Widok

Inwazja reklam

Od kilku - może kilkunastu dni, pojawia się masa nowych uzytkowników, od razu ze stopką reklamową.
Osoby takie dodają mase wpisów (przeważnie jedno zdanie) mniej lub bardziej na temat wątku - byle ich wpis zaistniał.
Większość wpisów zreszta pochodzi z tego samego IP.

Pytania do Admina:
1. Czy nie da się zablokować tego IP - przynajmniej czasowo?
2. Czy nie można wprowadzić ograniczenia, że stopka "przysługuje" po przynajmniej np. 3 m-cach "stażu" na forum (lub po np. 100 wpisach) ?
Myślę, że to skutecznie zniechęci amatorów darmowej reklamy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wskaż mi proszę konkretny przykład o którym piszesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poszło na priv.

Mam jeszcze w uzupełnieniu kolejne postulaty:
3. Całkowite usunięcie mozliwości linkowania adresów w stopce. Można mieć np. adres swojej strony - ale nie da to komuś wzrostu pozycji w wyszukiwarkach - czyli zniechęci spamerów.
4. Modyfikacja pkt 2 (a może nie modyfikacja, tylko dodatkowe kryterium?): Zliczanie łapek w górę i w dół wszystkich wpisów konkretnego użytkownika. I uzależnienie uprawnień (np. prawa do stopki) od sumy ocen.

Zdaję sobie sprawę, że jest to postulat dosyć kontrowersyjny. Osoby piszące rzeczy niepopularne, będą traktowane gorzej.
Ale postulat nie dotyczy samej swobody wypowiedzi - ale "pobocznosci". I myślę, że ten mechanizm skutecznie wyeliminowałby zalogowanych spamerów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z postulatem nr2 zgadzam sie ,tylko w połowie. Staż tak ,100wpisów nie.
Ja by za bardzo nie ingerować banerem w rozwijający sie wątek ,specjalnie sie nie loguję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kryterium wyłącznie stażu mogłoby implikować ryzyko zakładania przez kogoś wielu kont tylko po to, aby je za 3 m-ce odsprzedać jakiemuś spamerowi.
Z drugiej strony - kryterium ilości wpisów mogłoby powodować słowotok u nowo zalogowanych forumowiczów (żeby odwalić tą np. setkę wpisów).
Dlatego, po zastanowieniu, zaproponowałem postulat 4 - czyli ocenę wpisów przez innych forumowiczów.
To rozwiązanie też nie jest idealne i zdaję sobie z tego sprawę.
Po to zacząłem wątek - aby inni też mogli się wypowiedzieć i coś zasugerować. Może ktoś będzie miał lepsze pomysły?
Takie, które zadowolą wszystkie strony i ulżą nieco w pracy Adminowi.
Bo znacznie korzystniej dla Forum bedzie, jeśli Forumowicze sami przyczynią się do utrzymania jakiego-takiego porządku - niż czekanie na moment, kiedy Forum zaśmieci się na tyle, że Admin będzie musiał sięgnąć po znacznie bardziej radykalne środki (np. likwidacja wszystkich stopek czy aktywnych linków w treści)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Całkowicie się zgadzam z Sadylem.

Już mnie zaczęły wkurzać takie ludziki, którzy logowali się tylko po to by umieścić stopkę firmy.
Nie lubię nachalnego marketingu, mają ludzi za debili chyba, jeśli uważają, że zdaniem pt:
"Ale fajne, mi też się podoba"l
użytkownicy uwierzą w szczere intencje takiej osoby.
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Sadylowi poczyściłem wczoraj kilkadziesiąt takich postów, kont...
Jak zauważycie tego typu praktyki to proszę zgłaszajcie mi to najlepiej na priv.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum O forum

Jak wstawić na forum aktywny link strony internetowej?? (221 odpowiedzi)

jak w temacie. proszę o pomoc??

do góry