Widok

Golf Park

Osiedle wolnostojących i bliźniaczych domów jednorodzinnych powstaje w odległości 4,8 km od Chwaszczyna i 6,5 km od granic Gdyni; tuż przy jeziorze Tuchomskim. Nazwa nawiązuje do oddalonego o 5,5 km pola golfowego Tokary.

Osiedle powstawało będzie w czterech etapach: w każdym z nich powstanie około 20 domów o powierzchni od 158 do 208 m kw. (na działkach o pow. od 600 do 1 549 m kw.). ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na sił e bliżniaki bo taniej , komunikacja zero , gdzie diabeł mówi dobraoc
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 14

bardzo dobra infrastruktura, super osiedle
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jakaś szkoła, przedszkole ?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Osiedle na glinie i pod wodą. Kiepskie wykonanie.

To osiedle zbudowano na glinie. W lutym 2011 cały etap A był pod wodą. W domach fizycznie stała woda, a dzień później układano styropian i lano posadzki. Dom A 1.1.9 stoi na zasypanym stawie, osiadł i pękł.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Standard polski

Co do wykonania, jest to tak zwany standard deweloperski. Domy są normalne i niejednego nabywcę zadowolą. Można w nich od razu mieszkać ale można też wiele w nich poprawić. Ja należę do tej drugiej grupy mieszkańców, którzy po deweloperze (oszczędzającym na wszystkim, na czym się tylko da) dużo poprawia i polepsza.
Przede wszystkim dom jest kiepsko zaizolowany termicznie, ściany zewnętrzne składają się jedynie z dwu warstw, zamiast z trzech, a liczne dziury w postaci wentylacji grawitacyjnej tylko powiększają straty ciepła ( w całym domu jest ich jakieś 7). Ale - jak napisałem na wstępie - jest to standard deweloperski. Tak buduje się w Polsce i wiele za taką cenę oczekiwać nie można, i nie prędko będzie budować się w Polsce lepiej.
Praktycznie wszystkie domy na osiedlu źle są ustawione względem słońca. Ot taka radosna twórczość projektanta - gdzie uzysk energetyczny nie liczy się wcale, a dom ma jedynie ładnie wpasować się w osiedlowe uliczki.
Poza tym, domy są stosunkowo tanie, ładnie usytuowane w niecce jeziora Tuchomskiego, tuż przy jego brzegu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
co to znaczy zle ustawione? ze slonce wpada mi caly dzien do salonu i pokoi i praktycznie nie martwie sie ogrzewaniem jak jest slocne w zime?? zdecydowana wiekszosc domow tak ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Totalne korki

Osiedle na papierze wygląda dobrze ale dojazd i wyjazd z niego to MASAKRA.
Nikomu nie życzę w szczycie tamtędy jechać. Poza tym tam zalewa teren a całość jest mokra
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie taki Diabeł straszny...

Korki w godzinach szczytu są niemal w całym Trójmieście. W przypadku tego osiedla, rzecz dotyczy zapchanych dojazdów do ronda w Chwaszczynie i na rondzie w Żukowie, a więc kilka kilometrów z obu stron od osiedla.
Co do zalewania, większość domów ma wykonane odwodnienie otokowe. Kilka działek dodatkowo ułożone odwodnienie pod trawnikiem - co załatwia sprawę. Dobrym rozwiązaniem jest gromadzenie wody deszczowej w zbiornikach (podziemnych/naziemnych). To nie tylko oszczędność wody (głównie do podlewania ogródka) ale przy okazji dodatkowe zabezpieczenie przed podmakaniem terenu, kiedy z nieba obficie leje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Tuchom

kupno mieszkania lub bliżniaka os.Rozarium Tuchomskie (25 odpowiedzi)

jestem zainteresowana zakupem mieszkania lub malego blizniaka przy Azaliowej,jednocześnie mam do...

Rozarium Tuchomskie - opinie i oceny (5 odpowiedzi)

Rozarium Tuchomskie powstaje jako podmiejskie osiedle domów bliźniaczych. Atutem lokalizacji jest...

do góry