Widok

Gdzie można jeździć na rolkach?

Każdy z nas lubi śmigać na rolkach po drodze rower, tylko jest takie małe ale...
Podobno droga rowerowa jest tylko i wyłącznie dla rowerów. Nie możemy z niej korzystać jeżdżąc na rolkach, gdyż całkiem prawdopodobne, że otrzymamy mandat.
Jeśli przeszkadzamy rowerzystą na drodze rowerowej, kierowcą na bocznych uliczkach i pieszym, to w takim razie gdzie mamy jeździć?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
To pytanie należy sobie zadać przed zakupem rolek.

Jest tor wokół stadionu z którego osobiście korzystam oraz podobno tor w Parku Północnym w Sopocie, którego nie widziałem.

Jeśli chodzi o tor przy stadionie to jego zaletą przynajmniej dla mnie jest dostępny parking. Z tego co widziałem większość ludzi dojeżdża tam samochodami. Ogólnie nie jest źle ale tak naprawdę ten tor nie ma żadnego oznakowania i trudno jest tam udowodnić że jest przeznaczony dla rolek. Dlatego też trudno mieć pretensje do rowerzystów których można tam spotkać. Żałosne jest też wykonanie na profesjonalnym torze bo tak można o nim przeczytać w internecie :-) pokryw studzienek, które mogłyby być poza torem ale ktoś dał d... i teraz wciska się ludziom że nie było innej możliwości. Po protestach większość studzienek została przykryta pokrywami z tworzyw sztucznych które znacznie wystają nad poziom ale ich wyprofilowanie niby pozwala przejechać po nich. Niestety zauważyłem ostatnio że część tych pokryw jest obluzowana a to już może być bardziej niebezpieczne. Tor przecinają także dwa kanały kablowe z chropowatymi / antypoślizgowymi metalowymi pokrywami po których jedzie się bardzo nieprzyjemnie. Widać wymiana wszystkich pokryw na płaskie jest czymś niezwykle trudnym żeby nie powiedzieć niemożliwym.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Od kilku dni stadion pge jest już zamknięty więc rolkarze nie mają wstępu na tor , pozostaje Sopot lub Brzezińskie alejki :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ktos sprawdzal ta czy to prawda z torem bo to jakies jaja sa tor jest a jedzic nie mozna ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłem w sobotę dwa tygodnie temu. Stadion przejęty przez UEFA na czas Euro i nie mogłem nawet wjechać na teren parkingu, nie wpuszczano też nikogo na teren wokół stadionu. Jak jest teraz - nie wiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie gorzej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na parkingu koło stadionu mozna jezdzic sporo rolkarzy tam jezdzi ja rowniez
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
warto sprubować na wrotkowisku na przymożu
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam sie i polecam. Nie tylko płacisz i jeździsz, ale obsługa jest naprawdę przyjazna i zawsze chętna do pomocy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy są jakieś fajne miejsca gdzie można popróbować i nie robić siary ? :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
up! up!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, nie każdy lubi śmigać na rolkach, np. ja NIE (bo są za wolne), za to zajmuję się prawem, a do tego entuzjastycznie jeżdżę na rowerze, może więc coś tu dodam:

Wg. obecnej wersji PoRD
art.2.59. rower = pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem
(art.2.36.pojazd = środek transportu przeznaczony do poruszania się po drodze oraz maszyna lub urządzenie do tego przystosowane)

Włos idzie wyłącznie o "przeznaczony lub przystosowany do poruszania się po drodze". A to zależy od użytkownika.

Czy policja tego chce, czy nie, ale wg.Prawa wrotki, rolki, deskorolki, hulajnogi to są/mogą być "rowery" ;-) Za samą OBECNOŚĆ na drodze dla rowerów rolkarze nie podlegają więc karze, chyba że nie spełnią innych warunków, tj. nie będą mieli m.in.:

a- uprawnień* (jak rowerzysta, tj. wieku, lub gdy poniżej 18rż - karty rowerowej)
b- sprawnego hamulca (jakiegokolwiek typu)
c- odblasku tylnego czerwonego (o innym kształcie niż trójkąt)
d- a po zmroku/we mgle/w tunelu/przy zaćmieniu/itd - oświetlenia (będącego częścią pojazdu, a nie np. na kasku, lub plecaku, a do tego na wysokości nie wyżej niż 900 mm i nie niżej niż 350 mm, czerwonego z tyłu i białego/żółtego z przodu).
A do tego wszystkiego nie wolno sprawiać zagrożenia dla innych użytkowników nadmiernym telepaniem się na boki (lub w przypadku nartorolek, wystawianiem kijów - akurat nartorolki lubię, jako jesienny trening przed zimą i biegówkami)
:-)

Ale niestety z tego -że rolki to "pojazd"- wynika że rolkarzom nie wolno też jeździć po wielu chodnikach, jak nam, rowerzystom. Jak Was nie przygarniemy, to macie bardziej przechlapane niż Pinokio w termitierze. W imieniu rowerzystów zapraszam Was na drogi dla rowerów, ale proszę, najpierw się nauczcie jeździć, by nas nie straszyć. Jakoś się dogadamy i zmieścimy ;-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Korekta: "rower" (but rolek) może mieć światła od 250mm do 1500mm nad nawierzchnią.

Wiem że to brzmi źle, ale taki jest duralex. Nie jeździć po ciemku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapomniałeś kolego prawniku, że w przypadku jazdy na rolkach pojazdy są 2 w tym jeden bez hamulca.

Skoro zapraszasz w imieniu rowerzystów to jakby co można powołać się na Ciebie. :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry