Widok

Garnizon

Garnizon Lofty&Apartamenty Temat dostępny też na forum:
Garnizon to nazwa wielofunkcyjnego kompleksu powstające na obszarze d. koszarów wojskowych we Wrzeszczu. W ramach całego przedsięwzięcia powstanie nowy, ciekawy obszar miasta wypełniony handlem, biurami oraz także mieszkaniami.

Pierwsze budynki mieszkalne powstają przy ul. Szymanowskiego, w bliskim sąsiedztwie jednorodzinnej zabudowy oraz w bezpośrednim sąsiedztwie zrekultywowanego, ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fajnie jakby w starych budynkach były lofty...

...jak wyżej.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 8

jakie lofty...

...wiekszosc starych budynkow wyburzona a w nowych bede apartamenty ale nie lofty, bo lofty sa w postindustiralnych, starych budowlach, a nie w nowych. szkoda wiec, i szkoda ze architektura tych nowych to 7 pięter i ciasnota.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
nie zgodzę się z tobą, że lofty są wyłącznie postindustrialne. Loft to nazwa, którą stosuje się od lat w zachodnim świecie i coraz częściej również u nas dla specyficznych przestrzeni, których wspólnym mianownikiem jest otwarta i wysoka przestrzeń oraz położenie bezpośrednio pod dachem budynku, czyli na strychu, bo to właśnie od jego nazwy pochodzi to określenie. To, że w Polsce stosuje się określenie loft dla nowych mieszkań tego typu nie jest żadnym nadużyciem - tak również okreslają swoje nowiutkie, wysokie poddaszowe mieszkania Anglicy, Amerykanie czy Francuzi. Nadużyciem jest nazywanie loftem mieszkań znajdujących się w nowych budynkach, które trochę udają fabrykę, a same mieszkania są tylko trochę wysokie i trochę niżej położone niż poddasze ;D czy widział ktoś kiedyś strych na parterze?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 11

ścisk, braki w wykonaniu

sąsiad patrzy na sąsiada, wszystko ściśnięte, okropieństwo
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 20

tez bym chcial mieszkac w srodku miasta a na okolo miec lasy i laki.

a gdzie nie masz na nowych inwestycjach owego 'scisniecia'? tylko blagam, prosze o miejsca z ktorych nie mam do pracy 1h w aucie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7

miejsce superek

blisko las, blisko tramwaj, kolejka, centrum handlowe ,sąsiedztwo fajnego spokojnego osiedla to wszystko cacuś ale budynki mogłby byc bardziej wymyślne jakieś kamieniczki a nie proste kloce
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 4

tylko jakość fatalna
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

xyz

lokalizacja fantastyczna
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 5

az tak fantastycznie to nie jest
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdańsk-Strzyża

Lokalizacja ok, ale to wszystko. Ładne widoki na dachy starej dzielnicy Strzyża. To atut. Sama architektura Garnizonu beznadziejne kloce !! Swoją drogą Garnizon to chyba Strzyża ? Czy jednak jeszcze Wrzeszcz ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chcesz mieszkać w centrum? - płać

Lokalizacja bez dwóch zdań to największy atut Osiedla. Infrastruktura z pewnością będzie rozwinięta po zakończeniu kolejnych etapów zabudowy byłego garnizonu. Dziedziniec powala na kolana zwłaszcza wieczorem :) Jest ścisk, ale jak ktoś chce mieszkać w odosobnieniu to w domku na obrzeżach miasta. Cena jest dosyć wysoka ... ale to z pewnością ze względu na lokalizację. W elewację inwestor włożył sporo pieniędzy. Natomiast wykończenie mieszkań jest już delikatną formą oszczędności Hossy. Plus za dwupoziomowy garaż!
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 4

Najlepsza lokalizacja w Gdańsk - jak dla mnie
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 11

jest niezle, zwlaszcza lokalizacja
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6

Garnizon - porażka

Oczekiwałem więcej po inwestycji w takim historycznym miejscu. A wyszedł banalny mrówkowiec z ciemnymi studniami. Zagęszczenie budynków niesamowite - okno w okno. Beznadzieja, wielkie rozczarowanie. Na plus tylko lokalizacja na pograniczu Wrzeszcza i Strzyży, ale to nie jest zasługa inwestora.
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 11

;(

dla mnie też porażka- za dużo CIASNOTY
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wszędzie w centrach miast jest gęsto - nie ma innej możliwości.

