Widok

Havlove

Ujeścisko Temat dostępny też na forum:
Osiedle zlokalizowane jest przy al. Vaclava Havla, to jedna z nowszych części Gdańska. Sąsiedztwo linii tramwajowej oraz wielu przystanków autobusowych pozwalają na wygodny i szybki dojazd do centrum komunikacją miejską. Osoby podróżujące samochodem docenią z kolei bliskość trasy W-Z oraz obwodnicy Trójmiasta. Dodatkowo przed budynkami przebiega ścieżka rowerowa, co umożliwia komfortowe przemieszczanie się jednośladem. Osoby, które poszukują terenów do biegania czy spacerowania, po drugiej ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Średnia lokalizacja, ceny powinny być w granicach 5000zł/m2...

...ale będą po 6200-7000zł czyli drooogo.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 17

5000 to tam było można kupic 2 lata temu, teraz zapomnij o takich cenach, poniżej 6000zł/m2 nie zejdą.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

zejda :)

5950 :) poważnie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

sceptyk

Nie zejdą. Poważnie ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Badania akustyczne pokazują

że to bardzo nietrafione miejsce. To tak jakby zamieszkać we Wrzeszczu przy samej Grunwaldzkiej. Największy węzeł komunikacyjny w Pd. części Gdańska.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 11
Dla jednej osoby nietrafione, dla drugiej lokalizacja świetna, bo blisko komunikacji. Jak dla mnie- lokalizacja świetna na wynajem. Sama wynajmuję mieszkanie na Nieborowskiej ( troszkę dalej od Havla)- przerwy w wynajmie spowodowane jedynie koniecznością odświeżenia mieszkania. Poza tym nie ma żadnych przestojów. Rozważam kupno drugiego mieszkania w tej okolicy na wynajem i na pewno wezmę pod uwagę Havlove.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 10

Wow a moze szukasz mlodego utrzymanka :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

hmm

Byłem w biurze sprzedaży, oferta wydaje się ciekawa, dużo udogodnień dla rodzin z dziećmi. Jak ktoś decyduje się na życie w mieście to doceni rozbudowaną komunikację tej okolicy (tramwaj, autobus). Nie oszukujmy się, granice Gdańska się przesuwają, więc mieszkania w tej okolicy będą tylko drożeć. Inwestycja chyba godna zainteresowania. Sam muszę to przetrawić ;)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 9

Zgadzam się, byłem dzień po ogłoszeniu inwestycji, kupiłem mieszkanie za 5300 za m2 :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ta yhy...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jasne...

Tak się składa, że sprzedaż z tego co ja pamiętam ruszała od 01.06.2018 r ale był to piątek (długi weekend). Był komunikat, że biuro 01.06.2018 r jest zamknięte i zapraszają od 04.06.2018 r. Tak więc zaczęli sprzedaż od 01 ale biuro sprzedaży wtedy było zamknięte. Przemyślana organizacja :-). p.s. dzień po ogłoszeniu inwestycji to Andrzeju mogłeś co najwyżej kupić zdjęcie z prospektu - za darmo je dawali na targach mieszkaniowych co były jakiś czas temu w hali na granicy Gdańska i Sopotu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grześ

To chyba po drugiej stronie Havla byłeś bo Domesta sprzedaż zaczęła dopiero 12.07. w czwartek.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Grzes To chyba tobie, @mieciu, mialem na mysli nastepny dzien roboczy mozliwy do kupienia mieszkania, amebo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Udogodnienia na tym nowym osiedlu może i owszem, ale ludzie, którzy nie mieszkają w tych rejonach nie zdają sobie sprawy jakie tu powstają korki, lub jaki tłok jest w komunikacji miejskiej! Nie wspominając, że bardzo często są awarie albo opóźnienia tramwajów lub autobusów, niejednokrotnie wraca się na piechotę np. z armii krajowej na kowale, lub chociażby pętle świętokrzyska.
Jeśli nie rozwiążą sprawy z dojazdami to jest to fatalny pomysł, żeby budować te bloki:/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Plan juz jest, prace niedlugo zaczna sie - nowa droga pomiedzy swietokrzyska a niepolomicka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiaodmo juz, kiedy zaczynaja sie budować?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Już jest podkop, koniec prac przed Majem 2020, jedyne co mnie przeraża to ceny za m2 opłat miesięcznych wraz z zaliczkami, będą wynosić od 10 do 15 zł za 1m2 !!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

