Witam.
Bezskutecznie poszukuję informacji na temat fermy, która mieściła się w Dolinie Czystej Wody, po lewej stronie drogi, tuż pod samym lasem (zaraz przy szlabanie na Drodze Marnych Mostów).
Kiedy chodziłam tam w połowie lat osiemdziesiątych miejsce to było już opuszczone. Wtedy był tam drewniany barak mieszkalno gospodarczy, mała drewniana szopa i niedokończony dom (bardzo małego metrażu) z garażem. Idąc w głąb nieruchomości docierało się do zadaszonych klatek. W tym baraku były pozostawione dziecięce zabawki i książki, szkolne zeszyty oraz mnóstwo dokumentów, w których pojawiało się nazwisko Rusin (właściciel?, dzierżawca?), a także na jednej ze ścian ogromne koło (wyglądało jak wielki kołowrotek dla chomika), którego przeznaczenia nie znam.
Dziś to miejsce jest kompletnie zarośnięte i prawie niewidoczne z drogi. Po drewnianym baraku pozostała kupa cegieł, a dom jest w ruinie. Dalej nie wchodziłam, bo trudno się przedrzeć przez krzaki i drzewa.
Zaraz na przeciw tej nieruchomości, po drugiej stronie drogi, był mały drewniany domek, ale co było w środku i w jakim był on stanie, już nie pamiętam.
Może ktoś ma jakieś informacje na temat tego miejsca, może też tam kiedyś chodził...
Dodam, że nie chodzi mi o fermę lisów, która znajdowała się wyżej - w Dolinie Radości- koło młynu XX i Diabelskiego Kamienia.