Widok

Ile za sprzątanie?

Wiem, że taki watek się pojawiał kilka razy, ale dość dawno. Chciałbym wiedzieć, ile zapłacić za sprzątanie. Jeden raz w tygodniu, mieszkanie 60 m na Przymorzu, ogólne sprzątanie, mycie łazienki, przeprasowanie 2 bluzek, 2 koszul, 3 rzeczy dziecka. Bez mycia okien. Chciałbym wiedzieć ile płacicie. Może być bez prasowania. Dodatkowo, ile za okna? Jest to blok, wiec ilość okien standardowa. Nie chcę wykorzystywać tej Pani, ale nie chciałabym również płacić powyżej stawek rynkowych, sama nie zarabiam kokosów, a z powodu choroby nie mogę sprzątać. Interesuje mnie stawka za jeden dzień, mam z innej branży złe doświadczenia z płaceniem za godzinę...
Chciałabym, żeby wypowiedziały się osoby, które korzystają z takich usług. Z góry dziękuję za pomoc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mysle ze 60zl bedzie ok. 60m kw to nie tak duzo, w 3 godziny powinna sie wyrobic, a jak by dodatkowo myla okna to z 30zl za okna raz na miesiac mozna by dodac.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
Jak szukałam kogoś do sprzątania to Pani która u mnie w biurze pracuje powiedziała mi że sprzątanie mieszkania to czas 3godz i tak 50zł za to - ewentualnie jak Pani z daleka dojeżdża to za bilety ;) i że pierwsze sprzątanie zawsze może potrwać trochę dłużej bo musi po swojemu "wyjść z robotą" ;)

Co prawda osoba dla której szukałam wtedy osoby do sprzątania znalazła kogoś innego, ale stawki mniej więcej te same - bo 45zł :)
image image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dziewczyny, dziękuję za odpowiedź. Jestem w szoku. Jak byłam w ciąży i sprzątała u mnie córka znajomych, to dawałam jej 100 zl, bo powiedziała, że takie są stawki... a ja nie miałam głowy do sprawdzania. Jej to zajmowało z 6 godzin - nie wiem dokładnie, bo starałam się wtedy wyjść na słoneczko posiedzieć, żeby nie wdychać detergentów.
Jedna Pani, która miała przyjść wcześniej za 70 zł, nie chciała, bo za mało (mieszka w tej samej dzielnicy)..
Sam już nie wiem co myśleć. Może to prasowanie odstrasza? czyli z małym prasowaniem stawka 70 zł jest ok?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dawałam ogłoszenie i dopóki nie dałam stawki 10 zł za godz, dopóty nikt się nie znalazł. Biorę 10 zł za godzinę plus jednorazowo 10 zł za dojazd. I mam klientów na 5 dni w tygodniu. Jestem jednak z tych, co "normalnie" pracują - nie latam z miotłą jak szalona ale też i nie siedzę i nie piję kawy przez pół dnia. Czy to prasowanie, czy mycie okien - dla mnie różnicy nie ma.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Najlepiej dać tyle, ile samemu by się chciało zarobić za taką pracę. Stawka 15zł/h to średnia stawka, 10zł/h - głodowa (czy któraś z Pań zlecających chciałaby pracować za taką stawkę?), 20zł/h - już przyzwoita. Okna oddzielnie liczone, 20zł/okno (mówimy tu o porządnym myciu, z czyszczeniem ram i zmianą firan i zasłon, a nie tylko o przetarciu szyb). Myślę, że porządne sprzątnięcie całego mieszkania 60m do tego z prasowaniem to ok. 80h trzeba by dać. Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7
>20zł/h - już przyzwoita

Matko, nigdy nie słyszałam nawet żeby ktoś dostawał tyle za sprzątanie... Sama miałam kiedyś niecałe 15 zł i to był max jaki kiedykolwiek dostałam i i o jakim słyszałam od znajomych które sprzątają. Biorąc pod uwagę inne stawki godzinowe na naszym rynku pracy to te moje 10 zł (Twoje, @megi, głodowe) to i tak super stawka.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dobra, pod dyskusje. Dom, 120m, kobita sprząta tak ok 6 godzin, raz w tygodniu, zero prasowania. Mycie okien extra. Dostaje 180 zł. Nie znam się, ale mam pytanie, dobrze zarabia, czy słabo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
@Phen
Ty tyle płacisz?

