Widok

Harpagan - opłata za wypożyczenie chipa

Mam wrazenie, ze organizator chce mi wyrwać z kapsy całe 10 zeta. Na imprezach, zawodach (jakby ich tam nie nazywał) w których miałem przyjemność brać udział nikt nie raczył ode mnie pobierać opłat za wypożyczenie chipa do pomiaru czasu. Rozumiem, że elektroniczny pomiar czasu przyspieszy i ułatwi liczenie wyników, będzie potrzebnych mniej osób do obsługi hmm... wyglada na to, że do organizacji imprezy będzie potrzebnych mniej osób (są oszczędności). W największych imprezach mtb, adv, itp w Czechach pomiarem czasu zajmuje się firma Championchip http://www.championchip.cz/new/index.php
dzięki ich technologii zawody może śledzić na żywo, każdy kto ma internet, no ale z tym na H to jeszcze chyba trochę poczekamy. Ale wracając do opłaty, mam propozycję Kochani Orgowie podnieście cenę kotleta, koszulki, wytłumaczcie się wysoką opłata za wynajęcie szkoły, tak będzie bardziej elegancko. Acha i jeszcze jedno kaucja za chipa 140 zeta (chip kosztuje 100 - 125 zł), czy pomyśleliscie jaki będzie młyn z oddawaniem tej kwoty, jeżeli nie ustalicie jakie nominały będziecie przyjmować, proponuje 100 + 20 + 20, i jeszcze jedno przyda się ochroniarz z klamką (w kasie będzie ok 100 tys.)
pozdrawiam Mądrala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mnie się wydaje że Ogry chcą po zebraniu kaucji i opuszczeniu bazy rajdu przez uczestników zawinąć się z tą kaską w ciepłe kraje :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale śmieszne... :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. Sięgnij do archwum i sprawdż przez jaki czas obowiązuje opłata 50 zł na trasie TR. Porównaj to z oficjalną inflacją za ten okres, a na koniec przeczytaj tekst organizatorów. Piszą wyrażnie:
"Niestety musieliśmy podnieść wpisowe na TP i TR - częściowo na skutek wprowadzonych nowości a częściowo z powodu wzrostu kosztów organizacji i fakt, że nie chcemy obniżać poziomu organizacyjnego imprezy".
Jak to wszystko zbierzesz do kupy to Ci wyjdzie ,że z tytułu chipa opłata został podniesiona, no właśnie policz, a się zdziwisz.

Obawiam się ,że problemy organizacyjne związane z wydawaniem i odbieraniem chipów, zniosą oszczędności związane z rejestracją kart.

Natomiast prawdziwym beneficjentem zmiany będziesz TY. Przed opuszczeniem bazy będziesz znał wyniki, a np międzyczasy będą o niebo pewniejsze.

Mnie osobiście niepokoi, brak informacji o konieczności wpłaty kaucji za chip. A to może być istotny problem.


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Owszem inflacja to fakt, kryzyz i spadek wartości zł. to również fakt, ale jeżeli dzisiaj organizatorzy drenują mi kieszeń pt: "wypożyczenie chipa" to jutro kolego zapłacisz za parking. I obym nie był złym prorokiem.
Powtarzam jeszcze raz łatwiej mi przyjąć wysokie startowe np. 70/80 zł., trudniej ""podatek chipowy".

pozdrawiam
Mądrala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tu już sam sobie zaprzeczasz. Przecież nie ma osobnej opłaty za wypozyczenie chip-a, a tylko wyższa opłata "startowa".

Ja np mam Chip-a. A opłatę zapłacę wyższą podobnie jak i Ty.
Ale rozumiem ,że wzrost opłaty to nie tylko Chip-y
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sorry

Nie znalem tresci komunikatu. Osobna oplata jednak jest.

Nie zmienia to mojego poglądu ,że jest ona uzasadniona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To że wyniki będą znane po przejechaniu linii mety mety to dla mnie standard. Startuje dużo w Czechach i Słowacji i po prostu nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej

pozdrawiam
Madrala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zatem pomózmy organizatorom wprowadzać rzecz nową na imprezie, nie podkładając im nóg, OK?

> To że wyniki będą znane po przejechaniu linii mety mety
> to dla mnie standard. Startuje dużo w Czechach
> i Słowacji i po prostu nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej

znaczy że chipa masz. Więc tym bardziej nie ma co "szumieć" w tym tonie. (natomaist konstruktywna krytyka zawsze się orgom przyda)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obawiam się, że kolega chipa nie ma. Z tego co wiem pomiar czasu na imprezach mtb bazuje na chipie zamontowanym np do roweru i przejechaniu przez bramkę/matę - niestety nie wyobrazam sobie takiego rozwiazania na kazdym z 20 pk.

"Dochód" z wypozyczenia chipa pokrywa koszt wynajecia przez organizatora sprzetu i ludzi potrzebnych do obsługi.

Po rajdzie (lub w jego trakcie) zamierzamy przeprowadzić ankietę w której uczestnicy będą mogli się wypowiedzieć czy chcą aby SPORTIdent zagościł na Harpaganach na stałe.

Pozdrawiam w imieniu Orgów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szanowny organizatorze

Cieszy mnie każda zmiana na korzyść, a nie wątpliwie jest nią wprowadzanie elektroniki do pomiaru czasu.

Wkurza mnie natomiast to, że zabieracie mi przy tej okazji 10 zł.
Startowałem na wielu imprezach, gdzie nie tylko nie płaciłem za chipa ale i nie pobierano ode mnie kaucji.

