Widok

Internet w Kielnie

Szukam dobrego i taniego Internetu (byleby nie był bezprzewodowy).
Proszę o namiary. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tp sa monopoliści
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam - również szukam i nie wiem z jakiego skorzystać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też czegoś szukam. ostatnio znajomy z Koleczkowa doradził mi by zapytać firmy wave (ich strona to wave.com.pl - maja fajna i realnie szybka oferte), ponoć maja rozbudowywac siec w kierunku kielna. Na mapie na ich stronie widac, ze maja juz kawalek Kielna w zasiegu. Moze jak sie zbierzemy to dociagna sygnal do pozostalej czesci kielna, jak myslicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam w koncu z air net i polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
od dwóch lat prawie mam internet w Kielnie z Air Net i nie jestem zadowolona, owszem do przeglądania stron jest ok , ale do oglądania filmów , słuchania myzyki, gier oline nie polecam.
W grudniu kończy się umowa więc będę szukać czegoś innego, dodam że moja sąsiadka ma podobne problemy- także nie jest to zbieg okoliczności.
Od kilku dni przy ul. Kaszubskiej Tpsa ciągnie nową linię internetową , może zmienię internet na ich łącze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dowiedzialem sie, ze wave juz wszedl do Kielna. Z tego co sie dowiedzialem, to maja przekaznik na Partyzantow Koleczkowskich (tak obok kapliczki) i na Kaszubskiej.
Juz zamowilem podlaczenie, w przyszlym tygodniu maja mi instalacje robic. Jak juz odpala to dam znac jak to chodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z Air -Net nie ma umów terminowych.Po prostu nie zapłacisz abonamentu i masz koniec.Ja mam Air-net i potwierdzam to co mówi plomienna joanna.Dobry jest do przeglądania stron.Kiedyś mi wystarczał i byłam zadowolona ale teraz to już trochę mało.Czekam na wieści o Wave .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Usługa podłączona, wszystko dobrze i szybko działa.

Na chwilę obecną mogę ich śmiało polecić :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jezeli chodzi o Internet w Kielnie, to sprawa wygląda następująco:

- połączenia kablowe (głównie płacisz dodatkowe koszta za podtrzymanie łącza w przypadku braku chęci z korzystania telefonu stacjonarnego i jest to wolne strasznie), to Orange i Netia - NIE POLECAM
- połączenia radiowe (istnieje czterech dostawców internetowych, z czego tylko jednego polecam, z racji iż miałem okazję przekonać się, jak każdy z nich działa i stwierdzam stanowczo:
* INTERKAŁ - firma krzak, mają siedzibę w Redzie i jedyne co potrafią, to zachwycać klienta wysokimi rachunkami i słabą infrastrukturą, maksymalna prędkość, jaką dają, to 4 MB (nie, jak jest na ich banerze w centrum Kielna 12 MB) także, nie polecam
* AIR-NET - firma z Gdańska, dobre to przeglądania neta, częste awarie, długi termin oczekiwania na naprawę, prędkości do 8 MB
* NET-POL - firma z Chwaszczyna - 2 MB - nie wypowiadam się, szkoda słów
* WAVE - firma z Gdyni Chwarzna, polecam gorąco, sam korzystam z ich Internetu w Gdyni i Kielnie i jestem zadowolony, prędkości od 25 MB, stałe, stabilne łącze i niesamowicie przyjazna obsługa :)
- połączenia mobilne :)

To tyle, sama zdecyduj, moim zdaniem Wave, to dobra alternatywa dla ludzi znudzonych nerwami na obecnego operatora
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie lepiej T-mobile, z tego co sprawdzałem to dosyć dobrze śmiga w Kielnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm mowa o internecie, a nie "internecie"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie rozumiem o co ci chodzi. T-mobile to jest internet i to dosyć szybki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam.
To jak to jest z TPSA w Kielnie? Kabel z Netii niedobry, a z Orange? Wolny tzn?
Dzięki za info!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zasugerowałem się tym postem i zdecydowałem na internet z wave. po dwóch miesiacach jestem bardzo zadowolony. stabilne i szybko - nie wiedziałem, że radiówka może wykręcać takie prędkości. gdyby ktoś szukał net'a - polecam.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Air Net
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
dwa lata męki z nimi, po czym przeszedłem do wave'a, NIE POLECAM airnetu :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za wyjaśnienia.
Ja korzystam z airnetu od 2010 roku w kielnie i jestem zadowolony.
niedawno podpisałem nawet aneks na kolejny rok a przed podpisaniem rozeznałem się u konkurencji i wypadła słabo.

- interkar, jakoś chyba nie maja zasięgu w kielnie, bynajmniej się tam nie pchają. Jak jest z działaniem sieci nie wiem...
- airnet - mam obecnie. Przerw nie mają, awarie też się nie zdarzają a jak kiedyś coś się stało to jeszcze tego samego dnia byli u mnie i naprawili.
prędkości gwarantują umową i raczej są stabilne nawet 10Mbit.
- net-pol...dzwoniłem, prosiłem żeby przyjechali i na tym się skończyło...
- wave - niby wszystko fajnie, 25mbit w dobre cenie ale...proponuję zajrzeć do umowy. nie gwarantują nic więc balem się podpisać umowy w której place za 25 a mogę mieć nawet niecałe 1...bo maja 'obciążenie sieci' haha.
- mobilne...chyba szkoda czasu?

