Widok

Fundacja zostanie największym akcjonariuszem LPP

Opinie do artykułu: Fundacja zostanie największym akcjonariuszem LPP.
Artykuł na temat: LPP

Jeszcze w 2018 roku większościowym akcjonariuszem odzieżowej spółki LPP zostanie fundacja Semper Simul. Będzie ona posiadała 31,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Skupione w niej będą wszelkie aktywa należące do Marka Piechockiego, prezesa i współzałożyciela LPP oraz jego rodziny. Ma to zagwarantować dalsze wzmacniacze pozycji spółki i jej pozostanie w Polsce.

Jak twierdzi Marek Piechocki już w najbliższych miesiącach przetransferuje posiadane akcje spółki LPP do tworzonej ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakby nikt nie kupował to spółka dawno by padła, a tymczasem robi rekordowe wyniki sprzedaży i każdego roku wchodzi na nowe rynki. Cyferek się nie oszuka.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

oczywiście, że firma posiadająca odpowiednio wysoki kapitał może w zglobalizowanym świecie grać w różne gierki z cyferkami

świat jest dostatecznie duży aby tanio wykonać i drogo sprzedać przy odpowiednich nakładach na marketing. przy okazji ukaże się także żywotność zasady, że gorszy towar wypiera lepszy i że zysk firmy nie zależy od wartości produktu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co nie zmienia faktu, że dużo sprzedają.

Można się kłócić, czy słusznie, czy nie (jak np Apple) ale faktu, że się sprzedaje nie podważysz...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja kupuję

firma z roku na rok notuje wzrosty sprzedaży, rozwija się i otwiera salony w nowych lokalizacjach, to wychodzi na to, że coraz więcej ludzi kupuje odzież w LPP
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

jeżeli otwiera nowe salony to coraz więcej osób w nich kupuje, to prawda.

nie ma to żadnego związku jakością produktu, która spada
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jakość jest adekwatna do ceny. Teraz w siecówkach popularne są ubrania, które nosimy jeden czy dwa sezony. Jak ktoś podąża za modą i panującymi trendami to i tak dość często "wietrzy szafę". Oczywiście nie każdy musi mieć takie podejście.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Oczywiście. I całe szczęście nie każdy takie ma. Są ludzie, którzy myślą też o ekologii i zrównoważonym rozwoju.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

reserved

Ja też kupuję tzw business casual i jestem zadowolony. Zdecydowanie wolę od h&m. A na dodatek cieszy mnie, że to polski kapitał.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kapitał nie ma narodowości, to bajki dla naiwnych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

ostatnio coraz częściej się mówi, że jednak ma

Prawdopodobnie od podejścia większościowych właścicieli zależy, czy można o kapitale mówić, że ma lub nie ma narodowości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

W skrócie - kapitał nie ma narodowości, firma ma.

Czasem pewne decyzje podejmowane są pozornie z pozarynkowych przyczyn, ale to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

marketingowcy z LPP na pewno wiedzą, kto kupuje,

ale nie muszą się tą wiedzą dzielić z innymi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a w razie czego majątku fundacji zająć się nie da

proste, nie?
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 27

???

a kto i po co miałby to robić, skoro LPP to jeden z największych graczy na polskim rynku - 2gi co do wielkości płatnik podatków
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

dziś tak, a jutro może wejść skarbowy

i zabić jak np. Action SA
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

totalny absurd, pierwsze pytanie dlaczego nie da się zająć majątku fundacji? drugie pytanie co do tego mają akcje? Internetowi detektywi już szukają teorii spiskowych
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kapitał wnoszony do fundacji przez fundatora nie podlega windykacji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

... chyba że strony zrobiły to w złej wierze,

a ponieważ fundacja jest rodzinna (czyli zarząd jest tą samą osobą co fundator), to wystarczy udowodnić złą wolę jednej ze stron.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj d*psko się chyba pali

Chodziły faktury ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

albo z optimusem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Marketingowy bełkot usprawiedliwiający kolejną "optymalizację podatkową". Na szczęście już dawno przestałam być ich klientem.
popieram tę opinię 53 nie zgadzam się z tą opinią 37

A jakość?

Może by tak podnieść jakość tkanin? Ciuchy z Reserved rozwalają się jeszcze w sklepie, nie mówiąc już o noszeniu ich czy praniu. Lepiej do lumpa iść...
popieram tę opinię 93 nie zgadzam się z tą opinią 16

Plus za pierwsze zdanie pytające,

faktycznie jakość słaba.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Proponuję myśleć nad tym co się pisze, bo to całkowity absurd. Jakość jest, a ostatnio nawet polska jakość z polskich szwalni
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 15

widzi, że ktoś tu chwycił przynętę zarzuconą przez dział CSR-u :)

a może to ktoś z działu pisze?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ależ lpp wypuściło markę Talinder z dobrymi jakościowo , wykonanymi w Polsce ubraniami. Jakoś tłumów tam nie widziałam . Teraz zreszta tez można znaleźć produkty made in Poland .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bo prestiż żaden.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Talinder został zamknięty. To znaczy tyle ze jednak Polacy stawiają na pierwszym miejscu cenę a nie jakość . Stad nie wiem skąd tyle narzekań
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie mają racji żadne uogólnienia typu : "Polacy...."

Pewna część Polaków kupuje ubrania w drogich sklepach z ubraniami dobrej jakości, sklepy te utrzymują się na naszym rynku od lat.
A są i tacy, którzy szyją ubrania u krawców, w tym także ubrania letnie,
co jest kosztowne, ale stać ich na to i wolą uszyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety jakość nadal słaba. Po dłuższym czasie postanowiłam dać szansę Reserved, bo od czasu zatrudnienia nowych projektantów ciuchy wyglądają lepiej. Kupiłam świetne spodnie elastyczne, niestety po około miesiącu używania na szwach wychodzą mi z nich dziwne gumeczki. Widziałam takie gumeczki na niektórych ciuchach już w sklepie. Dużo ciuchów jeszcze w sklepie wygląda na używane.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nikt nie kaze ci chodzic do Reserved, mozesz smialo odwiedzac lumpexy. Ciuchy w reserved akurat obecnie mocno poprawily swoja jakosc co widac po sprzedazy ktora ciagle wzrasta. Otwieraja sie nowe salony czyli popy jest.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

brawo :-) LPP to chluba naszego regionu
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 21

Podatki

Czego się nie robi, żeby uniknąć podatków.
Ale przynajmniej darowali by sobie opowiadanie tych bredni.
popieram tę opinię 58 nie zgadzam się z tą opinią 21

Najlepiej od razu cisnąć po polskiej firmie, która bezpośrednio i pośrednio wkłada sporo pieniędzy do polskiej gospodarki, że chce unikać płacenia podatków. Jednocześnie mamy gdzieś, że wiele zagranicznych koncernów nie płaci u nas nic. Podwójne standardy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

jestem za wspieraniem rodzimych firm
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będziesz miał okazję przekazać darowiznę"fundacji".
Zobaczymy ile warte Twoje wsparcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

to może przestań ze znajmomymi od 20-lat głosować na te same popisy oraz inne sld czy psl

to właśnie przez te wieloletnie rządy mamy taką sytuację, ze to nasze firmy chcą uciekać z podatkami a nie odwrotnie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A komu ta fundacja pomaga?

Bo jak fundacja to chyba jakis dobry cel maja. To niech pracownikom po pierwsze podwzysza pensje a nie glodowe stawki!
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 13

Fundacje rodzinne maja na celu zabezpieczenie majatku rodziny, nie myl pojec z fundacja charytatywna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bla bla bla

Bełkot jakiś. A konkretnie nie chodzi o to, żeby nie było podatku od dywidendy?
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 12

Fundacja zapłaci dokładnie taki sam podatek od dywidendy
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

Lumpeks Pakistan Polska

Nie kupuje ich ciuchów . Zaplac dzieciom z Pakistanu za zawalenie sie fabryki.
W Indiach LPP placi 2 euro dziennie dla biedoty w fabrykach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

stop sprzedaży polskich firm

Dba o polski kapitał i to mi się podoba. Mało to polskich przedsiębiorstw zostało sprzedanych w ręce zagranicznych inwestorów? Każdy prezes, który chce, żeby po jego odejściu firma pozostała polska ma u mnie szacunek.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7

Polska firma ?

