Widok

Gdzie braliście kredyt na mieszkanie???

Jak w temacie. Gdzie teraz najlepiej brać? Gdzie nie warto? Poradzicie coś? Chcemy kupić własny kąt i nie bardzo wiemy od czego zacząć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem po przeprawie bojowej i czekam na odbiór.

Kredyt brałem w PKO BP z dopłatą MdM.
Na decyzję czekałem ok tygodnia multum papierków do wypełnienia.

Co trzeba mieć świeże zaświadczenie o zarobkach. Najlepiej uderzyć do banku w którym macie konto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dzięki za odpowiedź! Niby rodzimy bank najlepszy, ale jak porównywaliśmy oferty to wydaje mi się, że te z naszego banku nie są najlepsze na rynku. Widziałam co najmniej ze trzy lepsze. I tak się biję z myślami, bo w każdym banku mówią co innego. Nawet myślałam, żeby iść do jakiegoś doradcy, ale nie wiem czego się tam właściwie spodziewać i czy to jakiś sens ma...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mamy w getin banku - odradzam. co prawda szybka decyzja, szybka wyplata i latwo dostalismy ale cos kosztem czegos. maja drogie kredyty.
teraz zastanawiamy sie nad przeniesieniem do pko bp. podobno najlepsza oferta.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Polecam przejść się do Open Finance. Doradca finansowy przedstawił mi naprawdę bardzo dobre oferty gdzie zastanawiałam się nad trzema bankami. Ostatecznie wybrałam ofertę z ING. Za długo też nie czekałam na odpowiedź (jakieś trzy tygodnie).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
A ile Open Finance liczy sobie za załatwienie kredytu? Wysokie mają prowizje?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja mam właśnie kredyt w Open Finance i tak naprawdę jak słucham co mówią znajomi, którzy wzięli kredyty w innych bankach to jestem zadowolony. Jeżeli chodzi o prowizje to wydaje mi się, że nie jest źle. Z tego co pamiętam to jest około 4%.
W tych czasach jest bardzo trudno wybrać odpowiedni i jak wiadomo najbardziej korzystną ofertę, no ale jak miałbym polecać to OP jest dobrym wyborem :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Szanowny Panie,

nasza firma nie jest bankiem, lecz największą w Polsce grupą doradztwa finansowego. Nasi pracownicy to wykwalifikowani i doświadczeni doradcy finansowi, których jedną z usług jest doradztwo w zakresie kredytu gotówkowego. Wydaje mi się, że Pana opinia dotyczyła satysfakcjonującej Pana usługi naszego pracownika w zakresie doradztwa kredytowego właśnie, którego wynikiem było uzyskanie przez Pana dobrych warunków kredytowych w jednym z banków.

Nie pozostaje mi zatem nic innego jak podziękować za zaufanie i pogratulować uzyskania dobrej oferty kredytowej. Mam nadzieję, że Pana zadowolenie przełoży się na polecenie naszych usług Pana znajomym.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11
Hahahaha
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Nie lubię nachalnej reklamy!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mam kredyt http://animania.pl/udzielanie-kredytow-online/ dla mnie najważniejsze że mam stałą ratę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co wiem w Open Finance nie biorą prowizji od klienta, tylko od banku, za zrealizowany poprzez ich pośrednictwo kredyt. Czyli prowizja klienta nic nie kosztuje. :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pani Mario,

ma Pani oczywiście rację, ale chciałbym doprecyzować Pani opinię. Klient nie płaci nam żadnej prowizji - 100% racji - ale nie otrzymujemy również żadnej prowizji od banku.