Z tego wszystkiego postanowiłem dalej kontynuować z airnet. Jest dobrze, stabilnie, sprawdzona solidna ekipa. prędkości może nie oferują jakiś wysokich ale wole płacić za stabilność niż za obiecanki konkurencji.

zobaczymy co będzie za rok :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Też polecam działa bez problemów awarii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mówisz :)

http://www.speedtest.pl/fbshare/104596370

Polecam Wave'a mimo wszystko, Kielno całe pokryte zasięgiem, wysokie prędkości, niskie ceny. Czego chcieć więcej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od roku mieszkam w Kielnie i od roku mam wave, bo miał być dobry. Jest niejako przyzwoicie, ale tyłka nie urywa. Ostatnio coraz gorzej, coraz częściej mam poniżej połowy tego, za co płacę. Pingi spore, reklamują się, że do grania super-zaprzeczam. Ostatnio nawet odpowiedzi na maila nie dostałem...Dzisiaj do ich bramy 2% pakietów wcieło. Bardzo dużo! Zaczynam szukać konkurencji....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zamiast szukać konkurencji zadzwoń - 586006060 - tosz to tak wiele nie kosztuje. Gwarantuje ze w ciągu 48 godzin problem zostanie rozwiązany.

Odnośnie braku gwarancji w umowie - możemy śmiało wynegocjować taki punkt. Możesz też wybrać pakiet pro :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam:-)
Rozmawiałem z Wami wiele razy. Kombinowaliście, próbowaliście, nic z tego nie wyszło. Po prostu brak bezpośredniej widoczności nadajnika i bardzo skacze sygnał. Smutne jest to, że aktualnie coraz częściej stawiam sobie na szybko hot-spota z telefonu bo jest lepiej!
Ot, teraz test robiony:
http://www.speedtest.net/my-result/4801235348

Pytanko do mieszkańców Kielna-czy ktoś w niedalekiej przeszłości zauważył poprawę jakości neostrady? Podobno coś tam robili, coś zmieniali. Dzisiaj w bibliotece byłem około 17 i kilkukrotny test-10MBps płaskie jak stół, żadnych górek i dolinek. Ping stabilny, pakiety nie giną. Pani Bibliotekarka wspominała, że coś tam ostatnio w centralce kilka razy grzebali i mówili, że nawet 20Mbit da się wyciągnąć. Orange na swojej stronie nawet 80M oferuje dla Kielna! światłowód koło remizy leży...może zaczęli korzystać?
Bardzo proszę o info, jak dzisiaj wasza neostrada w Kielnie działa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chłopie daruj sobie tą Neostradę, tylko nerwy stracisz.

Nie chcę monopolizować, ale Wave'a mam od roku - zero problemów, mieszkam na totalnym wygwizdowiu, wiem, że chłopaki dużo działają w temacie, zwłaszcza, że mają swojego człowieka z naszej dzielnicy. Myślę, że to powinno Ciebie dosyć przekonać, jak ktoś tutaj wyżej wspomniał - zadzwonienie nie jest problemem, na pewno Ci pomogą. Przybijam piątkę z chłopakami z Wave'a - naprawdę solidna firma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chłopie, nie czytasz co napisałem.
Walczyli, nie wywalczyli. Ja wiem, że się starają, że mają dobrą wolę itd. Niemniej straciłem cierpliwość do małych transferów, wysokich pingów i znikających pakietów. Na co dzień pracuję na VDSL-u i jest bardzo dobry. Jeśli i w Kielnie postawili nowszą centralkę to nie widzę powodu do męczenia się z zawodnym jak dla mnie radiem. Pogrzebałem dzisiaj głębiej w zasobach Orange i na mojej ulicy są dwa węzły VDSL-owe według tych danych. Zamówiłem 80MBit, zobaczymy czy technik wyciągnie tyle w czasie instalacji. Jak nie, nie muszę przyjmować.
Wczoraj między 20 a 23.30 miałem średni ping jakieś 250ms. Wątpię, byś z takim netem przybijał radośnie piątki. Jak by mnie sytuacja nie zmusiła to bym alternatywy nie szukał...
Baza węzłów VDSL:
http://www.hurt-orange.pl/infrastruktura_orange_polska_new.phtml
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie Air-net wygląda tak: http://www.speedtest.pl/test/117679248
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
no i mam neo z VDSL-a. Wreszcie normalny internet....
http://www.speedtest.net/my-result/4822215647
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi wystarczy T-mobile. 15mb/s.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i fajnie masz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bóg z Tobą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam gdzieś Twoje centrale, to że mieszkasz w centrum kielna i jesteś przy bezpośrednim węźle to jedno, a drugie to nie każdy ma takie szczęście jak Ty, więc nie mieszaj ludziom w głowie, że mogą mieć normalnego neta od sttarej g*wnostrady
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kielno

Dzieje się... (9 odpowiedzi)

https://szemud.pl/aktualnosci/informacja-o-wyniku-i-przetargu-ustnego-nieograniczonego-na-sprzeda...

Jak tam mieszkańcy Kielna? (9 odpowiedzi)

Przy najbliższych wyborach będziecie głosować na Waszego Wójta czy dacie Gminie Szemud trochę...

zakup domu w Kielnie (6 odpowiedzi)

Witam Zamierzam kupić dom w Kielnie przy Jeziornej. Ale czytając co się wyprawia wokół Waszego...

do góry