Zatrudnij mnie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie ja, ale moja mama płaci. A kobitka sprząta już trzy lata u nas. A to nie była propozycja pracy, tylko pytanie. Tak sie zapytałem:) Wiem że jest ciężko o dobra prace w dzikim kraju jakim jest polska:( Sam tu nie pracuje, bo na Fajki by mnie starczyło:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Phen, a po ile fajki w UK gdzie obecnie mieszkasz (i czy nadal fajki tam można kupić mając już 16 lat jak było parę lat temu) ?? Bo w Polsce za w miarę dobre 11,20 / 11,30 PLN. Przed podwyżką można było dostać po 10,50 / 10,90 PLN.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

najlepiej niech każdy pracuje za darmo

nie pytaj czy dobrze czy słabo, dla jednych 180 to dużo dla innych mało, pytanie czy wg Was ta kwota jest adekwatna do jakości, czy jesteście z niej zadowoleni. Dochodzi też kwestia zaufania, w końcu wpuszcza się do domu obcą osobę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że zarabia dobrze i tak niech zostanie,super szef z Ciebie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze się płaci, to dobre wynagrodzenie. Nie jest to dużo, ale nie jest to też mało. Jeśli osoba dobrze sprząta, to ta cena jest w sam raz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo słabo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmm, wśród Pań, z którymi mam kontakt, 20zł/h pojawia się dość często ale też przyznam szczerze, że jest to traktowane jako dobra, tak jak napisałam wcześniej, przyzwoita stawka. Myślę, że wszystko jest subiektywne - zależy gdzie się pracuje i u kogo. Są środowiska, gdzie 20zł jest normą, są i takie, gdzie jest rzadkością. Nie chciałam nikogo urazić, bo każdy sobie ustala taką stawkę, na jaką może sobie pozwolić i jak pozwalają warunki na okolicznym rynku. Sprzątanie to ciężka praca i jeśli ktoś pyta, ile powinien dać za sprzątanie, zawsze odpowiem, że tyle, ile sam chciałby za taką pracę dostać. Niemniej uważam, że 10zł/h to mało (w sensie, że powinnaś dostawać więcej Mama30plus) jak za taką ciężką fizyczną pracę i wysiadający kręgosłup w przyszłości. Pozdrawiam!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
@megi
Zgodze się z Toba, sprzatanie to ciezka robota i uwazam, ze warta wiecej niz 10 zl ale nie mam wyjscia. :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ja sprzątam za 8 zł,i nic nie poradzę na to.Z pracą ciężko,a żyć i jeśc trzeba.Ja łapie się wszystkiego,czasami przez znajomych uda się coś dorywczego załapać.Ale co zrobić,nikomu nie jest łatwo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Za 8 złotych?? Kpisz sobie chyba?
Właśnie przez takie osoby tak niskie ceny wchodzą w krew tym dającym pracę. Co będę dawać 20 czy 10 za godzinę, skoro znajdzie się jakiś frajer i zrobi to za 8?? A może kolejnym razem spróbuje 7?

Sprzątanie to nie jest jakaś stała praca, w której robisz bite 8 godzin (czy nawet więcej) dziennie. Raz masz klienta, raz go nie masz. Ile przepracujesz w miesiącu? 1/3 typowej normy 180 godzinnej? 60 godzin? Bo przecież nie teleportujesz się magicznie do innego klienta - musisz dojechać. To daje 480 zł na miesiąc. Opłać jeszcze bilet, środki czystości jeśli korzystasz że swoich.

