Widok
Jak bezpiecznie inwestować na forex?
Witajcie. Chętnie wymienię się doświadczeniami, a bardziej usłyszę Wasze porady, bo sam zamierza dopiero zacząć. Od 3 tygodni działam na wersji demo systemu. Wydaje mi się, że jestem już gotowy do działania. Pomóżcie mi ocenić, czy na pewno.
Co powinienem na pewno wiedzieć?
Co powinienem na pewno wiedzieć?
Inwestowanie zawsze będzie związane z pewnym poziomem ryzyka, bo tym jest z definicji.
A jeśli chodzi o bezpieczne działanie na forexie, to wiele zależy po prostu od tego, na jakiej platformie pracujecie.
Nie ma co ukrywać, że to co oferuje dana platforma ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa inwestowania.
Samo to, że easyMarkets daje mi gwarantowany stop loss, ma już dla mnie ogromne znaczenie.
Ale to poczytajcie - to wszystko jest w miarę oczywiste.
A jeśli chodzi o bezpieczne działanie na forexie, to wiele zależy po prostu od tego, na jakiej platformie pracujecie.
Nie ma co ukrywać, że to co oferuje dana platforma ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa inwestowania.
Samo to, że easyMarkets daje mi gwarantowany stop loss, ma już dla mnie ogromne znaczenie.
Ale to poczytajcie - to wszystko jest w miarę oczywiste.
Akurat easyMarkets ma moim zdaniem zdecydowanie najsolidniejszy system forexowy - z wielu względów.
Przede wszystkim właśnie na tym systemie mam największe możliwości, w sensie - sprawdź listę funkcji, zobacz ile tego jest.
Platforma jest funkcjonalna, ma wszystkie narzędzia, które mają istotny wpływ dla bezpieczeństwa inwestowania.
A dalej to już kwestia twojej wiedzy i zaangażowania.
Przede wszystkim właśnie na tym systemie mam największe możliwości, w sensie - sprawdź listę funkcji, zobacz ile tego jest.
Platforma jest funkcjonalna, ma wszystkie narzędzia, które mają istotny wpływ dla bezpieczeństwa inwestowania.
A dalej to już kwestia twojej wiedzy i zaangażowania.
Wszystko zależy od ciebie i od platformy.
Z mojego doświadczenia dealCancellacion daje naprawdę wiele.
Nie twierdzę, że bardzo często z tego korzystam, ale nawet sama świadomość, że można anulować operację to już coś. Ogólnie przed poważniejszymi stratami chroni i tak gwarantowany stop loss, ale dealCancellacion pozwala szybciej zareagować.
Z mojego doświadczenia dealCancellacion daje naprawdę wiele.
Nie twierdzę, że bardzo często z tego korzystam, ale nawet sama świadomość, że można anulować operację to już coś. Ogólnie przed poważniejszymi stratami chroni i tak gwarantowany stop loss, ale dealCancellacion pozwala szybciej zareagować.
Obracam niewielkimi sumami na forexie od 2 lat. Pozwala mi to nieźle zarobić.
Uważam, że w 100 proc. gotowy do inwestowania byłem po kilku miesiącach - wcześniej absolutnie tak nie było.
Ale zacząłem oczywiście wcześniej. Było kilka wtop, ale zazwyczaj pomagałem sobie dealCancellacion, ratował mnie nie raz gwarantowany stop loss. I to właśnie jest najważniejsze - mieć dostęp do konkretnych możliwości i wiedzieć, jak z nich korzystać.
Uważam, że w 100 proc. gotowy do inwestowania byłem po kilku miesiącach - wcześniej absolutnie tak nie było.
Ale zacząłem oczywiście wcześniej. Było kilka wtop, ale zazwyczaj pomagałem sobie dealCancellacion, ratował mnie nie raz gwarantowany stop loss. I to właśnie jest najważniejsze - mieć dostęp do konkretnych możliwości i wiedzieć, jak z nich korzystać.
