Widok

Ile km miał optymalny wariant na TR

Pytanie wydaje się bez sensu, gdyż z regulaminu wyraźnie to wynika, ale niektórzy podnosili zarzuty, że było więcej. A jak jest naprawdę? Jak to się wogóle mierzy? Przecież mapa nie oddaje nawet wszystkich zakrętów, etc.
Sądząc po tracku, który pozostawił na stronie Bikebrother Wigor (bardzo fajna rzecz ten track), to mogło być więcej, bo wyszło mu prawie 200 km, a błądził niewiele i szedł optymalnym wariantem a punktów zabrakło sporo.
Pozdrawiam,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jarek.mtb napisał(a):

> Pytanie wydaje się bez sensu, gdyż z regulaminu wyraźnie to
> wynika, ale niektórzy podnosili zarzuty, że było więcej. A jak
> jest naprawdę? Jak to się wogóle mierzy? Przecież mapa nie
> oddaje nawet wszystkich zakrętów, etc.
> Sądząc po tracku, który pozostawił na stronie Bikebrother Wigor
> (bardzo fajna rzecz ten track), to mogło być więcej, bo wyszło
> mu prawie 200 km, a błądził niewiele i szedł optymalnym
> wariantem a punktów zabrakło sporo.
> Pozdrawiam,

ok. "szedł" optymalnym wariantem lecz trasa obliczona została - cytat z regulaminu pk.13 :....wzdłuż najkrótszych elementów liniowych na mapie: dróg, ściezek, granic kultur lub innych elementów liniowych. koniec cytatu.
lecz kto nie korzysta z utwardzonej, pewnej drogi i pakuje się w las, gdzie moze stracić wiele czasu na bładzenie lub taplanie w błocku czy piachu? oglądając Jego (Wigora) traka widać iż nawet on wybiera dłuższy, szybszy wariant pewniejszej drogi.
pozdro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozumiem, że wariant najkrótszej drogi został narysowany przez BB i uwieczniony np. na stronie Dareckiego. Wigor jechał podobnym wariantem. Wracam do pytania: Ile ma kilometrów wariant narsowany przez BB?
Pozdrower
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jarek.mtb napisał(a):

> Rozumiem, że wariant najkrótszej drogi został narysowany przez
> BB i uwieczniony np. na stronie Dareckiego. Wigor jechał
> podobnym wariantem. Wracam do pytania: Ile ma kilometrów
> wariant narsowany przez BB?
> Pozdrower

tak postawione pytanie rozumiem mam nadzieję iż BB stanie "do tablicy"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wartowałoby kiedyś sprawdzić faktyczny stan rzeczy. Moim skromnym zdaniem dystans wyrysowany na mapie był większy niż 200 km. Do tego należy dodać jeszcze jakość podłoża podpartą nawigacją oraz aktualnością mapy.

I to by było na tyle :-)

z www.bikerelblag.hg.pl - pozdrawia Darecki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na stronie TJ-a www.tuxedo.pl są linki do tracków 13 osób. Jak ktoś ma czas to może przy użyciu bikebrothera.com zestawić z najlepszych bezbłędnych kawałków poszczególnych zawodników optymalną trasę i się przekonamy. Tak na moje oko można się było zmieścić w 205 km.
DArecki mogłeś czasem zjechać z asfaltu, nie wiesz że jest rakotwórczy ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Leszek Sopot napisał(a):

> DArecki mogłeś czasem zjechać z asfaltu, nie wiesz że jest
> rakotwórczy ???

O tak, Darecki najwyraźniej przywiązał się do asfaltu na tym Harpie. Mało ambitny wariant ;-), ale jak zwykle skuteczny i jak zwykle Darecki przede mną. Nu pagadi Darecki, Ja Cie dogoniat!
Pozdrower,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jarek.mtb napisał(a):

> O tak, Darecki najwyraźniej przywiązał się do asfaltu na tym
> Harpie. Mało ambitny wariant ;-), ale jak zwykle skuteczny i
> Nu pagadi Darecki, Ja Cie
> dogoniat!
> Pozdrower,

Wariant był przewidziany na moje starcze siły.
Już mnie nie dogonisz, to był ostatni start w Harpaganie. Zapytaj Bartka lub Karola.

pozdrower

z www.bikerelblag.hg.pl - pozdrawia Darecki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Łopatka napisał(a):

Wariant był przewidziany na moje starcze siły.
Już mnie nie dogonisz, to był ostatni start w Harpaganie.
Zapytaj Bartka lub Karola.

