Widok

Gdzie warto zamowic kwiaty w Gdansku??

Dziewczyny poniewaz jestem za granica niemam za bardzo mozliwosci jezdzenia po kwiaciarniach.Bede tydzien w polsce w maju i w tym czasie musze znalesc kwiaciarie,tzn.najlepiej zebym juz wiedziala gdzie sie udac bo mam duuuuzo rzeczy do zalatwienia w ciagu tygodnia.Acha i czy mozecie mi napisac jak to wyglada z strojeniem auta w kwiaciarnii?Chodzi mi ile czasu to zajmuje itp. bo moj swiadek bedzie w dniu wesela jechal do kwiaciarnii autem i chcialabym wiedziec ile zajmie mu to czasu:) zeby zdazyl sie wyszykowac:))) Jesli macie sprawdzona kwiaciarnie prosze o namiary i cene.pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam kwiaciarnię Państwa Zdrojewskich w Sopocie. Piękne, zawsze świerze kwiaty, doskonałe bukiety, bez zbędnych ozdóbek i innych udziwnień. Będę w przyszłym tygodniu oglądać bukiety ślubne i wybierać, dam znać jak wygląda to wszystko "od kuchni" w sprawach ślubnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki za odpowiedz ale Sopot to troche za daleko.Szukam czego w Gdansku,niechce zeby swiadek musial jezdzic z Ujesciska az do Sopotu do kwiaciarni a potem po narzeczonego 20km za Gdansk...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam kwiaciarnię Finezja w galerii handlowej Chełm (potocznie tesco na Chełmie :P)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja polecam kwiaciarnię HanaH z Gdańska, wejdź na ich stronę, mają tam mnóstwo zdjęć, wiesz takich autentycznych:) ich robota ich zdjęcia, kuzynka tam robiła bukiet ślubny i było super i wiem że w rozsądnych cenach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja polecam kwiaciarnię w pawilonach przy kolejce SKM na zaspie (nie wiem czy ma jakąs nazwę)
sama kwiaciarnia nie wygląda może zbyt imponująco, ale właścicielka potrafi zrobić cuda, no i nie ma cen z kosmosu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam kwiaciarnie, która znajduje się niedaleko osiedla kolorowego. "kwiaciarnia Krasspi'. Pani jest na prawdę uzdolniona i robi na prześliczne bukiety. Ceny ma bardzo niskie! ja u niej zamawiam mnóstwo bukietów i kwiatki są zawsze świerze. Ostatnio robiła mi kwiatki na urodziny i zapłaciłam niecałe 30 zł za piękny bukiet z 8 tulipanów plus niesamowite przystrojenie z motylkami w tle. Promuje ją bo kobieta na prawdę jest dobra. A wiem, że lokal ma zmieniać bo tu ceny za wynajem są z kosmosu:( Mój ulubiony bukiet to był żółte tulipanki przystrojone dodatkowo suszonymi pomarańczami i suszonymi papryczkami:)
Ja będę u niej zamawiać bukiety na ślub i przystrojenie sali. Bukiet zrobi mi za 50 zł :) jestem ciekawa co mi wymyśli:)
Można z nią umawiać się telefonicznie i mailowo - ja zawsze telefonicznie zamawiam u niej rzeczy.
tel: 694- 587-189 lub e-mail kwiaciarniakrasspi@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zgadzam sie z Kasial.
To moja dobra koleżanka i jest rewelacyjna w tym co robi.
Napisz do niej meila przesle Ci zdjęcia swoich cudów:-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam kwiaciarnie na chełmie w pawilonach. chyba era sie nazywa (kolo salonu fryzjerskiego viva
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja polecam moją przyszłą kuzynkę (obecną kuzynkę mojego narzeczonego).
zrobi Tobie takie kwiatki jak będziesz chciała, oczywiście w razie czego doradzi, ale jest bardzo elastyczna. robiła bukieciki na wiele ślubów i każdy był jedyny w swoim rodzaju. mi też będzie tkać bukiecik.
ma swoją budkę przy cmentarzu na Giełguda w Gdańsku, to jest niedaleko dworca PKS w Gdańsku Głównym.
Oczywiście wszystkie inne dekoracje też Tobie/Wam może zrobić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Skoro jesteś z ujeściska to ja bardzo polecam kwiaciarnię z tego osiedla. znajduję się na skrzyżowaniu Płockiej i Łódzkiej w bloku. Kwiaciarnia jest rewelacyjna i kobieta która tam układa kwiaty wow... zawsze wychodzę zachwycona. A najlepsze jest, za jakie pieniądze wykoują bukiety. Ostatnio kupiłam tam kwiaty, które trzymały sie około miesiąca - jakaś odmiana storczyka to była. jak zdecyduję się już na ślub to wybiorę tą kwiaciarnię na cała aranżację kościoła i sali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ta budka Twojej kuzynki jest na Giełguda czy na Dąbrowskiego?? i czy Pani mnie nie wyśmieje jak zapytam o wiązanke ślubną w przycmentarnej kwiaciarni??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja polecam ALJAVI to dwie kwiaciarnie jedna w centrum Gdanska przy Barze Bio Way wegetarianskim na przeciw dawneg Żaka,a druga we wrzeszczu na grunwaldzkiej taka wielka po dawnej cepelli po prawej srtonie jak wjezdzasz z Gdańska.Pieknie robaia tam wiazanki kwiaty sciagaja z calej europy wlascicielki wrocily teraz z targow z Paryża i maja pzepiekne dodatki do wiazanek slubnych.znalazlam ich na targach na AWfie mam slub w pazdzierniku i tam zamawiam.Pieknie dekoruja auta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11
czy to ta kwiaciarnia na targach AWF w tym roku miała pokaz swoich wiązanek na scenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na targach na pokazach były wiązanki z kwiaciarni anna, arttrend i ktoś jeszcze, ale nie pamiętam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie o tą trzecią firmę mi chodzi, wystawiała się z firmą Grażyna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zadzwoniłam dzisiaj do salonu Grażyna i babka powiedziała, że ta firma od kwiatów na pokazie to Amapola z Gdańska.
Czy któraś z was słyszała coś o tej firmie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam kwiaciarnię Cuda-Wianki, na ul.Słowackiego we Wrzeszczu. Robią bardzo ładne, oryginalne wiązanki i tanie;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na scenie z sukniami w AWF swoje wiązanki ślubne prezentowała kwiaciarnia Anna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pokaz miały trzy salony ślubne i każdy miał swoją kwiaciarnię, Anna też była wiem. A kojarzysz bukiety Amapoli, jak dla mnie były najfajniejsze. Szkoda, że nie mam zdjęć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja także polecam ALJAVI. Korzystałam z usług Pani Jagody podczas przygotowań do ślubu i wesela. Panie w ALJAVI z powodzeniem zajęły się całą oprawą florystyczną:
- bukiet ślubny, bukiet dla druhny, butonierki,
- kwiaty do kościoła (bukiet przy ołtarzu, zdobienie krzeseł, zdobienie ławek, płatki dla gości)
- bukiet na samochód,
- kwiaty na przyjęcie weselne,
- kwiaty dla rodziców.
Jestem bardzo zadowolona.
Pani Jagoda zrobiła przepiękne kompozycje. Bukiet ślubny był idealnym odwzorowaniem projektu, który przyniosłam ze sobą. A nawet przekroczył moje oczekiwania. Nie spodziewałam się, że będzie tak pięknie wyglądał. Pozostałe kompozycje były doskonale dopasowane. Pani Jagoda dodała do bukietów wszystkie moje ulubione kwiaty. Kompozycje wyglądały przepięknie i długo po ślubie cieszyły nasze oczy.
To, co dla mnie najważniejsze i co warto podkreślić, to fakt że ALJAVI nie tylko wykonuje kompozycje, ale przede wszystkim zajmuje się całą oprawą florystyczną. Pani Jagoda sama dokonywała ustaleń w kościele, w restauracji. Dbałość o klienta na bardzo wysokim poziomie. Zależało mi na tym, aby ktoś zajął się tematem kwiatów od A do Z i tak się stało. Moim zadaniem był tylko odbiór bukietu. Panie z ALJAVI przygotowały kościół, kompozycje w restauracji, dostarczyły bukiety dla rodziców i po uroczystości w kościele przewiozły kwiaty do restauracji.
Jestem bardzo zadowolona i polecam usługi wszystkim Pannom Młodym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 15
to miałaś wyjątkowe szczęście haha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właścicielka Paryża na oczy nie widziała każde jej słowo to kłamstwo
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
haha.. a ten Paryż to oszustki mają u Ani w Gdańsku, bo tam chodziły na kursy. nie mają żadnych szkół prostaczki, mało tego- klienci na chwyt ze Szwedkami dają się nabrać tylko raz. Paryż nie wypalił, Szwedki spalone, to może oszustka Rustowska (wystarczy to wpisać w google i już wiesz z kim masz do czynienia) na inny numerek wpadnie. Oj tylko szkoda,że latka lecą- prawda? jestem ciekawa czy nadal otrzymuje od niedoszłego ziecia fałszywe zaświadczenia o chorobach których nie ma, kiedy musi się stawić w sądzie...jestem ciekawa, czy ten Pan wogóle wie, na co idą jego zaświadczenia- no chyba, ze córka tej pani sama wystawia jej to i fałszuje podpisy. Jakby nie patrzeć-wszystko śmierdzi kryminałem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi robiła kwiaty do slubu i w kościele p.Iza ma stronę trzeba wklepac w google floriza . Za wszystko zapłaciłam ,wszystkim bardzo się podobało ,szczególnie w kościele. Pani przyjechała do nas bo mieliśmy mało czasu na załatwianie slubu ;) Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Mildan na Morenie niedaleko Biedrony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja też polecam Mildan na Morenie i kwiaciarnie w Medisonie "u Anny"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja polecam wszystkim kwiaciarnię w pawilonach w Gdańsku Nowym Porcie - babeczka robi niesamowite wiązanki itd itp koszyczki, wszystko zrobi !!! robiła wiązanki na 2 sluby w mojej rodzinie i ślub przyjaciółki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja także polecam Mildan ale na Morenie, bo kiedyś robilam w Mildanie na Manhattanie 3 bukiety i juz nigdy tam nie wróciłam. To nie było to samo co Morena. Bardzo fajnie robią tez panie w Alfie Cenrtum na parterze obok H&M, ale nie znam nazwy kwiaciarni.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam CI właśnie Mildan na Morenie - brałam ślub prawie 2 lata temu i właśnie u nich zamawiałąm kwiaty dla rodziców, na samochód i mój bukiet (dałąm zdjęcie takiego bukietu jaki chciałąm i Panie idealnie go odtworzyły). Kwiaty na autko też były piękne a i cena dobra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja polecam Kwiaciarnię Bratek, w Gdansku Zaspie, na Jana Pawla II

