Widok

Gdzie Nauka na rowerze

Gdzie w Gdyni mozna z dzieckiem cwiczyc nauke na rowerze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkając w Gdyni Orłowie pojedziesz uczyć dziecko do Gdyni Cisowej jeśli ktoś napisze że tam można ?
Tak w kwestii formalnej nauki raczej się nie ćwiczy.
Ogólnie są różne sposoby żeby nauczyć się jazdy na rowerze, więc i miejsca mogą być różne.
Podasz więcej szczegółów to jest szansa że uzyskasz konkretną odpowiedź.
Jeśli nie korzystasz z rowerka biegowego to najlepszym sposobem nauki jest stopniowe i systematyczne podnoszenie bocznych kółek.
Jak będą maksymalnie u góry odkręca się je.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja uczyłem z kijkiem i szybko poszło, ale też trzeba szybko biegać. Moje wnuki korzystały z rowerków biegowych i to jest najlepszy sposób. Kółka boczne są najmniej efektywne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kółka boczne są najmniej efektywne ? Gdy są maksymalnie u góry widać że dziecko już ich nie potrzebuje więc się je demontuje a dziecko jeździ na dwóch kołach.
Wywalanie kasy na zbędny rowerek biegowy jest efektywne ?
Gdy syn miał boczne kółka robiłem z nim wycieczki rowerowe, gdyby miał rowerek biegowy to rower byłby za szybki, spacer za wolny więc musiałbym przy nim biegać i to ma być najlepszy sposób ? Często też widzę jak rodzice niosą rowerek biegowy a dziecko idzie. O czymś to świadczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze można odkręcić pedały i zabezpieczyć korbę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z kijkiem syn się nauczył ledwie 3 lata przekroczył, myślałem, że to sukces. Wnuki wszystkie na rowerku biegowym , przechodnim więc 1 sztuka, już w wieku 2 lat. Wnuczka mając 2,5 roku jeździła zwykłym. Łapią równowagę niewiele po tym jak zaczynają chodzić. Z kółkami są przyzwyczajone, że równowagi trzymać nie trzeba, dlatego proces nauki jest dłuższy, chociaż najmniej angażujący rodzica. Co do wycieczek, to 2-latek, czy 3-latek i tak daleko nie pojedzie, na dalsze trasy musi być w siodełku lub przyczepce. A 70 km w dzień przejechane przez czterolatkę też mnie zaskoczyło, podobnie jak zjeżdżanie po schodach w wieku lat 5. Sam uczułem swoje z kijkiem, ale obserwacja rewelacyjnych rezultatów korzystania z rowerka biegowego przewartościowała moje poglądy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

do góry