Widok

Etyka w szkole

Jak wyglada sprawa etyki w szkole? Duzo dzieci ja wybralo zamiast religii?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pytasz o podstawówkę czy gimnazjum?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niestety w szkole w której pracowałam etykę prowadzą katecheci którzy własnie z etyki zrobili podyplomówkę zeby mieć godziny. nie sądzę zeby zajęcia te rozniły się od religii skoro prowadzi je katecheta
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo fajny nauczyciel prowadzi uczy myślenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Podstawowka, dzieci pojda od wrzesnia do szkoly i sie zastanawiam czy nie beda wytykane palcami bo beda jedyne w szkole na etyce
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W gimnazjum oprócz córki na etykę uczęszcza jeszcze kilka osób. Potwierdzam że nauczyciel potrafi tak ciekawie prowadzić lekcje, że córka sama poprosiła o zapisanie jej na etykę i z przyjemnością bierze udział w lekcjach - jeśli ten sam uczy w podstawówce to etyka będzie ciekawa i nie będzie miała nic wspólnego z religią.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie będą tam same u mojej córki w klasie podstawowej dużo dzieci chodzi i na etykę i na religię
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ujmę to w ten sposób: ani ja, ani mój brat, ani moja córka, ani jego syn nigdy nie chodziliśmy na lekcje religii czy do kościoła i żadne z nas nie spotkało się w szkole z tego powodu z najmniejszymi problemami, wytykaniem palcami czy dyskryminacją, a wręcz przeciwnie: nie raz usłyszałem że niektórzy mi zazdroszczą że godzinę wcześniej idę sobie do domu albo że mam fajnie bo nie muszę zakuwać do jakiejś kartkówki z reli . Robienie z tego niezdrowej sensacji to zdecydowanie domena starych dewot a nie dzieciaków, sądzę że niepotrzebnie wyolbrzymiasz problem. Ale faktem jest, że w banińskiej podstawówce wszystko wokół Bozi się obraca i każdy pretekst jest dobry aby pognać g*wniarzy do kościoła - córa po prostu ma wówczas wolne i raczej nie narzeka z tego powodu :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

prawie racja,ale chodzi Pani o etykę.
Z doświadczenia powiem że nie wiem kto uczy i jak bo dziecko musiało by czekać 3 godz lekcyjne żeby tego doświadczyć,religia jest zdecydowanie uprzywilejowana nawet jak ma być w środku zajęć choć to niezgodne z ustaleniami.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Córka chodziła w zerówce. Pan podobno fajny, zbierał dzieciaki zapisane na etykę ale bez jakiegoś ciśnienia, często inne zajęcia były w tym samym czasie przez co bywało tak ze się zajęcia nie odbywały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja corka nie chodzi ani na religie ani na etyke. SP Banino.
Szkola nie informuje o tym, ze mozna nie wybrac zadnego z tych przedmiotow, I wiele osob sadzi, ze musi dokonac wyboru.
Zapisalabym na etyke, ale oczywiscie odbywa sie ona nie w czasie religii, ale w kilka godzin po ich zakonczeniu. Dziecko musialo by czekac albo rezygnowac z kolidujacych zajec dodatkowych. Ze wzgledu na ta niewygode I brak wiedzy, ze ani religia, ani etyka nie sa obowiazkowe, wielu rodzicow odpuszcza, I zapisuje na religie.
Jak wyglada opieka nad dzieckiem nie chodzacym na religie? Slabo. Przez pierwszy rok mogla w tym czasie chodzic do biblioteki, z ogromnym pozytkiem dla niej. Niestety od 2 lat jest odprowadzana w tym czasie na losowo wybrane zajecia, czesto do zerowki, skarzy sie, ze maluchy jej dokuczaja, czytac nie moze.
W srode w ogole byl skandal, bo podobno nie bylo co z nia zrobic w czasie religi I zostawiona ja w klasie I zmuszono do uczestnictwa w tych zajeciach! Mam zamiar wyjasnic ta sprawe z dyrekcja.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3
To moze daj jej sluchawki z jakims fajnym audiobookiem a inni niech sluchaja o dziadach na pustyni. W sumie to lepsze niz przymusowe wizytowanie zerowek.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Moja córka w SP również nie chodzi na religię i w 2h w tygodniu nie ma co ze sobą zrobić. Religia jest oczywiście w środku lekcji, etyka po południu. Chodziła do oddziału przedszkolnego, ale źle się tam czuła, potem chodziła do biblioteki ale pani zwróciła jej uwagę, że nie może, ponieważ kiedy Pani potrzebuje wyjść nie może jej zapewnić opieki. Na korytarzu, np. w kąciku "ciszy" nie może przebywać. Przyznała się, ze kilka razy spędziła religię w toalecie i wtedy się zdenerwowałam. Niestety nie ma rozwiązania dla tej sytuacji.
Natomiast same zajęcia etyki bardzo lubi i chodzi na nie chętnie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak hartuje się stal ;-) , witaj w klubie.
Moja walczy!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak, już od szkoły dzieci muszą się nauczyć, że płynąć pod prąd jest trudniej
c'est la vie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas w szkole ( duża podstawówka w Gd) tak starano się ułożyć plan ( oczywiście po pismach rodziców), żeby klasy, w których są dzieci nieuczęszczające na religię, była ona na początku lub końcu lekcji. Nie było to łatwe, ale udało się dzięki nieustępliwości rodziców, gdyż zarówno religia, jak i etyka są zajęciami nadobowiązkowymi. A dlaczego dziecko nie miało zapewnionej opieki w świetlicy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj w kraju gdzie uczą miłości do Boga i nienawiści do wroga.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mozemy zrobić spotkania dyskusyjne na tematy etyczne w Baninie. Dla młodzieży i dorosłych. Co Wy na to?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Etyka musi być po południu ze względów organizacyjnych. Niektóre dzieci chodzą i na religię i na etykę. Trudno sobie wyobrazić żeby etyka była na 8, albo w środku lekcji, ponieważ wtedy nie byłoby co zrobić z dziećmi, które chodzą na religię, a ich jest większość.
Dla mnie to jest logiczne, natomiast absolutnie nie pojmuję dlaczego dzieci nieuczęszczające na religię mają się wałęsać po szkole bez celu albo chodzić do oddziałów przedszkolnych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A czy ktosrozmawiał z dyrekcją na ten temat? Od rozwiazywania takich problemów jest dyrekcja szkoły a nie forum na Trójmieście.
Myślę, że rzeczowo podejdzie do sprawy:) Ewentualnie prosze sie zgłosić do UG, które jako samorzad odpowiada za szkołę (plus kuratorium). Bo pisać to można sobie w nieskończoność
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