p. Kasia z Kwiaciarni Bratek
Jana Pawła II 6e/1 Gdansk-Zaspa
058-512-10-03
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
madzikulum a jakie ceny w tym Nowym Porcie?
moja mama nadal tam mieszka więc będę u niej się przygotowywać.. zatem mogłabym z falowca "w kapciach" iść :)


a w tym ALJAVI mega drogo jak dla mnie
byłam i pytałam.. i zabiły mnie ceną.. min. 200 zł za bukiet
minimum!!! wyobrażacie to sobie?
a ja wcale nie chce czegoś wymyślnego
Jeszcze do tego coś dla świadkowej, kwiatki do butonierek plus coś tam... 2000 bym na kwiatach spłynęła? żal normalnie
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
frycia ale niema na co liczyć za bardzo, że bukiet ślubny będzie tańszy niż 200 zł ceny wszędzie mniej więcej są zbliżone. Za samo słowo bukiet "ślubny" się płaci ;/

Mój bukiet z róż i storczyków + butonierka dla P. M będzie kosztować 260 zł , bukiet dla świadkowej + butonierka 80 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To zależy gdzie kupujesz :)

Pytałam w wielu już miejscach.. ot tak nawet przechodząc jak miałam czas, wchodziłam, rozmawiałam, pytałam o ceny i pomysły.

I tam było najdrożej.



Gdzie indziej mówią mi do 200 max a nie min.. ale może być 400,- to dla mnie bezsensownie wywalona kasa



Np w ogrodnictwie na Żabiance przy SKM, babeczka kasuje tylko za materiały (czyli kwiaty i dodatki) a nie za to że jest z*******a i chce za robociznę 100,- albo więcej.