Mamy z bankami podpisane umowy współpracy, na mocy których otrzymujemy stałe wynagrodzenie niezależnie od wysokości kredytu. Analogicznie kształtowane jest wynagrodzenie doradców. To daje Klientom gwarancję, że z takim samym zaangażowaniem nasi doradcy finansowi zajmą się kredytem na kilka tysięcy, co kredytem hipotecznym na kwotę opiewającą być może nawet na kilka milionów.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Nie prowizja a stałe wynagrodzenie....jak zwał tak zwał....a czy każdy z banków płaci takie samo stało wynagrodzenie....pewnie ten mniej atrakcyjny płaci więcej, bo nikt o zdrowych zmysłach by go nikomu nie zaproponował. A poza tym pieniądze nie biorą się z nieba panie doradco.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Szanowny Panie,

pomiędzy prowizją a wynagrodzeniem jest zasadnicza różnica: stałe wynagrodzenie jest niezależne od wysokości kredytu. Sądzę, że jest to ważna kwestia dla Klientów naszej firmy, gdyż dzięki temu mają Oni pewność, że nasz doradca finansowy przedstawia najkorzystniejsze oferty, gdyż nie ma interesu w polecaniu tego, czy innego banku. Zawsze otrzymuje bowiem takie samo wynagrodzenie.

Nie wpływają na to również warunki umów współpracy z bankami, gdyż są one zawierane przez zarząd i doradcy zwyczajnie nie znają ich szczegółów.

Ponadto chciałbym podkreślić, że współpraca z naszą firmą nie jest obwarowana żadną umową. Klient w każdej chwili może zakończyć tę współpracę. Zatem doradca działając na szkodę Klienta, działa de facto na własną szkodę.

Te wszystkie zależności sprawiają, że Klient otrzymuje pewność, że przedstawiona przez naszego doradcę oferta jest najkorzystniejsza z dostępnych na rynku.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Byłam raz w OF kilka lat temu. Po negocjacjach z deweloperem, nie udało się wywalczyć wymaganej przez RnS ceny za metr kwadratowy mieszkania. "Profesjonalna" pani z OF zaproponowała mi, by różnicę w cenie wyrównać z deweloperem "pod stołem" tak by w umowie z bankiem stawka była zgodna z wymogami RnS-u. Dziękuję za takie porady. Już tam do nich nie wróciłam i nie wrócę. Banda oszołomów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Szanowna Pani,

jak w każdej firmie staramy się, aby jakość naszych usług stałą na najwyższym możliwym poziomie. Nie sposób jednak wykluczyć pojedynczych sytuacji, w których nie uda się osiągnąć założonego celu. Jest mi niezmiernie przykro, że nie jest Pani do końca zadowolona z jakości usług świadczonych przez naszego doradcę finansowego. Jestem przekonany jednak, że był to odosobniony przypadek.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dużo firma płaci za takie wpisy?..pytam poważnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Szanowny Panie,

jestem etatowym pracownikiem Open Finance. Kontakt z Klientami za pośrednictwem Internetu to tylko jeden z moich obowiązków.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
wyglądami to na pranie mózgu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To moze Panie Piotrze, wytlumaczy Pan forumowiczom dlaczego tak bardzo polecaliscie oszczedzanie w Aegon Prestige? - Sam sie dalem zlapac na Wasze super wykresy i co? Placilem 1000zl/miesiecznie przez 5 lat - stracilem 10 tysiecy. Wiecie gdzie jest Wasz problem?? Golodupiec pracownik doradza innym ludziom jak wydawac ich wlasne pieniedze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy kredyt http://kobiecyzarys.pl/pozyczki-dla-osob-zadluzonych/ mała rata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zobacz http://www.andrzej-rozanski.pl/jak-dostac-pozyczke-lub-kredyt/ bardzo dobra oferta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem nie ma się co sugerować tym gdzie ma się konto. Teraz banki chętnie dają kredyty hipoteczne. Najlepiej pochodzić po różnych bankach i porobić sobie symulacje dla porównania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy kredyt http://www.andrzej-rozanski.pl/jak-dostac-pozyczke-lub-kredyt/ niskie oprocentowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź http://supersklep24.pl/atrakcyjny-kredyt-gotowkowy/ najlepsza oferta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zuzanna jeżeli zależy Tobie na najkorzystniejszym kredycie dla Ciebie, to musisz poświęcić na "poszukanie" go trochę czasu.

(Nie rozwodzę się na temat zdolności kredytowej, bo każdy bank ma swoje procedury)

Chodzisz po Bankach , otrzymujesz od nich inf. na temat oprocentowania - aktualnego ( na które składa się marża + wibor - zazwyczaj jest to wibor 3 miesięczny) ) wysokości raty, prowizji i przede wszystkim ile będzie kosztował Ciebie ten cały kredyt tzn. ile całkowicie będzie on wynosił po całkowitej spłacie.

