Widok

Jaki olej

Witam wszystkich zmotoryzowanych. Ciekawi mnie jakie oleje lejecie do swoich samochodów. Czy zwracacie uwage na producenta czy lejecie to co mechanik wleje. Co ile kilometrów zmieniacie? Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

motul co 20k
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja posiadam samochód firmy ford i kupuje czesci na stronie typowo forda, tak wiec jak wybieram parametry mojego samochodu to wyskakuje mi zalecany i dedykowany olej do mojego auta, w tym przypadku jest to 5w na 30 i w sumie kazdy mechanik do ktorego pojade z olejem to chwali ze kupiłem dobry.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

taaa 5w30 do fordów jest super ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dowolny olej spełniający normę przewidzianą przez producenta silnika. Do mojego auta jest przewidziany Selenia K Pure Energy i takiego też używam. Nie warto lać oleju nie spełniającego norm.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Leję pełen syntetyk Mobila 5w50 ale przy następnej wymianie chcę przejść na tańszy syntetyk hydrokrakowany 5w40 też Mobila lub Elfa bo w sumie taki jest zalecany przez producenta. Wymieniam co 15k km razem ze wszystkimi filtrami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ford Focus, olej Motul 5w30 913D, zmieniam co 10tys, obecnie mam przejechane 280tys
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja nie zmieniam bo to jedna wielką ścisłą serwisów, wystarczy pilnować stan oleju i raz na 50 000 km wymienić i gwarantuje nic się nie stanie filtry to też sciema ale jak ktoś ma za dużo kasy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jednemu nic się nie stanie, a drugiemu się stanie. Jednak lepiej wymieniać, tym bardziej że w porównaniu do pieniędzy jakie wydajemy na paliwo, ubezpieczenie auta czy inne pierdoły to średni koszt wymiany oleju z filtrem, powiedzmy ~150pln na tle innych wydatków jest niewielki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

jakie auto kupic? (23 odpowiedzi)

Jakie auto kupic najlepiej z napędem na cztery koła i systemami bezpieczeństwa? Zależy mi aby...

[Gdzie?] Uzywane auto w miare uczciwie? (25 odpowiedzi)

Szukam uczciwego salonu w Trójmieście, gdzie mozna kupic uzywane auto i zostawic w rozliczeniu...

Mój pierwszy samochód (201 odpowiedzi)

Jestem przed zakupem swojego pierwszego auta. Jaki samochód polecacie? Musi być 5-cio drzwiowy...

do góry