A za ślubny płaci się więcej, bo każdy kwiatek musi być odpowiedniej wielkości i np przy różach -główki muszą być tak samo rozwinięte.

Wybierając opcję "kuleczka" kwiaty są jeden przy drugim, więc jest ich dużo, stąd cena wyższa.



To jak z innymi zakupami, zawsze lepiej przejść się po kilku miejscach i porównać jakość i ceny a potem dopiero się decydować.

Stąd np też takie fora :) żeby m.in. nie przepłacać



Ale to taka moja subiektywna opinia :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja osobiście bardzo polecam Panią Maję z kwiaciarni MIKADO na Oruni Górnej :);) pełen profesjonalizm i klasa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hej frycia,

powiem tak, podejdź do kwiaciarni HanaH na przymorzu i zobacz jakie mają ceny

moja koleżanka nie chciała cuda wianków i babki tak jej doradziły i dopasowały do niej, że za bukiet ślubny, bukiet dla świadkowej, bransoletka dla świadkowej i 2 butonierki (wszystko z tulipanów) zapłaciła 65zł, naprawdę(!)
z czystym sumieniem polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam kwiaciarnie w ETC na Zaspie. Sa swietni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zamowilam w kwiaciarni cuda wianki we wrzeszczu ,,,fajna babka mila obsluga za komplet czyli moj bukiet plus botonierka plus kompelt dla swiadkow to ok 200zl a bede miala dosc bogaty bukiecik....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no widzicie :) czyli chcieć to móc
a gdzie ta Hanah dokładnie?
gdzieś przy rynku?
Przymorze by było super bo mój narzeczony mógłby odebrać wszystko po drodze
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
frycia, ich stronka
http://www.kwiaciarnia.HanaH.pl

na kołobrzeskiej są:)

powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Polecam studio florystyczne Glorioza na gdańskim Przymorzu.
Tam robią wszystkie dekoracje, także auta. Ceny bardzo przystępne.
Tel.693-126-042. Sami korzystamy właśnie z usług tego studia i jesteśmy zadowoleni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam
Soone - dziękuję za miłe polecenie, małe sprostowanie co do lokalizacji. Nasza firmowa kwiaciarnia mieści się na Żabiance (rzut beretem z Przymorza)
Pozdrawiam
Elżbieta Dussa
Studio Glorioza
image
STUDIO FLORYSTYCZNE GLORIOZA
KOMPLEKSOWA OPRAWA ŚLUBÓW www.glorioza.net
email;edussa@wp.pl tel;(+48)693 126 042
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam p. Izabelę Jarzyńską http://www.floriza.cdx.pl/
Robi piękne dekoracje kwiatowe, jestem z niej bardzo zadowolona.
Serdecznie polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kwiaciarnia KRASSPI,polecam,pani bardzo miła i ma pojęcie.Ma fantastyczne pomysly,a i bardzo tanio.Naprawde polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasze dekoracje przygotowywała p. Monika i muszę przyznać, że nieźle jej to wyszło... Ewentualne zdjęcia i namiary mogę przesłać na maila.
Robiliśmy skromne wesele i nie chcieliśmy za dużo wydać, a p. Monia spisała się na medal :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NIE POLECAM ALJAVI GALERIA KWIATÓW UL.WAŁY JAGIELOŃSKIE W GDAŃSKU (CENTRUM) BARDZO ZŁEJ JAKOŚCI KWIATY I NIEPROFESJONALNA, NIEMIŁA OBSŁUGA !!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

ALJAVI GALERIA KWIATÓW UL.WAŁY JAGIELOŃSKIE W GDAŃSKU (CENTRUM)- NIE POLECAM

NIE POLECAM
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
kwiaciarnia mix gd. siedlce
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja planuje zamówić kwiaty w pracowni SOTE w Gdańsku Oliwie - czy ktoś podzieli się opinią na temat tej kwiaciarni ??
http://www.sote.gda.pl/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja kilkakrotnie zamawiałam kwiaty w sote na bardzo różne okazje:
zakończenie roku szkolnego, pogrzeb i inne okolicznościowe wiązanki, Bardzo polecam Sote ze względu na oryginalność i pomysłowość. Nie należą do najtańszych, ale to nie jest takie zwykłe rzemiosło a prawdziwy kunszt :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sote spoko , ja miałam od Pani Agatki, indywidulanie.

http://www.facebook.com/pages/APdeco/372402639509697?sk=photos_stream
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja polecam Kwiaciarnie Bratek z Zaspy
Pani Kasia Rewelacyjna!!!

