Widok

Internet JMT Elektronika Marek Wensierski

Witam, do tej pory internet od JMT Elektronika Marek Wensierski działał sprawnie ale od około 2-3 miesięcy nie da się z niego korzystać. Ktoś ma podobny problem? Wydzwanianie nie przynosi rezultatów. Okolice Wiśniowej. Pomocy..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wszyscy siedzą w domach. Uczniowie lekcje online, dorośli praca zdalna z nudów netflix iple itd
Masz chyba odpowiedź...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wszędzie wzrósł ruch o około 50%. Dodatkowo, ostatnio znowu UKE walczy z zakłóceniami radaru IMGW - inni lokalni dostawcy pewnie też dostali podobne pisma. Jakieś 3 lata temu prosili by zwolnić kanały 120-136, teraz dodatkowo jeszcze 140. Paru nieodpowiedzialnych (np. SSID "Lubie Placki") nadal działa sobie w najlepsze na 128-132 (radar działa na 5650 MHz - dokładnie pośrodku), apel do konkurencji jak to czytacie to zejdźcie chociaż z tych kanałów, bo jeszcze parę takich akcji i nie będzie niczego. Ja wiedząc o radarze "od zawsze" (kilkanaście lat) nie używam 128-132. A teraz przyspieszam ucieczkę w 5,9-6,4 GHz bo 5 GHz już praktycznie nie nadaje się do użytku. Niestety to oznacza "anteny" po około 600 zł (Cambium) a nie 200 jak dotychczas, a pewnie chcecie je mieć wypożyczone gratis w ramach abonamentu najlepiej jak najtańszego, oczywiście bez limitów i z natychmiastowym usuwaniem awarii jeszcze przed zgłoszeniem.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wie ktoś może, gdzie fizycznie znajdują się te nadajniki (może ktoś też skanował okolicę i widzi je z mocniejszymi sygnałami)?

> interface wireless scan wlan1
Flags: A - active, P - privacy, R - routeros-network, N - nstreme, T - tdma, W - wds, B - bridge
address ssid channel sig nf snr radio-name routeros-version
aprt b e4:8D:8C:FE:47:85 Wave Nowy 5640/20-Ce/ac -78 -116 38 GD63 Sektor 2
aprt b e4:8D:8C:F3:F5:DF Lubie Placki 5640/20-Ce/an -81 -116 35 BA71 Sektor
AP 78:8A:20:18:6A:FF 5660/20/ac -67 -114 47
A R B B8:69:F4:C5:02:B8 N2uMalkowo 5660/20/an -76 -114 38 B869F4C502B8 6.46.5
AP 78:8A:20:62:81:FD 5660/20/ac -76 -114 38
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdyby nie pisał Anonim to bym odpowiedział.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy to amelek net? ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozwiązanie zagadki jest już w innym wątku, drogi Watsonie ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chłopaki z Wave właśnie wieszają cambium w baninie, niebawem będzie wiadomo czy to lekarstwo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy może wieszać co chce, dopóki nie działa na szkodę innych - nie zakłóca radaru IMGW na 5650 MHz, ani pasma licencjonowanego. Ja swoim Cambium nikomu nie szkodzę - nadaję w paśmie licencjonowanym na podstawie pozwolenia radiowego. A z kanałów 128-132 gdzie jest radar radziłbym zejść niezwłocznie, niezależnie kto o tym napisał. Przez takie nieodpowiedzialne zachowanie co niektórych, znowu IMGW ma zakłócenia i w efekcie UKE chce zabierać kolejne kanały. Chociaż radar potrzebuje tak naprawdę wąskiego kawałka widma - z efektu Dopplera nawet jakby chmury burzowe latały z prędkością dźwięku, odbity sygnał byłby przesunięty najwyżej o kilkanaście kHz, więc czyste 40 MHz (5630-5670) powinno spokojnie wystarczyć. A tym czasem nadal widać tam: Wave Nowy, Lubie Placki, Wave BA75 Sektor6 i jeszcze 2 ukryte SSID.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie mam żadnego wpływu na te bazy, a UKE jak widać nie potrafi niczego wyegzekwowac. I nie zależnie czy jest to 5650 czy powyżej 5,9, czy jeszcze inne fikuśne pasma - wolna amerykanka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miejmy nadzieję że ktoś kto ma wpływ (niech sprawdzi po adresach MAC czy to jego) coś z tym jednak zrobi, lepiej dobrowolnie. Jak nie to sam zacznę jeździć po okolicy ze sprzętem pomiarowym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale lokalizacja nie jest tajemnicą, wystarczy zapytać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy jest tajemnicą kto ma wpływ? Jeśli nikt nie ma, to można wyłączyć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No UKE ma wpływ, ale nie na długo. kilka dni i wróci na swoje 5660.
a ze tak spytam - co da znajomość lokalizacji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może mogłaby pomóc UKE wyegzekwować ten kawałek czystego widma dla radaru? Jakby wszyscy zeszli z 5630-5670, może UKE nie zabierałby szerszego zakresu - przypuszczam że działa to tak, że IMGW widząc zakłócenia nie wnika w nasze lokalne rozgrywki tylko zgłasza do UKE że dotychczasowe działania nie wystarczyły. Z perspektywy Gdyni macie to gdzieś bo nawet jak UKE wyłączy sieć w Baninie to jako firma przetrwacie mając inne lokalizacje, a lokalne firmy oparte głównie na radiu mają problem. I mimo że JMT też jest dla mnie konkurencją, tu stanąłbym po ich stronie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak ale słaby internet jest nawet po północy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

