Widok

Inter-Komp- opinie

Szukam opinii o dostawcy http://inter-komp.net/
Podłączają światłowód a nic o nim na forum nie słychać co jest niesłychanie dziwne.

Mam aktualnie JMT, kiedyś było ok jakoś koło 10MB na speedteście wyciągał z małymi problemami, lecz ogólnie dawał radę, lecz ostatnio zaczął się dramat.
Ciągłe awarie i spadki do 1MB ...
Mam możliwość wpięcia kabla, lecz to trochę dziwne że tak mało osób się interesuje tym światłowodem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja korzystam i nie mogę na nic narzekać (a zwykle na forum ludzie piszą, gdy jest źle). Awarie praktycznie zerowe (jedna albo dwie od października 2016) i nie dłuższe niż 4h. Transfer stabilny i bez spowolnień a cena w moim przekonaniu jest rozsądna. Warto wspomnieć o tym, że łącze jest symetryczne i widać to np. przy wysyłaniu e-maili z dużymi załącznikami lub przy synchronizacji z Dropboxem itp.. Uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie dostępne w Baninie.

Dodatkowo można skorzystać z telewizji cyfrowej i nie trzeba wtedy żadnych anten wieszać na elewacji. Jak jesteś w zasięgu ich światłowodu, to polecam skorzystać.

Przed chwilą zrobiłem speedtesta przez WiFi (mam łącze 10/10MBps):
image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Heh, no to wykrakałem, że w Inter-Kompie awarie prawie się nie zdarzają :) Wczoraj wieczorem był jakiś problem ale po godzinie Internet wrócił do normy, więc nie zdążyłem za dużo ponarzekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nic o nich nie piszą bo mają bardzo ograniczony zasięg. Ledwo kilka ulic.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dogadanie się z nimi to dramat. Najpierw kazali czekać do wiosny, na wiosne się okazało, że nic nie wiedzą, odsyłali na jakieś numery telefonów, gdzie nikt nie odbierał, klienta mają w głębokim poważaniu. Nie polecam. Nie doczekałam się, zamówiłam gdzie indziej i jest ok.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mają światłowód na Księżycowej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety, z tego co widać na stronie, to na razie są tylko po drugiej stronie ul. Lotniczej:
http://inter-komp.net/mapa-zasiegu-sieci/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

teoretycznie mogliby zacząć wchodzić w Pszenną, klientów byłoby zapewne wielu, już prawie przy rondzie są... Pytanie, gdzie zaczyna się ten ich światłowód? Bo jeśli i tak łapią gdzieś w okolicy z powietrza to kiepsko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No z powietrza niby ale radiolinia to inna bajka jak te nasze radia na 5ghz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My czekaliśmy na podłączenie prawie 4 miesiące, a pani z infolinii wiecznie nic nie wiedziała i nic nie mogła
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na początku zgodzę się, że było zamieszanie i znajomi, którzy czekali na podłączenie też tracili cierpliwość. Po kilku miesiącach jak się jednak do inter-kompu podłączyli, to byli zadowoleni. Myślę, że choroby wieku dziecięcego potrafią dopaść każdą firmę. Słyszałem, że obecnie podłączenie do ich światłowodu jest w miarę szybkie (ok. 2 tygodnie) ale nie mam na to twardych dowodów.

A jeśli chodzi o to, czy gdzieś po drodze jest jakaś radiolinia, to na pewno nie ma czegoś takiego, przynajmniej takie są zeznania właścicieli firmy. Łącze jest całkowicie światłowodowe do centrali w Gdańsku. Niezależnie od pogody z łączem nie ma żadnych problemów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na Pszenną raczej nie wejdą bo tu już jest światłowód od Volty. Kopanie drugiego nie miałoby sensu. Swoją drogą zarąbista inwestycja, położyć światłowód i nikogo nie podłączyć :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Volta położyła światłowód na Pszennej, ale nie podlaczaja więc dlaczego konkurencja nie ma wejść? Na pewno byłoby duze zainteresowanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się.kabel to jednak jakość połączenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Volta to patałachy i oszuści, położyli światłowód tylko po to by zgarnąć dofinansowanie, teraz inna firma na ten teren nie dostanie, życzę by im ta firma volta zbankrutowała w cholerę bo z kłamcami lepiej nie mieć doczynienia
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w sumie nic takiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dramat to mało powiedziane , nie interesują się kientem , dzwonisz się prosisz a oni mają cie gdzieś, radzę szukać innych rozwiązań jest tyle innych firm które mają świetne oferty
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czekam od miesiąca na podłączenie. Porażka. Mają klientów głęboko w czterech literach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W zasadzie to mnie przekonaliście.
Zamówiłem i jeszcze dziś mają przyjść na oględziny i w tym tygodniu montaż.
Zdam relacje jak to wyszło i jaką prędkość na speedtest osiągam. Zamawiam 50/50.
JMT aktualnie poniżej 5MB ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A teraz JMT poniżej 2MB ... i to za drugim razem bo za pierwszym ERROR że zbyt długo nie udało mu się połączyć z serwerem. Upload 0,3 MB. Brak słów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A najlepsze tłumaczenie pani z infolinii: No bo teraz są ferie szkolne
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