Nie da się mieszkać z pięknym widokiem i brakiem sąsiadów w centrum miasta.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

ok

wg mnie super, i lokalizacja, i wykończenie i cena zdecydowanie niższa niz u reszty
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 15

Rozczarowanie

Budynki nieciekawe, klockowate. Ciasnota. Osiedle powinno się nazywać Nowa Zaspa. Zero oryginalności.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 9

ZGADZAM SIĘ W 200 %
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Agnieszko ,Nowa Zaspa to całkiem inne, budujące się osiedle
na Zaspie -Rozstajach. Więc mało oryginalna jesteś.
Ja mieszkam na Młyńcu i nikt mi
w okna nie zagląda mimo mieszkania na parterze.
Co do Garnizonu ,to świetna lokalizacja ,nic więcej .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

niezwykły dziedziniec

fontanna, wodna kaskada, iluminacje, czego tam nie ma. Jestem pozytywnie zaskoczony tym co Hossa przygotowala mieszkańcom na dziedzińcu. Na pochwałe zasługują też meble ogrodowe i lampy - można się poczuć jak w prywatnym ogrodzie. Portiernia tez okazala i fajnie wykorzystano w niej żeliwne kolumny odzyskane z koszarow, w korytarzach ponoć specjalnie projektowane dla Garnizonu grafiki - nie spotkałem się do tej pory nigdzie w Trójmieście z takim podejściem do projektowania przestrzeni wspólnej w mieszkaniówce.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 11

przesadna pochwała
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niezwykły dziedziniec ? Toż to studnia jak w XIX wieku !!!

Jaki niezwykły dziedziniec, ludzie opamiętajcie się ??? Toż to zaciemniona studnia, jak w mieszkaniach opisywanych przez Bolesława Prusa. XIX wiek, a nie nowoczesne budownictwo. Straszne, że ludziom można ustawić dwie lampki i fontannę i wciskać taki kit, a ludzie to kupią.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

we wciskaniu kitu 1 miejsce dla h.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

1. Garnizon nie znajduje się na terenie Wrzeszcza, lecz Strzyży (historycznie także i Zaspa była Wrzeszczem). 2. wyjazd: już teraz ul. Szymanowskiego jest zakorkowana, co będzie gdy wprowadzą się mieszkańcy Garnizonu. ze znacznej części kwartałów do Chrzanowskiego czy Slowackiego nie będzie dojazdu. 3. architektura ciekawa na wstępnych wizualizacjach, dziedziniec wewnątrz budynku wymagający znacznych nakładów (np. podgrzewana fontanna...) które systematycznie będą kasowane przez wspólnotę. 4. cena nie odpowiadająca jakości (np. problemy z wylewkami) jako efekt niedpopasowania zbt niskich cen po których sprzedawano w etapie początkowym do kosztu realizacji (spytajcie w Hossa jak długo szukali GW i w Bauhaus jak długo negocjowano umowę).
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

3. pokaż mi lepszą mała architekture w trójmieście, śmiało.
co do kosztów, rozumiem że ma być wersal, ale za darmo?

4. wylewki spełniają Polską Normę.
jeśli masz uwagi co do jakości, zapraszam na wycieczkę po innych dzielnicach (Morena, Gdansk Poludnie) i odwiedzenie kilku forów na innych inwestycjach.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

marny architekt

problem z komunikacja korki korki korki
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kogo obchodzą korki mając SKM 400m od domu, tramwaj 300m, a autobus 200m? o PKP we wrzeszczu nie wspominając, rozumiem, że lepiej z dzieckiem z Kowal do centrum dojeżdzać?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za drogo

