Widok

Gdynia czy Kosakowo?

Dom i mieszkanie Zakątek Rybacki Temat dostępny też na forum:
Witam,
Stoimy z mężem przed dylematem, musimy dość szybko kupić coś swojego. Znaleźliśmy bardzo ciekawą dla nas opcję w Kosakowie (Harmony), ale może jednak lepiej poszukać czegoś w Gdyni?
Jesteśmy z zupełnie innej części Polski, nie znamy miasta. Mąż pracuje na Oksywiu i jest to jego stała praca, do emerytury jej raczej nie zmieni ;-) Ja dopiero będę szukać pracy. Mamy dzieci w wieku zlobkowo-przedszkolnym.

Może ktoś coś podpowie? Jak mieszka się w Kosakowie? Czy dojazdy są męczące?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja polecam gdynie, jednak mimo auta ktore pewnie posiadacie, jest wszedzie blizej. mam znajomch z mostow i kosakowa, i rzadko korzystaja z zycia kutluralnego itp.....
moze jest taniej, nie wiem. ale w praniu wyjdzie ze nie to jest najwazniejsze...
Powodzenia
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kosakowo to peryferia Gdyni, nic tam nie ma , juz lepiej poszukac lokum chocby na Pogorzu/ Obluzu, blizej infrastruktury i ludzi, sklepow, szkol itd.
Takie moje zdanie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
na Oksywiu budują sie 2 nowe osiedla, sprawdźcie. Na pewno łatwiej dostać sie do centrum z Gdyni niz Kosakowa, wiecej przedszkoli i szkół
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak się składa, że mieszkam w Kosakowie więc sprzedam Ci wieści z pierwszej ręki. Zapewniam, że Kosakowo też ma swoją infrastrukturę. Mamy sklepy typu Polomarket czy Biedronka, w Pobliskim Pogórzu jest CH Galeria Szperk jeżeli szukasz czegoś ekstra. Poza tym jet tu przychodnia, Szkoły i przedszkola, a nawet nowowybudowana pływalnia. Życie kulturalne? Jak ktoś lubi to dla niego żaden problem z dojazdem do kina czy teatru, przecież z dalszych dzielnic Gdyni też musisz dojechać do centrum. Łatwiej załatwisz też sprawy w Urzędzie Gminy -brak kolejek. No i masz blisko do nieco bardziej kameralnych plaż w Rewie czy Mechelinkach, chyba że ktoś woli zatłoczoną Gdynię.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziękuję za odp.

Póki co postanowiliśmy jednak wynająć mieszkanie (na Oksywiu), pomieszkać, zobaczyć i może nam się co nieco rozjaśni.
Jeśli chodzi o zakup, to na ten moment bierzemy pod uwagę Harmony w Kosakowie lub Zakątek Rybacki w Gdyni (ul. Dickmana).

A jak z dojazdem z Kosakowa do Gdańska w godzinach szczytu? Zaczynam się rozglądać za pracą, ale widzę, że w Gdańsku jest dużo dużo więcej ofert niż w Gdyni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko nie ulica Dickmana!!! W godzinach szczytu dojazd z Kosakowa trudny. Rozważcie Redę, Rumię.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dlaczego nie ulica Dickmana? Ze wzg na 'towarzystwo'?

Reda i Rumia to dla mnie za daleko od morza ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Akurat do morza z Redy masz bliżej...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z Redy? Może z Rewy.

A co jest nie tak z ul. Dickmana?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pomieszkasz na Oksywiu to się dowiesz...no chyba, ze masz posturę Pudziana to wtedy możesz się wprowadzać na Dickmana. No i do sklepów daleko...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Oksywie

Bloki 11 przy ulicy Żeglarzy - jak się mieszka? (5 odpowiedzi)

Chciałabym kupić tam mieszkanie. Wiem ,że są tam bloki z mieszkaniami socjalnymi , które mają złą...

Osiedle Gdyńskie - opinie i oceny (125 odpowiedzi)

Osiedle Gdyńskie powstaje na najwyższym, morenowym wzniesieniu Kępy Oksywskiej. Sąsiedztwo lasu...

Czy bloki przy ul. Zeglarzy, Oksywie są teraz niebezpieczne? (7 odpowiedzi)

Słyszałem że przy blokach na ul. Żeglarzy, Oksywie zrobiła sie duża patologia. Naprawdę jest tam...

do góry