale nic nie powiedzieli o tzw.Opłacie handlowej 15 zł miesięcznie co w moim przypadku stanowi wzrost opłat o 15%.
popieram tę opinię 51 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam ten sam problem.Teraz mnie straszą,że zapłacę 50 zł kary za każdy miesiąc jeśli odstąpię od umowy.Chcę coś z tym zrobić.Może poszukamy prawnika .Proszę o kontakt.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nas też straszą, ale sprawę kierujemy do Rzecznika Praw Konsumenta.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam, udało się wygrać, bo mi rzecznik powiedział, że jestem na straconej pozycji. Podpisałam umowę, którą dostarczył kurier i minęło juz niestety 14 dni. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
ja także dałam się wrobić w opłatę handlową a koszty mi wzrosły o 45% a nie mam umowy inie wiem jak się z tego wycofać
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jeśli nie podpisałaś umowy, tylko telefonicznie się zgodziłaś, to umowa nie został zawarta zgodnie z poniższym artykułem
"Art. 20.
1. Jeżeli przedsiębiorca kontaktuje się z konsumentem przez telefon w celu zawarcia umowy na odległość, ma obowiązek na początku rozmowy poinformować konsumenta o tym celu, a ponadto podać identyfikujące go dane oraz dane identyfikujące osobę, w imieniu której telefonuje.

2. Jeżeli przedsiębiorca proponuje konsumentowi zawarcie umowy przez telefon, ma obowiązek potwierdzić treść proponowanej umowy utrwaloną na papierze lub innym trwałym nośniku. Oświadczenie konsumenta o zawarciu umowy jest skuteczne, jeżeli zostało utrwalone na papierze lub innym trwałym nośniku po otrzymaniu potwierdzenia od przedsiębiorcy."
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
..., a kto Was straszy? Podpisaliście jakieś dziwne umowy i sami jesteście sobie winni. Pierw się czyta co się podpisuje. Skoro jesteście tacy nie zadowoleni sami udajcie się do dobrego psychologa bo to z wami jest coś nie tak, a nie z firmą Energa. Zresztą proszę używać całej jej nazwy, a nie tylko i wyłącznie ograniczać się do jej pierwszego członu.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 63
"Niezadowoleni" pisze się łącznie. A umowy faktycznie warto czytać i badać temat ZANIM się je podpisze, a nie po wszelkich możliwych przewidzianych prawem terminach, bo cwaniaków nie brakuje.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wow ! Ale miłośnik ! Moja rada to Nerwosol dwa razy dziennie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Już wiem bez czytania nie ładować się w żadne szambo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również byłem nękany nachalnymi telefonami od przedstawicieli firmy reprezentującej energe .Sami nie obdarowywali klientów "prezentami" w postaci pirackich aneksów. Było to na czyjeś zlecenie. Czyje energo? Po co prowadzić dochodzenie w sprawie , która śmierdzi na odległość. Drodzy konsumenci,pamiętajcie że nikt Wam nic za darmo nie da. Trzymajcie się z daleka od okazji. Pozdrawiam i proszę o ostrożność.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciałbym dodać, iż nazwę firmy nie bez kozery wpisałem z małej litery. Aby wszystko było jasne- ludzie żadnych aneksów !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ty d*pku żołędny. chyba nnigdy na swoje gały nie widziałeś umowy z tym oszusytem energą. Jjest to kilka stron drobnym maczkiem pisane,
i w dodatku takie wyrazenia jakieś wzory algorytmy kompletnie niezrozumiałe i nigdzie nie pisze o dodatkowej opłacie. Mało tego telefonicznie też mnie nie poinformowano o takiej opłacie . Właśnie zamierzam podac do sądu Energe za nieuczciwe naciąganie klientów, bo zostaje tylko ta droga niestety.
Ty chyba tam pracujesz i niezłą kase zarabiasz i to dlatego tak piszesz. a jeszcze masz prąd darmowy więc zamnkij sie chociaż.
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 7
Pracujesz w ENERGA że się tak podniecasz ??? Ludzie nie podpisują, tylko odbierają telefon i mówią że wchodzą jakieś zmiany a za trzy miesiące przychodzi umowa na którą się niby zgodziłeś!!!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie informują o oplącie handlowej wiec chyba oni oszukuja
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

nawet na pewno oszustem jest Energa, a nie oszukany klient.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic nie podpisywałem! Na pytanie, czy czytałem i podpisałem umowę, odpowiedziałem, że nie. Powiedziałem, że umowę wyrzuciłem do kosza, bo mnie nie interesuje. Po którymś telefonie, żeby dali mi spokój powiedziałem że zgadzam się i od razu dostałem faktury z podatkiem handlowym, mimo że np. w garażu w ogóle nie mam zużycia prądu.Będę z nimi walczył!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie to Energa oszukuje klientów, i to przez telefon opowiadając klientowi czy też potencjalnymi klientowi o korzyściach x podpisania umowy. Czy jest po prostu oszustem. Moja rada nie podpisywać umowy i tyle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

O ! Ale nerwowy ,ja tak ze radze autorowi tej wypowiedzi wizyte u dobrego specjalisty. Niema co o nerwy trzeba dbac,. Jak nie to zawał albo wylew gotowy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak za parę lat kupisz bilet do kina, a okaże się że przy okazji sprzedałeś nerkę mafii, bo nie przeczytałeś 500 stron prawnego bełkotu maczkiem , wtedy inaczej zaśpiewasz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesteś pracownikiem tej firmy wiec się nie wypowiadaj i sam idź do psychiatry bo obrażanie ludzi świadczy o braku równowagi psychicznej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli jesteś taki madry to dlaczego nie podpowiesz ludziom co mają zrobić a nie ubliżać.Pewnie jesteś z PISu albo Energy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Żeby nie ten PiS to dziś siedział byś przy świecach i nie oglądał byś TVN. Porażka.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 23

Bo ci pis dał 500+ na pięć dni to cie stać na prąd i pisanie głupot na forach trolu Ja dziś siedze przy świeczkach przez ten pis i nie mam na karme dla kota. A za komuny prąd był tak tani że telewzora się nie wyłączało. Węglem na ulicach się paliło w koksownikach a dziś ludzie na opał nie mają. Mam nadzieję że ludzie przejrzą na oczy i wyjdą z tej unii To w Rosi ludze prądu ropy gazu węgla mają za grosze a tu się nie da żyć niedługo wszyscy będą z tego kraju spierdzelać do Rosi bo tam tańsze życie. Dla mnie pis czy platforma to jedna i ta sama banda wszystkich w tupolewa. Jeszcze kilka takich samolotów i elita pasożytów i nierobów przestała by istnieć. Mam nadzieję że Putin zrobi tu porządek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Jeżeli w trakcie rozmowy telefonicznej konsultant wytlumaczyl tobie wszystko tak jak mi i wyraziles zgode , kiszka ja poprosiłem o otworzenie rozmowy i jest tam wszystko, zastanawia mnie dla czego tak oni postepuja , skoro miałem z nimi podpisana wcześniej umowę
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Żadna kiszka. Nie podpisana przez Ciebie umowa po prostu nie obowiązuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
też dałam się naciągnąć oddaję sprawę do prokuratury bo kodeks karny art.286&1 mówi że tego typu praktyki są karane napisałam już do uwagi napiszę jeszcze do Federacji Konsumentów
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 3
też dałam się nabrać. Napisałam do UOKIK-CZEKAM NA ODPOWIEDŻ
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
Może pan pójść do najbliższego punktu Energi i skorzystać do końca grudnia 2015 roku z promocji zawieszenia na okres 2 lub 3 lat opłaty handlowej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Guzik prawda. Zresztą biura obsługi klienta w większości zlikwidowano. Może w dużych miastach jeszcze są, nie wiem. U mnie nie ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wysłałam do Energa taką prośbę to mi odmówiono i postraszono karami
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy to był gotowy druk i czy jest Pani w jego posiadaniu, prosiłabym żeby mi przesłać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do mnie też dzwonili kilka razy z gwarancją stalej ceny,ostatecznie zgodziłam się na rok Obecnie dostałam rachunek na której jest opłata handlowa 8 zł i grupa taryfowa G12 WK Dzwoniłam do Enera-Obrót SA. konsultant powiedział że teraz nie mogę mieć taryfy G 12 W i mam ceny standardowe ( to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przepisz umowę z siebie na siebie, żeby wrócić na cennik standardowy , jak masz G12k to k oznacza ofertę, a taryfa jest G12w,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obrót to ma najdroższa stawke polecam innego sprzedawce z podpisanym GUD-k z operatorem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry.Mam ten sam problem z energą.Gwarancja stałej ceny.Prosiłbym pana o wzór pisma jaki WYSTOSOWAŁ do UOKIK.Proszę o przesłamie na mojego meila tomek7411@onet.pl Zgóry bardzo dziękuję.O sprawie poinformuję.Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie się udało wywalczyć zwrot opłaty handlowej ,pomimo że minął dłuższy czas od rozmowy telefonicznej . Również anulowano mi umowę. Napisałam dwa pisma polecone do ENERGI, przy pierwszym nie otrzymałam odpowiedzi, ale sobie postanowiłam, że tego nie odpuszczę, bo się czuję po prostu oszukana. Napisałam drugie, pod koniec pażdziernika 2015 (a rozmowa była w maju i w między czasie 3 faktury z opłatą), po którym otrzymałam pismo przepraszające za zaistniałą sytuację a potem były korekty. Do mnie mail z umową dotarł pod dziwnym skrótem - gsc -(czyli to, co ważne, może być przeoczone), natomiast dwa tygodnie póżniej inne maile były już b. czytelne, pisane drukowanymi literami EOIS EBOK czy eBOK ENERGA. W tym czasie minął termin 14-dniowy na wycofanie się z umowy ,który był w załączniku do umowy. Celowe?. O tym napisałam w piśmie, jak i o tym , że jeżeli rozmawiam telefonicznie o zawarciu umowy, to nie jestem w stanie sprawdzić (w tym momencie)czy wcześniej taka opłata handlowa była na fakturach, napewno nie usłyszałam wprost że w zamian za tą ofertę GWARANCJA STAŁEJ CENY będę musiała płacić co miesiąc dodatkowo 14,99 zł. Ponadto powołałam się na zbiór praw konsumenta energii elektrycznej( jest w umowie wysłanej mailem ), który opiera się na przepisach ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym i napisałam, że zostałam wprowadzona w błąd brakiem informacji o istocie opłaty handlowej . Skutkiem tego typu zaniechania było podjęcie przeze mnie błędnej decyzji.Zażądałam unieważnienia umowy i zwrotu naliczonej opłaty handlowej. Dopisałam że w przypadku braku odpowiedzi sprawę skieruję do Federacji Konsumentów. Zaznaczam, że miałam tylko umowę elektroniczną, nie dostałam umowy od kuriera. Właśnie przed chwilą dowiedziałam się, że podobno umowę telefoniczną będzie można rozwiązać w ciągu roku. Ale to trzeba sprawdzić. Pozdrawiamo
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam, Mam właśnie identyczną sytuację. Czy mogłabym poprosić o kontakt z Panią/ Panem na maila. Chciałabym się poradzić jak rozwiązać tą dziwną naciąganą ofertę z zawartą wbrew mojej woli ofertę z Energą.
Mój mail w.matuska@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Z uwagi na to iz jestem w podobnej sytuacji bardzo proszę o wzór pisma jakie wystosowała Pani do ENERGI. magdawiszniewska17@wp.pl pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Witam. Również nabrałem się na opłatę handlową przy zawieraniu umowy" Gwarancja stałej ceny".Konsultant dzwonił w maju 2015 roku więc może da się unieważnić tę umowę. Proszę o wzór takiego pisma , bardzo dziękuję. arturtech1@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam. Ja również zostałam oszukana. Poproszę o wzór pisma jakie Pani wysłała do ENERGA. Bardzo proszę o wysłanie na maila dagusia-p@wp.pl

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
również zostałam oszukana bardzo proszę o wzór pisma na adres
klaudunia1767@wp.pl
z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam. Poproszę o wzór tego pisma, też spróbuję powalczyć - ddaro@wp.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
My niestety też daliśmy się nabrać :(
Czy mogę prosić o wzór pisma na maila monikam303@wp.pl?

Z góry dziękuję,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
witam czy może Pani przesłać mi wzór pisma do enea na jaki udało się Pani wywalczyć nie płacnie oplaty handlowej moj mail arecki1967@op.pl
tel 510260950 pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również zostałem wrobiony w gwarancję stałej ceny,prosił bym o wzór pisma do ENERGI o odstąpienie od umowy i zwrot opłaty handlowej ,mój mejl to aktros@onet.pl z góry dziękuję za pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
WITAM,JA RÓWNIEŻ BARDZO PROSZĘ O POMOC W WYPLĄTANIU SIĘ Z TEJ OPŁATY.8 MIESIĘCY PROSIŁAM SIĘ ABY POPRAWIONO MI STANY LICZNIKA BO NIE MOGŁAM ROZLICZYĆ SIĘ PO ICH WYMIANIE A WPLĄTALI MNIE W DODATKOWE OPŁATY.BARDZO PROSZĘ O POMOC I PRZESŁANIE MI WZORU DOKUMENTU.MÓJ MAIL:KATARZYNA.FALUTA@OP.PL.
ZGÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, Ja też zostałem oszukany, czy mogę prosić o wzór takiego pisma, proszę o przesłanie na e-maila : danielcia1996@wp.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Ja również zostałam oszukana. Poproszę o wzór pisma jakie Pani wysłała do ENERGA. Bardzo proszę o wysłanie na maila ribuco@wp.pl
Wanda Bugaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, ja również prosiłabym o wzory pism jakie Pani wystosowała gdyż jestem w podobnej sytuacji na adres mail michalina2103@wp.pl z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Bardzo proszę o przesłanie mi na adres mis.koralgol@interia.pl treści pism jakie Pan/Pani wysyłała do firmy Energa w celu rozwiązania problemu.
Ja też jestem w takiej samej sytuacji jak większość.
U mojej miejscowości jest bardzo dużo klientów, którzy zostali w taki sam sposób oszukani i planujemy pismo zbiorowe w celu rozwiązania umowy.
Bardzo proszę o pomoc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też zostałem oszukany. Czy mogę prosić o wzory pism wysłanych w związku z tą sprawą. Będę bardzo wdzięczny.
mój e mail: mora1210@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam . Niestety kac też dałem się nabrać. Ogromna prośba o przesłanie wzoru pisma. Email; k.staniak@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prosze o kontakt sylwia.wentland@poczta.onet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę o pomoc jak przerwać tę nieszczęsną umowę i nie płacić absurdalnych narzuconych kar za jej przerwanie w 2016 roku, może coś ruszyło i takie sprawy można jednak łatwiej wygrać
mój mail: melale@o2.pl, pomóżcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prośba o pomoc

Jestem również jak Państwo jedną z ofiar Energa 24. Proszę o pomoc w przesłaniu wzoru pisma, w którym mogłabym się zwrócić o pomoc do UOKIK.Proszę o przesłamie na mojego maila cwikan@wp.pl. Bardzo dziękuję i pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, czy mogłabym prosić o wzór takiego pisma, jestem w podobnej sytuacji , raz się odwołałam to dostałam z Energii odpowiedź negatywną oczywiscie i nawet nie dotyczyła tematu reklamacji .
podaje adres kasiak116@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam rownież dałam sie nabrac - czy moge prosic o wzor pisma jaki wyslaliscie do Energi? i do kogo?
Dzieki: doteczek@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Ja również zostałem oszukany. Poproszę o wzór pisma jakie Pani wysłała do ENERGA. Bardzo proszę o wysłanie na maila r.lysakowski70@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam serdeczne. I mnie też oszukali nie wspominając ani słowa o opłacie handlowej. Bardzo prosiłbym też o wzór pisma do nich na adres domalagnieszka@o2. Z góry bardzo dziękuję. Nie można tego tak odpuścić,bardzo nieuczciwe praktyki stosuje energia. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja tez dałem się podejść jak Młody na ta nowa umowę, jeżeli była by taka możliwość poprosil bym o wzor takiego pisma-kilka reklamacji zlozylem i kiszka.
grzegorzpiwo@interia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowna Pani.
Jeżeli nie sprawi to Pani kłopotu to czy mogłaby Pani przesłać na mój e mail wzoru pisma skierowanego do Energii?Dla przypomnienia podaję e-mail mirekmatulewicz@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.
Ja również dałem się nabrać, jeżeli nie sprawi to Pani kłopotu to czy prosiłbym o przesłanie na mój e-mail wzoru pisma skierowanego do energi, mój e-mail traczyk80@o2.pl, z góry dziękuję za pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, też dałem się wrobić, byłem w energii i straszą mnie jeśli zrezygnuję to zapłacę miesięcznie 50zł kary, bardzo proszę jeśli posiada Pan to pismo odwoławcze bardzo proszę o przesłanie mi na adres trojmir@o2.pl z góry dziękuję Mirek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, również dałam sie oszukać. Proszę o pomoc jeśli można prosiła bym o wzór pisma na emaila monia19_98@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, mam ten sam problem ,chciałabym rozwiązać umowę z energia czy udało się pani zerwać bardzo proszę o kontakt.mejlowo. babutek1964@wp.pl. POZDRAWIAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również zostałam oszukana jeżeli możesz dam maila poproszę o wzór pisma będę wdzieczna derkowskamalgorzata@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo proszę o pismo i wskazówki do walki z Energą mój adres halinazuza@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Proszę o wzór pisma. Na moją pocztę. jagoda1234584@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Należało nie podpisać umowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez zostalam oszukana przez ta firme.Mieszkam w bloku i przy wymianie starych licznikow na nowe a poniewaz mieszcza sie na korytarzu zrywali plomby przy bezpiecznikach twierdzac ze ktos to zerwal i trzeba zglosic do energetyki .w przeciwnym razie bedzie naliczona kara w wys. 5000 zl
PO zalozeniu nowej plomby otrzymalismy (bylo wiecej osukanych) faktury za plomby w kwocie 35 ,-. Znalezli oszusci sposob na latwy zarobek.Mam nadzieje , ze w koncu ktos im sie dobierze do d....py.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mnie tez oszukali. Ja zgodzilem sie na dwa lata. Konsultant ani slowem nie wsponnial o oplacie handlowej. Ponadto zmienili mi taryfe. Nie popuszcze im. Uwazajcie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
tez dalam sie nabrac ;( rachunki przychodza sporo wieksze,nie wiem co robic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam,