Ja wiem, że lokalizacja determinuje cenę ale płacić za mieszkanie o 100 tyś więcej w stosunku do mieszkań na osiedlach w nieco gorszej lokalizacji, to przesada. Za tę różnicę mam bardzo dobre auto i jeszcze na paliwo zostanie. Dlatego moim zdaniem, pomimo wielu walorów, Garnizon nie jest tego warty.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 11

ale ja mam super auto

to dlaczego mam nie kupić tam mieszkania?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

padaka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Słabo

Pomimo historycznego miejsca to jednak nadal Hossa. Czyli maksymalnie najtaniej jak się da. Z racji mojej pracy znam większość osiedli od podszewki i tutaj praktycznie wszystko jest źle, w szczególności wewnątrz mieszkań. Same reklamacje do dewelopera a i tak trzeba we własnym zakresie (za własne pieniądze) poprawiać mieszkanie od zera. I nie stawiajcie mi minusów, bo też wolałbym aby było tam fajnie...
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 8
A jeśli znasz większość osiedli od podszewki to czy coś możesz powiedzieć o osiedlu budowanym przed Gant - Osiedle Polonica na Malczewskiego albo Do Studzienki, które buduje Górski??? Obie lokalizacje są dobre ale dla mnie najważniejszy jest standard wykonania, głównie chodzi o akustykę w mieszkaniach, bo już dosyć mam sąsiadów, których słyszę non stop.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie Górski

Ganta omijaj szerokim łukiem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co jest nie tak z Gantem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nawet b. słabo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To spróbuj wybrać mieszkanie na ostatnim piętrze
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

lokalizacja

to jest to
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jest ok

Jest nieźle, chociaż jak się doda do ceny wszystkie dodatki, które są de facto obowiązkowe, cena robi się taka sobie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie Garnizon to...

...powrót do Wrzeszcza po 7 latach poza Gdańskiem i 3 latach na osiedlu na Południu Gdańska. Lokalizacja - jest idealna, marzyłem o mieszkaniu na granicy Wrzeszcza i Oliwy od zawsze; infrastruktura jest taka, że wychodząc do pracy nie patrzę na rozkład tramwajów, bo jeżdżą co dwie minuty, architektura - z zewnątrz budynki mogły być bardziej jednorodne, natomiast przestrzenie wspólne są rewelacyjne bez dwóch zdań; cena - tanio nie jest, ale w tej lokalizacji nic tańszego nie ma i chyba nigdy nie będzie ;)
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ja bym się tak nie podniecał tą lokalizacją gdyż zbyt blisko jest ul Grunwaldzkiej, przez którą przewijają się masy samochodów często starych i nie ekologicznych co za tym idzie mieszkańcy będą wdychać olbrzymie ilości spalin. będzie to wpływać na wiele zachorowań oraz na długość życia mieszkańców. Może budynki planowane przez Hossę położone dalej będą mniej narażone. Nie zaś te przy samej trasie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Strzyża - na granicy Wrzeszcza i Oliwy

Na pograniczu Wrzeszcza i Oliwy jest Gdańsk-Strzyża. Molochowisko Garnizonu powstaje we Wrzeszczu. Nie podobają mi się te kolosy. Uważam, żę zabudowa przede wszystkim za wysoka jak na okoliczne domy Strzyży i Wrzeszcza. Upchanie budynków masakryczne. Wszyscy sobie na głowach - nie wiem jak można tak mieszkać. Lokalizacja istotnie dobra, ale w zakorkowanym otoczeniu, które Garnizon jeszcze spotęguje.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Garnizon

Miejsce rewelacyjne , mysle ze ciezko znalesc cos lepszego w centrum
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Fantastyczna lokalizacja

Super lokalizacja jesli chodzi o logistykę - środek Gdańska. A na wewętrznym dziedzińcu jest totalna cisza - mimo że jesteśmy 100m od Grunwaldzkiej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

może jest i cicho

ale spaliny z grunwaldzkiej wdychasz
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

super

Mieszkam tam w sumie dopiero od 2 miesięcy, ale jak narazie jestem bardzo zadowolona. Cicho, spokojnie, rewelacyjna lokalizacja i wykończenia.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Lokalizacja świetna. Minusem jest zabudowa tokijska gęsto .fajny parking podziemny. Wygodnie się mieszka. Ściany dość cienkie, słychać sąsiadów.na razie nie ma żadnych sklepów. Dla aktywnych, nie dla domatorów.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie polecam