Dla ciekawostki - na YT można obejrzeć odcinek Usterki nt sprzątania. Sprzatanie parteru domku, według "ekspertki", powinno kosztować 200 złotych. Dodam, że to było jakieś 10 lat temu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
nie nie jest ok. sprzatalam 2 lata i za kazde mieszkanie czy dom bralam 100. nie jestes ubezpieczona itp. naprawde sprzatanie czyis brudow to nic fajnego> zadziwiajace ze wszyscy sa tacy czysci i maja bardzo malo prasowania,jakby tydzien chodzili w jednej koszuli. dziwne jest wtedy to ze potrzebuja sprzataczki do czysciutkich mieszkan, co do czego to jeden wielki syf.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba 25 zl od okna moja droga
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koleżanka płaci osobie sprzątającej 15 zł za 1 h w domu prywatnym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To zalosne co to za stawka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja płacę 8-9zł za godzinę studentce, która raz na miesiąc sprząta cały dzień mieszkanie 45m, nie jest to sprzątanie super dokładne ale mi wystarcza i nie spodziewam się więcej za taką stawkę. Niektóre dziewczyny są skłonne pracować już od 5-6zł za godzinę ale nie radziłabym ich brać bo przeważnie są to nastolatki, które maja dwie lewe ręce do pracy, pracują jak za karę, byle jak, oszukuja i nie potrafią nawet logicznie tego sprzątania rozplanować. Starsze pomoce domowe między 30 a 45 rokiem życia radzą sobie znacznie lepiej i szybciej, staranniej sprzątają ale im trzeba zapłacić od 10 do 15zł za godzinę. Za mieszkanie 60m2 gruntowne porządki raz na tydzień można umówić się na około 60zł bo przecież przy cotygodniowym porządnym sprzątaniu mieszkanie nigdy nie będzie zapuszczone i nie takie to trudne jak jedna osoba stale prowadzi dom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mam 21 lat sprzatam i studiuję. biorę od 10 zł do 25 zł lub 50 zł-mieszkania do 75 m2 ,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeżeli to tylko 3 godzinki,to czemu sama sobie nie sprzątniesz,lenistwo za takie wejście Pani sprzątająca uczciwie powinna wziąć15 zł na godzine!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może i powinna, ale to rynek ustala stawki. Sprzątam sama swoje mieszkanie, nie jest to relaks, ale bez przesady. Są cięższe, słabiej płatne zawody. Tak naprawdę każda praca może być ciężka, ale jeśli nie potrzeba do niej specjalnych kwalifikacji, nie jest dobrze płatna. Studenci wykładają towar w hipermarketach za 6 złotych, pomocnicy na budowie wykonujący najprostsze, najcięższe czynności mają 10 zł, kucharze są w sezonie zmuszani do pracy po 14 godzin i zarabiają 12zł/h. W tym kraju prawie każdy zarabia za mało, niewspółmiernie do wysiłku i umiejętności, ale taka jest Polska właśnie. Każdy powinien zarabiać godnie itp, ale patrząc na przykład na ogłoszenia firm, one sprzątanie wyceniają grubo poniżej 10 zł, więc mówienie że 15 zł to minimum jest śmieszne.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeżeli chodzi o usługi sprzątające to polecam wam firmę która prowadzi również bloga https://eclear.pl/blog/uslugi-sprzatania-w-poznaniu-co-znajdziemy-na-rynku/ o takich usługach sprzątających i nie tylko. Piszą również jak wycenia się usługi sprzatające abyś mniej więcej wiedział ile powinieneś zapłacić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprzątam mieszkanie 42m. 2 pokoje, kuchnia, łazienka,przedpokój. Właściciel wynajmuje je w formie hotelu. Płaci mi za sprzątanie a nie za godz. 40 zł. Sprzątam raz, dwa razy w tygodniu. Czy to godna skrawka?Mam odczucia że to za mało!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chce Ci się to robić za 40 zł??
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ile czasu Ci to zajmuje? Przelicz sobie tę kwotę na godzinę pracy, czy godzina Twojego czasu jest tego warta...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słuchajcie, ja zastanawiam się nad tym aby wykonać u siebie w firmowym biurze w tym miesiącu ozonowanie. Czy ktoś z was wie może ile to kosztuje? Znalazłem już nawet firmę Airozone, która wykonuje takie ozonowanie u mnie w mieście, ale chciałbym sie jeszcze od was dowiedzieć co sądzicie o takim pomyśle?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile za sprzątanie to zalezy wydaje mi się, od tego jaka jest jakość takiej usługi. Ja sprzatam w szkołach i uzywam tylko środków czystości ze sklepu Pro-formula. Mają oni w ofercie produkty specjalnie przeznaczone do takich działań i na prawdę spisują sie one idealnie. W takim przypadku, jeśli firma sprzątająca korzysta z profesjonlanych "narzędzi" usługa moim zdaniem może być droższa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