NIE NEGUJĘ WYSOKOŚCI WPISOWEGO !!!

pozdrawiam
Mądrala

ps
dla zainteresowanych
http://shop.orienteering.cz/view.php?Page=Prehled&VMenu=56&Menu=624
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
SI Card 5 - 750 koron czeskich po dzisiejszym kursie to nieco ponad 130 zł. Dolicz koszty przesyłki.

Jeśli jesteś w posiadaniu zestawu 300 kart, 20 stacji, oprogramowania i zechcesz to wszystko przywieźć i obsłużyć podczas Rajdu i nie chcesz za to żadnych pieniędzy to napisz na adres harpagan@harpagan.pl. Nie wątpię że organizatorzy skorzystają z twojej oferty.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolega Mądrala chyba nie startował nigdy na zawodach na orientację gdzie używa się systemu SportIdent. Opłata za wypożyczenie Chipa na takich zawodach to standard. Chyba że ktoś jest członkiem klubu b.n.o, to wtedy startuje na klubowych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Informacje o kaucji i opłacie za wypożyczenie są w komunikacie startowym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiele osob mowiac o chipie mysli o zwyklym chipie,
karta SI, ktora bedzie wykorzystana na H jest nieco innym chipem:), chociaz dalej chipem
jak dla mnie jest to swietne rozwiazanie. wyniki znane na biezaco, miedzyczasy, a samo podbicie PK zajmie kilka sekund.
odchodzi czas na wyciaganie i chowanie karty papierowej. to kolejne cenne sekundy:).
wypozyczenie takiego chipa jest zazwyczaj nieco tansze, ale przemawia do mnie fakt, ze z oplaty za wypozyczenie bedzie oplacona osoba posiadajaca oprogramowanie do obslugi SI.
jesli ktos nie godzi sie na te 10zl to powinien we wlasnym zakresie zaopatrzyc sie w karte sport ident.
po kilkunastu startach kasa sie zwroci a chip zostanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do "Mądrala" z tego co rozumiem wolałbyś zapłacić we wpisowym 1o zł więcej ?
Może jest i to pewne rozwiązanie wtedy płaci się tylko kaucje i duszy lżej (przynajmniej w Twym przypadku) GDYBY nie to iż jest możliwość startu z własną kartą SI, w tymże przypadku nie płacisz tych 10zł..

Dlatego rozwiązanie z tańszym wpisowym, kaucją i opłatą jest lepszy gdyż nie robi się takiego zamieszania na dwa warianty ceny wpisowego na trasie rowerowej.

Chyba że myślałeś o jeszcze innym czymś, podniesieniu wpisowego dla wszystkich uczestników TR bez względu czy startują z swoją kartą czy pożyczają..

Tak czy inaczej, jak dla mnie jest to szukanie dziury w całym, mi jak nie pasuje wpisowe np w Ełckich roztopach to nie startuję i tyle..

Pozdrawiam Carpe dieM

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ha, trudny orzech do zgryzienia...Nie zaskoczył mnie ton zawarty w Waszych wypowiedziach, apologeci Harpagana nie znosą krytyki, można się o tym przekonać śledząc historię imprezy. Koszty uczestnictwa nie powinny zawierać osobnej opłaty za wypożyczenie chipa, ale dla osób, które mają swój chip można dać rabat. Jeszcze raz powtarzam nie o kwotę wpisowego tu chpodzi, a o zasady. Jeżeli chodzi o Kartę to w CZ można ją kupić za niecałe 400 kc.

I ostatni apel do organizatorów: USTALCIE ZASADY PRZYJMOWANIA KAUCJI ZA CHIPA, BO BĘDZIE Z TYM KŁOPOT, A ZWŁASZCZA ZE ZWROTEM PIENIĄŻKÓW.

ps.
na imprezę przyjadę napewno (nawet jak będzie "ełckie błoto")

pozdrawiam Mądrala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ha sprawdziłem w słowniku - jednak nas nie obrażasz - to miło.

Poprzednio podałeś linka do czeskiego sklepu gdzie koszt chipa wynosił ok 130 zet. Teraz piszesz ze polowa tego ale linka nie podajesz.

Co do kwesti rabatu czy tez oplaty za wypozyczenie - to jest zwykle bicie piany - nie ma to ŻADNEGO znaczenia bo efekt jest dokladnie taki sam - jedni zapłacą więcej drudzy mniej.

Dziękujemy za uwagi na temat nominałów - to chyba jedyna sensowna wypowiedź w Twoim wykonaniu.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Radzę kupić jeszcze kilka słowników, napewno się przydadzą, no i ruszyć cztery litery i obejrzeć jak organizuje się duże imprezy, sporo się można nauczyć. Konkurencja nie śpi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może i konkurencja nie śpi, ale jak na razie nie ma na Pomorzu innych imprez > 500 uczestników, na których wszystkie PK są obsadzone ludźmi. Inaczej - wogóle nie ma imprez, w których takie coś się stosuje. i na inne imprezy nie przyjeżdżają w kilkudziesięciu procentach ludzie z pozostałej części Polski...

W sobotę była studencka impreza w TPK i tam przy 150 uczestnikach na bodajże 20 PK byla obsada. Reszta imprez polega na powieszeniu lampionów i finał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
;) "konkurencja nie śpi" ;)
;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba czas skończyć karmienie trolla ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uwaga na czasie

Wyższość rabatu od wyższej ceny przypomina mi przekonanie o wyższości Świąt Bożego Narodzenia. Dla przypomnienia - zbliża się Wielkanoc.

świątecznie pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0