Widok

Gdy właściciel oszukuje najemcę. Prośba o pomoc i radę.

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Witam
Proszę o dobrą radę co robić i jak się bronić przed nieuczciwym właścicielem mieszkania, od którego razem z żoną w ciąży (ósmy miesiąc) wynajmujemy mieszkanie.
Mieszkamy niecałe dwa miesiące, już odcięto nam ciepłą wodę, niedawno komornik zapukał do drzwi i zaczął straszyć żonę. Zostawił przy okazji kartkę aby ten się stawił do niego pod rygorem dokonania przymusowej egzekucji.
Już wcześniej się zastanawialiśmy, że coś jest nie tak - zbyt duża ilość awiz zostawianych. Właściciel uspokajał, aby się tym nie martwić, bo do niego poczta z przekierowania przychodzi... Kto by się tym martwił.

Jak najwidoczniej, czynsz niemały, zamiast na konto spółdzielni trafiał do nich (mieli przelewać dalej), stąd długi i odcięta woda.
Jak się niedawno okazało, szperająć w sieci, na adres pod jakim mieszkamy zarejestrowana jest firma właściciela..

Jak mamy się teraz bronić? Ten nie odbiera telefonów, nie wiemy nawet gdzie mieszka. Jego żóna oczywiście też nie odbiera. Jedynie co mamy to umowę, aneks sprzętu jaki zostawił (niewiele).

Z góry dziękuję za pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niedawno, w innym dziale, oferowała komuś swoją pomoc prawniczka. Podała adres mailowy - spróbuj, może coś doradzi w tej sprawie:

moja.moja84@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Jak mamy się teraz bronić?"

Wynająć inne mieszkanie i się przeprowadzić. Będziecie mieli święty spokój.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Sorry, nie ten budżet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
@mm, a jesteś tam w tym mieszkaniu zameldowany?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, jedynie właściciele są zameldowani.
Według umowy, właśnie wyczytałem, że właściciel oświadcza, że lokal nie jest obciążony w jakikolwiek sposób.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musisz szukać innego lokum.

Strasznie mi przykro. Nie zazdroszczę sytuacji. Ważne, żeby Żona się nie stresowała całą tą sytuacją.

Przyjdzie na świat Maluszek. Musisz mieć chociaż minimum egzystencji, ciepła woda, energia, itp.

Musisz szukać, czegoś. Musisz coś znaleźć.

Napisz mi: Jak pracujesz, to w jakiej branży? -nie chcę wiedzieć gdzie i co dokładnie robisz. tylko jaka branża!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeśli przeprowadzka nie wchodzi w rachubę, proponuję udać się do spółdzielni i pogadać. Przedstawić jak wygląda sytuacja. Zacząć spłacać zadłużenie w spółdzielni, zamiast płacić za wynajem. Gwarantuję Wam, że właściciele szybko sami się odezwą ;)

Problemu z komornikiem niestety to nie załatwi. Ale da Wam czas na szukanie innego lokum.

Swoją drogą.. czemu nie płaciliście sami czynszu i mediów? Każdy uczciwy wynajmujący poszedłby na to, jeśli zobowiązalibyście się dostarczać im co miesiąc kopie przelewów. Jeśli nie - czerwona lampka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Niestety. Spółdzielnia nie jest stroną tutaj i nie ma prawa umawiać się z nami jako najemcą. Wszystkie uzgodnienia muszą wyjść ze strony właściciela.
Tylko według jego WSZYSTKO jest w porządku.
Już kolejny dzień wody ciepłej nie ma, ten za przeproszeniem Admina, knut, nie odbiera telefonów, smsy nie warto pisać, bo znowu odpisze, żeby go "nie obrażać" (jak można nie obrazić kłamcę?).
Śmiesznie też wyszło dzwoniąc do spółdzielni. Zapytałem się czy właściciel uregulował ostatnią (płaconą przez nas dla właściciela) płatność. Ten palant zapłacił o sto złotych mniej niż było na rachunku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Spierniczajcie ASAP od CUDZYCH problemów
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
@mm, zapytałem tylko dlatego, że pomyślałem, że mógłbym Ci jakoś pomóc. jednak nie musisz odpowiadać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
szukajcie nowego, nie ma co siedziec w cudzych problemach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Udało nam się uciec, niestety dużym jak dla nas kosztem.
Ale facet znowu wystawił ogłoszenie. Czy iść z tym na policję i zgłosić to pod paragraf 286 KK, aby uchronić innych?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
po prostu daj link do tego felernego ogloszenia i tyle
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
A potem być posądzonym o zniesławienie czy udostępnienie cudzych danych osobowych?
Dzięki.
Jak zawsze można liczyć na forumowiczów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moze to wredne co powiem,ale.....zgloscie faceta do....skarbowki!
100% nie placi podatku!
Jak go skarbowka zlapie w swoje macki,to facet "nauczy"sie uczciwosci!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wredne to nie jest, raczej normalne. Takie tam pokłosie wychowania w duchu socjalnym. Pawka Morozow i te rzeczy. Nie żebym się mądrzył, ale ze sobą zostajesz do końca życia. Skoro Ci kablowanie nie przeszkadza to spoko.