czy udało się wygrać? Rozważam tą samą kwestię, bo również dałam się naciągnąć...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też to miałam. Napisałem skargę do urzędu regulacji energetyki.Trwało to 4 miesiące. Ale udało się. Odstąpili od tej umowy hura.
a jednak można z nimi wygrać.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo proszę o informację do kogo napisać skargę że ENERGA zwyczajnie oszukuje bo w rozmowach telefonicznych ,a wydzwaniali kilka razy dziennie, nikt nie wspomniał o opłacie 15,00 zł.co miesiąc
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
też jestem w tej sytuacji, fakt że nie wspominali o opłacie handlowej 15,00 zł, tylko gwarantowali stałą cenę za1Kw energi, która nieznacznie się różniła od tej płacone dotychczas.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
pani Danuto proszę pójść do najbliższego punktu Energii i wypełnić wniosek o zawieszeniu na okres 2 lub 3 lat opłaty handlowej w zależności od umowy W związku z reklamacjami mają do końca XII 2015 taką promocję ma pani na to jeszcze 2 tygodnie . Ja tak zrobiłam i od stycznia mam już nie mieć tej opłaty na fakturze. pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam poddobny problem.Czy pracownik Energi ma taki wniosek jezeli nie to jak powinienem go zredagowac.Prosze o odpowiedz leszek.krolikowski@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy może mi Pani przesłać wzór tego wniosku i czy to był gotowiec otrzymany w ENERGA będę wdzięczna mój adres zygmanska@onet.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej.
wszyscy zalatwiają rzeczy telefonicznie ....Nie robi sie takich rzeczy przez telefon ... !!!
a jeśli już, to trzeba nagrywać rozmowy tak, jak ja.
jeszcze nie przegrałem ani jednej sprawy w sądzie, a trochę ich było.
ps. Ostrzegam wszystkich, którzy chcą energę !!
to jest patologia, a nie firma ... Ciągłe prpblemy z prądem, przerwy, awarie itp. Blisko mojego domu jest dosyć ruchliwe skrzyżowanie i w skutek dzisiejszych nagłych przerw w dostawie prądu, nie działają sygnalizacja świetlna i lampy uliczne, a to prawie doprowadzilo do 3 wypadków samochodowych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też zostałem oszukany, bo nie poinformowano mnie w rozmowie telefonicznej o opłacie handlowej - w moim przypadku 13.00zł - ale rozmowa była nagrywana! Otrzymałem umowę pisemną lecz czekałem aż dostanę następną fakturę, z którą porównam jak zostały obniżone opłaty. Po stwierdzeniu, że opłaty wzrosły zacząłem szukać przyczyny i znalazłem "opłatę handlową" której w poprzedniej fakturze nie było. W tej sytuacji napiszę pismo informując, że w następnych fakturach będę obniżał kwotę do zapłaty o tę oszukańczą "umowę handlową" Zobac zymy co z tego wyniknie!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko własny prąd może was uratować. Montujcie na gwałt ile się da fotowoltaiki w szybach - można wymienić stare szyby na te co produkują prąd, za oknem montować wiatraków ile wlezie. Niech sobie sami ci uczciwi inaczej dostawcy prądu, konsumują swój prąd jak im uczciwi konsumenci zawadzają.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
co napisałaś w tym piśmie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Można wiedzieć jak ta skarga brzmiała? Za wszelka pomoc bedę wdzięczna, mój mail megamarlena@gmail.com
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rowniez poprosze o wzor tej tresci skargi,zostalam takze wciagnieta w te oferte bez poinformowania mnie o stalej oplacie handlowej.
podaje moj adres
kryskab@interia.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
też proszę o informacje do kogo napisać i wzòr treści takiej skargi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bardzo bym prosiła o wzór tego pisma :-)
mój mail: patra004@vp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,prosze o wskazowki-co zawierala skarga do Urzedu Regulacji Energetyki
Bede wdzieczna o qwszelkie porady
pozdrawiam i czekam na wiadomosc
moj adres kryskab@interia.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak pani to zrobiła, bo mamy ten sam problem ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesteśmy w tej samej sytuacji co reszta.
Dla nas jest to oszustwo, ponieważ pamiętam że zadawałam pytanie czy są jakieś ukryte koszta :/ na pewno będziemy wnioskować o udostępnienie nam nagrania rozmowy.
Mało tego, okazuje się że przysłano nam również umowę stałej ceny do PPE o którym nawet nie rozmawialiśmy przez tel. !!
Bardzo proszę o treść skargi do urzędu regulacji energetyki na maila
sylwia-michalska@o2.pl
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prosze o udanie sie do najblizszego punktu obslugi klienta i poprosic o regulamin promocji do oferty GSC.Nastepnie poprosic o zalacznik nr 1 do tego regulaminu "wniosek o przystapienie do promocji do oferty GSC - obowiazujacy od 24.09.2015 do 31.12.2015".Zlozenie tego wniosku skutkuje zawieszeniem pobierania oplaty handlowej do konca np.2018 roku jesli umowa konczy sie w 2019 roku.
Uwaga!
trzeba to zrobic do 31.12.2015 r tj do czasu obowiazywania promocji.
Powodzenia
Ja to przerabialem (dostalem regulamin) a wniosek wypelnila Pani z biura .Ja zlozylem tylko podpis.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Panie Leszku ...
Widać, że jest pan pracownikiem Patologii Energii, bo nikt poza personelem nie ma nic dobrego na jej temat

"
Prosze o udanie sie do najblizszego punktu obslugi klienta i poprosic o regulamin promocji do oferty GSC.Nastepnie poprosic o zalacznik nr 1 do tego regulaminu "wniosek o przystapienie do promocji do oferty GSC - obowiazujacy od 24.09.2015 do 31.12.2015".Zlozenie tego wniosku skutkuje zawieszeniem pobierania oplaty handlowej do konca np.2018 roku jesli umowa konczy sie w 2019 roku. Uwaga! trzeba to zrobic do 31.12.2015 r tj do czasu obowiazywania promocji. Powodzenia Ja to przerabialem (dostalem regulamin) a wniosek wypelnila Pani z biura .Ja zlozylem tylko podpis.

"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zadzwoniła do męż i mu tak szybko gadała że będzie jedna opłata i będzie taniej nie wiem czy się zgodził po 5 dniach na meila dostał umowe którą podpisł i zaczeliśmy czytać i okazuje się że będziemy placić więcej o co najmniej60-70zł,więcej to kpiny będziemy próbować sie wycofać ale nie wiem czy się uda proszę o treść skargi jeżeli poskutkowała na meil agate1234@buziaczek.pl dzieki wielkie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo proszę o wzór skargi na maila: j.holicka@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam, Czy mogę prosić jeżeli to możliwe o treść pisma skierowanego do URE.Byłabym bardzo wdzięczna.
Mój mail poleck-nauta@wp.pl
Z góry dziękuję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mam prośbę czy móg bym otrzymać wzór skargi , też mnie podeszli jak młodego
grzegorzpiwo@interia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mi się jeszcze udało, bo umowa była źle zawarta. W sensie przez telefon bez potwierdzenia w normalnej drodze, ale odstąpienie też jest możliwe. Tylko ciekawe są skutki odstąpienia od umowy. To nie to samo co wypowiedzenie. http://jakzrozumiecprawnika.pl/odstapienie-a-wypowiedzenie-umowy/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możemy zrobić pozew zbiorowy oszukanych przez energa i wtedy wygramy
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chętnie ich Energę pozwę.
Jak to możliwe że w POLSCE są możliwe takie przekręty?!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Też się dałem wrobic na 15 zł miesięcznie dodatkowego kosztu mimo zapewnień że cena nie wzrośnie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
TAK !
Trzeba tą Patologię, gów*o,oszustów ... yyy .... Firmę zniszczyć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
trzeba złozyc reklamacją i wniosek o odsłuchanie rozmowy z ofertą
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

zrobiłem to ale kiszka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Też zostałam w ten sposób oszukana. zadzwoniła do mnie konsultantka i naciskała na zmianę, zgodziłam się teraz straszą 50 zł co miesiac przez 3 lata jak zrezygnuję z tego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ja mam to samo i co Pani zrobila prosze o odpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Melduje sie sory ze zopoznieniem, tak trza walczyc, idz da msodu i powiedz ze prawnik z interneta ci kazał.

sto zł sie nalezy za konsultacje. Na jaki adres wysłać fakture? Proszę się nie ukrywać po ip znajdziemy mieszkanie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Czy coś się udało wywalczyć w tym temacie opłaty stałej handlowej? Własnie się w******em w to stolec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy podczas rozmowy telefonicznej konsultant poinformował o kwocie opłaty handlowej. Rozmowy są nagrywane Rzecznik Praw konsumenta ma prawo do dsłuchania takiej rozmowy. Gdyby się okazało że klient nie został poinformowany powinien po złożeniu reklamacji. otrzymać korekty. Znam przypadek że Energa wystawiła korekty po rozmowie telefonicznej klienta, który nie został poinformowany o dodatkowej opłacie wybierają gwarancję stałej ceny.

A D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też się nabrałem,podczas kosultacji zgodziłem się na 24 miesiące ale proponowali mi na 36 miesięcy. Niestety gdy kurier przywiózł umowę do podpisania mnie nie było a żona nie sprawdziła treści i wciśnięto nam 32 miesiące gdzie według obliczeń będę miał 400 zł. nadpłaty przez ten okres ponieważ każdego miesiąca jest opłata handlowa 15zł. Tak właśnie naciągają ludzi. Nie dajcie się nabierać!!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam jeszcze lepiej. Złożyłam wniosek do Energii o zmianę taryfy. Sprawę załatwiałam przez infolinię. Umowę otrzymałam pocztą 2 października wystawioną 21 września. Jakież było moje zdziwienie kiedy przeczytałam w umowie iz podpisuję umowę gwarancji stałej ceny na 4 lata!!! W czasie korespondencji mailowej ani podczas rozmów telefonicznych nie BYŁO W OGÓLE MOWY O ŻADNEJ UMOWIE GWARANCJI STAŁEJ CENY TYLKO O ZMIANIE TARYFY. Udałam się do punktu obsługi klienta Energii w Olsztynie w Galerii Warmińskiej w celu wyjaśnienia sprawy. Pani obsługująca stwierdziła, że nic nie może zrobić, ponieważ w systemie moja umowa widnieje jako fizycznie podpisana i 14 dni na odstąpienie od umowy też już minęło, ponieważ w systemie jest że umowę podpisałam 21 września a był 4 października! Pokazywałam jej moją niepodpisaną umowę i tłumaczyłam że nie deklarowałam telefonicznie przystąpienia do tego programu ani nie podpisywałam żadnej umowy. Zadzwoniła do swojej kierowniczki, bo tamta podobno mogłaby anulować tamtą umowę, ale szanowna kierowniczka też stwierdziła, że tego nie zrobi bo POTEM BĘDZIE NA NIĄ A TO INFOLINIA POPEŁNIŁA BŁĄd!!! Wychodzi na to, że ja jako klient Energii nie mam żadnych praw. To konsultant bez jakiejkolwiek mojej zgody wybrał dla mnie najkorzystniejszą ofertę (DLA NICH!!!)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od 21 września do 4 października minęło 13 dni, a nawet jeśli 14 (z 21 IX włącznie), to jeszcze się mieściłaś w okresie 2 tygodni wypowiedzenia umowy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie dziś złożyłam odstąpienie od umowy drogą mailową i jeszcze poszłam do rzecznika praw konsumenta. Bardzo mila pani od razu wiedziała o co chodzi, napisala mi pisemko z oświadczeniem odstapienia od umowy i powiedziała żebym koniecznie wyslala to jeszcze listem poleconym. Cale szczęście, że jeszcze dzis mogłam to zrobić. List z umową przyszedł w ostatni piątek i do dzis mogłam zrezygnować. A co by bylo gdybym odebrała go dopiero jutro?!! Najgorsze w tym wszystkim , że ja przeciez w żaden sposób nie zadeklarowalam chęci przystąpienia do tej oferty. Wygralabym z nimi w każdym sądzie, tylko komu chce się ciągać po sądach! Ja tylko chcialam zmienić taryfę, bo teraz placę grube pieniadze za prąd budowlany. Życzę wszystkim których Energa oszukala sukcesu w walce z nimi i kochani nie bójcie sie, rzecznik praw konsumenta jest po to żeby nam pomóc.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam

Proszę o pomoc, sama dałam się nabrać przedstawicielowi ich firmy i 31.10.15r podpisałam umowę w domu.Teraz chcę się wycofać , czy muszę mieć jakiś specjalny formularz z wypowiedzeniem, czy mogę skorzystać z tego ,który jest podłączony do umowy kompleksowej. Proszę też o podanie maila,na który powinnam wysłać wypowiedzenie.
Z góry dziękuję za informację.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adres mailowy jest w tym wypowiedzeniu, załącznik nr 8.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam, też dałem się nabrać, czy mógłbym prosić o pomoc?
Możesz mi przesłać treść odwołania i adres na który mogę je wysłać?
Podaje mojego maila abelorn86@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz sobie myślę, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Gdyby nie oszustwo Energi tkwilabym w tym układzie dalej i nie chciałoby mi się ruszyć d... a tak zaczęłam szukac w necie informacji czy opłaca się zmienić sprzedawcę energii i sądzę że znalazłam lepszą ofertę. Dystrybutora zmienić nie mogę ale sprzedawcę i owszem. I tak zrobię.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proszę podać który to sprzedawca i jego adres ! Z góry dziękuję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My złożyliśmy wniosek do Rzecznika Praw Konsumenta w Olsztynie i czekamy na kontakt z jego strony w tej sprawie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam mnie też wrobili, dajcie znać jakie stanowisko zajął Rzecznik w Waszej sprawie.
anna2520@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rzecznik po rozmowie z nami i skierowanym do niego piśmie, objął naszą stronę. Po 2 tyg. dostaliśmy z ENERGII faktury korygujące i list od Rzecznika z odpowiedzią ENERGII odnośnie zrezygnowania przez nas z tej jakże "cudownej umowy", bez żadnych dodatkowych kosztów. Tak jakby to była zwykła rezygnacja. Najpierw próbowaliśmy "po dobroci" pisząc reklamacje, ale się nie udało i trzeba było wziąć sprawę w swoje ręce. Plusem było to, że nic na papierze nie podpisywaliśmy ani nie wysyłaliśmy mailowo :)

POWODZENIA! Wam też się uda wygrać z tymi oszustami :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam!
Mam ten sam problem,prosze o wskazowki - co Pani ujela w pismie skierowanym do rzecznika
pozdrawiam i czekam na wiadomosc
moj adres
kryskab@interia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani Krysiu, w piśmie do Rzecznika trzeba opisać całą sytuację jaka zaistniała, tj. że dzwonili z ofertą, że nie powiedzieli o opłacie handlowej, że nie podpisywała Pani nic i nie odsyłała (również drogą elektroniczną). Ale radziłabym przejść się do Biura Rzecznika Praw Konsumenta i tam wyjaśnić sprawę, on wówczas da Pani wzór pisma i będzie po sprawie.
Życzę powodzenia w walce!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Który rzecznik - z którego miasta prowadził sprawę? I czy umowa była zawierana na odległość lub poza lokalem czy może w salonie? I rozumiem, że już 14 dniowy okres upłynął?

Pozdrawiam,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę o podpowiedź jak napisać pismo i gdzie je skierować. Mnie też wrobili. Pisałam do energa reklamacje dwukrotnie ale dostałam dwie krótkie odmowne odpowiedzi i nawet nie odsłuchali mojej rozmowy z konsultantem. Mój mail: monikamaksymow@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rzecznik z Olsztyna. Umowa została zawarta na odległość przez telefon, okres 14 dni upłyną, a o opłacie handlowej zorientowaliśmy się jak dostaliśmy po 2 miesiącach fakturę. Rzecznik w ciągu 2 tygodni wszystko załatwił :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie konsultant przedstawił ofertę telefonicznie, później przysłano mi wszystkie dokumenty mailowo, niczego nie podpisywałam.Jak się zorientowałam,że zostałam wrobiona minął już czas na rezygnację. Napisałam do nich pismo że zostałam oszukana,odpisano mi że nie mogą anulować opłaty handlowej.To ja im znowu że mnie oszukali i na pewno nie są rzetelną firmą i wspomniałam o UOKiK.Brak odpowiedzi, nie poddałam się napisałam maila do UOKiK,opisałam moją sprawę i dostałam info żeby udać się do miejscowego UOKiK. Bardzo miła pani znała już sprawę podyktowała mi pismo do Energi z żądaniem unieważnienia umowy. Po kilku dniach dostałam maila od Pełnomocnika, że umowa zostanie anulowana i tak się stało, już mam korektę, zwrócili mi opłatę handlową.Jeśli niczego nie podpisywaliście to macie wygraną sprawę bo zgodnie z art.20 ust.2 ustawy musi być trwale wyrażona wola.pozdrawiam życzę wygranej Ela Gdańsk
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam ,jestem kolejnym oszukanym przez ENERGE,również wcisneli mi nowa umowę z opłata handlową 13zł.na m-c.Pisze z nimi już parę ładnych miesięcy i bez efektu.Twierdzą że przez tel.poinformowali mnie trzy krotnie o opłacie handlowej lecz nagrania nie mogę się doprosić ,mało tego dostałem umowę poczta lecz ani ja ani moja żona jej nie podpisywała przy odbiorze .Moje pytanie -czy taka umowa jest ważna?z góry dziękuje i pozdrawiam..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Umowa niepotwierdzona na piśmie przez konsumenta jest nieważna zgodnie z aktualną ustawa. Proszę to zgłosić do Rzecznika Praw Konsumenta. U mnie poskutkowało, a na moje reklamacje Energa odpowiadała bzdury.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam mam ten sam problem. Gdzie w Olsztynie znajduje się Rzecznik Spraw Konsumenta. Proszę o kontakt izasienki@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Zgadzam się, że nie wspomnieli w propozycji o opłacie handlowej. Lecz gdy zaczęli czytać ofertę jako podsumowanie zresztą baaardzo szybko i długoooo to dopiero wtedy wsłuchując się w informacje wyłuskałem te opłaty. Zapytawszy o wyjaśnienie Pani bardzo zdenerwowanym głosem wręcz oskarżyła mnie o szukanie haków (tu muszę dodać że na początku naszej rozmowy telefonicznej grzecznie poprosiłem ją, aby nie tracić czasu zaczęła od tzw "haczyków" tej umowy) i podziękowała za rozmowę życząc "miłego" dnia. Niestety nie udało jej sie mnie uchwycić czego życzę wszystkim innym.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie przeszłam tą samą forme rozmowy. Szybko wyłapałam tą opłate handlową i na moje pytania ( niewygodne dla konsultantki ) tak sie zdenerwowała, że....rzuciła słuchawką z żalu braku baciągnięcia mnie. Proszę uważac i pozdrawiam, Iza :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja z mamą też, ale w umowie jest jeszcze kilka podstępnych punktów, np. to, że przez 4 lata mamy użyć wielokrotność tego co zużywamy. 800kwh. Proponuję poczytać umowę co w punkcie energi jest niemożliwe. My z mamą będziemy z nimi walczyć, bo pracownica powiedziała nam tylko o stałej cenie, a o innych punktach umowy bardzo ważnych nie - oszukała nas i naciągneła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można uchylić sie od skutków prawych oświadczenia woli art.88 & 1 k.c.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie można zmienić operatora -sprzedawcę jak najbardziej!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Głównymi dystrybutorami jest:
energa
tauron
pge
rwe
enea
a sprzedawcami
energa
tauron
pge
rwe
enea
i wiele wiele innych firm !
nie zmienny jest tylko dystrybutor !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zacofany jesteś :) Trzeba się dokształcić...

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesteś błędnie poinformowany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bzdura, nie można zmienić dystrybutora, sprzedawcę można zmieniać ile razy się chce. Energa nie jest jednym sprzedawcą! Z dużych graczy jest jeszcze Tauron, Enea, PGE i RWE.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W naszym kraju jest 4 sprzedawców
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
śmieszny człowieku firm oferujących sprzedaż energii jest w Polsce prawie 200! wybór należy do Ciebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie można zmienić dystrybutora energii elektrycznej. Jeżeli chodzi o sprzedawców panuje dowolność wyboru. Na ten moment na polskim rynku jest obecnych około 130 sprzedawców. Jedyna możliwość na zmianę operatora to przeprowadzka w inny region Polski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A Ty z ciemnogrodu jakiegoś się wydostałeś, czy może Merlin Cię teleportował? Dystrybutorów energii elektrycznej jest kilku w Naszym kraju, a sprzedawców wielu. Rynek energii został uwolniony i nawetnoperatorzy telefonii komórkowej mogą sprzedawać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Głupoty bredzisz aż w d*pie boli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja powiem więcej. Sama Energa to największy oszust. Właśnie dlatego, że jest monopolistą w swoim regionie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
To są oszuści dzisiaj odstąpiłem od tej umowy konsultant zataił że musiałbym co miesiąca płacić 15 zł za tzw opłatę handlową. Proszę sprawdzić na forum oszukanych przez Energe w ostatnich dniach.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie może zataic ja odsłuchalam rozmowe i faktycznie mi powiedział jak byk 2 razy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
co Pani napisała że odsłuchała Pani rozmowę mi napisali ze tyko drogą sądową
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam mam podobna sytuacje. Rozmowa telefoniczna. A teraz. Pewno odwiedziny kuriera czy podpisywać odbiór czy nie odbierać przesyłki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jak podpisała pani ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy w tym postsowieckim kołchozie jest jakaś władza, która dba o prawa obywateli i chroni przed takimi draniami jak Energa? Odpowiedź oczywista-władza jest sama dla siebie i ma w d*pie ludzi i ich np. problemiki z gnojkami z energii. Co do cholery musi się stać, aby urzędasy zaczęły ścigać cwaniackie firmy? Co Władimir ma wkroczyć i ustanowić nowy porządek?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
...bo to nasza, była POLSKA właśnie ! Cudowni politycy po kolei wszystko co nasze Państwowe, włącznie z Energią sprzedali różnym kolesiom - złodziejom ,którzy założyli spółki ...i nie ma teraz kto ich kontrolować ! Wolna amerykanka! Ceny z księżyca! Złodzieje nie widzą ludzi, tylko pieniądze ! Pamiętam, kiedy za socjalizmu podnieśli o złotówkę ceny energii, zrobiła się prawie rewolucja, ale te pieniądze trafiały do Państwowej, Polskiej energetyki. Teraz do prywatnych, złodziejskich kieszeni. To już chyba dojdzie do jakiejś rewolucji albo ktoś w desperacji zacznie do nich strzelać ...bo wszystko jest możliwe, jako,że ten kraj ( chyba nawet cały wiat) stoi do góry nogami !
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę o kontakt, jak Pan odstąpił od umowy i jakie są tego konsekwencje??? Pracownica zataiła przed nami wiele innych punktów, np. to, że musimy zużyć rocznie 800kwh energii co jest niemożliwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli taka informacja zostanie zatajona, można taką umowę unieważnić w każdej chwili.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej nic nie podpisywać i powiedzieć że nie dziękuję i tak zawsze ze wszystkimi bo dadzą opłatę handlową jak wszedzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dorzucą opłatę handlową, polecam innych sprzedawców z GUD-K podpisanym z operatorem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedy odchodzilem z Energii dali mi obnizke o ok 20%. I tak odszedlem do RWE. Roznica wyniosla 43%.
Dodam, ze w RWE mam zapisane ceny w umowie na poszczegolne lata a w Enerdze proponowali np upust od aktualnych cen. Smiech na sali !
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
NIE POLECAM!!! Prąd może trochę tańszy, ale za to opłata handlowa wzrasta z 0 zł / mc do 15 zł / mc. W moim przypadku przy zużyciu energii na poziomie 200 kWh wychodzi drożej. Dałem się nabrać i żałuję.
popieram tę opinię 55 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dziekuję wszystkim za wpisy!
i Wesołych Świąt życzę!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
niestety też dałem się nabrać... słała cena nie dla gospodaestw domowych oczywiście wychodzi drożej, opłata handlowa wynosi 15 zł i o tyle będziecie płacic więkasze rachunki a wypowiedzenie nie wchodzi w gre tak jest zapisana umowa,że strach sie bać....
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dzięki temu forum i Waszym ostrzeżeniom w porę zdążyłam odstąpić od umowy Gwarancja stałej ceny. Cieszę się bardzo że zdążyłam i znalazłam to forum. Jestem rozsądną i ostrożną osobą i sama nie wiem jak dałam się w to wkręcić. Nie podpisujcie umów przez telefon. Poproście o ofertę przeanalizujcie i zastanówcie się na spokojnie bo jak widać są haczyki jak np. ta opłata handlowa. Macie 14 dni na odstąpienie od umowy - ten czas jest liczony od dnia otrzymania umowy. Bądźcie ostrożni bo naprawdę szkoda nerwów.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzien Dobry
Jak mozna odstapic od tej umowy gdzie sie zglosic.
Gdzie pobrac dokumenty zeby zrezygnowac.
Prosilbym o pomoc z Pani strony e-mail tdk1251@wp.pl
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Też bym poprosiła o druk rezygnacji e-mail graprz1@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za informację, bardzo pomocna. Dzięki takim informacjom wysłałam rezygnację klika dni przed upływem możliwości ze zrezygnowania..
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
w jakiej formie /na jakim formularzu/ wysyła się rezygnację
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest gotowy formularz w PDFie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie mozna go znalezc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proszę o przesłanie formularza odstąpienia od umowy.
mój mail : cylka21@wp.pl

Będę wdzięczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tez zostalem oszukany przez energe. Bardzo prosze o wzor odstapienia od umowy, chce podkreslic, ze minelo juz wiecej niz 14 dni od zaakceptowania tej przekletej umowy przez telefon. Z gory dziekuje.Moj mail: piotr534@onet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy mogę prosić o przesłanie e-mail graprz1@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też dałem się wrobić na 15 zł miesięcznie dodatkowego kosztu mimo zapewnień ze cena nie wzrośnie.Jak to możliwe ze w Polsce mogą być tolerowane tego rodzaju przekręty. Uważam ze powinny być ścigane z urzędu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
a w Wejherowie oplata handlowa 3 pln
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na stronie Urzędu Regulacji Energetyki jest kalkulatorek. Można sobie przeliczyć, jaki operator wyjdzie najkorzystniej dla konkretnego odbiorcy:
http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ten kalkulatorek to możesz se wsadzić.... nie wiem jak oni liczą te oszczędności, ale są wyssane z palca, najprościej wrzucić wszystko do excela, a Energii podziękowałem za "promocję" stałej ceny i zmieniłem operatora!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Odradzam korzystanie z kalkulatora URE. Nie jest zbyt wiarygodny. Króluje w nim duon, tylko dlatego, że oferuje super cenę podczas pierwszego roku. Porównywarka cen prądu powinna brać ceny z całego okresu obowiązywania umowy, niestety ta tak nie robi. Tutaj więcej info na temat tej porównywarki: http://blogenergetyczny.pl/ure-kalkulator-energii-elektrycznej/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam to samo opłata handlowa na 2 miesiące z 0 zł. Na 30 zł. - omijać z daleka !!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja też się dałem w to wrobić. Dzwonił jakiś facet z Energii, mówił o wzroście za kw dopiero po 3 miejscu po przecinku i że przez 4 lata cena się nie zmieni, nie pamiętam czy w ogóle wspominał mi o tej opłacie handlowej...Jak zobaczyłem pierwszy rachunek, że wychodzi mi drożej o jakieś 20 zł przy podobnym zużyciu, to się mocno wpieniłem, wysłałem im maila o rezygnacji z tej umowy, odpisali mi, że minęło już 14 dni od zawarcia umowy telefonicznej i jeśli chcę zerwać umowę to musiałbym im do 2019 płacić 50 zł miesięcznie!!! Zdębiałem, ale przypomniałem sobie, że oni mi tej umowy ani na pocztę ani na maila nie przesłali, nie mogłem się z nią nawet zapoznać. Więc wystosowałem kolejnego maila,że jeżeli mi nie przywrócą poprzedniej to zwrócę się do UOKiK -u. Było to 2 czerwca,do dziś czekam na odpowiedź. Myślę, że sensownie byłoby powiadomić media i akcję nagłośnić,żeby Ci złodzieje nie oszukali następnych
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 5
Witam, mnie niestety też tak naciągnęli...rachunek miał nie wzrosnąć przy jednakowym zużyciu prądu JAK dostałam rachunek to oczy mi wyszły na wierzch, wzrost ceny o 50%....jestem zdruzgotana i wściekła,że tak dałam się oszukać.Też prowadzę z nimi korespondencje, ale wątpię czy uda mi się wrócić do poprzedniej formy rozliczenia...po prostu OSZUŚCI !!!!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pisanie maili, dzwonienie na infolinię nic wam nie da... Dzwoniący konsultant ma obowiązek przeczytać wam tzw. "część formalną" w którymś tam punkcie jest podana wysokość opłaty handlowej z usługą e-faktury lub bez niej. Po tym, gdy wszystko odczyta dopiero przechodzi do wszelich potwierdzeń.A , że kto słuchałby jakiegoś faceta dukającego przez słuchawke 3 strony umowy to z biegu mówimy: "Tak" i potem mamy problem. Wiem, bo sama się też nacięłam. Miały być rachunki takie same, nawet niższe a tu koło 30 zł w górę... Niby okres wypowiedzenia jest, ale jest także kara ..50 zł za kazdy miesiąc.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
też dałem się nabrać.Prowadziłem z nimi korespondencję, a teraz piszę skargę na nich d oUrzędu regulacji energetyki

pozdrawiam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
też dałem się oszukać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam mam ten sam problem umowa zawarta telefonicznie bez żadnego potwierdzenia na piśmie,w grudniu zeszłego roku weszła nowelizacja ustawy o prawach konsumenta art 20 tej ustawy mówi wprost że taka forma zawierania umowy jest niezgodna z prawem.Na razie próbuje wywalczyć anulowanie umowy przez BOK ale z marnym skutkiem mam zamiar zgłosić sprawę do uokik jak nic nie da idę do sądu.Popieram ze złodziejami trzeba walczyć
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
miałes 14 dni wiec trzeba było poczytac a nie miec zal do kogos innego ,smiech mnie bierze nie poczytają zawsze twierdza ze nikt nie powiedział np o opłacie handlowej trzeba nauczyc sie słuchac
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 20
Zgadzam się z przedmówcą.

Dzisiaj do mnie dzwonili, zwróciłam uwagę, że z jednej strony mówią, że mam prawo do rezygnacji a z drugiej strony wspominają o karach. W trakcie rozmowy wszystko zostało podane, trzeba tylko nauczyć się słuchać i nie skupiać tylko na promocji obniżenia stawek zamiast na całej rozmowie.

A najważniejsze - jak nie jest sie pewnym - trzeba pytać. Ludzie nie pytają i potem się dziwią ze jakieś oplaty im ktoś naliczył. Zenada.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 16
A ja zadzwoniłam i pytała o opłatę handlową, a facet na infolinii udawał, że nie wiem o czym ja mówię!
Zlewka totalna i już wiem, że celowa
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Problem polega na tym, że ludzie odważni zapytaja, ale jesli chodzi o ludzi starszych i ufnych już dopytać nie dopytają. Także fajnie jesli trafi na rozmowę z osoba młoga, ale juz gorzej jeśli trafi np. na Twojego rodzica i ciekawe czy również tak samo krytycznie podejdziecie do sprawy "nie pytaja, nie słuchaja, więc sami sobie winni".!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żenada, że konsultanci z enega nie czują wstydu. Oszukujecie państwo biednych, starszych ludzi, którzy są zbyt kulturalni, żeby powiedzieć "nie", "nie potrzebuję", "nie chcę", lub po prostu żeby odłożyć słuchawkę. Czegoś nie dosłyszą, wyślecie im umowę, której nie są w stanie odczytać (drobny maczek i mnóstwo niezrozumiałych formuł). Taktyki telemarketingu niskich lotów. Szkoda, że nie widzicie tych ludzi jak się przejmują, gdy dostają rachunek - wcale nie mniejszy, tylko o kilkanaście/kilkadziesiąt złotych droższy. Przy emeryturze 800 zł kilkanaście/ kilkadziesiąt złotych robi różnice. Państwo konsultanci z energa! Kiedyś też was dopadnie starość! Mam nadzieję, że nikt nie wykorzysta waszej niedołężności, albo że wy będziecie do końca sprawni fizycznie i umysłowo. Powodzenia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
od razu widać że jesteś "od nich".Jest to działanie na szkodę odbiorcy i zgodnie z art.84 Kodeksu Cywilnego można uchylić się od skutków prawnych(wprowadzenie w błąd)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przeczytałam dokładnie umowę i wszystkie załączniki nim zatwierdziłam e-mailem umowę zmyliła mnie Opłata handlowa
(bez e faktury) ponieważ ja otrzymywałam e faktury uznałam, że ta opłata mnie nie dotyczy. Myliłam się niestety
Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wystarczyło wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy przed upływem 14 dni od daty zawarcia umowy przez telefon !!! ( to bardzo ważne ) ........I kłopot z głowy. Zrobiłam tak wczoraj w 13 dniu , wysłałam meilem oświadczenie do energii ...I dzisiaj wiadomość ..... """""państwa odstąpienie od oferty gwarancja stałej ceny zostało przyjęte i zrealizowane w systemie """"" energa sa
od każdej umowy można odstąpić ......W odpowiednim terminie .
powodzenia !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam serdecznie poproszę o treść oświadczenia o odstąpieniu od umowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez poproszę, mój tata nic nie podpisał a i tak dostaje rachunki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gwarancja nie jest nową umową tylko aktualizacją obecnej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@sliwa i tu się mylisz. Umowa zawarta telefonicznie jest zgodna z prawem. Powołujesz się na art. 20 Ustawy o Prawach Konsumenta - a czytałaś ten artykuł? Jest wyraźnie napisane, że umowa zawarta przez telefon musi być potwierdzona na papierze lub INNYM TRWAŁYM NOŚNIKU. Równie dobrze może to być zwykły dysk o ile rozmowa jest nagrywana (przy czym firma musi Cię poinformować o nagrywaniu rozmowy). Jedyne co możesz zrobić to poprosić o kopię tego nagrania - muszą Ci to udostępnić. Jeśli tego nie zrobią, nie mają nagranej rozmowy lub potwierdzonej na innym trwałym nośniku to wówczas możesz walczyć. Inaczej, moim zdaniem, nic nie wskórasz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś miałam rozmowę telefoniczną i chciano mi przedstawić ofertę ok Ale w trakcie okazało się że podpisuje nową umowę to było nie fer. Zreflektowalam się w ostatniej chwili Ale zobaczymy proszę uważać na sposób przeprowadzenia rozmowy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie tak samo, zgodziłam sie na przysłanie dokumentów a oni wlepili mi umowe ,odmowy nie odesłałam w ciągu 14 dni więc pozamiatane. Co gorsze nie moge sie doprosić faktury każdy konsultant mówi coś innego, ominęły mnie dwa okresy rozliczeniowe i mimo że inkasent spisywał licznik oni mi wpieraja ,że nie mają odczytu,n śmiech na sali.Oszuści, poprosiłam mailem o przysłanie mi rozmowy telefonicznej ,w której to rzekomo zawarłam umowę , odmówili mi. Masakra jakaś
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skutki odstąpienia od umowy
czytała pani ta umowe

Jeżeli zażądali Państwo rozpoczęcia świadczenia usług lub dostarczania
energii elektrycznej przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, zapłacą nam Państwo kwotę proporcjonalną do zakresu świadczeń spełnionych do chwili, w której
poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy, z uwzględnieniem cen i stawek opłat wskazanych w umowie.
przez telefon zgodzilem sie na taka umowe
jesli zrezygnuje to bede placił kare im ( jaka to kwota )
mogla by mi pani napisac

prosze o odp. moj e-mai tdk1251@wp.pl

pozdrawiam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgodziłaś się na wysłanie dokumentów a przed tą zgodą jest potwierdzenie ze zawierasz umowę na czas nieokreślony razem z tą ofertą. trzeba umieć słuchać a nie mieć pretensji do świata. i jest też na samym końcu powiadomienie że masz prawo do odstąpienia po dostarczeniu dokumentów bez konsekwencji ale po co czytać jak można po prostu uwierzyć na słowo... pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
Proszę , jak mądra, od razu widać ,że służy w Energa ! Celowo wszystko jest pisane językiem nie zrozumiałym dla przeciętnego obywatela !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,
i jaki rezultat?
bardzo zależy mi na informacji, gdyż nie otrzymałam umowy tylko zawarta telefonicznie. O karze odstąienia zostałam poinformowana ale nie kojarzę aby była mowa o opłacie handlowej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chcę zgłosić sprawę do Pani Elżbiety Jaworowicz. Wszystkich chętnych proszę o kontakt na maila ewamar25@wp.pl. W umowie są też inne haczyki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę Pani , ja mam nagraną całą rozmowę z konsultantką , udało jej się nabrać mojego męża w, w nagraniu rozmowy mąż prosi o ofertę i nie wyraża zgody na na zmianę umowy , jednak na koncie automatycznie zmienili umowę bez jego zgody. Na szczęście zadzwoniłam na infolinię po 6 dniach i wszystko wycofałam, ale jeśli mogę Pani pomóc to Chętnie udostępnię całe nagranie. kontakt pybeata12@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam wszystkim "nabitym" w tą "promocję", wizytę w lokalnych Prokuraturach i nie dajcie się spławić, bo to wyczerpuje znamiona KODEKS KARNY Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1
No i mnie też oszukali z premedytacją, napisałam maila właśnie i czekam na odpowiedź. Jeśli nie będzie pozytywna, zgłaszam sprawę do Prokuratury.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Porażka to co robi Energa! Nie spodziewałabym się takich rzeczy po takiej firmie i jak do tej pory, nigdy nie powiedziałam o Enerdze złego słowa, do tej pory. Co to za "opłata handlowa", która stanowi 1/3 całej faktury! Dlaczego w rozmowie telefonicznej nie podają porównawczych kwot?! Czy gdybym usłyszała, że kwota całej faktury wzrasta o 14,99 czy 15,99 - z mojej średniej kwoty opłaty licząc za 1 miesiąc niecałych 35 zł zdecydowałabym się na zmianę umowy?! No oczywiście, że nie! Ale ich matactwa przez telefon i to, że człowiek nie ma na piśmie tego dla porównania sprawiają, że podejmuje decyzję pochopnie. Ach jaki człowiek naiwny :(
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niestety też dałem się nabić w butelkę.
Trudno przez pięć lat trzeba będzie płacić bo rozwiązanie umowy za drogo by kosztowało a potem zmieniam dostawcę nie chcę mieć nic wspólnego z tą firmą
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się nie dałam wkręcić, powiedziałam, że chcę wszystko sama przeczytać, więc przesłali mi załączniki na maila. Dopiero potem trafiłam na ten wątek. Wypełniłam elektronicznie formularz odstąpienia od umowy i dostałam potwierdzenie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam :) mogła by pani mi przesłać tego maila to bardzo pilne moja mama też została w ro wrpvbiona mamy jeszcze 9 dni pomocy :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ma Pani na myśli formularz odstąpienia od umowy czy inne załączniki też?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poproszę też formularza odstąpienie od umowy. Też dałam się na to nabrać.

mój mail : dagmara.parulska@gmail.com

Będę wdzięczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę o formularz odstąpienia od umowy...też dałem się wkręcić..makowskid4@gmail.com
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ! mam prośbę czy mogłabym otrzymać formularz odstąpienia od umowy Energa - gwarancja stałej ceny" na e-mail wiesiak1@op.pl Pilna prośba .Dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Wczoraj niestety też zgodziłam się na stał cenę , ale jeszcze nie dostałam umowy na emaila. Czy mogę prosić o pomoc i formularze jak odrzucić umowę przed upływem 14 dni. Proszę o informację i formularze na zoczka @wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też poproszę o ten formularz! Mój email yonkaa@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może mi pani przeslac ten formularz odstąpienia od umowy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę podać maila.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też poproszę
s-mucha380@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poszło :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poprosze o ten druk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potrzebny mi adres mailowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ja również mogę prosic o ten wzór odstąpienia od umowy.
niikole@onet.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wczoraj jak zaczęłam czytać to wszystko,to nie mogłam spać w nocy,też się nabrałam i zgodziłam przez telefon na umowę ze stałą ceną a teraz żałuję,bardzo proszę o przesłanie mi wzoru odstąpienia od umowy i adresu mailowego i czy mogę go wysłać jak rozmawiałam w czwartek a umowy jeszcze mi nie przesłali z góry dziękuje
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ja również mogę prosić o ten wzór odstąpienia od umowy i adres mailowy. Mój adres: sebastian.dym@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beldaanna, potrzebuję adres mailowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poproszę również o druk makowska_annah@o2.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może mi pani przeslac ten formularz odstąpienia od umowy ? Chodzi o Energa -gwarancja stałej ceny
Też dałam się naciągnąć
mój adres mailowy
mamunek@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już nie potrzeba - doczytałam stronę do końca
Dzięki forumowiczom za podpowiedzi co robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zanbak1@wp.pl i email do nich z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wysłałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mogę też prosić ten wzór odstąpienia od umowy karoladre@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy również mogę prosić o ten formularz odstąpienia basikc29@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mogę prosić o formularz odstąpienia od umowy? katarzyna.parzonka@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również poproszę
dirk7@o2.pl
Dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też poproszę ten formularz. lukasz_maj@yahoo.com
Z góry bardzo dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez by prosila o wyslanie tej rezygnaji adres : agniecha9@poczta.onet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
proszę o przysłanie mi formularza b_kolowska@tlen.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo prosze o formularz i na jaki adres mailowy wysłać
michaleks63@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Czy mógłbym prosić o wzór odstąpienia od umowy? Z góry bardzo dziękuję. kw_kuba@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę o wzór odstąpienia od umowy. Dziękuję.
mój emeil; marianpiwcewicz@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ja też mogę prosić graprz1@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez poproszę o Emila
donatab1984@gmail.com z drukiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.
W dniu dzisiejszym moi rodzice również padli ich ofiara. Poproszę o formularz na maila.
Dziękuję i pozdrawiam,
Anna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.
Dziś tez miałam rozmowę z konsultantką. Też się dałam nabic w butelkę. Byłam w pracy, nie miałam zbytnio czasu i powiedziałam , że taką umowe ma mi przesłać to się z nią zapoznam w domu (konsultantka twierdziłą, że w ciagu 2 tygodni moge zrezygnować). Podałam swoje dane osobowe. Zaczynała czytac jakieś oświadczenia, które miałam potwierdzić, ale połączenie się przerwało.Nie oddzwoniła i nie wiem czy jeśli rozmowa nie zakończona to te papiey wogóle przyjdą. Na wszelki wypadek przygotuje sie i prosze o przysłanie tego formularza odstąpienia od umowy. Dzięki.

iz476@wp.pl

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prosze podac emaila to przeslę
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja również dałam się namówić na gwarancję stałej ceny w czasie rozmowie telefonicznej było to 11.09.2015r.Umowę mam dostać listownie
za 14 dni ale proszę o druk wniosku o odstąpienie od umowy.Ale nie wiem gdzie wysłać.Dziękuję.kaziahk@interia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo proszę o wysłanie na adres iwonucha@vp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy mogę prosić o przesłanie mi formularza odstąpienia od umowy. Oto mój email basikc29@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam!
Czytam te wszystkie wypowiedzi i włos na głowie się jeży
Może mi pani przesłać ten formularz odstąpienia od umowy ?
bo też zostałam wrobiona w umowę telefoniczną ,którą przysłali potem pocztą, z góry dziękuję!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potrzebuję adres mailowy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Również zostałem wciągnięty w ta pułapkę(po ciężkiej nocce spałem a tu nagle telefon i udało się im wykorzystać że byłem na pół przytomny) Poproszę również o ten wzór odstąpienia.

romee85@o2.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo prosze ... o ten druk odstapienia od umowy
adres kowalski.mk@gmail.com

czy musze wysłać jak otrzymam dokumenty czy moge odeslac od razu??
rozmowe telefoniczna mialem dzisiaj..

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam! Bardzo proszę o przesłanie mi druku odstąpienia od umowy edyta119@interia.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
UWAGA. Formularz odstąpienia od umowy można wysłac ale te gnoje się ubezpieczyły i trzeba zapłacić karę w wysokości 50 zł. za każdy miesiąc do końca trwania tej umowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak to? Mimo, że nie zaakceptuję i w ciągu 14 dni odrzucę umowę to i tak będę płacić 50 zł miesięcznie? zoczka@wp.p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
spokojnie, jeśli pani odstąpi od umowy przed upływem 14 dni nie będzie żadnej kary umownej. Kara umowna jest naliczana jeśli po podpisaniu umowy z gwarancją ceny zmienimy sprzedawcę. Każdy klient, który zawiera umowe z jakąkolwiek firmą przez tel. ma 14 dni na odstąpienie bez skutków dla niego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też poproszę na maila veroni24@o2.pl
dziękuję z góry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
dziś również nieświadomie dałem się złapać oszustom, zwracam się z gorącą prośbą o link tego formularza bądź przesłanie formularza na odstąpienie od umowy telefonicznej, gdyż papierową mają niby dosłać w ciągu 14 dni.
Będę wielce zobowiązany za przesłania formularza, oto mój adres e-mal.
bulinki@tlen.pl
pozdrawiam Grzegorz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam mogłabym tez poprosić ten formularz odstąpienia od umowy?? Moj emeil agatka123456@amorki .pl
Niestety tez dałam się oszukać..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo proszę o kontakt bo nie wiem jak napisać to odstapienie. Od maja nie płaciłam za prad i wciaz czekam na rachunek. Oczywiscie rozmowy z konsultantami nic nie daja. Porażka totalna a o rachunek doprosic się nie moge. Kazano mi napisac reklamacje i tyle. Pozdrawiam i prosze o pomoc. Adres mailowy : makowska_annah@o2.pl lub tel 665401022
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wysłałam godzinę temu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

Bardzo proszę o przesłanie mi formularza odstąpienia od umowy. Z góry dziękuję syzia85@poczta.fm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Czy mógłbym prosić o przesłanie wzoru takiego wypowiedzenia? Pozdrawiam kamila.6666@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, bardzo proszę o przesanie formularza odstąpienia na adres kma_p@wp.pl z góry dziękuję!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też mogłabym prosić o formularz?
mider2@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@nwb
""niestety też dałem się nabić w butelkę. Trudno przez pięć lat trzeba będzie płacić bo rozwiązanie umowy za drogo by kosztowało a potem zmieniam dostawcę nie chcę mieć nic wspólnego z tą firmą""

to nie jest firma ... Tylko patologia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zostałam identycznie nabita w butelkę nawet do nich dzwoniłam i pani nie miała konkretnych odpowiedzi tylko jakimiś regulkami z umowy mi sypała poinformowalam panią że spotkamy się w sądzie ale zacznę też od Prokuratury
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,

Również dałam się nabrać na tą 4 letnią umowę, czy mogłabym prosić o przesłanie mi na maila co Pani im napisała i z jakim skutkiem?
Moj mail mjedruch69@gmail.com

Pozdrawiam,
Monika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba zalozyć stronę na FB i zlozyc pozew zbiorowy wszystkich poszkodowanych. Dziś przyszło mi zapłacić opłatę handlową 30zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Skłaniam się, żeby sprawę złożyć do sądu. Dziś byłem u Rzecznika Praw Konsumentów i powiedział, że taka sprawa to koszt rzędu 30 zł. A dlaczego to wszystko popieram bo wczoraj płaciłem już 60 zł za te stałe ceny za energię gdzie w ostatnim miesiącu płaciłem 30 zł a w poprzednich 17 zł. Po wczorajszej rozmowie z konsultantką z Energi nie umiała mi odpowiedzieć skąd te ceny się biorą więc wymyślała, że jest to opłata przesył zmienny, przesył stały, za którą płacimy już wliczone stawki. Najgorsze jest, że w białych rękawiczkach w tym demokratycznym Państwie prawa jesteśmy tak bujani. "RAZEM DAMY RADĘ"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie trzeba zaraz do sądu, jeśli nic nie podpisałeś i nie odesłałeś maila potwierdzającego zgodę, możesz złożyć reklamację z prośbą o korektę faktury. W reklamacji powołałam się na ustawę o Ochronie Praw konsumenta z 25.12.2014r. par.20 ust.2. Mówi ona, że aby umowa była ważna, należy potwierdzić zgodę na warunki umowy listownie, bądź mailowo- tj. na trwałym nośniku. Jeśli nie wyśle się takiej zgody, umowa nie jest zawarta w świetle przepisów prawa, a jak nie jest zawarta, to obowiązuje ta stara, bez opłaty handlowej.Taka korekta w moim przypadku to 24,76 zł. a czas reklamacji 14 dni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dołączam do Pani. Mój mail ewama25@wp.pl Proszę o kontakt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prosze sie zastanowic ,bo energia moze nawet taniec i Energa o tym wie wiec jak sie podpisze umowe na 4 lata to nie zdrozeje ale tez nie bedzie taniej :-) ODRADZAM
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Po ponad roku (!) walki z Energą o podpisanie umowy ze mną (cały czas była na poprzedniego lokatora) wreszcie się udało :/
Kurier przywiózł, podpisałem.... a potem na spokojnie przeczytałem.
No i oczywiście, wcisnęli mi Gwarancję Stałej Ceny, mimo, że wnioskowałem o zwykłą G11 :(
Oczywiście.. odstąpiłem od umowy w zakresie dotyczącym tej "promocji".
Ale ile osób nie doczytało "drobnego druczku".
A ile (znacząco!) więcej dało się "naciągnąć" przez telefon?
μ zdążyła się wycofać. Ale inni nie ;/
Uważam, że tematem powinien się zająć UOKiK!

Wcześniej wrzucałem link do kalkulatora URE.
Skoro piszecie, że nie jest wiarygodny, to jakich operatorów wybraliście? Przy jakim średnim miesięcznym zużyciu?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polega to mniej więcej na tym że w związku np: z wejściem na giełdę firma zatrudnia oszołomów od poprawy rentowności. Zaczynają się wtedy podchody i różnego rodzaju gierki jak z klienta wycisnąć jeszcze więcej - odbywa się to za pomocą m.in. "promocyjnych" umów z małym druczkiem i balansowaniu na granicy prawa. Prawo w Polsce oczywiście jest pisane tak jak zażyczy sobie tego "sponsor". Po zatrudnieniu oszołomów od poprawy rentowności wiele się nie zmienia bo jeszcze trzeba zatrudnić , oszołomów od wizerunku i prawników. Jeżeli oszołomy od poprawy rentowności przesadzą to kończy się to karą UOKiK , a kasa z kary idzie do kieszeni rządzących , klienci mimo że poszkodowani nie zobaczą z tej kary nawet złotówki zadość uczynienia.

Efekt jest taki , zyskują rządzący, oszołomy - bo wszystko się jakoś kręci, w pierwszym etapie firma jednak zyski szybko zjadają koszty związane z tą "nową" polityką firmy. Firma dodatkowo szybko zaczyna tracić w oczach dymanych klientów, efekt jest zawsze taki że oszołomy rozwalają firmę czasem bardziej, czasem mniej świadomie. Poszkodowani są zawsze klienci i z czasem firma , bo niemożna zjeść jabłka i jednocześnie mieć jabłko.