A znaki (tzw brandy ) dawno na Cypr wyprowadzone. Polska firma- która płaci podatki za granicą - taki wielki patriotyzm, że ho ho ho!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Płacą w Polsce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polska firma i aby tak pozostalo przez nastepne pokolenia

pruszcz gdanski tam pracuja sami polacy
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9

Razem z Ukraińcami. A poza tym totalny brak szacunku do pracowników.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szmateks wykąbinował znowu jak nie placic podatków!W lumpeksie mozna kupic taniej i kilkarazy lepszej jakosci ciuchy.

A ciekawy jestesm kiedy wkoncu zaczą byc nakladane kary na firmy które produkcje zlecają w krajach azjatyckich gdzie chemiczne barwniki wylewa sie bezpośrednio do ścieków i rzek z tych fabryk i gdzie zatrudnia sie dzieci do produkcji za 2 zł dziennie.
I kiedy te ciuchy bedą w koncu sprawdzane bo większość nawet markowych jest farbowana szkodliwymi dla zdrowia barwnikami.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 11

Tak tak wszyscy producenci ubran szytych w Azji chca nas otruc i zatrudniaja do szyci dzieci za miske ryzu. Polecam ogladac mniej filmow o teoriach spisowych i nie wrzucac wszystkich do jednego wora.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Widzisz niedowiarku były reportarze skandynawskie o tych fabrykach i pokazywali ze szyje tam cały swiat

A jesli potrafisz czytać to przeczytaj sobie co masz napisane na metkach ubrań jaki kraj produkcji ??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

polska firma

LPP promuje się zagranicą jako polska marka i za to największy plus dla firmy. Powoli Europejczycy zaczynają kojarzyć Reserved z polskim produktem.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 8

o fundacja- pewnie podatków nie chcą płacić
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dobrze że zostają w Polsce, podatki zostaną u nas a pewnie kwoty jakimi operuje spółka są ogromne.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mają potencjał...

... i predyspozycje aby walczyć z największymi w Europie, w UK udało im się zrobić wynik pozwalający na pozostawienie salonu na Oxford Street. To znaczy że ich ubrania przypadły Anglikom do gustu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

WOW

cztery tysie nowych miejsc pracy, znowu lpp ratuje polska gospodarke.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

FIFA-UEFA

kazdy wie jak jest
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szkoda, że o pracownikach się nie wspomina i ich 10zl/h ......
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6

W naszym kraju aktualnie w każdej branży brakuje rąk do pracy, jak tego nie widzisz to zapewne jeszcze sie uczysz lub tu nie mieszkasz. Jeżeli tyle ludzi pracuje w LPP to widocznie chce tam pracować i ma ku temu powody
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

a ty pewnie jestes sloikem z kartuz albo okolic i taka praca tobie odpowiada

nie chodzi kto ile zarabia tylko jak sie szanuje pracownikow
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

zaraz zaraz, odpowiedziałem na komentarz, który wyłącznie dotyczył stawki, ale w kwestii szacunku obowiązuje dokładne to samo co napisałem, czyli ludzie mają wybór i pracują tam gdzie chcą, myślę też, że nigdy nie pracowałeś w LPP tylko lubisz krytykować wszystko i wszystkich
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się. Rynek pracy mamy taki, że każdy może znaleźć pracę gdzie indziej, zwłaszcza, że w salonach odzieżowych pracują głównie studenci. Nikt tam nikogo na siłę nie trzyma, nie mają rodzin na utrzymaniu, a dorobić można wszędzie. Skoro w salonach jest pełno polskich pracowników, a nie Ukraińców po taniości to znaczy, że płaca tym ludziom odpowiada. Taki mamy rynek i sprzedawca w sklepie nie zarabia tyle co na zachodzie. Prawnik czy lekarz zaraz po studiach nie zarabia od razu ponad 3 tysiące, a sprzedawca w sklepie bez żadnego doświadczenia i poświęconego czasu na naukę ma zarabiać grubo ponad 2 tysiące? Myślę, że płaca jest ok bo nie rozleniwia studentów. Wiedzą, żeby zarabiać więcej muszą rozwijać i ciężko pracować nad sobą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo!!!

Trzymam kciuki za powodzenie tego planu!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

Jakość

marna jakość szmat
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 4

Od 3 lat nosze ich skórzane botki i cały czas maja się świetnie. Pozdr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie śmierdzą?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

firma osiągnęła w ostatnich latach niesamowity progres, należy się im szacunek bo jako polska firma radzą sobie bardzo dobrze nawet na rynkach zagranicznych.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4

szukacie dziury w całym

chcą uniknąć wrogiego przejęcia i tyle nie ma co się dziwić
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Niech goni i na tym polu...

Firma LPP jest całkiem nieobecna w sponsoringu: czy to sportu, czy kultury czy wreszcie dobroczynności. Już nie tylko w Polsce, ale nawet Gdańsku! Jak na takie przychody i działanie w obszarze produktów powszechnego użycia - jest to po prostu wstyd i przejaw jakiegoś skąpstwa chyba... Klienci powinni na ten fakt zwrócić uwagę, a p. Piechocki niech i pod tym względem dogania takie firmy jak ZARA, H&M i inne. Bo bez tego to te zamiary pozostaną mrzonkami....
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7

Pisząc takie rzeczy pomawiasz firmę LPP, a wystarczy wpisać w google LPP sponsorem i się zdziwisz. Po drugie jest to zwykły hejt z Twojej strony, bo każda firma działa we własnym interesie i nikogo takie rzeczy nie powinny obchodzić
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

z ciekawosci

co w Polsce albo Gdansku sponsoruje zara lub h&m ? może jakiś przykład z zycia.....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Fajnie, że w Gdańsku i...tyle.

Z tej firmy pożytek ma fiskus, trochę Miasto Gdańsk, akcjonariusze i...to wszystko. Największe sukcesy to sięganie po coraz droższe (ale i starsze...) modelki oraz otwieranie nowych sklepów. Ale już dawno dano sobie spokój z ambicjami w dziedzinie jakości, innowacyjności produktów czy ciekawych projektów. Grupa LPP trzepie kasę i nie w głowie jej jakieś CSR-y, poprawianie postrzegania marki czy jej pozycjonowanie. Reserved działa jak nie przymierzając - Armia Radziecka: masą załatwiają wszystko. Ale ani to szczególnie ładne, ani trwałe czy nawet tanie.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja im kbicuję

W tym sezonie jest duża linia produktów dobrej jakości wykonanych w Polsce
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Brawo

Tak trzymać, powodzenia w rozwoju. Lemingi zamknąć jadaczki i do berlina.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

badziew ,

, raz kupiłem i o jeden raz za dużo ;-)..wolę inne marki
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

a gdzie mieszka

Gdzie będzie zarejastrowana ta Polska firma..??? .. wątpię aby była zarejestrowana w Polsce.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jest zarejestrowana w Gdańsku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fundacja będzie zarejestrowana tam gdzie firma, czyli w Polsce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niemcy

Ja zawsze kupuję tylko niemieckie produkty. Niemcy, Niemcy ponad wszystko !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dla mnie mogliby płacić podatek nawet na Marsie. Biznesmen lepiej wie jak zagospodarować pieniądze niż politycy, którzy lubią położyć sobie rękę na nieswoich pieniądzach. A akurat LPP całych zysków nie chowa do kieszeni tyko stale inwestuje, jak widać w samym artykule plan na najbliższe lata to 2,2 mld inwestycji w Polsce, więc ogromna kasa idzie do naszej gospodarki.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

jeden art. wiosny nie czyni...

...już od rok czytam ze firma ma utworzyć iles tam tys. miejsc pracy.... na razie tylko o tym czytam, ilość rekrutacji na stronie lpp niezmienna, stanowiska te same...... wiec pisać w mediach można co się chce - to nawet obietnice nie sa wyborcze za które można kogos rozliczyć - wiec optymizm trochę na wyrost
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

ok tylko niech ujawnią jak wyglają fabryki w Bangladeszu i ile płacą za uszycie tego badziewia...

ile dzieci zatrudnia "firma" lpp?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

O czym ty piszesz? Firma nie odpowiada za niezależne szwalnie to po pierwsze, po drugie już od pewnego czasu coraz więcej zlecają krajowym szwalniom, a po trzecie nigdy nie zatrudniała dzieci
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Oczywiście, że odpowiada. Zawiera z nimi umowy. Kasę od nich dostajesz, że ich tak bronisz?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

LPP jakość ubrań gorsza niż w najgorszym lumpeksie.

a pracownicy tylko na umowie śmieciowej.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jest całkowicie odwrotnie, jakość coraz lepsza, pracownicy pracują na umowę o pracę, a jeżeli masz na myśli studentów, którzy tam dorabiają w wolnych chwilach to oni również nie narzekają, pracy w naszym kraju nie brakuje, więc ludzie pracują tam gdzie jest im dobrze
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

łubudubu niech żyje prezes naszego klubu

nie lubię wazeliniarzy
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

nie dyskutuj z zawodowym trollem

To nie wazeliniarz, to szeptacz z wynajętej agencji PR. Artykuł sponsorowany + płatni klikacze w pakiecie. Prymitywny marketing , z którego więcej szkody,, niż pożytku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

szajs nie towar,

Nie polecam wrobów reserwed to buble nad bublami ,zwłaszcza buty Zenada pEkają a reklamacje odrzucane .Za bubel płaci się na dwa tygodnie urzytku to nic dziwnego że tak się dorabiają !
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy tylko ja tak mam, że słowo "fundacja" kojarzy mi się wyłącznie negatywnie?

Czyli oszustwo, złodziejstwo, przekręt.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

wiwat Ukraina i Bangladesz

zapraszamy do magazynu w Pruszczu może LPP da jakieś podwyżki tym rodakom co jeszcze nie zdążyli odejść?!
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2

Lpp tczewska 2

A co cie trzyma na tczeskiej szonie ty bilety do kina masz talony co jeszcze chcesz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

9lat już pracuje

9 lat już pracuje na magazynie i nie narzekam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tam 9 lat nie magazynu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trojmiejska firma, tutaj płaci podatki

i tutaj zatrudnia ludzi. Powinniśmy być z niej dumni. A pisiactwo zabiera nam Lotosa.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja tam sukces doceniam. Jedna z niewielu większych polskich firm, która dobrze sobie radzi w innych krajach. W końcu role się odwracają i to obcokrajowcy kupują w polskim sklepie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

dlaczego nie szyją w np. W BANGLADESZ?

Dlaczego nie SZYJĄ w polsce tylko w Bangladeszu. Najgorsze mayreialy i najtańsze!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Szyją w Polsce na mniejszą skalę. W Reserved i Mohito można znaleźć ubrania z metkami made in Poland. Podobno z roku na rok ilość szytych ubrań w Polsce ma się zwiększać. Uszycie takiej masy ubrań w Polsce pewnie byłoby niemożliwe. Nie mamy takich fabryk jakie są w Azji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

uwagą ściemniacz

Podobno...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Firma rozwija się bardzo szybko, zagranicą mają szansę osiągnąć równie duży sukces jak w Polsce.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwielbiam robic zakupy w ich sklepie w Londynie.

Moj chlopak szejk z Dubaju tez kupuje ich ubrania. Dolcze Gabana czy Hugo Bos to przezytek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakby w każdym regionie Polski były firmy, które tyle wydają na inwestycje to nasza gospodarka miałaby sie znacznie lepiej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fundacja - brzmi dumnie!

Zwłaszcza, kiedy ma siedzibę w Luksemburgu... Byli tacy, co też zarzekali się, że krajowy kapitał, że będzie inwestowany w Polsce i tym podobne gadki-szmatki.. A potem przenieśli swoje fundacje do Luksemburga: SKOK oraz Czartoryscy. A prawdziwi patrioci z PiS mówią, że wszystko w porządku... Tę fundację też pochwałą - gdy im odpalą...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Co za bzdura

Gość zakłada fundację by zabezpieczyć swoje własne udziały przed sprzedażą?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Firma rodzinna

LLP to 2 założycieli. Jeden z nich chce nadal mieć kontrole nad firmą ale jednocześnie zabezpiecza interes firmy i rodziny w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń. Na całym świecie jest norma, ze po przekroczeniu pewnego pułapu kapitalizacji zakłada się fundacje lub wynajmuje zarządcę, żeby trzymać na wodzy członków rodziny chcących skorzystać z posiadanych akcji. I nie mówimy tu o dniu dzisiejszym lecz o przyszłości - może np. Jeden z Wnuków postanowi sprzedać swój pakiet akcji, pozbawiając tym samym kontroli nad firmą? Fundacja to ruch jak najbardziej właściwy dla rodziny i obecnych akcjonariuszy. Proszę sprawdźcie jak wyglada akcjonariat WaltMart jednej z największych firm rodzinnych na świecie. Albo jak wyglądała walka o kasę właścicielki LOreal?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze jedno - jest takie powiedzenie, ze każda suma pieniędzy, nawet największa jaka istnieje jeśli leży ja kupce i jest wydawana na życie i przyjemności, zostanie wydana co do centa maksymalnie przez trzecie pokolenie. Aby się zabezpieczyć przed czymś takim, bogaci tego świata zakładają fundacje
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Psy szczekają, a karawana idzie dalej....."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda kasy...

Niech poprawią jakość a nie ilość, rzadko kupuję w reserved ale ostatnio skusiłem się na dwie polówki z czego po pierwszym praniu w jednej rozszedł się materiał. Nie mówiąc o tym, że w sklepie wiszą w normalnej cenie defekty produkcyjne. Także zamiast wydawać 80zł na polo w reserved na jeden raz, lepiej kupić cos porządnego za 2-3 krotność tej ceny. Polo hilfigera po 2 latach nie ma skazy, oprócz delikatnie spranego koloru. Z reserved po 5 praniach rzeczy wygladaja jak stare szmaty. Szkoda pieniędzy...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przypomnę ucieczkę do raju podatkowego...

Prosimy Panie Marku przypomnieć powody dla których nastąpiła 'ucieczka' do raju podatkowego...temat sprzed 2-3 lat?
potem był bojkot produktów ...akcje klientów w mediach...etc.
teraz nowe podejście 'optymalizujące'???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skoro optymalizacja była przeprowadzona legalnie to co w tym złego. Na tyle lat istnienia firmy optymalizacja, która trwała z rok budżetowi Polski krzywdy nie zrobiła, a firma mogła zaoszczędzić i te pieniądze dobrze zainwestować, co powoduje większe zyski i wyższe wpłaty do budżetu obecnie, więc pewnie już "zaległości" zostały odrobione. Jestem zdania, że biznesmen wie lepiej jak zarządzać swoimi pieniędzmi niż posłowie, więc w chwilowej optymalizacji nie dopatrywałbym się sensacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wreszcie coś zostanie w polsce

Zobaczymy co zrobią dzieci ale jest nadzieja, że choć jedna marka będzie nasza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po to ta fundacja, żeby zagwarantować, że spółka zostanie polska. Szanuje bardzo podejście. Już majątek polski jest wystarczająco wyprzedany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Salony LPP zyskują renomę praktycznie w całej Europie, teraz wyszła informacja że planują niedługo otworzyć salon w Paryżu. To byłoby coś.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najważniejsze że kasa zostaje w naszym kraju, jakby akcje sprzedali komuś z zagranicy to już by było po spółce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry