Widok

Jak długo sprzedawaliście swoje mieszkania?

Witam chciałabym wiedzieć jak dlugo sprzedawaliście swoje mieszkania ( liczba pokoi, metraż, lokalizacja i jak długo sprzedawaliście)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
samodzielnie chciałem sprzedać, pół roku nic. Przez biuro dwa miesiące
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 21
biuro liczy sobie jakiś % od sprzedaży czy np jest jakaś opłata miesięczna ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
1,5%-2% +vat
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
raczej blizej 3,5%brutto teraz!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sprzedałem sam w 2 miesiące. Precz z pośrednikami, którzy nic nie produkując, za przewalenie papierów i dodanie ogłoszenia pobierają kilka tysięcy zł od naiwnych.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 1

Udaj się do http://hord.net.pl/sprawdzeni-agenci-do-spraw-sprzedazy-nieruchomosci/ szybko sprawę załatwili,mała prowizja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Samodzielnie - w ciągu tygodnia.
Trzeba dobrze wyczuć cenę.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
po prostu pofarciło się tobie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
to pisał pośrednik
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
prawie rok (trzymałem cenę a nie miałem ciśnienia),
sposobem na sprzedaż jest to aby mieć najniższą cenę w okolicy, mało kto zwraca uwagę na naslonecznienie (szczególnie jesli to miałoby wpływac na cenę) , nie można przeceniać swojego standardu wykończenia, przy mieszkaniach starszych niż 5 lat to wg mnie standard wykończenia wogóle nie powinien mieć wpływu na cenę (mieszkanie sie zamortyzowało, zmienia sie moda , gusty itd)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4
podajesz swoją cenę, biuro dodaje marżę ciebie nic nie interesuje. Kupujący i tak pokrywa koszty. Ja ogłaszałem się w gazetach, internecie i nic, cenę nawet niższą podałem. Zainteresowanie niewielkie, kilka telefonów tylko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
A jeszcze jedno, jak napisał max co by nie pisać jakie cuda ma się to i tak ludzie powiedzą, że kafle nie takie ściany nie takie. Mogą im gały z podziwu wyjść ale, będą grymasić chcąc zbić cenę
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3
u mnie nic nie wybrzydzają :-) ale też i nikt się nie zdecydował
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
to chyba naturalne ze jak ktos wywala 400 tysiecy PLN to chce zyc w swoim guscie a nie cudzym. Jak kupujesz samochod w salonie za 45 tys. to tez zdajesz sie na gust sprzedawcy w kwestii wyboru lakieru i wyposazenia?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0
45 tyś. to chyba samochód z komisu!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
45 tys nowa corsa nie z komisu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
przeceniasz chyba zdolności aranżacyjne ludzi. ja oglądam od kilku lat różne ogłoszenia i jedyne aranżacje, które mi pasują to w mieszkaniach/domach od 2Mln w górę gdzie widać rękę projektanta...

Jestem grafikiem i fotografem więc może mam trochę inne podejście niż reszta, ale nie sądzę, że inni gdy patrzą na fantazję ludzi to też im się słabo nie robi - (może na swój kiczowaty sposób).Ludzie chyba idą do sklepu i wybierają to co jest akurat w promocji, albo projektują wygląd na stoisku z kafelkami.

Jeśli nie projektował Ci dobry projektant, to jest prawie pewne, że ludzie będą "wybrzydzać".
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8
Ale Ty swojego jeszcze nie sprzedałeś, prawda?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba nigdy nie sprzedawałeś mieszkania za pośrednictwem biura, biuro nie dolicza marży do ceny przy wystawianiu mieszkania tylko pobiera ją od kwoty za jaką je sprzeda a i tak zawsze cene negocjujesz ty z przyszłym kupującym a nie on z biurem, ja swoje mieszkanie sprzedawałem za pośrednictwem kilku biur przez ok. 1,5 roku a na prywatne ogłoszenia nie miałem żadnego odzewu, jeśli chodzi o prowizję to jest ona albo procentowa albo jest to stała kwota zapisana w umowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja sprzedawalem 2 mies. posrednik znalazl kupca. dalem cene o ok 20% wyzsza niz w okolicy. kazdy chce sie targowac, wiec bylo z czego zejsc. mieszkanie sprzedalem i dostalem wiecej niz chcialem na poczatku! takze mi sie bardzo oplacilo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 28
jozef w jakiej agencji pracujesz? podaj nazwę bo pewnie wszyscy chcieliby skorzystać z usług agencji która , potrafi sprzedać mieszkanie w 2 miesiące i to jeszcze o 20% drożej niż podobne lokale w tej samej okolicy.