Przykłady wcześniejsze : telewizje kablowe, operatorzy komórkowi, firmy ubezpieczeniowe i wiele innych, obecnie na fali była energetyka.

Podziękowania należą się przede wszystkim rządzącym za prawo jakie ustanawiają...
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1
wlasnie do mnie tez dzisiaj dzwonila pani z taka sama "promocją", narazie powiedzialem im ze sie zastanawiam i kazalem zadzwonic w innym terminie.
teraz pytanie czy jak im powiem przez telefon ze jednak nie chce ich "cudnej" oferty to czy to wystarczy? (w sumie rozmowy sa nagrywane, z drugiej strony zawsze mozna taka rozmowe skaskowac i sladu nie bedzie) czy lepiej aby wyslali mi pismo do podpisania ze odmawiam.
byc moze juz sobie w tej chwili odp na pytanie, ale jak wyglada odstapienie od oferty.
oferta wazna jest do konca roku.
Jak inni robili odmawiajac oferte?
prawda jest ze kazdy miesiac odstapienia od umowy po podpisaniu kosztuje 50 zł, wieca slaby temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro nie będą mieli Twojego podpisu jako zgody i skasują rozmowę to jak Ci udowodnią, że się zgodziłeś? Słowo przeciwko słowu i w takich sytuacjach wygrywa klient. Wystarczy w zupełności jeśli podczas rozmowy powiesz, że się nie zgadzasz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Fisa, tu nie potrzeba podpisu. Wystarczy zgoda telefoniczna, ale zadają pytania, na które trzeba odpowiedzieć twierdząco oraz podać dane osobowe. Jeśli tego nie zrobiłaś i odmówiłaś - powinno wystarczyć. Trzeba twardo ucinać na początku, że nie jesteśmy zainteresowani, żeby nie było kontynuacji namawiania.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzieki za info :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam, zasugerowałam się nickiem i pisałam, jakbyś był kobietą, chociaż pisałeś w rodzaju męskim. Przeoczenie :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzis do mnie tez zadzwonili z propozycja stalej ceny pan nawet podal mi stawki obecne jakie place i jaka bede placic po podpisaniu umowy ani slowa o oplatach stalych poprosilam pana aby zadzwonil jutro bo z reguly jestem ostrozna dalam sobie czas na sprawdzenie tego pana czy mowil prawde, wiec zadzwonilam na infolinie do enega i tam mi potwierdzila mila pani ze tak maja dla mnie taka oferte tyle tylko ze juz podala mi zupelnie inne stawki obecne i te ktore mi proponuja zglupialam wiec jak widac wolna amerykanka podejrzewam ze jak jutro zadzwonie to uslysze jeszcze inna stawke zalezy kto odbierze juz tak z nimi mialam jak mieli zle zaksiegowane moje wplaty kazdy gadal co innego i jak z nimi wygrac to jest jawne oszustwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, do mojej mamy zadzwonili dziś.. a ona się zgodziła, ale jest juz po 60, a mowila, ze ten pan tak nawijał i nawet nie zrozumialo go zbytnio, powiedzieli, widze, ze jednak to błąd

Powiedział, ze zostanie wysłana umowa i jest 7 dni na odmowe, czy gdy w ciągu tych 7 dni odmowie normalnie bez żadnej kary itd będzie to anulowane?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro jest te 7 dni, to powinno być to możliwe, chociaż ja bym zadzwoniła na infolinię i wypytała - bodajże dziewięć piątek, czyli 555 555 555.
Wykorzystywanie osób w starszym wieku to zwyczajne świństwo - moją babcię już kilka razy namówiono na różne "korzystne" oferty, a ona się godziła i potem trzeba się było nagimnastykować, żeby to odkręcić :/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do mnie też dzwonili ze 3 razy. Za każdym razem byłem w pracy i nie miałem czasu rozmawiać więc zbywałem dość nachalną "konsultantkę". W końcu postanowiłem się przygotować i od jakiegoś czasu mam przy sobie fakturę aby móc porównać stawki, które podano mi telefonicznie bo coś mi się nie zgadzało. Ale jakoś od tego czasu już nie dzwonią. Może odpuścili.

Niestety jakiś czas temu zdzwonili do mojej mamy, która zgodziła się aby przysłać jej umowę do wglądu ponieważ nie była w stanie zrozumieć oferty telefonicznie.
Umowa dotarła wczoraj a o całej sytuacji do wiedziałem się dzisiaj i po przejrzeniu tego wątku zaraz wysyłam pismo o anulowanie. Na anulowanie umowy zawartej telefonicznie lub mailowo jest 14 dni (o czym w swojej korespondencji Energa informuje) ale liczone jest to od dnia zawarcia umowy. W naszym przypadku żeby nie było kolorowo umowa została wysłana 8 dni po "zawarciu" plus czas dla poczty na doręczenie i na szczęście ten okres mija w poniedziałek.

A do tego wszystkiego, nie wiem dlaczego (prawdopodobnie wynika to z warunków promocji) ,dezaktywowali możliwość dokonywania Rozliczeń Rzeczywistych bez możliwości ponownej aktywacji przez rok. To dopiero parodia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a właśnie że trzeba nowelizacja ustawy o prawach konsumenta nakłada taki obowiązek na sprzedawce ustawa weszła w grudniu 2014r
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

https://enerad.pl/wp-content/uploads/wz%C3%B3r-umowy-odst%C4%85pienia-sprzedaz.pdf
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zastanawiam się, jak bym zrobił cesje na inna osobę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam, udało się Panu dowiedzieć o cesji lub zmianie osoby figurującej na umowie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No właśnie, nie wiedzą z kim rozmawiają (może ktoś się podszywa pod klienta albo rozmówca nie jest odbiorcą i nie ma prawa podejmować decyzji za odbiorcę energii a odbiorca nie świadom niczego , otrzymuje umowę ! Zwykłe złodziejskie ENERGE metody..."na kogo padnie na tego bęc " !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przed chwilą rozmawiałam z pania z infolinii i powiedziała że można odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od doreczenia dokumentów bez ponoszenia żadnych kosztów . Powyżej 14 dni doliczają 50 zł miesięcznie za rezygnację z umowy lojalnościowej!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
NIE PODPISYWAĆ. Ja podpisałam i żałuję. Co miesiąc złodzieje doliczają opłatę handlową w wysokości 15,98 zł. Wyobrażasz sobie, nie 2, 3 czy 5 zł ale 15,98 zł. Czyli przez 4 lata okradną mnie na 767,04 zł. Jak skończy mi się umowa zmienię dostawcę. Raz się dałam nabrać - tak się kończy nie doczytywanie umów, a przez telefon oczywiście nic o tym nie wspomniano. Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zdążyłam odstąpić od umowy, tylko namówili mnie na aktywowanie usługi eFaktura na platformie eBOK oraz skorzystania z funkcji powiadomień poprzez e-mail informacji o wystawieniu faktury. Czy ta usługa jest płatna, czy przy niej też jest naliczana opłata handlowa ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
też pobierają opłatę handlową za to. Oszuści, też mi zaczęli naliczać tą nową taryfę. Mimo odstąpienia, jeszcze się nie odezwali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Uważam ,że sprawą powinien zając się prokurator, mnie również na to nabrano - umowa na 36 miesięcy W trakcie rozmowy telefonicznej nic nie wspomiano o miesięcznej opłacie handlowej 15,99zł.
Straciłam dobre zdanie o Energa -Obrót , po skończonej umowie nie przedłużę z nimi już żadnej umowy. Obecnie piszę do nich pisma ,ale nie wiem czy to przyniesie jakoś rezultat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
obecnie wszystkich swoich znajomy ostrzegam przed tego typu telefonami
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Maria napisz czy coś wskórałaś mój maż taż sie zgodził i na czas nie odesłaliśmy rezygnacji nie było mowy o tym że będzie płacone 14 99 zł więcej za to że jest e-faktura 2 lata byłam na e-fakturze i nic nie płaciłam a teraz muszę bo te 14.99 to ta gwarancja stałej ceny jest jak dzwoniłam do nich to pytano się czy umowa została zawarta na 3 miesiące czy na cztery lata ale w rozmowie nikt męża się nie pytał czy chce na 3 miesiące tylko odrazy na 4 mu wepchnęli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak zobaczyłam fakturę, która zawierała opłatę handlową zaraz do nich przedzwoniłam,rozmawiałam z konsultantką,która nic konkretnego mi nie odpowiedział - powiedział,że mam opisać całą sytuację w mailu, niestety po dłuższej korespondencji mailowej nic konkretnego mi nie odpisano.
Na koniec podali mi adres na ,który mam wysłać pismo.
06.07.2015 r. wysłałam do nich pismo i czekam na odpowiedz.Fakturę opłaciłam bez opłaty handlowej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pisz od razu na najwyższy szczebel władzy energa - obrót napisz: "skarga" i przedstaw swoją sprawę, dołącz załączniki. Zobaczysz, że zaraz będzie jak trzeba. Ja tak zrobiłam jak mieli mnie gdzieś i naliczali co chcieli, wszystko zostało szybko wyrównane, a tak udawali głupków, a jak nie pomoże pisz do UOKiK lub do ministra odpowiedzialnego za Energetykę. I niczego się nie bój. To oni z nas żyją a nie my z nich i złodziei trzeba tępić! Powodzenia
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak zatytułować na ten najwyższy szczebel władzy Energa obrót że skargą w liście pisemnie nie na maila i o jakie załączniki chodzi nie mam drukarki nie mam możliwości drukowania. Może ktoś podpowie jak napisać takie pismo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapraszam na maila ewamar25@wp.pl Chciałabym złożyć pozew zbiorowy o nierzetelność pracowników i oszustwo. SzukaM CHĘTNYCH.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

eFaktura i powiadomienia e-mail

Korzystanie z eFaktury na platformie eBOK oraz z funkcji powiadomień poprzez e-mail o wystawieniu faktury jest BEZPŁATNE.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale w opłatę jest wliczony podatek akcyzowy, a cena podana jest w brutto :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
proponuję pozew zbiorowy
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
też zostałem wpuszczony w kanał, jestem za pozwem zbiorowy, razem można więcej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapraszam na maila ewamar25@wp.pl Zbieram chętnych do pozwu zbiorowego.