A czy wiadomo z której strony będzie wjazd na osiedle? Oraz z której strony będzie droga dla sprzętu budowlanego?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droge dla sprzetu budowlanego robia na dole ( Mniej wiecej jak jest przychodnia ) tak zeby podjezdzal pod gore i nie utrudnial mieszkancom. Wjazd na osiedle bedzie potem tam na stale zrobione,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Obserwator

Już zaczęli. Koniec pierwszego budynku w czerwcu 2020. Ceny prawie 7000 z metra ale mieszkań ubywa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

nowe havlowe

A jaki dojazd do budynków i sytuacja z miejscami postojowymi? Ile w sumie będzie mieszkań?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Antoni

Miejsca postojowe podziemne wykup, naziemne darmowe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Lokalizacja spoko. Korki na Havla olbrzymie, ale gdzie ich nie ma w Gdańsku. Największy minus to że ci co kupią na początku inwestycji będą mieszkać pierwsze kilka lat na placu budowy.. kto to przeżył wie o czym mówię.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

i cyk koreczki. czekam z niecierpliwością aż ludzie się tam wprowadzą. I potem będzie można odliczać czas

do protestów typu "panie ale nam tramwaj hałasuje pod oknami"
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Blok na bloku

Więcej budynków na takiej powierzchni nie dało się upchać? Jak się patrzy na te zdjęcia, prospekty i słyszy sprzedawców to odnoszę wrażenie, że nie ma lepszego miejsca na ziemi niż Havlove :-). Czas pokaże i życie zweryfikuje. Jak znam życie to te boiska to będą takiej wielkości, że w kosza to pogracie 1 na 1 i to za bardzo się nie rozbiegając :-). Co niektórzy z okna będą mogli zamawiać zakupy w budynkach handlowych. Piękny widok z okien na zakorkowane ulice i ten ciągły hałas. Wyjazd z osiedla w godzinach szczytu będzie mocno przeklinany przez wielu kierowców a kobietą pozwoli np na umalowanie się podczas jazdy :-). p.s. uwielbiam blachę - tym bardziej jest mi miło jak widzę w prospekcie pokrycia dachowe w większości z blachy :-). I ostatnie moje przemyślenie (bo szkoda czasu i trzeba jechać na plażę) - na prospekcie wydaje się, że będzie dużo miejsca na ławki, przy blokowy odpoczynek itp. Byłem na miejscu i z tego co widziałem to jest mały kawałek ziemi a będzie tam napchane tyle budynków. No cóż i takie miejsca znajdą swoich odbiorców (bo podobno teraz na wynajmie kupę kasy się zarabia :-)). Jeżeli natomiast ktoś myśli podobnie jak ja i chce kupić mieszkanie aby mieszkać i cieszyć się udanym zakupem to proponuję przemyśleć za i przeciw.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 11

Osiedle się fajnie zapowiadało, ale z czasem gdy budowa postępuje, widać że to będzie mega upchane, jedno na drugim. Niektóre bloki oddzielone od siebie tylko na szerokość hali garażowej ... Pawilony handlowe też przy samym bloku, kilka metrów od balkonów. Gdyby wstawili tam zamiast planowanych 8 bloków 6, to by było spoko, a tak niestety będzie głośno, balkon w balkon, jak impreza w jednym mieszkaniu, to będą się bawić razem 2 bloki :) mieszkania na dole przy skarpie powinny mieć status piwnicy, zero światła. Jedyny pozytyw to blisko tramwaj i dobra infrastruktura w okolicy. Tylko z tego co się orientuję to nie będzie zbyt wygodny wyjazd z osiedla. No i pewnie spory czynsz, za siłownie i boiska trzeba będzie regularnie płacić.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Domesta obniża loty

Po oddaniu i zasiedleniu osiedla - probem z dewloperem i zarządcą. Bezskutecznie walczymy o dokonanie napraw na osiedlu Leszczynowy Staw. Mowa o poważnych sprawach Zapraszamy do zwiedzania - widać jak to wygląda - na osiedle Leszczynowy Staw ul.Leszczynowa 48, 50 , 44
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Domesta = dramat

Jeszcze niedawno Domesta była naprawdę dobrym deweloperem, standard jak na cenę był naprawdę ok. Teraz to jeden wielki bubel. Wykonanie bardzo słabe, widać że z najtańszych materiałów jadą. Ponadto narzucają zarządcę, który wszystko ma głęboko w d****, niczym sie nie interesują, opłaty drogie, zieleń za którą płacimy spore pieniądze wygląda tragicznie. W zimę był prawdziwy cud ze nikt sie nie zabił na osiedlu, odsniezania zero.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

możecie zmienić zarządcę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszędzie narzucają zarządcę, którego potem jak sie chcę można zmienić, co do jakości wykonania to standard taki jak wszędzie w nowej developerce czyli ok. Domesta to też nie eurostyl i to trzeba pamiętać bo cenowo też nie płaci się ponad 10 tysięcy za m2. Widziałem wiele osiedli na południu i domesta niczym nie odstaje od innych graczy na rynku nieruchomości w tej półce cenowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Opłaty

A kogo Domesta wybiera na zarządcę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Planuję zakup mieszkania na osiedlu Havlove. Czy mógłby ktoś napisać, jak wygląda kwestia negocjacji cen z Domestą- czy są chętni, bo cokolwiek opuścić? Jeśli tak, to ile udało się Państwu utargować i na jakim metrażu? Ile będzie wynosić planowany czynsz/m2? Kogo Domesta wybiera na zarządcę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może inaczej

Na własnym przykładzie napiszę Ci, że przed zapowiedzią Havlove byłem na targach mieszkań (które nic nie dają) i miła Pani z punktu sprzedaży (imienia nie napiszę bo nie o to tu chodzi) Domesty wzięła ode mnie numer telefonu gdyż wstępnie byłem zainteresowany ofertą ale oni nie znali jeszcze cen w których miały być oferowane mieszkania i ogólnie nie znali jeszcze szczegółów poza prospektem jak to mniej więcej będzie wyglądać. Zostałem jak to mi powiedziano wpisany na listę (wow). Oczekiwałem na kontakt gdyż osoby z listy miały mieć tzw. przedsprzedaż. Poczułem się jak klient premium :-). Pomyślałem o matko ale ogień. Rozpoczęli sprzedaż ale nikt do mnie nie zadzwonił :-). Mi w między czasie się odechciało u nich kupić bo stwierdziłem, że ta inwestycja nie jest dla mnie. Nie tego szukałem. Ale fakt, że nigdy do mnie nie zadzwoniono miło brzmi jakbym miał z Nimi dalej współpracować. Tak więc tyle moich wypocin - pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No niestety kontakt z Domestą jest fatalny ( w zasadzie żaden). Kilka tygodni temu wysłałam pytanie z prośbą o folder inwestycji i informację o konkretnym mieszkaniu- mimo wysłania tego pytania na kilka (!!!) adresów mailowych przeznaczonych do kontaktu nie otrzymałam żadnego maila. Dla odmiany- kilku konkurencyjnych deweloperów wysłało profesjonalną odpowiedź już tego samego dnia lub dnia następnego. Wniosek: Domesta ma w nosie przyszłego klienta ( ciekawe, co by na to powiedział właściciel firmy? ). Jeśli tak wygląda kontakt z klientem przed zakupem, to ciekawe, jak wygląda po podpisaniu umowy? Niestety, ale brak profesjonalnego podejścia i zerowy kontakt spowodowały, że Domesta na mnie nie zarobiła. Jeśli taki jest sposób działania firmy, to winszuję i ze swojej strony nie polecam...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ja problemu z kontaktem nie miałem, a co do opłat to w marcu gdy mieszkanie kupowałem dostałem informacje, że bedą wynosić okolo 10zl za m2 czyli standard w sumie, bo teraz na osiedlu z lat 90 tyle płacę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie miałem żadnego problemu z kontaktem. Odpisywali szybko na maile, gdy dzwoniłem a akurat było zajęte to szybko oddzwonili, kontakt super, mieszkanie kupiłem i teraz tylko czekać. Jezeli chodzi o negocjacje ceny to akurat mi się udało wynegocjować kilka tysięcy na mieszkaniu 3 pokojowym. Negocjować można zawsze i wszędzie to stara zasada ale fakt jest taki że decyzja należy do kierownika sprzedaży. A tak na prawdę z każdym deweloperem można a nawet trzeba negocjować
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

