Widok

Jaka kurtka do jazdy na rowerze zimą

Mam pytanie. Czy kurtka narciarska jest dobra także do zimowej jazdy na rowerze. Mam parę zwykłych zimowych kurtek ale co każdą ubiorę i potem wsiąde w niej na rower to już po kilku kilometrach jestem starsznie spocony co mnie czasami doprowadza do szewskiej pasji. Jeżdże też czasami w jesiennej ale nie zawsze się da jak to zimą , dlatego zastanawiam się nad kupnem kurtki narciarskiej. Może w niej dało by się jeździć w końcu szusowanie na nartach też wysiłku wymaga , może ktoś z was testował to rozwiązanie i może mi udzielić kilka rad pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
teoretycznie tak, w praktyce jesli kurtka nie ma przeduzanego tylu to nie oslania dobrze tylka/dolnej czesci plecow, co jednak szczegolnie przy niskich temperaturach jest istotne.
nie wiem jak gruba masz te kurtke, ale obawiam sie, ze jesli jest naprawde ciepla to sie w niej tez zagotujesz... bo to jednak troche inny wysilek - najlepiej sprawdzic empirycznie - wez tylko pod uwage, ze sie potrafi konkretnie upackac :-/ wiec jak bedzie potem z dopraniem ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
sprecyzuj dokładnie tę odpowiedź bo nie wiem o co tu chodzi napisz ją normalnym językiem bez skrutów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hehe kup jeszczw gogle i buty snowboardowe :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
gogle są bardzo dobre zimą na rowerze , a nawet latem , gdyż chronią przed owadem typu komar , mucha , itp . co do butów snowbordowych , nie próbowałem , ale wydaje się to przesadą , gdyż opady śniegu w ostatnich latach nie były tak obfite - no , chyba że ktoś wybiera się zimą w góry na rowerze - wtedy jak najbardziej ! na taką okoliczność godny polecenia jest oczywiście również kask narciarski , oczywiście z osłoną żuchwy dolnej , jak również dodatkowo kije narciarskie , które umocowane do kierownicy w sposób stercząco - boczny zapobiegają ewentualnym przewrotkom na śliskiej nawierzchni lub na przypadek utknięcia się w śniegu . Oczywiście nie należy zapomnieć się o czapce kominiarskiej , która chroni twarzoczaskę przed zimnem , szczególnie w górach podczas zamieci . bez popularnej kominiarki przejażdżka w takich warunkach może nie należeć do przyjemności . dopełnieniem stroju powinny być rękawice grubości 8 - 12 cm oraz 3 - 4 warstwy odzieży , począwszy od base layer z wełny merynosów lub karakułowej , poprzez rozmaite kompinacje gofu z suwaczkiem i kalesonów , aż po luźne odblaskowe spodnie narciarskie w kolorze seledynowym lub z*******opomarańczowym , ku poprawie widoczności i odstraszeniu zwierzyny leśnej . tak ubrany , wyruszaj bez obaw i nie sromaj się niską temperaturą poniżej - 30 celsjuszy . gazu , chłopcze , gazu !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
tak, tak..i juz oczyma lub wlasciwie nosem ,wyobrazam sobie ten zapach.. tych marynosow, kalesonow, golfow suwakowych zapeklowanych pod kurtka narciarska..po paru jazdach taki tunel pizmowy ..no miodzio
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zamiast narciarskiej kurtki kup zimową kurtkę rowerową i po kłopocie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zobacz jak ubieraja sie ludzie biegajacy oni tez sie poca bardzo mocno
.
Mozesz tez kupic sobie dezodorat by sie tyle niepocic :) sa tez mocniejsze srodki ale najlepiej jak masz kase to kup specjalna bielizne i kurtke sportowa oddychajacą .1 warstwa odsysajaca pot druga transportuje go dalej bys byl suchy 3 go wydala na zewnatrz lub do 4 gdy jest bardzo zimno.

to drogi interes ale tak sie ubieraja zawodowcy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam kurtki rowerowe Rogelli, różne rodzaje od cienkich wiatrówek po ciepłe zimowe z membraną. https://www.cycleshop.pl/kurtki-na-rower,c73.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do jazdy na rowerze kup przystosowaną do tego kurtkę. Jeśli będzie to kurtka dobrej firmy i z fajnymi technologiami będzie Ci ciepło ale sie nie zapocisz. Polecam Ci kurtkę Castelli Alpha Ros - wyglada niepozornie ale zima wystarczy pod nią założyć bluzę termoaktywną i nawet -15 stopni Cie nie przerazi. https://www.rowertour.com/p/167212/castelli-alpha-ros-kurtka-rowerowa-zimowa-czarna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

na pewno jakaś w miarę krótka, jakieś kroje sportowe na pewno... no i może coś z cienkich, ale ciepłych. Takie 'termoaktywne' chyba najlepiej, wydaje mi się że tutaj coś takiego może znajdziesz - https://ubierzsie.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kurtka narciarska raczej nie będzie się sprawdzać do jazdy na rowerze. Zależy też, jak gruba jest. Sprawdź ofertę sklepu https://www.morecycling.pl/. Mają świetną odzież dla kolarzy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

do góry