Widok

Focus Duo

Focus Duo Temat dostępny też na forum:
Inwestycja powstanie dobrze skomunikowanej lokalizacji. Blisko jest stąd do tramwaju i przystanku SKM. Wbudowanie nowych domów w dzielnicę o rozbudowanej infrastrukturze zapewnia dostęp do placówek, które zapewniają codzienny komfort życia. Jednocześnie niewielka odległość od centrum Gdańska, a możliwość dojazdu do plaży w Brzeźnie zapewni wygodę osobom, które chcą na co dzień korzystać z ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 19

Umowa deweloperska

Czy ktoś z Państwa czytał tę umowa ze zrozumieniem? To jakiś żart.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10

dlaczego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na tyle na ile się znam a jest to moja 3cia umowa D. (Jedna od Inwest K, Robyga i teraz rozwazam FocusD.) to nie odbiega ona od standardu Ustawy Dew. ... w ktorym miejscu dostrzeglas Olu zart? Mam nadzieje, że nie w tym ze za zakup trzeba zaplacic ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co nie tak z tą umową?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koniec robót

Czy wiadomo jaki jest realny termin oddania mieszkań ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 32

Podobno wyrobią się w terminie czyli pewnie maj;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 32

Dostepnosc

Orientuje sie ktos czy juz wszystko zostalo sprzedane?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 14

weź zadzwoń, to się dowiesz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

2019

robole na budowie powiedziały mi ostatnio że nie wcześniej niż koniec roku, więc kiepsko...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 33

Oby ?

tam się nic nie dzieje, wszyscy robotnicy zeszli z budowy miesiąc temu.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co jest przyczyną? Spore opóźnienie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

podobno bedzie nowa ekipa.. ciekawe czy sie wyrobia do konca roku...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 33

Tam co chwile jest nowa ekipa. Współczuje tym co maja tam mieszkać .
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brak kasy, brak ludzi
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedz

Po moim wcześniejszym pytaniu otrzymałam informacje, O takiej treści "odbiór końcowy po pozwoleniu na użytkowanie planowany jest koniec stycznia. "
Mam wrażenie, ze te terminy sa ciegle przesuwane.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej przyszli mieszkańcy

Zapraszam do grupy na fejsie dla przyszłych mieszkańców.
Wyszukajcie ją po nazwie osiedla.

W kupie siła :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możesz podać nazwę grupy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grupa

Poproszę adres grupy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie można wkleić adresu, ponieważ administrator takie wiadomości usuwa.
Proszę wyszukać w serwisie społecznościowym nazwę tej inwestycji dopisując do niej słowo "mieszkańcy".
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nazwa grupy na fb

Nie mogę znalezc grupy na Facebooku. Mógłby ktoś podać dokladna nazwę? Z góry dzieki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nazwa grupy

Grupa nazywa się "focus duo mieszkańcy"
Czy komus udalo sie skontaktowac z przedstawicielem dewelopera? Ode mnie od jakiegos czasu nie odbiera telefonu ani nie odpisuje na maile.. Zaczyna sie robic ciekawie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowe ekipy

Podobno nowe ekipy są na budowie i coś robią dalej. Czy ktoś zauważył jakieś postępy? Jestem spoza Trójmiasta, więc nie podjadę tego zweryfikować.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 31

O dziwo tak, od dwóch tygodni. Tylko przy odbiorach kochani bierzcie rzeczoznawcę. Tam jest tyle usterek i uszkodzeń. że aż przykro patrzeć.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 0

brak ekip znowu

Została już tylko ekipa, która robi wjazd do garażu
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawe...

Ciekawe ile jeszcze zostało do zrobienia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 23

Zalewany ciągle wodą gruntową, garaż na pewno
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1

Garaz

Ostatnio widziałem ten garaż - nie ma tragedii jeżeli chodzi o wodę w środku (niewielkie kałuże), ale wylewki dalej brak...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 29

Garaż jest poniżej poziomu pobliskiej rzeczki, był, jest i będzie zalewany
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mimo wszystko mam nadzieję, że tak nie będzie skoro ostatnio było sucho ;) Poczekamy - zobaczymy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 22

Życzę wszystkim aby tak było
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostrzezenie

Zastanawiam się nad wypowiedzeniem umowy - ostrzegam potencjalnych kupujących mieszkania, że osobiście drugi raz nie zaufałabym temu deweloperowi. Problemy z kontaktem, drobne szantaże, opóźnienia, niejasne zasady wprowadzania zmian lokatorskich, istotne błędy w sztuce budowlanej. Szkoda, że buduje to deweloper który kompletnie nie kontroluje sytuacji na budowie... Nie polecam.
popieram tę opinię 49 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ode mnie odbierają telefony. (chociaż często są nie dostępni). Informacje z 30/11/18 .Prace trwają . Widziałam na własne oczy. Mozna tez zobaczyć swoje mieszkania. Odbiory są planowane do połowy XII . Niestety trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni na odbiory techniczne.Dopiero po tym czasie może nastąpić przekazanie własności. Deweloper idzie na rękę tym mieszkańcom którzy chcą zacząć już wykańczać mieszkania i przekazuje im klucze . Przypominam ,ze zgodnie z umową deweloper płaci odsetki za nieterminowe przekazanie własności. tylko czy warto wykańczać mieszkanie, które nie jest Twoje....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 35

Macie Państwo świadomość, że 3 tydzień mieszkają w waszych mieszkaniach robotnicy (Ukraińcy)?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 18

Jezeli maja to skonczyc szybciej, to moga sobie mieszkac ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 31

Nie moge opisac, bo moja wiadomosc jest usuwana przez administratora ;)
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktoś może zna termin odbiorów..? Ja nie mogę tej informacji wydusić od przedstawiciela dewelopera :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poniżej 07.12, ktoś dopisał takie info;
"Po moim wcześniejszym pytaniu otrzymałam informacje, O takiej treści "odbiór końcowy po pozwoleniu na użytkowanie planowany jest koniec stycznia.
Mam wrażenie, ze te terminy sa ciegle przesuwane."
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tak..

To sobie poczekamy
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłem dziś na budowie

Dziś byłem na budowie, zaczęli robić garaż podziemny (rychło w porę..). Budynki na wykończeniu, z tego co mówili to odbiór mieszkań planują na połowe/ końcówkę lutego. 28.02 mają otrzymać wentylacje i montować tego samego dnia. Zieleń mają sadzić dopiero na wiosnę jak będzie ciepło.
To wszystko co udało mi się dziś ustalić i zaobserwować.
Co do grupy na Facebooku, to również poproszę o nazwę bo nie moge znaleźć.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

28.01 wentylację mają otrzymać i robić - poprawiam błąd w dacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdzajcie dokładnie okna, nigdy nie były zabezpieczone i zakryte
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze została wylewka w garażu do zrobienia, reszta ocieplenia sufitu i niektóre mieszkania w środku. Nazwę grupy znajdziesz po nazwie inwestycji z dopiskiem "mieszkańcy".
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Edit. Dziś dodzwoniłem się do prezesa budowy

Nie chce Państwa martwić, ale dziś w końcu udało mi się dodzwonić do prezesa. Po bardzo nieprzyjemnej rozmowie śmiem wątpić, że cokolwiek z informacji jakie wczesniej mi udzielono na temat budowy jest aktualne i zgodne z prawdą. Pozdrawiam.
Wciąż nie mogę znaleźć grupy na Facebooku. Proszę, abyśmy złączyli siły w tej sprawie.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie rozumiem powyższej wypowiedzi. Zero konkretów, tylko puste narzekanie. Przecież tam widać jak na dłoni co się dzieje danego dnia.... Dziś zrobili resztę wylewki w garażu, poprawiają też mieszkania w środku, kładą płytki na balkonach. Rozumiem, że wszyscy jesteśmy tą sytuacją sfrustrowani, ale trzeba im przede wszystkim pozwolić działać.
Przecież to oczywiste, że jeżeli jakimś cudem nie skończą tej budowy to zrobimy im taki rozgłos w internecie, że każdy kolejny klient się trzy razy zastanowi, zanim kupi od nich choćby paczkę fajek. A za tym deweloperem kryje się fundusz inwestycyjny.
Nie mogę tu wkleić linka bezpośrednio do grupy, bo usuną mój post. Wpisz w wyszukiwarkę portalu społecznościowego nazwę inwestycji z dopiskiem 'mieszkańcy'...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 23