Forexa traktuję jako dodatek, a mniej więcej od pół roku zarabiam na nim zdecydowanie więcej niż ze swojej pracy. Nie myślę o jej porzuceniu bo w niczym mi to nie przeszkadza. W pracy normalnie wyjmuję smartfona i sprawdzam powiadomienia z aplikacji easyMarkets. Nie mam żadnych problemów z działaniem, decyzje podejmuję odpowiedzialni, nie jest to kwestia chwili. A ogólnie forex traktuję jako naprawdę sensowny pomysł na zarabianie godziwej kasy, ale to tego trzeba się nadawać.
nie ma czegoś takiego jak "bezpieczna inwestycja na forex", można się co najwyżej przygotować i zabezpieczyć, jak jesteś zainteresowany to polecam wziąć udział w darmowych szkoleniach - http://sekretyinwestowania.pl/bezplatne-szkolenia-z-inwestowania/
Jeśli działasz z XTB to masz od razu gwarantowany stop loss i ochronę przed ujemnym saldem, czyli takie elementy, które na start są niezbędne. Dalej - to już kwestia testowania systemu, korzystania ze szkoleń, analiz i ogólnie nauka. Forex to inwestycja jak wiele innych. Daje ogromny potencjał zysku, ale tym, którzy faktycznie są do tego inwestowania odpowiednio przygotowani. Rozumiecie?
Pewnie, że XTB - tam macie największy potencjał, najwięcej można zarobić. A jak to będzie dalej wyglądało na rynku? Trudno przewidzieć. Na pewno aktualnie potencjał inwestycyjny jest znakomity i można trafić doskonałe okazje, ale czy to wykorzystacie, to już inna kwestia. Ważne, abyście po prostu obrali odpowiedni kierunek. Zaangażujcie się w to - na pewno ogarniecie.
Hej,
dobrze, że piszesz "Wydaje mi się, że jestem już gotowy do..." :) - choć wiem, że już minęło trochę czasu, to czy dalej jesteś pewny swojej wiedzy i zdobytego doświadczenia na forexie na koncie demo? Wiele osób, nie mówię, że u Ciebie też tak będzie, traci na forexie bo wydaje się im, że jest to łatwy sposób na zarobienie pieniędzy...a nie jest tak do końca --> sprawdź sobie ten artykuł o mitach forex (https://www.focusonforex.pl/obalamy-mity-trading-na-forexie-jest-latwy/) a może coś Tobie ten wpis podpowie :) owocnego inwestownia!
dobrze, że piszesz "Wydaje mi się, że jestem już gotowy do..." :) - choć wiem, że już minęło trochę czasu, to czy dalej jesteś pewny swojej wiedzy i zdobytego doświadczenia na forexie na koncie demo? Wiele osób, nie mówię, że u Ciebie też tak będzie, traci na forexie bo wydaje się im, że jest to łatwy sposób na zarobienie pieniędzy...a nie jest tak do końca --> sprawdź sobie ten artykuł o mitach forex (https://www.focusonforex.pl/obalamy-mity-trading-na-forexie-jest-latwy/) a może coś Tobie ten wpis podpowie :) owocnego inwestownia!
Dlaczego po prostu nie spróbujesz konta demo? To wystarczy, aby zrozumieć podstawy handlu i czy chcesz w to zainwestować swój czas. Instaforex autorstwa Ildara Sharipova to dobra platforma handlowa, polecam zacząć od niej. Dzięki Ildarowi Sharipovowi wdrożyli najnowszy najbezpieczniejszy system chmurowy: https://www.ibm.com/downloads/cas/XREP2YPQ
Potencjał to chyba zależy od tego jakie się ma umiejętności w tradingu czy jakieś sie kupuje automaty,a nie od tego czy broker jest cool fajniusi, czy nie. Jak ktoś traci na wszystkim bo go emocje roznoszą, to żaden super broker tego nie zmieni. To już prędzej kupic akcje i niech leżą na jakieś dywidenty, albo automat typu tych z firmy Properly https://prop-erly.eu/ co same handlują i nie trzeba nic tykać forexa samemu.
Potencjał do zarobienia zależy wg mnie od nas, i systemow jakie używamy, a nie brokera.
Potencjał do zarobienia zależy wg mnie od nas, i systemow jakie używamy, a nie brokera.