Wybierz się również do pośrednika, ponieważ czasem wniosek złożony przez pośrednika jest lepszą ofertą, dla Ciebie niż gdybyś składała do sama w banku (takie to ot dziwne, ale czasami tak jest ).
Pośrednik wyliczy Ci na miejscu (po ówczesnym umówieniu się z nim) ile w każdym Banku będzie kosztował Ciebie kredyt - ale uwaga! czasem/często :) pośrednik mówi Ci o ofercie Bankowej nie korzystnej dla Ciebie, ale o takiej, z której ma największy zysk.

Dlatego ważne jest abyś sama porównała oferty bankowe a oferty prezentowane przez pośrednika.

Przy samodzielnym załatwianiu kredytu czeka Ciebie więcej bieganiny, niż jakbyś składała wniosek przez pośrednikau (dlatego grono osób po prostu wybiera pośrednika )

Wybór należy do Ciebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mnie też męczy bieganina i nie mam czasu na własny research. Chętnie posiłkuję się opinia pośrednika i wyciągam własne wnioski. Korzystałem z doradztwa Open Finance i nie narzekam na ich kompetencje, a umowy podpisuje się zawsze własnoręcznie ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czyli jeśli dobrze zrozumiałam, Open Finance może być takim pośrednikiem, który zaoszczędzi mój czas a i ofertę wybierze obiektywnie najlepszą? Dobrze Was zrozumiałam?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dokładnie, oceni Twoją zdolność kredytową i przedstawi Ci kilka ofert na podstawie analizy ofert 22 banków istniejących na polskim rynku. Powodzenia!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hej, ja też korzystałam z usług Open Finance i kredyt wzięłam w PKO, ale jestem zadowolona bo akurat w mojej sytuacji to była najlepsza decyzja. Doradca doradzi !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Polsce jest kilkadziesiąt banków. Chodzenie od jednego do drugiego mija się wg mnie z celem. Dobremu pośrednikowi kredytowemu zależy na tym, aby klient był zadowolony - zyskuje wtedy dobrą reputację - a to w tym zawodzie jest niezbędne.
Tam w wątkach odpowiadają doradcy kredytowi. Można więc szybko skonfrontować z sobą kilka propozycji. Bardzo mi to pomogło w podjęciu decyzji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szanowna Pani,

tak, nasz doradca finansowy może zaoszczędzić Pani czasu w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty kredytu bankowego, świadcząc profesjonalne i fachowe usługi doradcze w zakresie wyboru kilku najkorzystniejszych ofert ze wszystkich dostępnych na rynku. W praktyce współpraca z naszą firmą polega na spotkaniu z naszym doradcą, który po zbadaniu Pani oczekiwań i możliwości finansowych, zaproponuje złożenie wniosków do kilku banków. Ostateczna decyzja o wyborze banków, jak i poszczególnych ofert należy do Pani.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja jestem na etapie przeglądania ofert banków, które oferują kredyty w MdM i powiem Wam, że w moim przypadku PKO BP wypada najkorzystniej i najpewniej. Może to nakręca sytuacja, że mam konta itp. z tym banku no ale to już inna sprawa.

