Widok

Jak bezpiecznie inwestować na forex?

Witajcie. Chętnie wymienię się doświadczeniami, a bardziej usłyszę Wasze porady, bo sam zamierza dopiero zacząć. Od 3 tygodni działam na wersji demo systemu. Wydaje mi się, że jestem już gotowy do działania. Pomóżcie mi ocenić, czy na pewno.
Co powinienem na pewno wiedzieć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przede wszystkim - na jakiej platformie pracujesz i jakie masz tam funkcjonalności związane z bezpieczeństwem inwestowania?
Masz gwarantowany stop loss? Są stałe spready? Jest gwarancja salda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inwestowanie zawsze będzie związane z pewnym poziomem ryzyka, bo tym jest z definicji.
A jeśli chodzi o bezpieczne działanie na forexie, to wiele zależy po prostu od tego, na jakiej platformie pracujecie.
Nie ma co ukrywać, że to co oferuje dana platforma ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa inwestowania.
Samo to, że easyMarkets daje mi gwarantowany stop loss, ma już dla mnie ogromne znaczenie.
Ale to poczytajcie - to wszystko jest w miarę oczywiste.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat easyMarkets ma moim zdaniem zdecydowanie najsolidniejszy system forexowy - z wielu względów.
Przede wszystkim właśnie na tym systemie mam największe możliwości, w sensie - sprawdź listę funkcji, zobacz ile tego jest.
Platforma jest funkcjonalna, ma wszystkie narzędzia, które mają istotny wpływ dla bezpieczeństwa inwestowania.
A dalej to już kwestia twojej wiedzy i zaangażowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko zależy od ciebie i od platformy.
Z mojego doświadczenia dealCancellacion daje naprawdę wiele.
Nie twierdzę, że bardzo często z tego korzystam, ale nawet sama świadomość, że można anulować operację to już coś. Ogólnie przed poważniejszymi stratami chroni i tak gwarantowany stop loss, ale dealCancellacion pozwala szybciej zareagować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obracam niewielkimi sumami na forexie od 2 lat. Pozwala mi to nieźle zarobić.
Uważam, że w 100 proc. gotowy do inwestowania byłem po kilku miesiącach - wcześniej absolutnie tak nie było.
Ale zacząłem oczywiście wcześniej. Było kilka wtop, ale zazwyczaj pomagałem sobie dealCancellacion, ratował mnie nie raz gwarantowany stop loss. I to właśnie jest najważniejsze - mieć dostęp do konkretnych możliwości i wiedzieć, jak z nich korzystać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Forexa traktuję jako dodatek, a mniej więcej od pół roku zarabiam na nim zdecydowanie więcej niż ze swojej pracy. Nie myślę o jej porzuceniu bo w niczym mi to nie przeszkadza. W pracy normalnie wyjmuję smartfona i sprawdzam powiadomienia z aplikacji easyMarkets. Nie mam żadnych problemów z działaniem, decyzje podejmuję odpowiedzialni, nie jest to kwestia chwili. A ogólnie forex traktuję jako naprawdę sensowny pomysł na zarabianie godziwej kasy, ale to tego trzeba się nadawać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie ma czegoś takiego jak "bezpieczna inwestycja na forex", można się co najwyżej przygotować i zabezpieczyć, jak jesteś zainteresowany to polecam wziąć udział w darmowych szkoleniach - http://sekretyinwestowania.pl/bezplatne-szkolenia-z-inwestowania/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli działasz z XTB to masz od razu gwarantowany stop loss i ochronę przed ujemnym saldem, czyli takie elementy, które na start są niezbędne. Dalej - to już kwestia testowania systemu, korzystania ze szkoleń, analiz i ogólnie nauka. Forex to inwestycja jak wiele innych. Daje ogromny potencjał zysku, ale tym, którzy faktycznie są do tego inwestowania odpowiednio przygotowani. Rozumiecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie, że XTB - tam macie największy potencjał, najwięcej można zarobić. A jak to będzie dalej wyglądało na rynku? Trudno przewidzieć. Na pewno aktualnie potencjał inwestycyjny jest znakomity i można trafić doskonałe okazje, ale czy to wykorzystacie, to już inna kwestia. Ważne, abyście po prostu obrali odpowiedni kierunek. Zaangażujcie się w to - na pewno ogarniecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potencjał to chyba zależy od tego jakie się ma umiejętności w tradingu czy jakieś sie kupuje automaty,a nie od tego czy broker jest cool fajniusi, czy nie. Jak ktoś traci na wszystkim bo go emocje roznoszą, to żaden super broker tego nie zmieni. To już prędzej kupic akcje i niech leżą na jakieś dywidenty, albo automat typu tych z firmy Properly https://prop-erly.eu/ co same handlują i nie trzeba nic tykać forexa samemu.

Potencjał do zarobienia zależy wg mnie od nas, i systemow jakie używamy, a nie brokera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, jestem podobnego zdania że broker to najmniejszy problem w handlu na forex. Najważniejsze to to co mamy w głowie i jakich narzędzi używamy do tego :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej,
dobrze, że piszesz "Wydaje mi się, że jestem już gotowy do..." :) - choć wiem, że już minęło trochę czasu, to czy dalej jesteś pewny swojej wiedzy i zdobytego doświadczenia na forexie na koncie demo? Wiele osób, nie mówię, że u Ciebie też tak będzie, traci na forexie bo wydaje się im, że jest to łatwy sposób na zarobienie pieniędzy...a nie jest tak do końca --> sprawdź sobie ten artykuł o mitach forex (https://www.focusonforex.pl/obalamy-mity-trading-na-forexie-jest-latwy/) a może coś Tobie ten wpis podpowie :) owocnego inwestownia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok, ale samo korzystanie z systemu XTB nie wiąrze się z żadnymi dodatkowymi kosztami?
W sensie wpłacasz tylko depozyt i to byłoby na tyle?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wg mnie nie ma czegoś takiego jak bezpieczne inwestowanie na forex, poczytaj sobie o tym w necie: można zarobić, ale można stracić i tak się składa, że większość traci, więc musisz brać poprawkę zanim wejdziesz. To nie jest żaden Święty Graal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z podejściem do gry na zasadzie "A może sie uda" to już lepiej kupić automat który może zarobi a może straci. Też zależy od szczęścia :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sumie zgadza się. Wóż albo przewóz.
A masz jakis dobry albo względnie dobry automat forex do polecenia? Nie darmowy ... w darmowe cuda to nawet ja nie wierze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i jak wyszedłeś już z demo na normalne konto? Chętnie posłucham wrażeń.
Ja się zastanawiam nad kupieniem jakiegoś automatu na forexa, bo sama się boję trejdować, nie mam na to odpowiedniej psychiki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

słuch po autorze zaginął to pewnie depo wyczyszczone ;)
Co do automatu to ostatnio trafiłem na Proptrading i zaciekawiło mnie to bo niektóre firmy mają automatyczne strategie które w skali roku robią fajny zysk ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlaczego po prostu nie spróbujesz konta demo? To wystarczy, aby zrozumieć podstawy handlu i czy chcesz w to zainwestować swój czas. Instaforex autorstwa Ildara Sharipova to dobra platforma handlowa, polecam zacząć od niej. Dzięki Ildarowi Sharipovowi wdrożyli najnowszy najbezpieczniejszy system chmurowy: https://www.ibm.com/downloads/cas/XREP2YPQ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup sobie jakiś audiobook, moze popytaj na facebooku w grupach typu zarabiaj 24h itd...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.forex.com/en-uk/ oficial?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

znajdź uczciwego brokera bo inaczej będziesz musiał znaleźć firmę która wie jak odzyskać pieniądze z forex
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kazdy kiedys zaczynal :) warto pytac, bo kto pyta nie bladzi :) korzystasz z jakichs platform do tradingu? u mnie na ten moment najlepiej sprawdza sie metatrader 5 , mam do tego oprogramowanie https://www.az-invest.eu/ dzieki któremu inwestowanie staje sie o wiele latwiejsze, duzo wskaznikow
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej to skorzystać z pomocy specjalistów w branży. Jeżeli interesujecie sie inwestycjami na platformach typu Forex, to zdecydowanie mogę Wam polecić stronę https://alebib.pl/fxvc/ . Znajdziecie na niej genialny ranking brokerów Forex 2021 .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przede wszystkim dokładnie prześwietlić brokera z których chce się zacząć współpracować bo jest dużo nieuczciwych brokerów, to jest pierwsza zasada nawiązania jakiejkolwiek współpracy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Musisz uważnie śledzić to, co robisz i starać się zrozumieć wszystkie subtelności. Jeśli nie będziesz trzymał nosa przy kamieniu szlifierskim, przegrasz i nie odniesiesz sukcesu. Ważne jest, aby uważnie śledzić różne nowe produkty, ale polecam obserwować informacje i czytać recenzje, takie jak https://ekipaforex.pl/cryptosoft-opinie/, aby mieć opinię, jak również.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, czy korzystał ktoś z Was z aplikacji https://www.wealthseed.eu/? Niedawno zaczęłam i jest naprawdę bardzo fajna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie lepiej na przykład inwestować w złoto? To chyba lepsza oferta :) Mennica skarbowa ma dobre ceny - https://www.mennicaskarbowa.pl/ ja polecam jak najbardziej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajną opcją jest aplikacja wealthseed https://app.wealthseed.eu/on/onboarding/?source=AMBA490KW , nie wiem czy słyszeliście , ale jeśli chodzi o inwestowanie to fajna sprawa. Aplikacja jest darmowa, pod ręką masz zawsze dostęp to akcji i ETF-ów . Oczywiście to ile zarobisz zależy od tego jak sobie podzielisz swój portfel i co się w nim znajdzie. Ja się zarejestrowałam gdyż apka jest darmowa , teraz każdą wolną chwilę spędzam na niej, zarządzając swoimi finansami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że określenie bezpiecznie i inwestować nigdy nie będą szły w parze. To zawsze ryzyko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

duza wiedze na temat forex, inwestowania na gieldzie i w internecie dowiedzialam sie na szkoleniu u Roberta Gawędy.kurs u Gawędy bardzo sie oplaca. Pan Robert to swietny nauczyciel, super prowadzi szkolenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bylam u pana Gawędy na kursie z inwestowania na gieldzie. bardzo sympatyczny człowiek, z duza wiedza, ktora potrafi sie podzielic. wszelkie informacje/ wiedze wykorzystalam wlasnie w inwestowaniu kapitalu na forex
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To fakt u niego te szkolenia są bardzo ciekawe i rzetelnie prowadzone, tak ze mozna od razu zaczac dzialac na forexie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Iśc na dobre szkolenie, na przykład do Roberta Gawędy i wtedy będziesz ogarniać jak to działa i nie wtopisz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inwestowanie na giełdzie wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanego kapitału. Dlatego nie inwestuj więcej, niż możesz stracić, i nie pożyczaj pieniędzy na inwestycje. Inwestowanie na giełdzie wymaga https://j2t.com/pl/ cierpliwości, dyscypliny i samokontroli. Nie daj się ponieść emocjom, nie podążaj za tłumem i nie poddawaj się panice lub chciwości. Inwestuj racjonalnie i zgodnie z wypracowaną strategią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzymajcie się z dala od kingsmans.net i fortissio.com !!!!
Kilka miesięcy temu, zafascynowany światem inwestycji i dużych pieniędzy postanowiłem zgłosić się do brokera z user.kingsman-adv.io
Na początku byłem pewien że wszystko gra, aż do momentu kiedy chciałem wypłacić trochę kasy.
Broker nie chciał o tym słyszeć ani słowa i zalewał mnie argumentami dlaczego jest to zły pomysł no mówię wam, manipulacja na maxa. Mimo wszystko po prostu musiałem wypłacić te pieniądze bo nie miałem innego wyjścia i wtedy wszystko się zaczęło
Broker włamał mi sie na konto bankowe!!! Wziął na mnie pożyczkę!!!
Byłem w totalnym szoku bo nie wiedziałem co jak gdzie i kiedy. Jakim cudem bank zaakceptował weryfikację?!?!
Na drugi dzień zadzwonił do mnie ktoś z kingsmans.com podając się za doradcę finansowego który miał mi pomóc z odzyskaniem pieniędzy oczywiście wpłacając kolejne pieniądze za tą pseudo pomoc.
Oczywiście poszedłem na policje, ale jak się domyślacie nic z tym nie zrobili
Pewnego wieczoru znalazłem na jednym forum numer do kancelarii która zajmuje się takimi sprawami i regularnie odzyskuje pieniądze. Odzyskałem nadzieję a po kilku miesiącach odzyskałem też pieniądze...
Prawniczka pokierowała mnie krok po kroku co mam robić, jak się zachować, jak zebrać dowody a później zgłosiła sprawę do prokuratury i w końcu odzyskałem oszczędności
zostawiam do niej kontakt bo to najlepsza z najlepszych a z pewnością najlepsza w trójmieście - 503122196
fortissio robi podobne przekręty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hobby

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (113 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

Jak wydać własną książke (4 odpowiedzi)

Jestem w trakcie pisania, w zasadzie aktualnie już na ukończeniu. Czy macie jakieś porady jak...

spotkanie z osobami zajmujacymi sie rekodziełem (45 odpowiedzi)

Tak pomyslalam sobie, ze fajnie by bylo nawiazac kontakt z osobami ktore zajmuja sie roznymi...

do góry