Brak darmowych miejsc postojowych dla mieszkańców. Parkowanie w parkingu podziemnym jest niewygodne i płatne, jak ktoś nie kupi na własność (jakieś 35000).
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Super miejsce dla tych, którzy chcą mieszkać w centrum. Fajne osiedle i dobrze zbudowane:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Garnizon to akademik studencki

Wynająłem mieszkanie w Garnizonie. Myślałem dobra lokalizacja, inteligentni sąsiedzi... Okazało się ze dużo mieszkań wynajmują studenci (bardzo dużo). Stad hałas w nocy, imprez,. interwencji policji... Jeszcze niedawno planowałem kupić w Garnizonie mieszkanie. Teraz napewno tego nie zrobię. I nie polecam innym!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6
Jako mieszkaniec Szymanowskiego mogę powiedzieć, że garnizon jest całkiem ładny i cieszę się, że w końcu można poruszać się na przełaj w strone wrzeszcza, a nie obchodzić wszystko dookoła jak jeden gigantyczny klocek lego. Jednak kilka spraw mnie dość irytuje, szczególnie to, że budynki są po części budowane bardzo blisko ulicy co wiąże się z tym, że przez okno widzę cudzy telewizor. Prócz tego - przez płatne miejsca parkingowe, ludzie z Garnizonu parkują u nas. Przy i tak dość ciasnym upakowaniu sąsiadów jakoś dawaliśmy radę, ale gdy nagle pojawia się kilka samochodów GKW WWE to my mamy zaparkować chyba u siebie na dachu. No i cóż - budowa nie ustaje nawet na chwilę, dzisiaj dźwigi jeździły chyba przez całą noc. Troszkę irytujące, szczególnie jak ma się sypialnię od tej strony
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

swoja droga to smieszne

kupują mieszkania takie drogie a parkują w okolicznych uliczkach:) jezeli stac na taie mieszkanie dlaczego nie stac na parking lub m. parkingowe??? żenujace
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mieszkam na Hemara w Garnizonie. To, co się tu dzieje od kilku miesięcy przechodzi wszelkie normy. Osiedle się powiększa w sąsiedztwie powstaje nowy blok - od wczesnych godzin porannych az do godziny 18 jest ciagly hałas, naprawdę dający się we znaki, piły młoty straszne huki totalnie nie do wytrzymania. Niestety ma to ogromny wpływ na komfort mieszkania tutaj sczczegolnie kiedy ma się male dziecko i więcej czasu spedza się w domu. Z drugkiej strony bloku został wykopany kolejny wielki dół wiec zakładam, że w najbliższej przyszłości takie prace również się rozpoczną. Na szczęście wynajmujemy mieszkanie uff i będziemy szukac czegos innego bo tak naprawdę nie da się życ tym bardziej ze strwa to kilka dobrych miesięcy i potrwa pewnie dobry rok. Proszę zastanowić się lub rozeznać w lokalizacji mieszkania czy oby nie buduje się zaraz obok jakiś wieżowiec.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zgadzam się, że trzeba zwracać na to uwagę. Szkoda czasu na życie w takim hałasie. Kupując mieszkanie zwracałem uwagę właśnie na to czy planowane są kolejne etapy w sąsiedztwie i dlatego teraz mieszkam spokojnie, ale nie w Garnizonie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wrzeszcz

Szukam Fajnej Kobiety z Wrzeszcza (3 odpowiedzi)

Spotkajmy się, porozmawiajmy, może coś dobrego z tego wyniknie...

Hallera 140 (3 odpowiedzi)

Hallera 140 powstanie w spacerowej odległości od plaży w Brzeźnie z jedynym gdańskim molo oraz od...

!!! PRACA !!! (3 odpowiedzi)

Cześć, szukam pracy na wakacje w Trójmieście. Jestem studentką j. angielskiego, biegle mówię...

do góry