to Trzeba było powiedzieć że też masz ferie ....od płacenia w tym miesiącu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i jestem po instalacji.
Gdybym wiedział jak to będzie wyglądało zamówiłbym już wcześniej.
Zarówno Pani z biura jak i Panowie instalatorzy pierwsza klasa, (rzadko spotykane)
Bałem się zniszczeń, bo musieli iść przez rabaty oraz pod kostką, lecz po kładzeniu kabla ani śladu.
Widać, że to nie jest firma krzak, porządne ekipy z niezbędnym sprzętem do prac ziemnych (osobna) oraz do instalacji w domu (osobna),
Jak na daną chwilę to internet działa bardzo dobrze, zgodnie z zamówieniem.
Jak się budowałem w Baninie to martwiło mnie najbardziej, że internet może być tutaj kiepski i nie śniło mi się nawet, że będę miał modem na biurku bezpośrednio wpięty do sieci światłowodowej :)
Oby tak dalej.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inter Komp sam sobie opinie wystawia ... obrzydliwe oszustwo na forum . Przecież do nich się nie idzie dodzwonić a jak już ktoś odbierze telefon to i tak nakłamie . Firma "krzak" jeden wielki problem , zdecydowanie nie polecam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dokładnie tak. Nawet jak się uda dodzwonić, to pani nic nie wie i przekierowuje na numer, który nie odbiera. Na maile nie odpisują. Też chyba zgarnęli jakieś dofinansowanie i olewają klientów.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja jakoś się dodzwoniłem, ofertę mi pani przekazała i umówiła na podłączenie w przyszłym tygodniu. Może masz jakiś zły nr? Sąsiad mówił mi że dziala ok.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Po podłączeniu nie mam żadnych problemów z Inter-Komp Banino. Jak jest przed podłączeniem, to nie wiem, bo od ponad roku nie wydzwaniam do nich, skoro wszystko mi działa. Numer telefonu warto sprawdzić np. na ich stronie:
http://inter-komp.net/kontakt-z-nami/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie kolego, nie jestem od nich.
Wcześniej miałem w JMT i ciągłe zwiechy, po rozwiązaniu umowy ciągle przesyłają FV a jak dzwonisz żeby to odkręcić to olewają totalnie i tak 4 miesiące ...

W domu korzystam z HBO GO, Netflix, 2 dzieci na ciągle gra on-line, na kompie pawie non-stop youtube i nie mam teraz żadnych problemów.

Jedyny MINUS i to spory to w weekend i wieczorami ZERO kontaktu na wypadek awarii, na szczęście te co się zdarzyły szybko naprawili.
Niby mają system, że jak wyślesz SMS pod nr xxxx to dostaniesz zwrotkę o awariach, lecz nie działa ...

Budowałem dom w Baninie i zatrudniałem wiele ekip i uwierz, że jak usłyszałem że ktoś ma mi wiercić przez elewację lub kostkę przekładać to się cały trząsłem i ROK podejmowałem decyzję o przejściu. Gdyby JMT tak nie dał ciała to pewnie bym nie przechodził, lecz sposób instalacji zaskoczył mnie w 100% pozytywnie. Naprawdę bardzo mili i skuteczni ludzie co w dzisiejszych czasach jest rzadkością, przecież JMT i Amekek to amatorka z łapanki przy tych instalatorach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szanowny Mieszkańcu Banina, na jakiej podstawie twierdzisz, że Inter-Komp sam wystawia sobie opinie? Uważasz, że ta firma nie jest w stanie spełnić oczekiwań przeciętnego mieszkańca Banina? Nic bardziej mylnego...
Jestem mieszkańcem szeregowca przy ulicy Radosnej. Mój pierwszy kontakt z firmą nastąpił 14.11.2017r. i dotyczył ogólnie możliwości podłączenia światłowodu do mojego mieszkania. Od tego dnia wymieniałem się z Inter-Kompem wiadomościami e-mail oraz rozmawiałem kilka razy przez telefon i nigdy nie narzekałem na brak kontaktu czy rzetelnej informacji ze strony firmy. Warunkiem położenia światłowodu było zebranie odpowiedniej liczby chętnych na mojej ulicy i to zajęło najwięcej czasu. Samo położenie światłowodu - profesjonalnie i szybko. Od 08.12.2017r. jestem już ich klientem abonamentowym.
W chwili obecnej gdybym miał ocenić jakość świadczonych przez Inter-Komp usług, mogę tylko powiedzieć, że żałuję iż tak późno się o nich dowiedziałem. Serdecznie polecam i gdyby ktoś miał ochotę utwierdzić się w przekonaniu, że warto, zapraszam do kontaktu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

No to się kontaktuje - zrób żeby mnie podłączyli - stawiam flaszkę :) mnie maja w pompie od roku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kłamstwo, autorski komentarze InterKomp - wiem bo tam pracowałam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ciekawe i wręcz niemożliwe!! Sami musieliśmy kopać miejsce pod kabel, nawet nikt tego nie proponował! Podłączenie zajęło firmie 3 m-ce, ha,ha. Po tym jak minęły 2 miesiące i przypomnieliśmy się, że chyba o nas zapomnieli. Pan z firmy sam nie ukrywał zdziwienia, jak to możliwe, że jeszcze nie jesteśmy podłączeni. Zdecydowanie nie polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie firma krzak, to po prostu krzak i to skarlały. Staram się ich uprosić o podłączenie od 2 lat (! Serio dwa lata !) od roku mam podpisana umowę. Światłowód leci w ulicy (płyta) pod moim płotem - nie idzie tego załatwić - normalnie Proces Kawki. Piszpanna w biurze jedyne co ma do powiedzenia to ze porozmawia z technikiem, bo nie wie kiedy mnie podłączą. Technik nie odbiera. Dzwonię do nich raz na tydzień lub dwa, a ta w kółko ma do powiedzenia ze porozmawia z technikiem paranoja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mało się interesuje bo firma ignoruje klientów, u mnie kabel jest za płotem ale mnie nie podłączom bo nie, to jest ich odpowiedz , radze szukać innych firm które mają świetne oferty
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

lola_oo A przy której ulicy mieszkasz? Bo to trochę dziwne co piszesz. Kto by nie podłączał klienta gdy kabel ma u niego podplotem. Jak bym miał możliwość to bym się podłączyłem ale nie ma ich na mojej ulicy. A szkoda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź moje wyniki @Speedtest! Jak szybki jest Twój Internet? http://www.speedtest.net/my-result/a/3546502056
Okolice kp Internet wave
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam dokładnie tak samo, tylko nie mam niestety alternatyw - jadę na lte, ale to taka prowizorka w moim przypadku nie powiedzieli ze nie podłącza tylko od roku nie wiedza kiedy to zrobią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1


Mnie odstrasza opłata za przyłącze i umowa na czas określony. Nie lubię być ograniczany.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkasz NA WSI i ktoś ciągnie przez POLA światłowód bezpośrednio do CIEBIE do domu a ty chcesz za darmo podłączenie ??

Kurde, ludzie nie chcą płacić ale chcą jakość ...

Nie chcesz to zostań na radiu ..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

To dostawca się bije o klienta A nie na odwrót. Tak zabudowana pszenna (feniks itp) A przyłączy nie opłaca się robić? Conajmniej dziwna sytuacja.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zrob sobie projekt, zglos zajecie pasa ruchu drogowego, wynajmij firme ktora to wykopie. Pozyskaj plany do celow informacyjnych. Zaplac za to wszytko i ciesz sie ze klient wezmie najtansza usluge i nigdy sie nie zwroci. Ekonomia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My generalnie wciąż walczymy o przyłączenie (już będzie ponad 2 lata). Obecnie jesteśmy na etapie posiadania kabla w garażu - jednak mimo tego stanu firma interkomp wciąż nie kończy instalacji i nie wie kiedy skończy. Na umowie mamy termin 30 dni na instalację - ten dawno miną i chyba nikt się tym nie przejmuje. Pan Handlowiec od ponad 2óch tygodni nie odbiera telefonu, nie reaguje na sms.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

