Widok

Gdzie tankujecie PB95 / 98 / Diesla

Witam, jak w temacie, być może ktoś testował :)

Ile Wam auto przejedzie na pełnym baku po tankowaniu na jakiej trójmiejskiej stacji?
Ew. jak waha się spalanie po tankowaniu na X?

Gdzie najlepsza a gdzie najgorsza jakość paliwa - kompletnie pomijając ceny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

zależy czym kto jeździ, jeśli miałbym w miarę świeże auto to bym o nie dbał i np. tankował tylko na znanych stacjach,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ktoś inny już nim dawno jeździ , nie czuję potrzeby wydawania kasy na "odżywki" i inne cuda wianki - tą robotę robią filtry powietrza, paliwa, oleju... chcesz to zalewaj silnik cudacznymi wynalazkami jak wierzysz w te bzdety, ale to ty się cykasz co będzie za 10 tyś km. nie ja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najczęściej tankuję na Shell. Na Trakcie. Codziennie ta sama trasa, w tych samych godzinach, raczej tym samym stylem jazdy :-) jak zatankuje gdzieś indziej to zawsze mniej km zrobię... niby wszędzie te same normy i to samo w dystrybutorze a skądś różnica się bierze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hihihi, to kup teraz dla odmiany paliwo najdroższe z dodatkami, i jeszcze zalej bak "odżywką" najlepiej taką oczyszczającą elementy układu paliwowego :DDD

zobaczymy ile przejedziesz zanim Ci paliwo i olej wylecą przez dziury w tłokach :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

co ty za auta kupujesz ? to chyba te leasingowane ? :P swego czasu auto me miało 300kkm - od nowości na jednych wtryskach , a paliwo kupowane najtańsze, prawdopodobnie jeszcze na nich jeździ i jeszcze długo pojeździ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"jak jest możliwość to zawsze tankować jak najtańsze"
No, a potem wymieniaj wtryski i zawory za 10 tys :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

aha czyli badasz ile jest paliwa w paliwie, to są tak marginalne sprawy, że nie ma sensu się zastanawiać
jak jest możliwość to zawsze tankować jak najtańsze, ja tankuje na Shellu lub Statoilu bo mam blisko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wystarczy że się zmieni opony na mniejsze lub większe niż sugerowane i liczby przejechanych km się zmieniają ....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeżeli przesadziłeś z 7% to żeby ustosunkować się do "37,5-52,5km" trzeba nowe zwroty w języku polskim wymyślić

..... aaaaa przy pełnym baku ..... umknęło mi

to nie jest 5-7% , w reklamach jest chyba z 4 , a to co jest w reklamach to trzeba traktować z przymrużeniem oka i podzielić na cztery.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z tymi 7% przesadziłem ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bzdury opowiadasz.
Przy pełnym baku i spalaniu ~8.2l/100 różnica rzędu 5-7% to 37,5-52,5km
Różnica jest zauważalna.

Zapisuj sobie ile litrów tankujesz teraz (nie ile płacisz za paliwo, to dwie różne rzeczy) i od następnego razu tankuj na Lotosie na Cienistej :D Zdziwisz się...
No chyba, że ktoś ma 15+ letnie auto spawane z piętnastu innych - to nie mam pojęcia :))))

"skąd wiadomo czy za miesiąc taki auchan nie wziąłby paliwa od innego dostawcy"
1. Bo mają kontrakty na lata
2. Bo paliwo bazowe jest takie samo dla wszystkich - jak już wspomniałem
3. nie zmienią raczej swojej mieszanki na gorszą- bo różnice są uwierz mi zauważalne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

muszę się zgodzić z przedmówcą, pier......sz głupoty Aradash, nikt nie ma możliwości sprawdzenia tego - różnice jeżeli w ogóle są to są minimalne przecież każda jazda to inna droga, inne warunki itd itp (wystarczy że cylinderki w hamulcach się zapieką koła stawiają większy opór i spalanie jest większe, powodów mniejszego większego spalania jest z tysiąc). Nawet w warunkach laboratoryjnych żadnych sensownych wniosków prawdopodobnie byś nie wyciągnął , a jeśli to skąd wiadomo czy za miesiąc taki auchan nie wziąłby paliwa od innego dostawcy, po drugie jak słyszałeś w reklamach lotos-a to oni ciągle coś unowocześniają - bo nie można stać w miejscu ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to, że nie rozumiesz nawet prozy nie znaczy, że to bzdury :DDD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aradasch erdolisch bzdury jak mało który.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panowie moi mili i Panie - chyba nie strybiliście pytania...

To oczywiste, że tankując ZAWSZE na stacji X paliwa za np. 50zł, albo "do pełna" przejedziecie stałą ilość kilometrów :|
Dziękuję za totalny brak udzielenia jakiejkolwiek istotnej informacji :D

Pytanie dotyczyło ilości kilometrów przejechanych po tankowaniu na RÓŻNYCH stacjach lejąc TYLE SAMO paliwa
nieważne za jaką cenę - co za różnica?! Sprawdzić chce jakość a nie opłacalność....
Która stacja ma lepszą JAKOŚĆ paliwa - bo wiadomo, że wszystkie stacje biorą paliwo bodajże z lotosu (lub jeszcze chyba jednej innej...) ale dodają do nich różne substancje wg. uznania. Również wodę (bo mogą tak długo, jak długo paliwo spełniać będzie normy).

Paradoksalnie jedyną informacją jaka miała sens była ta:
"diesel (silnik 2,o hdi ponad 340 k/km ) auchan ,nie ma roznicy z dynamikiem z lotosa"
czytam: "nie ma różnicy między dieslem dynamic z lotosa a auchan"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

moze chodzi ,ze silnik stary juz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zawsze tankuje za 50zł i wystarcza na taką samą trasę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tankuje na auchan. Nigdy zadnych problmów nie było. Co ciekawe auto praktycznie pali tyle samo PB95 i PB98 ;p
Z tego co mi wiadomo paliwo z lotosu. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba 300 tys. na 1 baku przejechał... przekozak!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"ponad 340 k/km "
...a co to?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry