Widok

Harmonia Oliwska

Nowe osiedle zlokalizowane będzie przy głównej osi komunikacyjnej Trójmiasta oraz blisko wyjazdu ulicą Spacerową na trójmiejską obwodnicę. Mieszkańcy blisko będą mieli do tramwaju oraz na przystanek SKM. Ogromną zaletą lokalizacji jest sąsiedztwo Parku Oliwskiego - jedynego tego rodzaju ogrodu w Trójmieście oraz oliwskich lasów. Na plażę w Jelitkowie prowadzi z ulicy Opackiej prosta droga - ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

O, losie!
Ceny zwalają z nóg przeciętnego Kowalskiego. Ale jeśli ktoś lubi sąsiedztwo cmentarza i najruchliwszej ulicy w Trójmieście, to niech płaci te bajońskie sumy temu cholernemu deweloperowi, od którego nigdy nic bym nie kupił, nawet za pół tej stawki
popieram tę opinię 45 nie zgadzam się z tą opinią 16

"jeśli ktoś lubi sąsiedztwo cmentarza " lepszy cmentarz od wrednych roszczeniowych sasiadow...zapamiętaj ze, umarli już cie nie skrzywdzą i zawsze zachowują się poprawnie, tego nie można o żywych powiedzieć.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy to na pewno ...

... ulica w polskim mieście? Wizualizacja zawiera wyłącznie angielskie nazwy sklepów, biur i instytucji! Wstydzimy się ojczystego języka, czy po prostu tak zgłupieliśmy, że małpujemy Zachód? Gdzież słynne hasła: "Polak potrafi!", "Dobre, bo polskie!" ...? Podobno staramy się budować polską markę w świecie?! W jaki sposób? Zapominając własnego języka w gębie?!
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 7

Znalazł sie patriota :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 14

Progamy do projektowania

Po prostu programy do projektowania zawierają elementy w języku angielskim. Nie ma nakładek dla każdego języka z osobna. Pamiętaj, że to jedynie wizualizacja, której zadaniem jest pokazanie potencjału miejsca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nawet podawanie cen netto za metr kwadratowy nie uratuje tej inwestycji. Nie wiem czy szanowny deweloper znajdzie wystarczająco dużo chętnych na zamieszkanie na osiedlu, które będzie placem budowy do 2021 (przy dobrych wiatrach). Dlatego zamiast cieszyć się bliskością parku oliwskiego przyszli mieszkańcy będą mogli zgłębiać tajniki sztuki budowlanej w trakcie budowy sąsiednich budynków.
Poza tym zachęcam potencjalnych nabywców do przyjrzeniu się planowi zagospodarowania całego osiedla. Przy takim usytuowaniu i zagęszczeniu bloków ceny dochodzące do 10 tys.zł nie mają żadnego uzasadnienia.
Ostatnia sprawa to aneksy. Jak sama nazwa wskazuję aneks to tylko namiastka kuchni, której w 'apartamencie' nie powinni zabraknąć.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 4

Sam sobie odpowiedziałeś

Wszystko sprzedane w parę tygodni, hejterzy zostali znów na lodzie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I to wszystko w tym urokliwym miejscu przy Opackiej, gdzie były kiedyś ogródki działkowe?

Ta "dominanta" 40 metrów przygwoździ całą Oliwę do ziemi. Braku poczucia ładu przestrzennego nie gratuluję projektantom. Pomysłu, aby istniejące tam dziś zadrzewienia (miejsce gniazdowania wielu gatunków ptaków) w całości zamienić na beton, chamski trawnik z rolki, ordynarną kosodrzewinę obsypaną korą i jeszcze bardziej chamskie świerki przy elewacji - tym bardziej.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 14

opinia o inwestycji

Wycofalem sie z zakupu mieszkania w tym mrowisku , budynki wygladaja jak biurowce, zwaliste wielkie kloce , bez finezji i uroku.

I jeszcze jedna bardzo wazna sprawa ma tam powstac ul. Nowa Opacka dwu kieronkowa ulica laczaca ul. Grunwaldzka z ul. Czyzewskiego ma ona rozladowac korki w starej Oliwie

Oczywiscie to sa moje subiektywne
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7

ciag dalszy

Jest to tylko moja inwidualna opinia i moje wewnetrzne odczucia

Tyle opini co ludzi

Ta inwesrycja posiada tez wiele zalet umiejscowienie park , oliwa , wezly komunikacyjne ,
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nowa Opacka

W planach ul. Nowa Opacka ma być jednokierunkowa
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

???

Wg których planów ma powstać ulica jednokierunkowa?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Szkoda

Generalnie ciekawe miejsce dla tych, którym nie przeszkadza zgiełk miasta. Blisko tereny zielone i park, no i centrum miasta ALE:
Kto to projektował? Architektura bardziej przystaje do Szadółek, choć i tam można zauważyć wiele bydynków z większym polotem projektowanych. To jest jakiś koszmar, betonowe, ordynarne kloce , architektura czasów Gomułkowskich. Szkoda, że bezpowrotnie zeszpecą okolicę z potencjałem. Co do ceny, to gratuluję deweloperowi poczucia humoru.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z czasami Gomułki ta inwestycja nie ma nic wspólnego. Największy feler tych mieszkań to aneksy kuchenne. Ale teraz taka moda. Za to I etap już w zasadzie wyprzedany. Miejsce fajne, budynki nienajgorzej się prezentują. Cena...w Garnizonie już jest wyraźnie drożej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Osiedle socjalne

Miało być luksusowo - sądząc po cenach - a wyszło osiedle soclajne - patrząc na zdjęcia z realizacji.
Komunalne mieszkania w Niemczech lepiej się prezentują, no i oferują więcej przestrzeni wokół budynku.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

I etap oddany do użytku. Można się przespacerować, osiedle nie jest zamknięte.
Wyszło naprawdę nieźle. No i ta lokalizacja!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

II i III etap prawie wyprzedany. Ceny jak na Gdansk rozsądne. Wiem bo sprawdziłem chyba wszystkie inwestycje na rynku pierwotnym. Lokalizacja - chyba lepiej cieżko trafić pracując w obc. mieszkania z widokiem na Park są rewelacyjne.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Oliwa

choinki przy hali Olivia (4 odpowiedzi)

Czy wiecie w jakiej cencie są tam choinki do kupienia ? Szukam takiej 120 - 130 cm, niestety mam...

Szukam pediatry Oliwa/Żabianka (13 odpowiedzi)

Poszukuje dobrego pediatry na nfz w okolicy Oliwy, Żabianki.Nasza cudowna pani dr ogranicza swoja...

szukam dobrego fryzjera/ki w Gdańsku Oliwie na stałe (5 odpowiedzi)

szukam dobrego fryzjera/ki w Gdańsku Oliwie czy ktoś kogoś poleci. ???

do góry