Widok

Jaka stawke negocjowac - kontrola jakosci

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć ile się zarabia w kontroli jakości? Chodzi mi o to, że zacząłem prace w przemyśle ciężkim. Mam wypisane na kartce zadania za które jestem odpowiedzialny i odpowiadam przed zarządem:

1. Operacje spawalnicze
- Czynnosc**przygotowawcze - kontrola przygotowania rowkow spoin, skladanie i czyszczenie

1.2 Spawanie
-kontrola funkcji urządzeń spawalniczych i oprzyrządowania,
-kontrola materiałów dodatkowych i pomocniczych,
-kontrola wykonania spoin szczepnych,
-kontrola parametrow spawania,
-kontrola temperatury podgrzewania wstepnego i obróbki cieplnej,
-obróbka końcowa (pasywacja, szlifowanie, usuwanie odprysków)
- tworzenie instrukcji spawalniczych WPS
- przeprowadzane uznań technologii spawania WPQR

2. Kontrola

2.1 Oględziny zewnętrzne
- sprawdzenie zgodności wykonania wszystkich spoin z dokumentacją techniczną,
-kontrola zgodności wykonanej konstrukcji oraz wyposażenia z dokumentacją konstrukcyjnąi technologiczną,
-sprawdzenie wymiarów spoin
-sprawdzenie kształtu, wymiarów i tolerancji wykonania spawanych elementów konstrukcyjnych,
-badania szczelności zbiorników ciśnieniowych, systemów rurarskich
-sprawdzenie zewnętrznego wygladu spoin.

3. Odbiór spoin
- współpraca z laboratorium badań nieniszczących NDT,
- ocenia wyników badań i kontroli,
-ustalenie rodzajów wad lub niezgodności i naprawa wadliwych złączy,
-ponowna ocena naprawianych złączy,
- środki zapobiegające powstawaniu niezgodności w przyszłości

Do tego wchodzi w gre dodatkowo - wspolpraca z firmą dla której robimy - czyli duzo gadki po angielsku z holendrami i norwegami. Kontakt z inspektorami typu: Lloyd, DNV, BV

Stąd moje pytanie: Ile powinienem zarabiać na takim stanowisku? Dodam, że firma zatrudnia okolo 100-150 ludzi. Dostałem na okres próbny 2500 brutto + premia motywacyjno - uznaniowa. Czyli razem 2200 netto. Jaką kwotę powinienem negocjować po 3-miesięcznym okresie próbnym? Dodam, że mam 1.5 roku doświadczenia w tej branży i nie jestem zielony. Jestem już samodzielnym pracownikiem po 2 miesiącach pracy. Wiadomo - dużo jeszcze przede mną nauki. Człowiek uczy sie całe życie. Jednak mam juz na tyle doświadczenia, że nie trzeba mnie prowadzić za rączkę i problemy rozwiązuję samodzielnie.

Chciałbym dodać, że aktualnie kończę robić uprawnienia zawodowe / studia podyplomowe z egzaminem panstwowym - "Międzynarodowy inzynier spawalnik", zainwestowalem w ten kurs 12 000zł (10 000zł kurs + oplata za egzamin + 2tyg zycia w gliwicach, gdzie jest instytut spawalnictwa w którym mam egzamin) i dużooo nauki. Może mieć to jakiś wpływ na wysokość stawki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli za znajomość branży, dobrą, a nawet bardzo dobrą znajomość en technicznego dostaniesz 1800pln na łapę, premia uznaniowa to tak jak by jej nie było, człowieku ty robisz za darmo! Spokojnie jak się sprawdzisz to jakieś 7-8k brutto jeżeli powyższe co piszesz jest prawdą, a twoja wiedza jest rzeczywista, a nie youtubowa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
pytanie po jakim kierunku jesteś ,

powiem tak branża stoczniowa , mgr inż okrętownictwa, angielski perfect, 5 lata prac jako projektant statków,i inspektor kontrola jakość 5 lat doświadczenia, pensja marna 5 tyś na rękę ale umowa o pracę, urlop wczasy pod gruszą , kasa na dzień stoczniowca

koleżanka też z PG inżynier mgr inżynieria materiałowa , perfect angielski i niemiecki, wcześnie doświadczenie 5 lat jako inspektor kontroli jakości , teraz to samo stanowisko w dużej fabryce na południu Polski zarobki 13 tyś miesięcznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
inż. z mechaniki i budowy maszyn - specjalizacja Technologia Maszyn i Materiałów Konstrukcyjnych - czyli glownie spawalnictwo - mój fach

mgr inż. z inżynierii materiałowej

studia podyplomowe - międzynarodowy inżynier spawalnik w trakcie.

Angielski u mnie jest hmm średni. Komunikatywny. Dużo nauki przede mną - jeżeli chodzi o język techniczny. Jednak daję radę się zrozumieć z holendrem - nie jest to może gramtycznie, skladniowo super angielski - ale rozumie mnie i wie o co chodzi.

Jestem świeżo po szkole - w październiku obroniłem mgr inż. Jednak w czasie studiow zdobywalem doswiadczenie - mam prawie 1.5 roku doświadczenia w inżynierii spawalnictwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Michał sądzę,że po ukończeniu studiów podyplomowych na powyższym kierunku powinieneś 'zawalczyć' o 9000 brutto z premią uznaniową (którą jeśli jesteś tak dobry jak piszesz dostaniesz 'z automatu') w wysokości 1000 PLN, czyli razem 10000 brutto. W międzyczasie podczas studiów spróbuj znaleźć jakiś intensywny kurs angielskiego typu Business English lub angielski techniczny i się na niego zapisać. Kurs angielskiego + podyplomówka i dobrze zdany egzamin państwowy powinny być dla pracodawcy poważnym argumentem za zmianą dotychczasowej umowy na lepszą dla Ciebie. A najlepiej gdybyś znał jeszcze drugi język (niemiecki, rosyjski) perfect, gdyż wtedy możesz sobie pozwolić wyjechać na Zachód lub do Rosji i mieć na starcie o wiele lepsze warunki niż w Polsce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mysle, że jakbym powiedział o kwocie 9000 brutto to szef by mnie wyśmiał. Jak dostane 3500 netto (5000 brutto) - mogę za taką kwotę popracować ze 2-3 lata. Na więcej nie mam co liczyc, mam za małe doświadczenie i jestem za młody. Liczę w przyszłości na pensję 4500-5000 netto (6300-7000 brutto).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Michale, jeśli liczysz tylko na 5000 brutto to chyba słabo się cenisz. Teraz liczy się przecież wiedza specjalistyczna i wszędzie potrzebują specjalistów w danej dziedzinie. Być może jak na warunki polskie faktycznie kwota 9000 brutto jest za wysoka, ale swoją opinię czerpię od fachowca - mojego wujka, mgr inż. okrętownictwa, który jeszcze do niedawna pracował w swoim zawodzie, a obecnie 'dorabia' za granicą i jako wykładowca na jednej z uczelni wyższych w Gdyni. Po kilku latach pracy u obecnego pracodawcy warto chyba jednak spróbować za granicą, ale musiałby to być szczegółowo zaplanowany wyjazd...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W tym kraju nie liczy się to co potrafisz tylko to ile pracodawca chce zapłacić za twoją pracę. A zawsze chce płacić jak najmniej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Negocjacje dla większości pracowników to fikcja, to tylko taki sposób na to by kandydat ujawnił swoje oczekiwania a pracodawca mógł wybrać najtańszą ofertę. Jedynie niewielki procent osób najlepiej wykształconych z wybitnymi osiągnięciami rzeczywiście negocjuje cokolwiek reszta bierze po prostu co dają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Większość rad i poradników odnośnie negocjowania wynagrodzenia odnosi się do, jak na polskie warunki, bardzo specyficznej sytuacji, a mianowicie: gdy siła chcącego być zatrudnionym i zatrudniającego jest zbliżona do siebie, mniej więcej tak samo pracownikowi musi zależeć na pracy u tego pracodawcy, jak pracodawcy na zatrudnieniu tego pracownika. W wielu przypadkach mamy do czynienia z rynkiem pracodawcy, gdzie na jedno miejsce jest 10/100/... chętnych i pracodawca może sobie przebierać według swojego widzimisię, szuka tylko pracownika, który będzie dostatecznie wykonywał swoje zadania, wcale nie szuka "najlepszego", a jednym z głównych kryterium przyjęcia są oczekiwania finansowe ubiegających się o prace.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
"W tym kraju nie liczy się to co potrafisz tylko to ile pracodawca chce zapłacić za twoją pracę. A zawsze chce płacić jak najmniej."

NIE W TYM KRAJU, tylko przy tym USTROJU PAŃSTWA. Jak Ci nie pasuje, wprowadź komunę albo socjalizm;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie tak jest jak piszesz. wszystko co mówili na studiach że trzeba sie cenić musimy puścić w niepamięć. Są kwoty które są z góry przypisane do stanowiska i niestety są to bardzo marne wysokości.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na studiach mówili prawdę ,to rynek pracy trzeba modernizować,i to szybko, coraz więcej cennych ,młodych fachowców ucieka za granicę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem powinien Pan negocjować wyższą stawkę . Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy tym stanowisku dobre zarobki oferuje firma proqres. Można dobrze zarobić ale też się dobrze bawić bo panuje tam świetna atmosfera.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wiesz, policz sobie dokładnie ile wydałeś na swoje kwalifikacje - zażądaj tyle ile stawka rynkowa w twoim mieście. Ja badania nieniszczące robiłem na kursie spawacza w akademii spawacza - https://www.akademiaspawania.pl/ , i po latach mogę stwierdzić, ze to były dobrze wydane i zainwestowane pieniądze w moją karierę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Ile zarabiacie miesięcznie? (533 odpowiedzi)

Ciekawi mnie, jak kształtują się na rynku pensje pracownicze. Napiszcie proszę kwotę netto i...

szkolenia.. jakie wybrać by mieć największą szanse na prace (6 odpowiedzi)

jak w temacie.. mam 28 lat i planuje podjąć jakieś szkolenie by mieć wiekszą szanse na prace......

Praca dla programisty (7 odpowiedzi)

Witam :) Możliwe, że niedlugo będę musiał przenieść się do Trójmiasta. Jestem programistą i tu...

do góry