Czego nie rozumiesz?!! Ta budowa to jakaś porażka. Brak nadzoru, ogólny bałagan, tablica informacyjna na glebie(nie aktualna). Kafle na balkonach klejone na mrozie i zmarźniętym betonie, woda na balkonach podcieka pod blachowanie, tynk i farba na zewnątrz już odpada. Tyle widać z chodnika. Takie wykonawstwo trzeba tępić. Kiedyś wchodziłem do środka ale teraz szkoda nerwów i zdrowia. Czy ktoś dostał jakiś harmonogram ze zmienioną datą zakończenia inwestycji do zaakceptowania?
Pozdrawiam przyszłych mieszkańców.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do tego, że kiepsko to wygląda nie ma wątpliwości, ale przecież niewiele możemy obecnie na to poradzić...
Nadzoru nie było, to fakt - pewnie m.in. przez to mają kłopoty i stracą część zysków.
Niektórzy lokatorzy dostali informację o nowym harmonogramie, ale już na chwilę obecną jest on nieaktualny, więc nie widzę sensu go przytaczać.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

Halo?

Czy komuś udało się dowiedzieć kiedy tak naprawdę skończą tą budowę...?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam czy ktoś wie kiedy zamieszkamy na Kochanowskiego 41.Brak kontaktu z biurem od kilku tyg.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na ten moment odbiór strażaka zakończył się koniecznością wprowadzenia jakiś poprawek, ale na budowie od tego czasu nie dzieje się praktycznie nic. Póki co "deweloper" w kółko powtarza: "w przyszłym tygodniu służby odbiorą budynki" - tak już od kilku miesięcy czekamy na pozwolenie na użytkowanie.
Także w zasadzie nie wiadomo kiedy tam zamieszkamy, a już na pewno tej informacji nie uzyskamy od tego "dewelopera".
Tylko czy można coś z tym zrobić?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta inwestycja to chyba jakiś przekręt. Deweloper ma ludzi za nic, nie przestrzega zapisów umowy. coś jest nie tak z tym deweloperem, a jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę . Ciekawe czy można zablokować rachunek powierniczy i kwoty , które na nim zostały? Słyszałam od jednego przyszłego mieszkańca że można tak zrobić ,ale wtedy mogą opuscić całkiem budynek i już nic nie zrobią. Ale teraz też nic nie robią. Zastanawiałam się nad odbiorem w takim stanie jak jest teraz. Widzę, że niektóre mieszkania już są wykończone. Ale takie działanie jest chyba nieprawne i może mieć negatywny wpływ przy jakiejś sprawie sądowej.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba zacząć działać.

Jeżeli jako przyszli mieszkańcy nie zaczniemy prowadzić działań, to oni nigdy tej budowy nie skończą. Może trzeba sprawę nagłośnić albo zgłosić się do banku kredytującego tę inwestycję? Gdyby ich poinformować co tam się dzieje, to pewnie też byliby niezadowoleni z takiej opieszałości...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolejne ostrzezenie

Chciałbym ostrzec przed tym deweloperem (Portfel Inwestycyjny). Prowadzą w dalszym ciągu inwestycje przy ul. Kochanowskiego w Gdansku (Focus Duo), która miala zakonczyc sie juz ponad rok temu. Obecnie na budowie nie sa wykonywane zadne poprawki (zglaszalismy ich kilkanascie), z deweloperem zupelny brak kontaktu.
Nadal nie znamy terminu podpisywania aktow notarialnych (nie wiemy tez czy w ogole sie to kiedys wydarzy, byc moze deweloper specjalnie gra na zwloke zeby ludzie porezygnowali a on sam mogl sprzedac mieszkania drozej). Jako przyszli mieszkancy czujemy sie poszkodowani i niestety nie jestesmy w stanie nic z tym zrobic poza poinformowaniem opinii publicznej i wystapieniem z wnioskiem do sądu. Osobiscie nie polecam zadnej wspolpracy z tymi ludzmi - nie dajcie sie oszukac i absolutnie nie robcie z nimi zadnych interesow. Ja na pewno nigdy wiecej tego nie zrobie.