Jana Pawła II 6e/1 Gdansk-Zaspa 58-512-10-03
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mialam kwiaty z kwiaciarni Maly Park we Wrzeszczu, przy centrum Manhattan, obok starego snack baru. Bardzo orginalne, alternatywny wybor jesli takiego szukasz i nie jest to za daleko :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie polecam Złocień na Morenie koło KFC. Robilam tam wiązankę ślubną, kosze dla rodzicow, a teraz kupujemy tam kwiaty na każdą okazje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja mogę polecić kwiaciarnię Esperanca w Gdańsku, Ul. Długie Ogrody, cuda z kwiatów wyczyniają, do tego mają bardzo dobre ceny, przy zamawianiu dekoracji auta, bukietu i butonierek jeszcze dostaje się rabat, naprawdę polecam, bukiet zrobili mi przepiękny

http://www.esperanca.pl/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To zależy czego szukasz, może po prostu sprawdź w internecie?
kwiaciarnia warszawa http://deflorist.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zachęcam odwiedzić tą kwiaciarnie https://www.waszakwiaciarnia.pl/Kwiaciarnia-Koszalin-poczta-z-kwiatami-chelp-pol-1446.html
tam kupisz wszystko w temacie dekoracji, wazonów, doniczek i oczywiście bukietów ze świeżych kwiatów. Ceny bardzo korzystne. A dla stałych klientów mają duże upusty cenowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz otworzyła się w Trójmieście nowa kwiaciarnia internetowa: https://kwiatytrojmiasto.pl/ Mają spory wybór kwiatów, fajne promocje, a co najważniejsze dostarczają kwiaty do Gdańska, Gdyni i Sopotu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy któraś z Was robiła sobie sama bukiet ślubny? Jak Wam wyszło? Jak to robiłyście?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chcesz sama zrobić to nic nie stoi ci na przeszkodzie
To jak innym to wyszło nie ma znaczenia.
Liczą się twoje umiejętności.
I oczywiście nie chodzi tutaj o twój talent, a praktykę. Żeby ćwiczyć układanie kwiatów trzeba te kwiaty najpierw kupić. Możesz podstaw uczyć się na sztucznych kwiatach, ale one układają się trochę inaczej niż prawdziwe. No i sztuczne kwiaty też swoje kosztują.
Nie podjęłabym się układania bukietu bez wcześniejszej próby i tobie też nie radzę. Czy wyjdzie to taniej? Przy jednorazowym wydatku na pewno, ale przy próbach to już nie wiem.
Osobiście nie podjęłabym się czegoś takiego bo w stresie zawsze coś mi nie wychodzi. A tak poza tym to o ile lubię malować, rzeźbić i ogółem całkiem dobrze wychodzą mi prace ręczne, to układanie kwiatów nie powiodło się przy pierwszej próbie.
Zerknij sobie też tutaj:
https://www.zankyou.pl/p/bukiet-slubny-pod-lupa-kilka-slub-o-wiazance-panny-mlodej-19409
Na stronie jest wiele porad, co do bukietu ślubnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli potrzebujesz sprawić bliskiej osobie prezent w postaci kwiatów, na pewno zwrócę się do sklepu internetowego https://wyslijkwiaty.com/. Jestem pod wrażeniem obsługi, dziękuję! Warto również zauważyć, że dostawa została zrealizowana bardzo szybko i wyraźnie pod wskazany adres.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam hurtownia florystyczna mają cudowne kwiaty i fajne ceny ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kupię

Zaproszenia ślubne - gdzie najlepiej kupić? (134 odpowiedzi)

Gdzie najlepiej kupić zaproszenia w okolicy Trójmiasta?

do góry