Fajny artykuł o Mdmie i bankach podsyłam tutaj - http://bit.ly/1qx4tpy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że wiele osób może żałować. Osoby które żałują zaliczyłbym do dwóch kategorii
1. Ci co wzięli kredyt we frankach szwajcarskich i ten frank podrożał (średnio o 25%) a co za tym idzie, wzrosły też koszta związane z kredytem przy niezmienionym koszcie nieruchomośći.
2. Osoby które kupiły w czasie największego boomo mieszkaniowego - a teraz ceny tych samych mieszkań są w niektórych przypadkach 30-40% niższe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja zaluje ludzi, ktorzy dzisiaj kupuja nowe mieszkania od dewelopera.
Wielka plyta bedzie dluzej stala niz ten caly kartonogips.
Do Pana z Open Finance czy Panstwo w momencie gdy frank byl po 2 zl stopowalisci ludzi przed braniem kredytu w franku?
co do kredytu we franku czasami niskie oprocentowanie rekompensuje wzrost ceny waluty,
ja nie finansista ja realista
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja brałem po blisko 2 zł (i oprocentowanie z marżą ponad 4%) i koszt całkowity wówczas i teraz gdy frank jest po 3.40 (i oprocentowanie teraz to 1%) nie zmienił się jest dużo bardziej korzystny niż w zł. Fakt, że jakbym chciał spłacić go całkowicie teraz to słabo bym na tym wyszedł, nie robię tego bo to jest bez sensu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też nie rozumiem ludzi, którzy napalają się na deweloperskie. Wynajmowałam 4 mieszkania - w tym dwa z wielkiej płyty i dwa w nowym budownictwie. W nowym ściany cienkie, wszystko słychać, grzyb, popękane tynki, ludzie zadzierający nosa. Nic nie można zrobić - ani imprezy, ani dzieci na trawniku się pobawić nie mogą...W starych blokach ściany są solidne, nic nie słychać, na podwórkach dzieci latają i nikomu nie przeszkadza. No i ludzie jacyś tacy lepsi...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dobra oferta http://mediapak.pl/gdzie-wziac-kredyt/ niska rata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też uważam, że lepsze starsze budownictwa niż te kartony:) W starszym jest o tle nieciekawie, że trzeba często wiele rzezy remontować, najgorsze to są piony wodno-kanaizacyjne, nigdy nie wiesz kiedy Cię zaleje, chyba, że jakaś wspólnota zapobiegnie temu i wymieni wcześniej. Kupiłam w bloku z 1982, niedługo się wprowadzam, kolejne m to...własny mały dom.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj,

jeśli planujesz zaciągnąć kredyt mieszkaniowy to nie sugeruj się, że ktoś brał w takim czy innym banku. Nie ma jednego "najlepszego banku". Wszystko zależy jak wygląda Twoja zdolność kredytowa, ile posiadasz wkładu własnego itd. Poza tym banki często oferują "promocje" - niektóre są atrakcyjne, z innych nie warto korzystać.

Zobacz http://www.kredytyhipoteczne.org.pl

Znajdziesz tam aktualne oferty kredytów mieszkaniowych i obowiązujące promocje. Nie będziesz musiała biegać po bankach, możesz też skorzystać z usług doradców finansowych - wszystko znajdziesz na tej stronie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w PEKAO, dla normalnie zarabiając miał najlepszę ofertę, ale już spłaciłem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieliśmy kredyt w getinie, zdecydowanie odradzam wszystkim ten bank, wysokie prowizje, kredyt niekorzystny mało splalac sie kapitał a odsetki makabra jakie wysokie a jesli czlowiek chcial cokolwiek zalatwic, dowiedziec sie czegokolwiek pozostawala infolinia na ktora zeby sie dodzwonic potrzeba ok.45minut(niejednokrotna proba) na ktorej konsultaci poruszaja sie jak dzieci we mgle..nic sie nie dowiesz i nikt ci nie pomoze. ODRADZAM GETIN BANK
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
My myślimy o PKO BP. Przede wszystkim dlatego, że wysokość rat "nie przeraża". Pod uwagę bierzemy wyłącznie kredyt w PLN. Znamy mnóstwo osób, które mają kredyty hipoteczne w tym banku i nie narzekają. Oboje mamy konta w tym banku, co znacznie ułatwia sprawę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma banku najlepszego. Kazdy musi sobie wybrac oferte najbardziej mu odpowiadajaca. Najlepiej skorzystac z doradcy finansowego ktory po pierwsze sprawdzi wstepnie gdzie bedzie to mozliwe w danym przypadku po czym przedstawi wszystkie oferty a nastepnie wybierzemy np 3 do ktorych zlozymy wnioski. Tak zrobilem wlasnie z malzonka jak bralismy kredyt ok 2 lata temu. Na zakup mieszkania od Semeko w Redzie. My wzielismy w Pekao i jestesmy zadowoleni ze wspolpracy. Mieszkamy na stale za granica wiec wiekszosc musielismy zalatwiac tel i droga mailowa. Kozystalismy z pomocy Alex T. Great ktory miesci sie w centrum Batory. Spotkalismy sie chyba tylko raz w tym na samym poczatku rownoczesnie kiedy podpisywalismy wstepna umowe z developerem(wszystkie formalnosci zalatwialismy rowniez na odleglosc)z ktorym wspolpracuja wiec komunikacja pomiedzy nimi byla bardzo dobra. Nie namawiali na zaden bank ale byli bardzo pomocni w wyborze zeby spelnial on nasze wymagania. Zalatwili za nas wszystkie papiery bez dodatkowych kosztow. Co do Dewelopera tez jestesmy zadowoleni standard mieszkania naprawde oceniam jako budowlaniec dobrze. Drobne zastrzezenia mam ale raczej malo istotne jak czytalem na forach o innych developerach to szczerze mowiac naprawde dobrze trafilismy. Tym bardziej ze kredyt i kupno mieszkania zalatwialismy w ciemno, dopiero przyjechalismy na podpisanie umow a potem na odbior mieszkania. Kazdy developer popelnia bledyalewazne zeby w przyszlosci wyciagal wnioski. Tak na marginesie co do Open Finance to bylbym ostrozny w ich wyborze. Wspolpracowalem z nimi w kwesti inwestowania pieniedzy w fundusze inwestycyjne w latach 2008-2010 droga internetowa i nie mialem wtedy z
zastrzezen. Dopiero kiedy chcielismy zainwestowac dlugoterminowo na syna przyszlosc zostalem normalnie oszukany pan doradca niedopowiedzial kilku istotnych szczegolow umowy ktore zmienialy bardzo mocno postac rzeczy na szczescie doczytalem w domu po czym wrocilem i z malym problem ale rozwiazalem umowe. Napisalem ten post bo sam kiedys takiego wlasnie postu szukalem i mam nadzieje ze komus pomoge 😉 . Zastanawiamy sie nad kupnem kolejnego mieszkania i budowy wlasnego domu dlatego wlasnie znowu przegladam forum i nie jestem zadnym podstawionym pracownikiem z wyzej wymienionych instytucji Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak przedstawia się sytuacja obecnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Orientujecie się czy w przypadku braku wkładu własnego możńa wziąć na niego kredyt gotówkowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie można. Wkładu własnego musisz mieć min. 20% wartości mieszkania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nieprawda, wystarczy 10% wkładu jeżeli wykupimy ubezpieczenie. A żeby brać kredyt na wkład własny, to też słyszałam o takich sytuacjach. Choć uprzedzam, że to dość ryzykowne. Najlepiej samemu coś przyoszczędzić lub zaciągnąć "pożyczkę" u rodziny ;). Z kredytów wiem, że PKO BP ma niezłą ofertę, zwłaszcza dla osób, które mają tam konto i są rodziną wielodzietną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się, niższy wkład własny, to niestety wyższa marża, ubezpieczenie, a to wszystko podnosi koszty kreedytu - tutaj można poczytać więcej https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/mieszkanie-na-wiosne-sprawdzamy-aktualne-marze-kredytow-hipotecznych/9972/