To może warto byłoby zorganizować klasy tak, by jedna była świecka z większością dzieci *nie* chodzących na religię i dostosowanym planem?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje nie chodzą ani na religię ani na etykę. Szkoła jest głęboko katolicka, w żadnym wypadku nie świecka. Konkursy śpiewu dla Jezusa, różańce konkursowe wiszą przed sekretariatem. Mam nadzieję że powstanie druga szkoła, bo to jest jakaś kpina.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

zgadzam się.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kpina są tacy ludzie którzy tu mieszkają i mają taki głos
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

dziecię moje przychodzi ze szkoły i ...mamo, dziś była msza chyba z 2 godziny...ale nuda
wszyscy gadali, rzucali się kulkami papieru
niedługo święto i pewnie znów będzie msza, mamo ja NIE chcę iść do szkoły w tym dniu
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Msza w trakcie lekcji? No, nie wierzę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

czarna owca wierzy tylko w to co jej czarny pająk powie więc luzzzzzzzz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Etyka w SP jest prowadzona przez super nauczyciela, syn chodził z przyjemnością. Niestety w tym roku wypada po 4 okienkach. Religia za to ładnie wpasowana w plan. Natomiast w oddziałach przedszkolnych jest przed lekcjami - religia oczywiście w środku i dzieci nieuczęszczajace na religię chodzą wtedy na świetlice.
Zgadzam się, ze SP w Baninie jest zalana treściami katolickimi (konkursy o świętych, kółko teatralne prowadzone przez katechetkę, różańce przy sekretariacie), ale cóż, wprowadzaliśmy się na kaszubską wieś i mieliśmy świadomość że jest to teren przywiązany do KK.
Trzeba przyznać że postęp jest, za czasów starej szkoły rok szkolny rozpoczynał się mszą. Teraz rozpoczyna się rozpoczęciem :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale byla msza przed rozpoczeciem z pelna informacja w dodatku odbywala sie w kosciele, osoby niezainteresowane mogly przyjsc po. Teraz jest w srodku lekcji i odbywa sie na hali sportowej a dzieci sa zaganiane wprost z lekcji. rzadnej informacji dla rodzicow. A to ze dziecko chodzi na religie nie oznacza ze rodzic wyraza zgode na uczestniczenie w mszy, bywaja dzieci niechrzczone zapisywane dla unikniecia nieprzyjemnosci wyprowadzania dziecka w czasie religii do obcych klas.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Rzadnej i niechrzczone brawo brawo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

do góry