Widok

Internet

Banino Temat dostępny też na forum:
Kończy się umowa z air net co polecacie w zamian ul. Pszenna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
neostrade by orange
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Amelek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Też polecam Amelek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ponoc limity danych sa?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
są jak w lte więc po co przepłacać? Masz dać amelkowi 200-300 za montaż to sobie kupisz router lte + abo niedrogi i masz takie same limity jak amelek, brałem go pod uwagę ale tymi limitami to mnie zabił.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do montażu to nie koniecznie takie ceny. Z sąsiadem podłączyliśmy się pod jedną antenę i dostaliśmy osprzęt w gratisie wszystko jest w gestii negocjacji .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale limity już nie, za 45zł z playa masz minimum 150Gb po LTE, na kartę bez żadnego abonamentu. Dla mnie limit to dyskwalifikacja "stałego" dostawcy internetu tym bardziej, że możesz płacić 120zł a prędkość i tak mieć wolną.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko, że w LTE nie masz żadnej gwarancji prędkości. Prędkość zależy od ilości podłączonych pod jedną antenę użytkowników. Dzisiaj może to być 20 Mb/s a jutro 2 Mb/s. Do tego trzeba pamiętać, że internet LTE wyraźnie zwalnia w szczycie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A Amelek ma łącze z gumy i nie zwalnia w szczycie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście, że w pewnym stopniu zwalnia ale Amelek czy inny operator radiowy dokładnie wie ilu ma użytkowników i jest w stanie to skompensować. Operator LTE nie wie ilu max użytkowników może się podłączyć - w końcu to internet mobilny a do tego często pre paid. Do tego jedna antena LTE ma określoną pojemność i nie da się tego w łatwy sposób zwiększyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dodatkowo u lokalnego operatora z gwarancja lacza o predkosci X mozesz reklamowac jak spada Ci predkosc,
u operatora typu 'mamy predkosc LTE' w umowach rzadko sa zapisy o gwarancji predkosci LTE, raczej masz zapis 'predkosc LTE wylacznie w lokalizacjach o odpowiednim zasiegu'.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierwsze słyszę o limitach u amelka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
- do 30 GB miesięcznie:
90 + VAT = 110,70 zł/kwartał
- do 50 GB miesięcznie:
110 + VAT = 135,30 zł/kwartał
360 + VAT = 442,80 zł/rok
- do 80 GB miesięcznie:
45 + VAT = 55,35 zł/miesiąc
130 + VAT = 159,90 zł/kwartał
495 + VAT = 608,85 zł/rok (12 miesięcy w cenie 11)
- do 120 GB miesięcznie:
60 + VAT = 73,80 zł/miesiąc
170 + VAT = 209,10 zł/kwartał
600 + VAT = 738,00 zł/rok (12 miesięcy w cenie 10)
- do 200 GB miesięcznie:
90 + VAT = 110,70 zł/miesiąc
250 + VAT = 307,50 zł/kwartał
810 + VAT = 996,30 zł/rok (12 miesięcy w cenie 9)
- ponad 200 GB miesięcznie - negocjowane indywidualnie

Prędkości _do_ 30 Mb/s (nie gwarantowane, ale stale pracuję nad poprawą
wydajności sieci by były realnie osiągalne), stały publiczny adres IPv4
(wkrótce również dużo adresów IPv6), na czas nieokreślony.

To mi wysłał i to samo chyba pisął na forum kiedyś, na prawdę żeby nie limit to bym wziął od niego internet a tej chwili mam tą samą ilość danych za połowę jego ceny więc sorry.
Żeby nie było, nie jestem z konkurencji, korzystałem u znajomych co też mają od jakiegoś tu lokalnedgo dostawcy i był dramat, moje lte to przy tym co oni mają błyskawica.

No i żeby nie było, że 50 czy 80 giga to dużo, dzisiaj jeszcze nie używałem w domu internetu i mam zużyte od 1 tego miesiąca 8GB na samo przeglądanie stronek, nie ściągałem żadnego dużego pliku, żadnej aktualizacji do gry czy konsoli a w domu używam internetu 3-4 godziny średnio na dobę. Podłączę ps4 to pewnie pociągnie jakieś updaty do gier czy systemu liczone w gigabajtach co jest normalne i taki limit 80-100 to jest minimum. A jak kto chce sobie ściągnąć jakiś film w hd i obejrzeć to kilka giga każdy, youtube to samo zjada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam amelka juz bodaj 4 lata gram po sieci i sytuacje że miałem ping to na palcach jednej ręki. Co do limitów tez nie odczułem żadnych problemów przy filmach itd ale najlepiej sprawdź jak bedziesz zadowolony z tego co wybrałes to gitara....jak nie to mozesz wyprobować Amelek na pewno ma taka opcję.Grunt że jest z czego wybierac :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jaka masz predkosc i za ile kasy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też mam amelka, od 4 lat i nic nie wiem o żadnych limitach, może kiedyś nie było? nie mam nic takiego wpisanego na fakturze, a umowy nie mamy, płacę z miesiąca na miesiąc. Pracuję w domu zazwyczaj, więc korzystam codziennie dużo z internetu, chociaż nic nie ściągam,
~elemenTH - w jaki sposób zużyłeś 8 giga przez 4 dni??, przeglądając codziennie tylko strony, to nie jest możliwe, chyba że mówimy o przeglądaniu stron youtube....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie przeglądanie internetu to nie tylko strony internetowe, jest jeszcze coś takiego jak youtube czy inne serwisy video, żona np. sobie słucha kilka godzin muzyki na youtube. Wczoraj ściągałem aktualizację do gry na ps4 - 11GB. Od 30.10 do teraz mam zużyte dokładnie 47GB danych a miesiąc jeszcze się nie skończył.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli masz konsolę czy na komputerze grasz (i to legalnie) w cyfrowe wersje, to gry ważą po 20-50GB, więc wypstrykać idzie się naprawdę szybko.

a żonie polecam muzykę ze spotify ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obecnie nabicie niewiadomo jakich transferów jest banalne,
zapuścisz popularną youtubową playlistę gdzie teledyski lecą 720, 1080, 1440 i więcej bo nie używasz aplikacji do słłuchania muzyki tylko youtube bo jest wygodnie i się okazuje że każda piosenka to 100-500 MB :)
To z takich najprostszych wyjaśnień tego jak ludzie potrafią zużyć pakiety internetowe.
Gry to samo, już dawno minęły czasy gier po 2-5 GB, teraz 20GB to jest mała/normalna gra.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
200 GB miesięcznie za tyle pieniędzy ??? Jakaś kpina !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam,
Ja polecam MultiWifi mieszkam 6 miesięcy i nic sie nie dzieje, nawet zmiejszyłem przepustowość bo było za szybko. płace 50 zł i wszystko smiga bez problemu, jak cokolwiek potrzebuje to Pan Wojtek zaraz przyjeżdza i ogarnia temat.
Polecam,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
daj sobie spokój z tym LTE chłam jakich mało. za darmo bym tego Niechciał raz jest 10 mb a raz ledwo 1. bardzo niestabilne. przeczytaj sobie dokładnie regulamin niema Internetu LTE bez limitu. pyzatym ile ściągasz ze ten limit to jakiś problem?
jak ktoś chce ściągać dużo filmów to niestety musi więcej zapłacić :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja również na Amelka nie narzekam, w największe śnieżyce i wichury internet dostępny. Na brak prądu również jest przygotowany. Internet nie zrywa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Macie jakiś cennik amelka i jak z tymi limitami ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co widać po wpisach, to Amelek każdemu wycenia te swoje cenne gigabajty indywidualnie.
Chyba czas się zdecydować na jakieś LTE z plusa - chociaż cena dla każdego taka sama. ElemenTH - skąd masz swoje śmigające LTE?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
teraz mam pomarańczę, chodzi dobrze na lte, lepiej jak radiówka u znajomych muszę się dopytać od kogo oni mają ale tam dramatycznie dość. Ostatnio ciągnąłem jakieś "treści" z torrenta to szło 2-2,5MB/s non-stop a mam słaby zasięg, muszę zainstalować antenę zewnętrzną.

Co do cennika amelka to wyżej wrzuciłem to co wysłał mi mailem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U Nas Muliti WIFI chodzi
10.5 / 3.8 bez wiekszych lagów i przy pingu na poziomie 18ms i to podczas wichury jak wczoraj.

I radze sie zastanowić nad LTE bo strasznie gubią zasięg w Baninie (TMOBILE a co znaczy ze PLAY i Orange też bo nadajniki są te same)
Bez zewnetrznej anteny i to blisko "centrum" (Księżycowa) nie da rady

DO tego 80GB wystarczy... pod warunkiem zbytniego nie korzystania np. z Youtube
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Technologie

gry online (8 odpowiedzi)

Cześć wszystkim! Mam pytanie do hazardzistów. Powiedz mi Czy próbowałeś grać na polskich zasobach...

Oprogramowanie do rejesteracji pacjentów w przychodni (13 odpowiedzi)

Szukam oprogramowania do prywatnego punktu medycznego, z przeznaczeniem do zarządzania...

Ochrona telefonu (15 odpowiedzi)

Hej, Ostatnio kupiłam pancerne etui na telefon, widziałam też na stronie tej firmy, że mają tzw....

do góry