Większą część życia zawodowego wyciągałem z bagna ludzi ugnojonych przez skarbówkę, często przez właśnie durne donosy. Nikomu tego nie życzę. A powiem jeszcze tak: co wysyłasz od siebie, to do ciebie wraca. Podświadomości nie oszukasz. Gnojąc innych będziesz zawsze się bał, że ktoś zgnoi ciebie. I ściągniesz na siebie coś takiego. Prawo karmy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
zatem uwazasz, ze niepłacenie podatków jest ucziwe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mój post jest o kablowaniu i konsekwencjach dla kablującego, a nie o płaceniu podatków.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Rany! Czlowieku! Cos sie tak "rozsierdzil"!
Jesli wynajmujacy jest swinia,to nie widze problemu,by
go "zgnoic".On nie ma takich moralnych dylematow jak
"wsadza na mine" lokatorow!
I przestan wyjezdzac z jakims donosicielstwem czy innym socjalizmem.
Bierzesz w obrone kogos,kto nie ma skrupulow,zeby robic z innych frajerow? Ze pakuje w klopoty niewinnych ludzi?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ciebie biorę w obronę 4b.
Wy zawsze wszystko rozkminiacie jak jest za późno, no cóż, takie życie.
A w pierwszym akapicie napisałem: nie przeszkadza Ci, że się ześwinisz, świń się :-)))

Mistrz Sun zapewne byłby dumny, bo to jedna z jego mądrości: napuść jednego wroga na drugiego wroga, jak się osłabią to wzmocnią ciebie. Tylko tutaj ni jak nie idzie wygrać.
Też zostałem wychowany w poszanowaniu prawa i zaufaniu do milicji. No cóż, ja to sobie przeprogramowałem w głowie, Ty widzę jeszcze nie. Dojdziesz i do tego, ale co zrobisz będzie się za Tobą wlokło. Może tylko do śmierci, może dłużej.

Podsumowując: nie przeszkadza mi w żaden sposób, że dopuszczasz by zachować się podle, ale boli mnie, że starasz się z tego zrobić poradę dla kogoś, kto ma problem. To nie jest ani sprytne, ani fajne, ani skuteczne, bo jak skarbówka wykończy faceta to lokatorowi się raczej nie poprawi.
Miłego wieczoru. Nie podkręca mnie ten temat :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
"Ciebie biorę w obronę 4b. Wy zawsze wszystko rozkminiacie jak jest za późno" - made my day :-D

Jak to powiedział Pan Stelmach: "Nie dajcie sobie, drodzy państwo, sr*ć w duszę". Podobało mi się to co napisałeś Manson. I cieszę się, że takie dusze gdzieś tam się jeszcze ostały na tym świecie, jak widać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Spodziewam się, że jest ich wiele. Po prostu pewne rzeczy się trochę sprały, a w gonitwie dnia codziennego może tego zbyt wyraźnie nie widać. Z mojego lasu widać. Z obrzeży cywilizacji wszystko lepiej widać. Pozdrawiam. Ładnie zacytowałaś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A ja uwazam, że jak ktoś nie płaci podatków jest nie uczicwy i najzwyczajniej w świecie okrada nas wszystkich. Nie widzę nic złego w tym, że o kradzieży informuje się odpowiednie organy. Kluczem do problemu wydaje mi sie tu motywacja "skarżącego".
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nikt tu nie powiedział, że takie zachowanie jest uczciwe. Jednak przesłanie Mansona było zupełnie o czymś innym...

Manson: na ogół widzimy tylko fragmenty-zgadzam się. Swoją drogą, musisz mieć dobry wzrok ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz rację - jak jesteś złodziejem, to do końca życia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Jak często się myjecie? (69 odpowiedzi)

Jestem fryzjerką i przeraża mnie widok brudnych, śmierdzących włosów,brud za uszami i na...

Kosmetyczka- jakie studia? (33 odpowiedzi)

Chciałabym w przyszłości zostać kosmetyczką. Podpowiedzcie mi- na jakie studia się zapisać?...

Ankieta do pracy dyplomowej (3 odpowiedzi)

Dzień dobry, prowadzę badania na temat zagrożenia przestępczością kradzieży i kradzieży z...

do góry