Odpowiadasz na:

Grzywna Wójta Gminy Szemud.

7 lipca Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok sądu I instancji w sprawie wykroczenia Wójta Gminy Szemud m.in. za wstrzymanie wynagrodzeń nauczycieli za przepracowane godziny ponadwymiarowe w... rozwiń

7 lipca Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok sądu I instancji w sprawie wykroczenia Wójta Gminy Szemud m.in. za wstrzymanie wynagrodzeń nauczycieli za przepracowane godziny ponadwymiarowe w okresie pandemii.
Wójta ukarano grzywną w wysokości 25 tys zł oraz zwrotem wszystkich kosztów sądowych. wyrok jest prawomocny.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym wygaśnięcie mandatu wójta następuje wskutek utraty prawa wybieralności. Sąd przesyła komisarzowi wyborczemu, wojewodzie oraz przewodniczącemu rady gminy odpis prawomocnego orzeczenia niezwłocznie po jego uprawomocnieniu się. O wygaśnięciu mandatu wójta informuje komisarz wyborczy, w drodze obwieszczenia, w terminie 14 dni od dnia doręczenia odpisu. Informację komisarza wyborczego ogłasza się w wojewódzkim dzienniku urzędowym oraz podaje do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej.

Utratę biernego prawa wyborczego powoduje nie tylko - tak jak dotychczas - skazanie na karę pozbawienia wolności, ale także każde prawomocne skazanie (np. na karę grzywny) za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

zobacz wątek
1 rok temu
~Obserwator

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry