Widok

Internet czarna góra

Jaki internet polecacie? Mam internet z Play i to jakiś żart. Słaby zasięg i bardzo niska jakość połączenia.. czy ktoś wie jak wyglada sprawa z światłowodem? Czy mieszkańcy byli by chętni na ten typ internetu? Widziałam już pare wątków na naszym forum jest nawet grupa na fb ale bardzo mały odzew.. może by w końcu wziąć sprawę w swoje ręce i z mieszkańcami coś zrobić ? Chyba ze macie jakieś inne polecenia dotyczące internetu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Testowałem Play bliżej Gdyni, wziąłem ten zewnętrzny z 5g. Przy dobrej pogodzie łączył się z BTS w Koleczkowie i osiągałem do 120Mbps downloadu i do 20Mbps uploadu. Przy zachmurzeniu i opadach nie działała agregacja pasm i korzystał tylko z najniższego - wówczas internet był praktycznie nie do użytku. Nie testowałem innego ustawienia routera zewnętrznego - gdybym złapał Wiczlino powinienem mieć znacznie lepsze łącze - na Wiczlinie jest 5g. W twoim przypadku Koleczkowo jest bliżej i pewnie to kwestia doboru odpowiedniej anteny kierunkowej.
Co do światłowodu to najbliższy punkt dostępowy jest gdzieś w twojej okolicy więc teoretycznie masz szansę się załapać - oczywiście będzie dużo lepsza jakość połączenia niż przy bezprzewodowym. Co do operatora się nie wypowiem - nie ma szans na światłowód w mojej okolicy a opinie na forum są dość mieszane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Pompa ciepła rachunki (26 odpowiedzi)

Cześć - jakie macie rachunki za ogrzewanie pompą ciepła (bez PV) - dom ok. 250 m2 - przykładam...

Podziękujmy starym radnym i wójtowi. (45 odpowiedzi)

Albo większość w Gminie Szemud ma powazne problemy z pamięcią albo już nie wiem co. Nie mogę...

Co tam deweloper knuje (13 odpowiedzi)

Czy ktoś zna zakres zmian w Warunkach Zabudowy o jakie wnioskuje deweloper stawiający bliźniaki...

do góry