odbiory

Pomimo kryzysu oddaja w terminie, więc nie jest źle.
Standard jak na tę półke cenową okreslam na +. Invest Komfrot, czy Eurostyl to nie jest, ale daleko przed Robygami i innymi Murapolami
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ale trochę niedoróbek można znaleźć (kąty, płaszczyzny, braki w gładzi) więc warto dobrze się przyjrzeć przed postawieniem parafki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też zastanawialiśmy się nad kupnem mieszkania na Havlove - blisko tramwaju, lokalizacja ok. Bloki ciasno postawione, ale teraz niemal wszędzie tak jest, No chyba że ktoś płaci ponad 10 tyś za metr to może troszkę luźniej (Może...). Ale teraz UWAGA- ceny za czynsz zniewalają z nóg... 11zł za m2!! Niestety, za wszelkie udogodnienia typu siłownia, salka interaktywna itd trzeba zapłacić... I to jak widać nie mało...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie. Kilka miesięcy temu planowałam tam zakup mieszkania z przeznaczeniem na wynajem. Ostatecznie, przede wszystkim z uwagi na bardzo kiepski kontakt z Domestą, zrezygnowałam i zakupiłam lokal z rynku wtórnego, który wyremontowałam i już wynajmuję. Niedawno dowiedziałam się jak wysokie są kwoty czynszu na Havlove. Jednak za Krainę Debeściaka, korty i silownię trzeba płacić. Może to ma sens przy kupnie na własne potrzeby, gdy z tego korzystasz. Przy kupnie na inwestycję to strzał w kolano. Kto zechce wynająć 32 metry przy czynszu ok. 400 zł? Osoby wynajmujące chcą wynajmować jak najtaniej, nie są im potrzebne luksusy, bo najczęściej po prostu nie mają na nie pieniędzy. Widzę po ogłoszeniach ile wolnych mieszkań czeka na Havlove na wynajem i cieszę się, że podjęłam właściwą decyzję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem skąd bierzecie te kwoty - mieszkanie 45m + miejsce postojowe to czynsz rzędu 250pln. Pierwsze miesiące to trochę dodatkowych kosztów (wywóz kontenerów z odpadami remontowymi itp) ale ogólnie ceny normalne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chcesz mi napisać, że Twój czynsz wynosi niecałe 6 zł za metr? Trudno w to uwierzyć. Obecnie takie stawki na rynku trójmiejskich nieruchomości są po prostu nierealne. Z biura sprzedaży usłyszałam cenę o wiele wyższą, a realna to wiadomo... A ten Debeściak i siłownia działają?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czynsz jest nawet niższy, w kwocie o której pisałem jest zaliczka na CO (2,6 pln / m2) i odpady. Myślę że średnioroczna opłata nie przekroczy 250pln za wspomniane 45m. Proponuję kontakt z zarządcą, podeśle symulację opłat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry