Widok

Gdzie tankujecie PB95 / 98 / Diesla

Witam, jak w temacie, być może ktoś testował :)

Ile Wam auto przejedzie na pełnym baku po tankowaniu na jakiej trójmiejskiej stacji?
Ew. jak waha się spalanie po tankowaniu na X?

Gdzie najlepsza a gdzie najgorsza jakość paliwa - kompletnie pomijając ceny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Auchan ul szczesliwa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jp*dl jaki biedak hahaha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na jakiej stacji bym nie tankował to auto i tak spali mi wszystko co mu wleję...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Hm... staram się nie mieszać w baku z różnych źródeł (poza emergensy).
Tankuję na Orlenie gdyż lubię orzełka i mają czyste toalety (rozczarowanie, że mają parówki a nie mieli prostownika = 8 km "rowerowania" zamiast 6km).
Po prostu wszędzie, dookoła Orlen i poważny dziób :) to nie ma co szukać przygód.
Pełen zbiornik gazu to ~dwa tygodnie jazdy.
95, do połowy (w zimie do pełna) i bardzo rzadko, jak mi wskaźnik opada do rezerwy ale nie czekam na opary.

Ps
Jak tylko instalacja gazowa zaszwankowała (rozłączony kabelek czy coś) to wizytami po benzynę miałam pełen żołądek i dopiero wtedy zaczęłam porównywać ceny paliw.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poprzednim autem tankowałem na auchanie i leclerku głównie. Teraz po wymianie auta na nowe, tankuje na orlenie - gaz w sumie jest podobny, na trasie spokojnie 340 robię na baku, i jeszcze zostaje, w mieście 290-300 i trzeba jechać na tankowanie. Spalanie niższe od fabrycznego więc wszystko w normie. Orlena zaopatruje orlen, więc wszędzie jest na szczęście ten sam gaz :)

@ Pełen zbiornik gazu to ~dwa tygodnie jazdy. - Ciekawe jakie wnioski Aradash wysunie na podstawie tych jakże skrupulatnych danych ;P

A czemuż Lukrecjo nie czekasz na opary ?

@@ Pełen zbiornik gazu to ~dwa tygodnie jazdy. - Ciekawe jakie wnioski Aradash wysunie na podstawie tych jakże skrupulatnych danych ;P
Made my day :D

0. NIE pytałem o gaz... (patrz pkt 1 oraz 2)
1. nie gazuje się audi bmw ani mercedesów a ja się innych aut brzydzę -> bo je*ać biedę!!!1111
2. LPG (skrót od ang. Liquefied Petroleum Gas) (znany jako propan-butan) - z chemii słaby byłem, ale czym niby chcesz to rozczieńczyć, słucham? :D

Standardowo muszę sprawdzić sam.... eh....

O ! autor wątku się odezwał :) - to się zapytam od razu - skąd te światłe pytania ? Dołączyłeś do grona eko-samochodziarzy, którzy sr*ją ze strachu że jak zatankują do swojego nowego eko-nabytku benzynkę gorszej jakości to obudzą się z ręką w nocniku ? ;P

Jeśli tak to daj se na luz, tankuj w sieciówkach , będzie dobrze , ból d.py z czasem mija ;P

Nie.
Po prostu ciekawość - jeżdżę cały czas na ON

całą ciekawość zaspokoisz wiedzą z internetu - stacje nie oszukują na ilości, listę tych które nie spełniają norm też znajdziesz , w pomorskim była tylko jedna z tego co pamiętam e-mila na Morskiej w Gdyni, tak jak pisałem tankuj w sieciówkach będzie dobrze...

sr*m na normy ;)

Jedź do niemiec i zatankuj - na tamtejszej pb95 jeździsz tak jak na naszej 98 :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

w Niemczech jest to samo co u nas (akurat mam diesela nie benzynę i żadnej różnicy nie zauważyłem powiem nawet że miałem obiekcje bo sprzedają tam diesela z domieszką biokomponentów chyba nawet ok 10% !!, a na klapce jak byk pisze nie tankować eko-diesel-a ;P ) , najlepsza benzyna jest podobno na dobrych stacjach na Białorusi czysta bez żadnych biokomponentów i jakiś chorych eko norm EU - ale osobiście nie sprawdzałem.

Na dieslach się nei znam, ale sam widziałem jak kumpel wlewał do swojego 5l baniak zużytego przefiltrowanego oleju...

Co wlewał?

Olej spożywczy

Aradash :)
Dzieciaku Kochany... ile Ty się jeszcze musisz nauczyć... o samochodach, oczywiście ;)

http://youtu.be/E7spc3z4f0M
http://youtu.be/cwCpQNIR7tY

Ps
Zacytuję "mojego" Ukochanego Mędrca "Ludzie uwielbiają pozory i trzeba je im stwarzać" :)

AD1. "nie gazuje sie audi bmw mercow"
Nie miałem na myśli, że się nie da - tylko, że to totalna wiocha :DDD

kupię auto za 200 tys. i zagazuje je bo nie stać mnie na benzynę - AHAHAHAHHA!!!

Aradash, Aradash... To (stare) Pudło (moi) :) wie co masz na myśli.
Podtrzymuję swoją "matczyną" uwagę jw.

Ps
Ciekawe czy chciałbyś usłyszeć lub zobaczyć hahanie Wieśniaków, którzy żyją z Twojego toku myślenia ;) (??)

Sadyl tankuje swego Opla wodą

A ja słyszałam że sadyl ma na dachu panele słoneczne i ładuje sobie nimi akumulator

Kocio , kocio , kocio .... czy to ty .... - jak dziwnie to nie zabrzmi - jesteś mechanikiem samochodowym - w pewnym warsztacie samochodowym za pewną stacją benzynową , koło miejsca gdzie wszyscy prędzej czy później zmierzamy w gminie K....? .....czy nie ty ?

-diesel (silnik 2,o hdi ponad 340 k/km ) auchan ,nie ma roznicy z dynamikiem z lotosa
-benzyna pb95 (motor) statoil mile zaskoczenie ,mniejsze spalanie przy ostrej jezdzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

"ponad 340 k/km "
...a co to?

Chyba 300 tys. na 1 baku przejechał... przekozak!
do góry