Im więcej się uzbiera, tym korzystniej. Tutaj dodatkowo zestawienie, które mnie nieco zmroziło: https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/jakie-mieszkanie-kupimy-za-1000-zl-miesiecznie/9997/ - przy stałej racie 1000 zł, kredycie na 20 lat, stałej marży w wysokości 2,3% i prowizji 3% w Gdyni i w Gdańsku można kupić mieszkanie 29 mkw! Przy takich samych warunkach tylko Warszawiak kupi mniejszy lokal. W takiej Zielonej Górze to są 52 metry!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Średnio to opłacalne. Wkład wymagany to 20% ale większość banków brakujący ubezpiecza i wówczas wymagana gotówka to 10%. Chyba, że dasz pod zabezpieczenie drugie mieszkanie, wówczas wkładu nie trzeba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kredyt hipoteczny można nazwać "opłacalnym " jak sie ma 50% wkładu a resztę bieże siię na 10-15 lat. Większość ludzi biorąc np. 150tyś kredytu wmawia sobie że ma te 150tyś w kredycie gdzie tak naprawdę w 30 lat trzeba spłacic ponad 250tyś i to jest prawdziwa wysokość zadłużenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wejdź sobie na http://www.zeropozyczki.pl może nie znajdziesz tutaj pożyczek, ale jest dużo przydatnych informacji związanych z kredytami ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Porównywałem kredyty hipoteczne wstępnie u Andrzeja Lewańskiego. Ocena kosztów, wskazówki dotyczące optymalizacji rat. Akurat wybrałem malejące i teraz jest już po kilku latach znacznie lżej. A nawet nie wiedziałem, że tak można zmniejszyć kosztów. Sporo plusów by się znalazło. Wychodzi do klienta. Nawet jest w stanie podpowiedzieć przy doborze mieszkań u dewelopera. Jak coś na rynku pierwotnym wypatrzyłeś w Trójmieście to też z nim warto o tym pogadać. Numer aktualny to ten do niego 502 739 445. Przed chwilą sprawdzałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co myślicie o pożyczce gotówkowej bez zaświadczeń, można go wziąć na mieszkanie, czy raczej na mniejsze kwoty? Przeglądam http://wypchanakieszen.pl/pozyczki-gotowkowe-bez-zaswiadczen-kto-moze-je-wziac/ i nie wiem już co myśleć. Gdzie jeszcze szukać informacji, ile trwają formalności?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Najlepiej byłoby w pierwszej kolejności zasięgnąć wiedzy na temat kredytów i wszystkich szczegółów z nimi związanych, w internecie teraz tego pełno i sądzę, że nie powinno być to wielkim problemem. Warto zwracać uwagę przede wszystkim na wysokość RRSO, czym ono jest dowiedzie się tutaj: http://halokredyty.pl/co-to-jest-rrso-w-bankach-rrso-a-kredyty/ ale warto też poczytać więcej na innych stronach. Na serwisach banków też znajdują się potrzebne informacje, na przykład o potrzebnych dokumentach i tym, jakie warunki trzeba spełniać. Nie jest to żadna wiedza tajemna. Żadnych konkretnych ofert nie podam, bo te, co chwile się zmieniają i jest też wybór indywidualny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można niby skorzystać z pomocy doradcy finansowego i to wiele ułatwia, koleżanka jak kupowała mieszkanie na gdańskich tarasach to właśnie z takim doradcą. To w sumie wygodne bo masz od razu porównanie kredytów w garści bez żmudnego wyszukiwania i proszenia o ofertę w każdym banku osobno. Poza tym doradca pomaga też w załatwianiu niektórych spraw związanych z kredytem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

szczerze to ja sobie nie wyobrażam nie skorzystać z pomocy doradcy finansowego. kredyt hipoteczny to nie takie proste rzeczy, mnóstwo papierologi , jakichś ubezpieczeń i innych pierdów na których to ja się w ogóle nie znam. byłam w kontakcie z Bold Invest to oni mi wszystko wyjaśnili, tak że wiedziałam co do czego i w sumie niewiele musiałam robić, bo większość oni ogarnęli jak podałam tylko swoje wszystkie dane (zarobki itd.). ja tam ich polecam, są profesjonalni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam kredyt https://www.soyez.pl/tani-kredyt-na-mieszkanie/ stały procent,rata nie wzrasta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja uważam, że podstawą dobrej decyzji, jest sprawdzenie banków. Jeśli zastanawiacie się gdzie po kredyt, polecam listę banków z artykułu pod linkiem https://tygodnik.pl/pl/639_materialy-partnera/11088_gdzie-po-kredyt-pozyczke-w-tucholi-lista-bankow-firm-pozyczkowych.html, gdzie wymieniono banki oraz firmy pożyczkowe. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

jakie ogrzewanie domu? (93 odpowiedzi)

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu? Dom bedzie mial...

Kto ma problem z sasiadami??? (293 odpowiedzi)

Dzień Dobry :) Zacznę od tego, że mieszkam w bloku 4 piętrowym i obok mnie mieszka stary dziad z...

Zakup mieszkania w trójmieście (73 odpowiedzi)

Witaj Was wszystkich rodowitych trój-mieszczan jak i trójmiejskich imigrantów, ;) tych drugich...

do góry