pozdrower

nie słyszałem aby wynaleziono szczepionkę na wirusa "H"
Jeśli ten był ostatni to jak dostarczę Tobie jubileuszowy present?

pozdrower do H37
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Łopatka napisał(a):

> Już mnie nie dogonisz, to był ostatni start w Harpaganie.
> Zapytaj Bartka lub Karola.
>
> pozdrower
>

Darecki, prima aprilis już się skończył!
Jestem pewny, że na następnym Harpie się spotkamy i nie musze nikogo o to pytać ;-).
Pozdrower,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Leszek Sopot napisał(a):

> Na stronie TJ-a www.tuxedo.pl są linki do tracków 13 osób. Jak
> ktoś ma czas to może przy użyciu bikebrothera.com zestawić z
> najlepszych bezbłędnych kawałków poszczególnych zawodników
> optymalną trasę i się przekonamy. Tak na moje oko można się
> było zmieścić w 205 km.

Moim zdaniem na pewno był dłuższy, mógł mieć jakieś 215 km.
Zobacz mojego tracka http://www.bikebrother.com/ride/26293
Zrobiłem 206 km.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest roznica miedzy wariantem optymalnym, ktory moglby w przypadku H36 zmiescic sie w ok 215-220km a wariantem najkrotszym, tu trasa moglaby miec ok 205km tak jak to Leszek wyliczyl. A wariant optymalny dla kazdego uczestnika jest inny, ja preferuje te bardziej zblizone do najkrotszego a np Tomek woli objazdy asfaltami. Tym razem jego taktyka byla lepsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jarek.mtb napisał(a):
> Pytanie wydaje się bez sensu, gdyż z regulaminu wyraźnie to
> wynika, ale niektórzy podnosili zarzuty, że było więcej. A jak
> jest naprawdę? Jak to się wogóle mierzy? Przecież mapa nie
> oddaje nawet wszystkich zakrętów, etc.

Chcesz odpowiedzi ? Oto odpowiedź:
- optymalna trasa rowerowa na H36 wyniosła wg moich obliczeń __205,2 km__ (przy okazji wyrysowana trasa optymalna na bazie tej markerem zaznaczonej w bazie: http://www.tuxedo.pl/articles/2008_h36_trasa_opt_wg_org.jpg )
- wziąłem pod uwagę tracki części uczestników (pokryły 58,8% trasy optymalnej), a po zsumowaniu dystansu z tracków i pozostałego, przemnożyłem przez 1.02 (stosunek dystansu Daniela wg licznika do dystansu wg tracka) - cos a'la korekta na przewyższenia.

Z uwagi na fakt, iż datalogger, zapisujący w odstępie 15 sekund (kalkulacja tylko na bazie "moich" dataloggerów) nieco "prostował" trasę, można sobie dołożyć 0,5% błędu in plus (co najwyżej). Zatem faktyczny dystans trasy to 206,2.

Sam nie chcialem uwierzyc, ale na to wychodzi.

I jeszcze jedna uwaga na koniec, która uchroni definitywnie BB ;) przed atakami niezadowolonych - TRASA OPTYMALNA NIE JEST WARIANTEM NAJKRÓTSZYM! (np. jadąc z 7 na 11 przed samą 11 Daniel pojechał wariantem północnym (zysk 0,5 km); z 2 na 19 mozna było parę km pojechac singletrackiem po torach urywając 1 km z groszami - podpowiedź od Jankesa, itd itp. ).

;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pisząc 215 km miałem na myśli trasę wyrysowaną przez BB umieszczoną na stronie Dareckiego. A, że nie była ona najkrótsza, to widać chociażby na moim tracku w rejonie Skorzewa.
Poza tym, jestem bardzo zadowolony z takiego dystansu i zdecydowanie przeciwny jakimkolwiek próbom skrócenia go. Właśnie ta magiczna dwusetka powodowała, że od trzech lat próbowałem wystartować na jesiennym Harpaganie, jednak zawsze coś mi kolidowało. Aż wreszcie teraz się udało i już wiem, że wiosną podejmę kolejną próbę, by zaliczyć 20 punktów. :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Grześ 64 napisał(a):

> Pisząc 215 km miałem na myśli trasę wyrysowaną przez BB
> umieszczoną na stronie Dareckiego. A, że nie była ona
> najkrótsza, to widać chociażby na moim tracku w rejonie
> Skorzewa.
Twoja trasa w wielu przypadkach ladnie pokrywa się z optymalną. Znaczy - faktycznie dało się optymalną przejechać.

;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0