Widok

Jak zabezpieczyc rower przed wilgocia?

Mam nastepujacy problem. Moj poprzedni rower, Treka, trzymalem w piwnicy, niestety po okresie zimowym, gdy wszedlem do piwnicy, to myslalem, ze dostane zawalu. Wilgoc calkowicie zniszczyla raczki, w kierownice i pare innych metalowych czesci wdala sie rdza no i ogolnie lipa. Przenioslem natychmiast rower do schowka, w ktorym jest w miare sucho. Niestety dlugo tam nie postal ... ktos go ukradl. Mam teraz nowy rower, Scotta za prawie 3000zl ... wole nie ryzykowac pozostawiania go w schowku, wiec zostaje piwnica. Tak wiec pytanie czy znacie jakis sposob, zeby zabezpieczyc go przed wilgocia ?? ( od razu mowie ze z sama wilgocia niestety nic sie nie da zrobic bez uzycia duzo wiekszych pieniedzy niz cena roweru).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rower za 3k nie rdzewieje bo jest z alu. metalowe czesci konserwuje sie smarami (wspolczesnie mozna czyms w spraju, po odparowaniu rozpuszczalnika zostaje ochronna powloka, ale na wiosne wszystko trzeba bedzie wyczyscic, horror). Możesz metodą partyzantów owinąć całość naoliwionymi szmatami =)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
3maj rower w mieszkaniu...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
eXe napisał(a):

> Mam teraz nowy rower, Scotta za
> prawie 3000zl ... wole nie ryzykowac pozostawiania go w
> schowku, wiec zostaje piwnica.

Trzymaj dalej sprzęta w piwnicy az Ci go ktoś w końcu stamtąd wyjmie. Widziałem już przecięte na prawde grube kraty :) Jedyny sposób to trzymanie bike'a w domu, jest wiele sposobów, haki, stojaki, wieszaki itp. Ja na przykład wyrzuciełem ostatnio jeden zbędny mebel i od razu zrobiło sie miejsce na 2 rowerki :)

www.trek.gd.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sławek napisał(a):

> eXe napisał(a):
>
> > Mam teraz nowy rower, Scotta za
> > prawie 3000zl ... wole nie ryzykowac pozostawiania go w
> > schowku, wiec zostaje piwnica.
>
> Trzymaj dalej sprzęta w piwnicy az Ci go ktoś w końcu stamtąd
> wyjmie. Widziałem już przecięte na prawde grube kraty :) Jedyny
> sposób to trzymanie bike'a w domu, jest wiele sposobów, haki,
> stojaki, wieszaki itp. Ja na przykład wyrzuciełem ostatnio
> jeden zbędny mebel i od razu zrobiło sie miejsce na 2 rowerki
> :)
>
Trochę niechce mi się wierzyć, aby w piwnicy była do tego stopnia wilgoć.
co to za dziwna piwnica?
a jeżeli naprawdę w piwnicy nie da się go trzymać to zrób tak jak radzi Sławek. Ja również rower trzymam w domu, pomimo, że piwnicę mam 5X4m, ale już były dwa włamania i wyczyścili mi wszystko.
pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
rower w mieszkaniu 3maj koniecznie!
Najlepsza metoda to wieszak na ścianie w rogu pokoju.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój dziadek kiedy w 1940 r zakopywał broń to najpierw nasmarował ją grubą warstwą smaru , po 62 latach broń została znaleziona i jest w znakomitym stanie .Proponuję żebyś tak zrobił z Trekiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
znaczy sie, ma zakopac rower?:PPP
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
TAK, na 62 lata
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ten Nanoprotech to musi być jakiś straszny szit skoro aby go sprzedać posuwają się do takich rzeczy... odkopują tematy sprzed prawie 10 lat i udają porady "rowerzystki" ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie daj Mu zgnić od wilgoci w piwnicy!

jeźdź cały rok, niech się starzeje z honorem, w naturalny dla roweru sposób, tj. w czasie jazdy ;-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

wszystko zardzewieje jesli masz wilgoc.. musisz zabezpieczyc pomieszczenie, poczytaj https://www.pochlaniacz-wilgoci.pl/pochlaniacz-wilgoci-silikazel-pomaranczowy-kanister-p-11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Grałem w mecz, gdy brakowało mi srebrnych/złotych punktów walki używanych do otwierania srebrnych/złotych skrzynek, ale kiedy otworzyłem, aby rozegrać nowy mecz, moje żetony walki/zwycięstwa zostały uzupełnione. Co się stało? W jaki sposób możesz natychmiastowo uzupełnić tokeny?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

do góry