jak wy to robicie, na kazdym z osiedli są dziesiątki ogłoszeń, mieszkania sprzedają sie latami, zdecydowana większość potencjalnych kupujących weryfikuje ceny w interencie i mediach, rozpatruje kazdy szczegół, a twoja agencja potrafi znaleźć łosia dla którego kilkadzisiąt tysięcy w jedną czy drugą stronę nie ma znaczenia
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 0
józef ma rację, również wcześniej pisałem o sprzedaży swojego mieszkania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
fred ale z Ciebie prostak! nawet nie potrafisz przeczytac co napisal josef. napisal, ze dal cene wyzsza o 20% i bylo z czego obnizac. sprzedal z tego co widze za wyzsza sume niz chcial na poczatku.
fred idz do szkoly na lekcje z polskiego i naucz sie czytac ze zrozumieniem. bo z taka inteligencja daleko w zyciu nie zajdziesz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 18
pomyśl, doczytaj i później pisz i się kłóć albo nie zabieraj głosu jak nie masz pojęcia o tym jak wygląda rynek mieszkaniowy .
Dał cenę wyższą o 20% niz w okolicy a nie o 20% wyższą od tego co chciał !!!
Ponad 90% ogłoszeń jest firmowana przez pośredników, wszystkie ogłoszenia są z narzutem tak aby było z czego schodzić. Tak więc jak twoja cena jest o 20% wyższa niż w przypadku innych mieszkań w okolicy (zakładając podobny standard itd) i zakładjac że z posostałych ofert mozna zbić 10% , to ty aby oferować podobną cenę musisz zejśc 30% - a kupujący nie zakłada wynegocjowania takiego upustu tak więc nie jest zupelnie zainteresowany takim ogłoszeniem.

łykasz napisane przez jozefa głupoty jak młody delfin. Daj cenę wyjściową o 20% wyższą niż sąsiad i gwarantuje że pies z kulawą nogą nawet nie przyjdzie tego obejrzeć.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Daj cenę wyjściową o 20% wyższą niż sąsiad i gwarantuje że pies z kulawą nogą nawet nie przyjdzie tego obejrzeć."


Zgadzam się, sąsiad sprzedaje w ten sposób mieszkanie już drugi rok - w tej chwili korzysta z trzeciej agencji - cena obniżona już o 20 tys. ale i tak wyższa. Ta trzecia ucieka się nawet do koloryzowania stanu faktycznego - zainteresowanie mieszkaniem zerowe.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli zadzwonil do mnie posrednik i powiedział ze ma klienta na moje mieszkanie, wiem ze musze przed pokazaniem jego klientowi podpisac umowe, wrazie sprzedazy musze tez placic mu %? Jesli tak to jaki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
umowe na pewno bedziesz podpisywac, inaczej posrednik moze podejrzewac, ze zechcesz sprzedac mieszkanie prywatnie. procent zalezy od agencji 1-3 zwykle
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podpisujesz umowę nie na wyłączność

tylko czy on ma klienta to nie wiadomo, na pewno ma 100zł od podpisanej przez ciebie umowy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
przychodzi z klientem wiec licze ze go ma :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
tzn - ze kazdemu tak wciskaja :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie. słyszałem, że to taki trick, żeby naciągnąć na podpisanie umowy, najlepiej na wyłączność bo wtedy nawet jak prywatnie sprzedaż mieszkanie to i tak przyjdą po swoją dolę
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
ty - józef i kola jesteś prostak
idź na lekcje z infy ciołku i nie pisz z jednego kompa baranie z agencji
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
kola i josef to ta sama osoba jakby ktoś jeszcze nie zauważył. Pan pośrednik nieudolnie próbuje się zareklamować, czekam tylko aż napomknie o nazwie swojej agencji...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jednocześnie oferta była w agencji i jednocześnie miałam swoje ogłoszenia i swój baner.Sprzedałam sama.Trwało to rok.Trudna sprzadaż, bo duże mieszkanie 110 metrów i garaż. Chyba sie podobało, bo tylko o cenie grymasili (normalne).Zeszłam z ceny, ale w sumie i tak dobrze na tym wyszłam.Agencja nie chciałą mi uwierzyć, ze sama za "taką" cenę sprzedałam.Mieszkanie było fajne i nawet trochę mi go brakuje...Powodzenia!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja nie sprzedaje swojego mieszkania, tylko szukam.
Z tego co widze to sprzedajacy chca zlapac frajera ktory za kuchniopokoj na parterze z widokiem na smietnik zaplaci jak za apartament w Juracie. Powiem krotko - jak ktos chce sprzedac to sprzeda na pewno, wystarczy ze zparoponuje cene rynkową. Cała reszta to ludzie ktorzy mieszkania wiecznie "sprzedają" ale tak na prawde liczą na łosia
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 3
1 mieszkanie 3dni :) 2 mieszkanie ponad tydzien. Dobra cena i wyposazenie to podstawa. I tak kazdy wybrzydza - ale klient ktory chce kupic KUPI a nie zwiedza - tacy nie wiedza czego chcą, moje M byly po remontach - min 2lata wstecz, uniwersalne - styl ikea, delikatnie puste. Zadnych oddawanych posrednikow - wole opuscic od razu 3% kupujacemu i wpisac bez negocjacji i ma nizsza cene i lepsze lokum niz rynek daje.

PS mieszkania 1 pokojowe, dobre dzielnice - tzn starsze i atrakcyjne, nie wiem jak jest na " tych gdzie wiatr ma petle" typu ujescisko,kowale itd...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
teraz kawalerki zaczęły schodzić najsłabiej, rządzą 2/3 pokojowe, na małych metrażach, i generalnie rynek podstawowy to mieszkania między 200, a 400 tys.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
a biura za umowę mają 50 zł, ale nie wszystkie, jest część gdzie pośrednik ma jakąś małą podstawę miesięcznie + procent ze sprzedaży, wiem bo jestem ;p
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
good joke kolego, sprzedalem kolejne ;) a 2-3pokojowe to wciskaja ludzie....... za 300 -350 a nikt tego nei chce
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
kawalerki po 160-180 schodza.... reszta to bajki, co do 2 pok ? cena realna to 205-220 i koniec ;) te 280 to upadek z 9 ;)pietra
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkanie ok. 40 m2 sprzedawałam 2 pokoje sprzedwałam około 4 miesięcy. Ofertę sama umiescilam w internecie na trójmiasto. Miałam tez podpisaną umowę z dwoma czy trzema pośrednikami ale nie na wyłączność.Dużo to nie dało.Z biur przychodzili ludzie ale byli źle poinformowani i słabo zinteresowani kupnem. W rezultacie sprzedałam sama, bez pośredników. Kluczem do sprzedazy mieszkania jest jego cena, nie może być przeszacowana, lokalizacja oraz stan techniczny mieszkania. Myślę że sreni czas sprzedazy mieszkania niezaleznie czy z pośrednikiem czy bez to około 1 roku chyba ze cena zbyt wygurowana.Trzeba byc też przygotowany do negocjacji z klientem , przynajmniej 5% mozliwej obnizki bądź gotowośc pozostawienia przynajmniej części sprzętów. Osoby sprzedające przez biura z reguły nie mają takiej elastyczności ponieważ to co mogliby opuścić oddają jako prowizje do biura.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja właśnie szukam 2-pokojowego mieszkanka od jakiegoś m-ca i bez pośredników ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja chcę sprzedać 45 m/2 parter Gd Suchanino, stan dobry, cena do uzgodnienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
rekin, poproszę o maila na adres : katarzynaolszewska2607@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Saba, już Ci wysłałem maila
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rekin to ja tez poprosze magnesiza@tlen.pl
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga M wysłałem Ci na maila.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupić bez pośrednikow będzie zdecydowanie trudniej.Wiekszośc ofert w necie to te wystwaione przez biura dlatego często sie dublują, zycze jednak powodzenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprzedawałem bez pośredników 3 miesiące. 60 metrów w wielkiej płycie w Gdyni. W ogłoszeniu z góry podziękowałem pośrednikom, żeby mi nie zawracali głowy. Ogólnie to ludzie nie maja kasy i szukają mieszkań wyremontowanych z wyposażeniem za grosze. Ogłoszenie dałem tylko na oto....pl . Nie ma się co oszukiwać, ze kupujący nie będzie liczył prowizji pośrednika negocjując z nami ceny i nie ma co liczyć, że pośrednik nie będzie nas zachęcał do zejścia z ceny.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nie ludzie szukaja mieszkań za bezcen tylko ceny sa sztucznie wywindowane do góry.

Szukam od roku mieszkania sensownego takiego, żeby z 4-5 lat można było pomieszkac, przynajmniej z 35-40 metrów, i z możliwością postawienia 4 samochodów ;) i jest ciężko, a ponad 3500 zł za metr nie będe wyrzucał ;) wole dalej na wsi mieszkać ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 14
za 3500 ? to ja chetnie kupie, z 10 szt takich minimum, place gotowka - poprostu jestes spekulantem.......

Gadasz gadasz i mecisz innym w glowach - myslisz ze wszystkie banki, ludzie i instytucje pozwola sobie na spadki 30-40% ? nie tedy droga.... czekasz na cud - a zycie mija...... ludzie zarabiaja a ty czekasz...... na czekaniu to sie zestarzejesz.......albo idziesz z rynkiem......albo nie - jak nie to siedz na wsi, chociaz nie wiem kto ci na wsi sprzeda po 3500 takie " NORMALNE"
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7
a po co Ci cztery samochody jestes w stanie je utrzymac
za tak niska cene raczej nic nie znajdziesz
sprzedaj trzy samochody to i mieszkanie moze znajdziesz
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
rok :>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja próbuję sprzedać mieszkanie 2-pokojowe w Redłowie 45 m2 i też póki co cisza. Oferta wisi od połowy listopada i też mam umowy z 3 pośrednikami. Może coś się ruszy wiosną?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
też będę chciała sprzedać mieszkanie w najbliższym miesiącu jest sensowne dwa pokoje ok 33 m2 rumia janowo cena okolo 160 tyś wszędzie blisko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
obok parking 4 auta się zmieszczą:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
3 tygodnie / 56m2 / Gdynia Śródmieście / lato 2011 / bez pośredników
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
grunt to sprzedawać bez pośredników. jeśli ktoś chce sprzedać szybko, musi ostatnio przedstawić bardzo atrakcyjną cenę, bo
1. Rodzina na swoim już nie istnieje (bo dotyczy 1-3% transakcji mieszkaniowych) limit na Gdynię to... 3283zł (rynek wtórny).
2. Kredytów w CHF już nikt nie daje, a w EUR można policzyć na palcach jednej ręki. Kredyty w PLN są strasznie drogie. Ogólnie kredytowanie leży :/
3. Ludzie boją się mocno zapożyczać z powodu kryzysu, więc w cenie będą chyba lokale małe lub o cenie atrakcyjnej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
4 miesiące Gdańsk Przymorze 60m 2012
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
3 dni Przymorze 25m kw. / za 5000zł/m
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
4 miesiące, suchanino 45 metrów parter x 5000 za metr, wielka płyta
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
utrutru
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Morena,4 pokoje:73,6m w bardzo dobrej cenie. Wystawione jest od stycznia 2012 i do dzis niestety sie nie sprzedalo. Zainteresowanych jak na lekarstwo,dobijaja sie tylko posrednicy:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
esc95 a może masz jakiegoś linka do tego ogłoszenia? Albo jaka cena tego mieszkania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napisz na maila to wysle link bo tutaj pewnie skasuja. esc95@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napisz jeszcze prosze za ile wystawiłeś , z tego co piszesz wynika że ta dobra cena to i tak jest za wysoka jak na możliwości kupujących.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
305.000pln do dogadania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Blok z plyty, czy nowe budownictwo? Cena faktycznie dobra jak na nowszy blok, z plyty juz sie nie sprzedaja, za duzo lepszych ofert.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Blok z plyty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm...niby kupujący narzekaja że teraz większośc ofert to pośrednicy, ja mam ogłoszenie prywatne i od prawie tygodnia NIKT do mnie nie zadzwonił, dzwonią tylko biura oferujac swoja niby niezbędną pomoc . Cena chyba niekoniecznie wygórowana bo 5,6tys/m, 2 pokoje w wielkiej płycie na Przymorzu. Na tle innych ogloszen moje mieszkanko nie wyglada tak najgorzej, bo nie mam mega bałaganu i bibelotów na fotach, nie mam mebli z lat 70-tych ani 80tych, itp.

Moze kupujacy czują sie pewniej gdy robia to z pomoca posrednika? No ale wtedy jakby nie bylo placa wieciej bo tekst o tym ze "kupujacy nie placi prowizji" to sciema, bo ma ja wliczona w cenę ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
5,6 tys. za wielka plyte to duzo, przynajmniej dla tych dla ktorych komfort mieszkania jest wazniejszy od bliskosci morza. Na osiedlach blizej obwodnicy zasporo nizsza cene za metr mozna miec mieszkanie w ladnym bloku, na ladnym osiedlu. A Przymorze to jednak Falowce, kolo ktorych nikt nie chce mieszkac bo przestepczosc gigantyczna. No i nie ma miejsc do parkowania, zadnych nie chodzi o hale garazowa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miejsce parkingowe akurat mam wlasne wiec zawsze jeden atut wiecej ;) co do tego ze przy obwodnicy jest taniej to bym polemizowala, na Pogodnym mieszkanie 2pok z rynku wtornego kosztuje 280-300tys, moze gdzies jest taniej ale kosztem metraza (np. 40m zanmiast 45m) - jestem na biezaco z ogloszeniami bo szukalam czegos dla siebie.
Co do "gigantycznej przestepczosci" to tez nie wiem co masz na mysli, to akurat np. na Kowalach zdarzaja sie zabojstwa ;) na Przymorzu to co najwyzej rower mozna bylo stracic z piwnicy i to tez jakies 10-15 lat temu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Miejsce jest atutem niewatpliwie, bo ciezko sie tam parkuje strasznie.
Moje dwie przyjaciolki mieszkaly na Przymorzy, tzn. jedna jakis czas temu w Falowcu, a druga nadal w niskich blokach, w oddaleniu od Falowcow. Obie mialy (maja) calkiem inne zdanie o przestepczosci.
A co do cen to jednak sa nizsze, sprawdz wiecej osiedli :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no fakt, po godzinie 16 trzeba miec szczescie :) chociaz na nowych osiedlach tez nie jesr rozowo bo teraz kazdy ma przewaznie 2 auta w rodzinie wiec jest tysiac zajetych miejsc.

Mnie tam akurat nikt nic nie ukradl, ale na wszelki wypadek nie posiadam roweru ;)

Zeszlam z ceny do 5,5tys i zobacze czy jutro bedzie sie urywal telefon ;) wiem ze za 5tys pewnie od razu by sie sprzedalo ale jednak troche szkoda mi kasy, zwlaszcza ze kupuje nowe wiec kazdy grosz sie przyda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja sprzedaję szereg od stycznia b.r. i jak na razie zero chętnych na kupno, ale zwiedzających od groma:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie ten szereg, jaki metraż i po ile. Może Cię odwiedzę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamo chłopaków cudny masz ten dom ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki Carolajna:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tydzień dwa pokoje na Suchaninie. Dobra cena i kupiec od razu się znalazł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, ja przygotowuje się do sprzedaży mieszkania 2pok 44m2 w Gdyni dzielnica Obłuże blok z wielkiej płyty. Cena do ugadania. Sama jestem ciekawa ile mi zajmie sprzedaż
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wystawiliśmy na sprzedaż w różnych portalach np. tablica, trójmiasto, anonse itp. Po miesiącu odezwało się też biuro nieruchomości i zgodziliśmy się by nam pomogli znaleźć chętnych ;)
Ostatecznie od wystawienia ogłoszenia do sprzedaży minęły jakieś 3 miesiące - sprzedaliśmy sami, nie z biurem !
( 2 pokoje, 43 metry, Rumia )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jedna wielka prosba ! nie usuwajcie swoich ogloszen, nie jestescie niczego winni posrednikowi za jego kilka ogloszen to BIZNES, potem nikt was bezposrednio nie znajdzie i nikt nie kupuje M.

Zostaw swoje ogloszenie , nawet stare, szukajacy znajdzie ;) a i cene bedzie mial o te 3-4% nizższa od RAZU!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
miesiąc od dania ogłoszenia do podpisania umowy przedwstępnej. bez biur i pośredników. ale trzeba było zainwestować czas i pieniądze w ogłoszenia. czas-cała sobota, koszt ok 70zł.no trzeba mieć szczęście:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rok ale uzyskałem taką cenę jak chciałem sam bez pośrednikówwwwww!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
6 m-cy samemu a 1 m-c z pośrednikiem. Kwalerka w Nowym Porcie. Poszła za 100000 zł i pośrednik przytulił 5000 zł...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pośrednik - TAK ale nie wielka firma tylko mała kilkuosobowa. Zajmują się każdym klientem i nie traktują ogłoszeń w kategoriach: muszę przyjąć 3 dziennie.
Mieszkanie sprzedawałem 2 m-ce (54 m2, 3 pokoje, przy ulicy M.Polskiej (mocno ruchliwa). Wystawiłem w cenie 14tyś większej niz chciałem uzyskać ostatecznie dostałem 15 tyś mniej - czyli wyszło tyle ile chciałem - negocjacje prowadził pośrednik.

Samo wystawienie oferty w necie to tylko wierzchołek...w moim przypadku pośrednik zajął się wszystkimi sprawami papierkowo-podatkowo(PCC)-notarialnymi. Prowizja wyniosła 2% (po negocjacjach) przy sprzedaży oraz 1% przy zakupie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dwa mieszkania, w odstępie kilku lat. Większe - 3 m-ce, małe -2 m-ce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
6 miesiecy. Sęk w tym, że trzeba czekać aż trafi się ktoś, komu mieszkanie, cena, wystrój przypadnie do gustu.Biuro pośrednictwa bardzo mi pomogło w komplementowaniu mojego mieszkania. Pani z biura robiła to wyśmienicie:)no i tak poszło w dwa dni:)procent był mniejszy niz w standardowych biurach:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja w ciągu 3 miesięcy z prywatnego ogłoszenia, trzeba mieć poprostu realną cenę. pośrednicy robią naprawdę nie wiele, wrzucają ogłoszenie do swojego serwisu i tyle i czekają aż ktoś sie odezwie a pieniądze za sprzedaż biorą takie jakby od rana do wieczora chodzili po mieście i nawoływali ludzi do kupna twojego mieszkania.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
sprzedaliśmy (w zasadzie rodzice sprzedali) w niecały miesiąc bez pośrednika, a nasz wujek w 1,5 miesiąca z pośrednikiem. Fdo nas przyszła tylko jedna para i ona je kupiła, w zasadzie poza nimi dzwoniłą tylko jedna osoba, więc można powiedzieć, że nam się trafiło.
Moim zdaniem kluczem jest oszacowanie ceny mieszkania i nie liczenia tej ceny: cena zakupu 5-6 lat temu, kiedy mieszkania były droższe+to co w nie włożyłem. Jak patrzę na mieszkanie, które od dewelopera można kupić za 220 tys. a ktoś urządzone chce sprzedać za 290 tys. to nic dziwnego, że nie ma chętnych, bo za 70 tys. na około 45 metrach można zrobić wiele i po swojemu. Po drugie wg mnie mieszkania mniejsze kupują ludzie młodzi, często to ich pierwsze mieszkanie i zależy im na niskiej cenie, a mieszkania większe kupują ludzie po 30-tce koło 40-stki, mają więcej pieniędzy i bardziej skupiają się na szczegółach, więcej też marudzą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam kilka uwag, jako osoba, która nabyła mieszkanie dwa tygodnie temu.

Ze zróżnicowaną intensywnością szukaliśmy mieszkania ponad rok, a pewnie i dłużej. Załamywały nas wygórowane ceny sprzedających i brak ciekawych lokali w dogodnych lokalizacjach.

W zdecydowanej większości właściciele mieszkań wyceniają swoje nieruchomości w oparciu o ogłoszenia innych sprzedających w okolicy oraz swoje wyidealizowane wyobrażenia na temat atrakcyjności mieszkania. Poza tym sugerują się cenami z okresu boomu sprzed kilku lat. Jeżeli komuś zależy na szybkiej i sprawnej sprzedaży mieszkania musi się nastawić na konkretną negocjację ceny lub po prostu na jej urealnienie.

Niestabilna sytuacja gospodarcza oraz bardzo drogie (wysokie marże) i mniej dostępne kredyty powodują, że ludziom ciężko się zdecydować na zakup tak drogich nieruchomości. I nie oszukujmy się większość polskiego społeczeństwa zamożna nie jest.

Moim zdaniem pośrednictwo mieszkaniowe leży i ogromnie dziwię się zbywającym, że nie zamieszczają prywatnych ogłoszeń. Jeśli mam kupić mieszkanie o 10 tys. PLN drożej lub zapłacić prowizję na tym poziomie lub wyższym, a przy tym nie dostać, żadnego faktycznego wsparcia, to dziękuję bardzo za takie usługi. Osobiście szukałam ogłoszeń prywatnych lub starłam się dotrzeć do sprzedający na własną rękę. Dzięki temu właściciele mieszkania już na stracie zaoferowali nam cenę o 10 tys. PLN niższą.

Kupiliśmy mieszkanie z końca lat 90-tych. w atrakcyjnej lokalizacji, całkiem blisko centrum Gdyni, trzypokojowe, dobrze skomunikowane, na pierwszym piętrze. I tak na jego urządzenie będziemy musieli przeznaczyć jeszcze sporo pieniędzy, mimo tego, że właściciele zostawili nam sprzęt AGD. Jednak porównuję oferty mieszkań w podobnym standardzie i wieku, z bardziej odległych, zakorkowanych dzielnic Gdyni i załamuję się, bo właściciele tych mieszkań chcą o 1 tys. PLN więcej na metrze. Co przy metrażu mojego mieszkania daje ponad 70 tys. PLN więcej. Właścicielom tychże mieszkań raczej bym radziła odłożyć sprzedaż na przyszłe, być może tłuste lata.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dwa mieszkania czekałam na kupców przez różne biura około roku, a tak się trafiło, że dwa mieszkania sprzedaliśmy w ciągu tygodnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie rozpoczynam te podróż z mieszkaniem w Sopocie na deptaku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
26 msc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy pomocy pośrednika Hanna-Nieruchomości z Wrzeszcza nie udało mi się sprzedać przez rok.

Kilka bezsensownych prezentacji z których nic nie wyniklo. Tylko kłopoty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ok roku, z mojej winy. Sprzedawałam sama, bez pomocy pośrednika i przez pierwsze 6 miesięcy w ogóle nie zrobiłam nic, żeby je sprzedać tzn. skonstruować ofertę, porobić dobre zdjecia, dodawać ogłoszenia itd. Po 6 miesiącach się zebrałam i jakoś to poszło, chociaż nie obyło się bez problemów. Tutaj artykuł dla użytkowników którzy zastanawiają się nad sprzedażą z pomocą pośrednika http://www.ihouse.pl/news/detal/czy-sprzedac-mieszkanie-samemu-czy-skorzystac-z-oferty-posrednika/35/2 Zastanówcie sie 5 razy zanim podejmiecie decyzję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wiesz co w takich sytuacjach bez wyjścia gdzie pieniądze są potrzebne brzydko mówiąc na gwałt to polecę firmę z wykup-nieruchomosci.pl. Wiadomo ile można dostać za nieruchomość praktycznie od pierwszego kontaktu niczego nie ukrywają przed klientem proste i jasne zasady sprzedaży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Spam goni spam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja nie odpowiem dokładnie ile w ile czasu znalazłem kupca na mieszkanie,bo go nie znalazłem.
Ceny mieszkań rosną, nawet tych z rynku wtórnego i w stanie wymagającym remontu, a ja mam mieszkanie gotowe do zamieszkania w bloku, cena przyzwoita, a zgłaszają się same agencje z takimi propozycjami że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.
Jak sępy

--
https://dom.edu.pl/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ani śmiać się, ani płakać, tylko grzecznie dziękować za zainteresowanie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprzedaliśmy mieszkanie http://pro-mac.pl/rozne-mieszkania-na-sprzedaz/ szybko temat załatwiliśmy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedno mieszkanie 40 m2 w centrum miasta około 5 miesięcy. Myślałam, że szybciej pójdzie, ale ludzie czasem bez sensu zajmują tylko czas. Piszę w ogłoszeniu - bez balkonu. Przychodzi człowiek oglądać, mieszkanie mu się podoba, cena mniej i zaczyna: Aaa balkonu nie ma ? No nie ma człowieku. Trzeba było ogłoszenie przeczytać i nie zawracać mi głowy. Poza tym to parter. Okna na ulicę. Po co Ci balkon na parterze? Kawiarnię będziesz otwierał ? Drugie 115 m2 prawie rok. Próbowałam z agencjami, ale ostatecznie oba sprzedały się bez pomocy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystkim osobom zainteresowanym tematem polecam sprawdzić stronę https://verson.com.pl , na której znajdziecie ofertę firmy zajmującej się skupem wszelkich nieruchomości za gotówkę na terenie całego kraju. Sam zdecydowałem się skorzystać z ich oferty i jestem bardzo zadowolony z oferty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Samodzielnie nie byliśmy w stanie sprzedać mieszkania przez kilka miesięcy aż trafiłam na firmę Invest KZP, która sprzedała nasze mieszkanie raz dwa. Home staging, który tworzą sprawia że koło mieszkań wystawionych przez nich nie sposób przejść obojętnie. Oddanie kwestii sprzedaży w ich ręce bardzo mnie odciążyło i zdjęło z głowy wiele stresu, który okazał się niepotrzebny. Polecam z czystym sumieniem https://investkzp.pl/.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Ile płaciliście za schody samonośne ? (29 odpowiedzi)

Witam, Będę potrzebować schodów do domu, zastanawiam się jaką opcję wybrać. Są to schody w...

jakie ogrzewanie domu? (92 odpowiedzi)

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu? Dom bedzie mial...

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2

do góry