Proponuje wszystkim zainteresowanym dobijac sie do nich i dopytywac o nowy harmonogram. Stanowczo za malo dzialamy w tym temacie.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 2

Proszę o informacje o dalszej współpracy z deweloperem, czy akty notarialne zostały podpisane? czy lokale mają wydzielone księgi wieczyste? czy powołana jest wspólnota, która będzie zarządzała nieruchomością? Proszę o odpowiedź, pojawiły się oferty odsprzedaży lokali z rynku wtórnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

stefanski

oddaj hajs
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aktualny stan inwestycji

Powstałe opóźnienie nie jest wynikiem zaniechań dewelopera. Inwestor został postawiony w bardzo niekomfortowej sytuacji przez GW. Niemniej udało mu się dokończyć inwestycje. Obecnie budynki otrzymały wszystkie wymagane pozwolenia tak Państwowej Inspekcji Sanitarnej jak i Państwowej Straży Pożarnej. Aktualnie trwają działania celem odbiorów lokali przez nabywców.
Bardzo prosze osoby nie znające szczegółów tematu o nie wypowiadanie publicznie swoich nota bene nieprawdziwych teorii.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 19

Ciekawe...

Ile ci zapłacili albo jaki masz interes w sianiu takiej propagandy? Ale to nic nie zdziała, każdy zainteresowany zobaczy na własne oczy jaki jest stan tego przedsięwzięcia i od razu będzie widział że coś tu nie gra - wystarczy zejść do piwnicy na klatki schodowe. Może i prawie mają już wszystkie odbiory służb, ale moim zdaniem do końca jeszcze daleko o ile w ogóle koniec nastąpi i nie zostawią nas z obecnym stanem budynków.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pozwolenie na użytkowanie

Czy deweloper uzyskał pozwolenie na użytkowanie budynków? Dzisiaj minęły trzy tygodnie od złożenia wniosku.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pinb ma 21 dni roboczych na zajęcie stanowiska.
Naprawdę prosze januszy niemających zielonego pojecia w temacie o niezabieranie publicznie głosu i nie ośmieszanie się.
Chyba, że robi to ktoś z otoczenia byłego GW i chce zaszkodzić inwestycji.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nie wiem, czy to ważne, ale 3 tygodnie = 21 dni ( Organ nadzoru budowlanego przeprowadza obowiązkową kontrolę przed upływem 21 dni od dnia doręczenia wezwania albo uzupełnionego wezwania)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

tak

tak
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ja sie dziwie...

Budowa ma juz ponad rok opóznienia a ludzie grzecznie cichutko czekaja.
I wszystko wskazuje na to, ze jeszcze troche sobie poczekaja.
O co tu chodzi?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiający dla mnie jest również fakt że niektórzy wykończyli już swoje mieszkania. Po pierwsze nie spotkałem się wcześniej z taką praktyką, żeby odbierać mieszkanie przed odbiorem budynku. Po drugie mi nikt czegoś takiego nie zaproponował, a tym momencie nawet nie mogę wejść do swojego mieszkania.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

pozew

Czy mieszkańcy szykują jakiś pozew zbiorowy ? może weźmiemy jakąś kancelarię ? Byliście tam ? widzieliście co się dzieje ? mi się płakać chce . walczmy o swoje prawa !!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

pozew?

Tu nie za bardzo jest o co walczyc - nie mozna ich zmusic, zeby to skonczyli jak najszybciej. Powinny ich motywowac kary umowne, ale pewnie nie zamierzaja ich wyplacac.
Albo czekamy az w koncu to oddadza, albo rezygnujemy i odzyskujemy pieniadze - co oczywiscie w obecnej sytuacji sie absolutnie nie oplaca.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bezpieczeństwo inwestycji, pewność terminowości i jakościowego wykonania

Tak tylko dla informacji przesyłam cytat ze strony inwestycji Focus Duo:
"Portfel Inwestycyjny Sp. z o.o. jest firmą zarządzającą i wiodącym inwestorem dwóch Funduszy: pik fiz (Prestiżowe Inwestycje Krakowskie Fundusz Inwestycyjny Zamknięty) oraz kropka fizan (Kompleksowa Rewitalizacja i Odbudowa Polskich Kamienic Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych). Misją Spółki jest bezpieczeństwo inwestycji oraz pewność terminowości i jakościowego wykonania." A rzeczywistość jaka jest wszyscy widzą.... Smutne...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy ktoś coś wie co z odbiorem budynku ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inne tematy z forum Wrzeszcz

Trójmiasto do bani (381 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...

zaginiony fryzjer z En Vouge Wrzeszcz !!! (38 odpowiedzi)

Rysopis: poszukuję wysokiego blondyna - fryzjera, który bardzo niedawno odszedł z pracy z salonu...

Hallera 140 (3 odpowiedzi)

Hallera 140 powstanie w spacerowej odległości od plaży w Brzeźnie z jedynym gdańskim molo oraz od...

do góry