mam ten sam problem, dokładnie od kilku miesięcy
najgorsze jest to, że komunikacja z dostawcą jest na poziomie butów
totalna olewka
a maszt dostawcy widzę z okna
dziś dzwoniłem do innej firmy, mają w przyszłym tygodniu zmienić antenę - czas na zmiany
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam na wiśniowej i interkompbanino i mi wszystko śmiga bez kłopotów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

23.30 a internet jaki był słaby taki jest. 0.34 mb/s download 0.10 mb/s upload. Porażka..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz powinniśmy płacić co najmniej 50% taniej, niestety internet od JMT beznadzieja
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj internet od Pana Marka Wensierskiego przeszedł sam siebie. Pobieranie- 0.60 mb/s nie można popracować ani odprężyć się przy filmie. Dramat..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzę znalazł się nowy "chłopiec do bicia" na forum, amelek się znudził czy jak?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

ew firma, która przejmowała klientów Amelka przeniosła się bliżej JMT - ehh życie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://www.speedtest.net/my-result/i/3939528270

Dobry internet nie ma co. Mam osobiscie nadzieje ze firma zdechnie po projekcie Popc2
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak o tej porze tak słabo to raczej jakaś awaria, zakładam że tak jest po kablu a nie tylko po wifi (padające routery wifi są na porządku dziennym - nie oczekujmy cudów po sprzęcie z Chin który u nas w detalu kosztuje kilkadziesiąt złotych). Nieładnie tak źle życzyć lokalnemu przedsiębiorcy - i mówię to mimo że sam jestem konkurencją (ale normalną, nastawioną na współpracę a nie zniszczenie). Jak będzie do wyboru tylko jeden operator (do tego POPC zmierza i jest robione drogo z naszych podatków) to myślicie że ten jeden będzie się starał utrzymać dobrą jakość usług? Monopol już kiedyś mieliśmy (młodzi nie pamiętają), światłowody i ich osprzęt też nie są bezawaryjne, wiele routerów GPON ma słabe wifi itp.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam Interkomp Banino i jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co to znaczy, ze jest robione drogo ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coś około 2-3k PLN od punktu adresowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I to jest niby bardzo drogo ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak. Za tyle da się rozsądnie podłączyć cały szereg 10 klientów a nie jednego. A w tej cenie jest tylko doprowadzenie do granicy działki, reszta kosztów po stronie klienta. Z własnej kasy za instalację dobrowolnie nikt by tyle nie dał, ale że dajemy w wysokich podatkach (to nie tylko PIT od tego co zarobimy, ale również VAT od wszystkiego co kupujemy) to tego nie zauważamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro za 2-3 tys można podłączyć 10 klientów , to czemu Pan tego nie robi w Baninie ? Czemu Pan nie inwestuje w sieć światłowodowa i w ten sposób nie podłącza klientów tylko technologia radiowa ? Przecież to tylko 2-3 tys i ma Pan 10 klientów ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat całkiem niedawno jeden szereg na Imbirowej doczekał się przełączenia ze zwykłego radia 5GHz na nowe rozwiązanie. W wymaganiach nie ma że musi być koniecznie światłowód, jest tylko mowa o prędkości do 100 Mb/s i taka jest (no prawie, realnie Fast Ethernet wyciąga jakieś 95 - ograniczenie switcha który akurat był dostępny, za jakiś czas się go wymieni i będą porty gigabitowe).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolejny dzień kolejne świetne wyniki
https://www.speedtest.pl/test/248697605
W sumie brakuje słow żeby opisać ten internet od JMT.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naprawdę nikt inny nie ma tam zasięgu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

internet do wywalania proste
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Wkład kominkowy z marketu (33 odpowiedzi)

Witajcie, co myślicie o wkladach marketowych do kominka z polki cenowej 2500-3000 PLN? Czy można...

Wykończenie domu 75m (od Chmary) (107 odpowiedzi)

Drodzy Sąsiedzi, rozważamy zakup domu od Chmary (odbiór kwiecień 2017). Zastanawiamy się ile...

do góry