To bardzo dziwna stawka bo ja sprzatam prywatne apartamenty sama nie przez firme I mam 35 zl za h
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a czy ktoś z was miał okazję zatrudniać firmę sprzatającą? Chodzi mi o coś takiego jak oferuje sprzątanie w biurach Warszawa - u nas w biurowcu by się przydało ale nie wiem sam jak ten temat ugryźć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odnowie wątek ile płacicie za sprzatanie.
Proszę o odp. 15zl /h w tym mycie okien szyby ramy, parapety dwa tarasy, gotowanie obiadu, sprzątanie mieszkania 100m2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja nie zatrudniałam nikogo do sprzątania. Tylko tyle mi zaoferowano. Mam wrażenie że to wyzysk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja serdecznie polecam https://lusi-pomagier.pl/, ceny umiarkowane a mieszkanie jak nowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj też otrzymacie fajną ofertę - Polecam - https://superpranie24.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mogę dodać, że jeśli faktycznie chodzi o samo sprzątanie to bardzo ważną sprawą jest również posiadanie odpowiednich wycieraczek przed wejściem. Co by nie było to one właśnie zatrzymują wiele zabrudzeń. Dlatego ja z powodzeniem korzystam z wycieraczek od https://www.alumatex.pl/ i wiem, że wystarczą mi one na bardzo długo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tu już gdzieś się pojawiło, ale w całkiem ok cenie ma pani lucyna, https://lusi-pomagier.pl/ dla dodatkowych informacji, mozna tez sie dogadac na ogarnięcie ogrodu, samochodu itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy, ale przecież najwygodniej po prostu zapytać u źródła :) U nas sprząta firma Akmar z Olsztyna https://akmar.pl/ Możesz zapytać to wycenią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My powoli zaczynamy już porządki wiosenne . Bardzo nam się przydały ściereczki nawilżane, które świetnie radzą sobie z zabrudzeniami, dodatkowo można je kupić w niewygórowanej cenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dbałość o higienę i czystość w różnego rodzaju miejscach np. szpitale, biura, zakłady pracy, przychodnie oraz innych miejscach publicznych powinno być kluczowym działaniem, chociażby ze względów zdrowotnych. Dzięki myciu i dezynfekcji zapobiega się zanieczyszczeniom. Stosowanie odpowiednich środków czyszczących i dezynfekujących przekłada się także na żywotność maszyn oraz wszelkich sprzętów które są używane w takich instytucjach. Dlatego warto wybierać tylko te które są profesjonalne i nadają się do tego doskonale . Sprawdź tę ofertę https://impactsc.pl/pl/promotions znajdziesz tam wiele środków do czyszczenia powierzchni i nie tylko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze sobie też można ułatwić sprzątanie i kupić świetne chusteczki nawilżane. Z ich pomocą porządki wiosenne trwają teraz o wiele krócej niż kiedyś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o specjalistyczne sprzątanie np. po osobie zmarłej to na tej stronie https://www.kastelnik.pl/sprzatanie-po-zmarlym-3/ znajdziesz cennik. Firma ponadto oferuje usługi w kwestii usuwania skutków pożaru czy zalania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zakasać rękawy i samemu to zrobić :D ja swojego chłopa tak nauczyłam i teraz razem sprzątamy :D osobiście bardzo lubie https://quariss.com/ bo maja naprawde bardzo dobre artykuły; w dodatku są eko wiec juz w ogole swietnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mogę polecić CityClean24.pl Firma Sprzątająca Warszawa - mają duży zakres usług i muszę przyznać że profesjonalnie podchodzą do tematu, mają dobry sprzęt, środki czystości https://www.cityclean24.pl/ gdyby ktoś potrzebował firmy sprzątającej w Warszawie - podsyłam link do strony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Godną polecenia firma która świadczy usługi z zakresu sprzątania jest https://ecoserwis.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do sprzątania biur polecam firmę ztira group. perfekcyjnie wykonują zlecenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nam pomagała sprzątać po zgonie firma http://www.vector-uslugi.pl
Zawodowcy w sprzątanie po zgonach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj mam ich stronę gdzie wszystko pisze o sprzątanie po zmarłych i zgonach
https://vector-uslugi.pl/sprzatanie-po-zmarlych/
Warto sprawdzić polecam ich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też szukam wyceny, tylko u mnie jest mycie okien z własnym sprzętem i chemią, proszę o pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Hostessy (17 odpowiedzi)

Witam serdecznie Czy możecie polecić jakieś agencje gdzie można złapać dodatkową pracę np. jako...

Własna gastronomia - czy się kalkuluje? (57 odpowiedzi)

Mam pytanie, głównie do mieszkańców Gdyni: jakie jest Wasze zdanie nt. poprowadzenia własnej...

spawacz bez doświadczenia (56 odpowiedzi)

wiem wiem było wałkowane.. ukończyłem kursy 135 i 141 na czarne pachwiny mieszkam +/- 60 km od...

do góry