już dawno pisałam, że olewają klienta i zupełnie im nie zależy na nowych. Szkoda. Chętnie bym zapłaciła za światełko, ale jak się jaśniepaństwu nie chce podłączać, to co zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może warto się skontaktować z innym dostawcą, choć zwykle kojarzonym z radiem i często tu opluwanym - a zobaczymy co się da zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Badziewiarze jakich malo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może kontaktujesz się ze złym Inter-Kompem. Na pewno kontaktowałaś się z Inter-Komp Banino? Ich strona internetowa to: https://inter-komp.net/kontakt-z-nami/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coś mi się wierzyć nie chce że czekasz 2 lata w Baninie. Ja czekałem 1 tydzień i podłączyli mnie bez problemu. Z tego co wiem to nie mają handlowca. Trzeba zadzwonić na ich nr i wszystko wyjaśnia. Coś czuję że konkurencja walczy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam od 2 miesięcy, jestem mega zadowolony, gdybym wcześniej wiedział, nie musiałbym pałować się przez pół roku z JMT...
mogę też potwierdzić naprawdę bardzo profesjonalny montaż (wejście kablem do budynku, przez kostkę)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie dziś wracam z pracy a tu niemiła niespodzianka. Jakaś badziewiarska firma kładzie światłowód, podjazd rozryty że nie można wjechać a utwardzalismy go we własnym zakresie, dwa domy dalej uszkodzona rura gazowa. To właśnie interkomp - firma masakra.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety, ale takie są realia. Firmy działają na dziadowskim sprzęcie od sprzętu sieciowego po budowlany. Jak się uda to się uda. Jak usługa działa to działa, potem jednak zaczyna się wszystko sypać i firma nawet nie ma jak zareagować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma "światełka-źle... jak już robią.... też źle....Wam ludzie nie dogodzi.... wróć do miasta, tam będziesz miał wszystko..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

w którym miejscu kopią?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Halnej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktos z was ma "wejscie" z zewnatrz (z internetu) do routera? Ktos ma skonfigurowanego DNATA?
Probuje to skonfigurowac na huawei otn ale mam wrazenie ze przekierowanie portow i/lub DMZ nie dziala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żeby zadziałało, to musisz mieć wykupiony publiczny adres IP.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam publiczny IP od Interkomp. ONT Huawei chodzi u mnie w trybie bridge (WAN Mode = Bridge WAN). Na własnym routerze na interface WAN mam uzyskany od interkomp publiczny adres IP. Dostaję się do sieci domowej z zewnątrz po VPN L2TP + IPSEC.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Juz podłączają na halnej.
Widziałem jak dokonywali do domów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Druciarstwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A druciarstwo to dlatego ze drut?? To moze włókniarstwo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

-
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Stefek Burczymucha?? To jest ten co dużo ruch... u ma??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam pytanie o support Inter-Komp w czasie awarii np. w weekend.
Wczoraj np. nie było jakiś czas netu. Zgłosiłem SMSem. Czy Inter-Komp Wam cos odpisuje ze potwierdza itd itp. czy po prostu zglaszasz awarie i cisza?
Pytam poniewaz mam wrazenie ze obsługa klienta jest na poziomie bardzo slabym.
Do tej pory korzystajac z roznych ISP zawsze ktos sie odzywal, pytal czy dalej jest problem itd itp a tu nie ma niczego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie wiem, nie pamiętam na tyle długiej awarii, żebym sam zgłaszał... - może cierpliwy jestem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja myślałem ze kabel w ulicy to już prawie gotowe :) tez zaledwie dwa lata czekam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko zastanów się czy mówisz teraz o odpowiedniej firmie. Często Inter-komp Banino https://inter-komp.net jest mylony z Inter-komp z Gdańska https://www.inter-komp.eu a to są różne firmy. Z tego co wiem, to z Inter-komp Banino problemów nie ma, więc może czekasz na tą drugą firmę? O jakiej ulicy piszesz? Inter Komp Banino udostępnia mapę z zasięgiem na swojej stronie: https://inter-komp.net/mapa-zasiegu-sieci/ - mieszkasz przy ich światłwodzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Różne spółki ale są w nich te same osoby, z nie wymienionych jeszcze ALSAT, jak komuś się chce popatrzeć w CEIDG i KRS to znajdzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zalecam zajrzeć do wiarygodnych źródeł ;)
Z informacji jakie znalazłem wychodzi na to, że @mzka ma całkowitą rację i te dwie firmy nie mają ze sobą już nic wspólnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

Wykończenie domu 75m (od Chmary) (107 odpowiedzi)

Drodzy Sąsiedzi, rozważamy zakup domu od Chmary (odbiór kwiecień 2017). Zastanawiamy się ile...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry