Widok

Jak nauczyć się prowadzić sklep internetowy

Jestem tutaj nowa, także bardzo proszę o wyrozumiałość
Pomagam tacie rozkręcić jego biznes (sklep). Zdecydowałam się na wejście do internetów i założenie sklepu internetowego. Mam już kogoś, kto zrobi mi logo i wizytówki, kogoś, kto ogarnie mi strategie marketingową i początkowo będzie zajmować się sklepem.
Jednak docelowo to ja mam ogarniać sklep internetowy. Ale jestem całkowicie zielona w temacie. Studiuję prawo, więc to nie pokrywa się w dużej mierze z tym, co planuję robić.
Stąd moje pytanie - jak nauczyć się prowadzić sklep internetowy chodzi mi o to, że nie chciałabym być oszukana przez kogokolwiek. Może macie do polecenia jakieś kursy czy książki, które pomogą mi dowiedzieć się więcej o tego rodzaju biznesie? Oczywiście mój tata zajmuje się takimi rzeczami jak np. wyszukiwanie dostawców, chociaż z czasem planujemy zawarcie umowy spółki cywilnej i poszerzenie działalności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na takie rzeczy nie ma magicznego kursu po prostu w miarę możliwości staraj się uczestniczyć w zyciu firmy, bacznie obserwuj i analizuj klientów, stwórz kilka grup docelowych (tzw. Persony), aby wiedzieć komu sprzedajesz i jak możesz do nich dotrzeć. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to szkoda przepłacać za kursy reklam fb, robienia grafik i innych marketingowych rzeczy. Prawda jest taka, że wszystko masz w internecie, jak sie wciagniesz w temat, poczytasz na blogach, posluchasz podcastów, kursy to tylko zebrana kompaktowo ta sama wiedza - płacisz za zapakowanie tego w jedną kupę w miarę estetyczną formę. Polecam na pewno dbać o opinie w sklepie https://kartuzy.info/artykul/opinie-o-sklepie-internetowym/1031368 Na stronie jest opisane, czemu są takie ważne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zacząłbym od zastanowienia się jak nasz sklep powinien wyglądać i czego od niego oczekujemy (warto sprawdzić artykuł: https://thestory.is/pl/journal/projektowanie-sklepu-internetowego-cz1/ ). Jeśli masz czas, to można edukować się w tym zakresie poprzez praktykę - wszystko znajdziemy w Internecie. Aczkolwiek, to będzie długa i żmudna droga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zostawię Ci jeszcze namiar na ten artykuł https://www.carpatiabiznes.pl/na-co-zwrocic-uwage-pozycjonujac-sklep-internetowy/ . Bardzo ciekawy, przybliża tematykę pozycjonowania sklepu internetowego. Jeśli planujesz taką formę reklamy - warto rzucić okiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście próbowałbym podpytać się osób, które robią to zawodowo lub nie. Znaleźć namiary na taką osobę i dopytać się o różne rzeczy, nawet za opłatą. Jest pełno płatnych kursów (udemy) lub darmowych (youtube) - w razie potrzeby wystarczy poszukać. Tak to sobie wyobrażam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu masz poradnik jak zacząć: https://mobilnezarabianie.pl/sklep-w-internecie-jak-zaczac/
https://mobilnezarabianie.pl - mój portal o zarabianiu online
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do technicznej strony - jak tylko macie możliwość, najlepiej to oddać specom, niestabilny sklep w którym jest nieprofesjonalnie nakombinowane no to nie ma żadnych szans na sukces. Wiem że Jash jest bardzo spoko: https://jash.pl/uslugi/nasze-pakiety-opieki-nad-sklepem/, a inwestycja się zwróci jak ze swojej strony zadbacie o logistykę i marketing. Tajniki prowadzenia sklepu od wewnątrz - może blogi? Albo drogie kursy, taką wiedzę oddaje za darmo mało kto ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Czas wolny

Jak sobie radzić teraz z nudą? (10 odpowiedzi)

Macie jakieś pomysły na wypełnienie wolnego czasu? Moje mieszkanie posprzątałam już chyba na...

Efektywne kursy, szkolenia czego się teraz uczycie? (47 odpowiedzi)

Chciałabym wykorzystać nie tylko czas kwarantanny, ale także mój urlop macierzyński na...

Wolny czas - co robicie? (38 odpowiedzi)

Co robicie najczęściej jak macie trochę wolnego czasu?

do góry