Widok

Jaki rower polecacie kupić

Na jakim rowerze jeździcie regularnie i czy macie problemy serwisowe, czy naprawiacie wszystko w domu? Mam trochę kasy odłożonej i pomyślałem, że rowery dla całej rodziny to będzie niezły, praktyczny i naprawdę ciekawy prezent. Jak myślicie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

codziennie poruszam się rowerem mtb (górskim), chociaż zastanawiam sie nad trekingiem, sam serwisuje na bieżąco, jeśli chcesz serwisować to szukaj z linkami, omijaj hydrauliczne,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak zacząłem szukać fajnych tras rowerowych to mocno się wkręciłem i musiałem dokupić bagażnik i to taki, który gwarantował bezpieczeństwo roweru. Z tych lepszych, które mają wysokie oceny od recenzentów to https://www.skrower.pl/bagaznik-rowerowy-na-3-rowery-inter-pack-spider-p-546.html. Jeszcze używam pokrowca, który samodzielnie wykonałem, właściwie zleciłem. Przydatna sprawa, a jazda rowerem niesamowicie wciąga. Sam się strasznie zasiedziałem przez ostatnie lata i wiem, ile taka decyzja o wyruszeniu w drogę kosztuje, ale warto, szczególnie na rowerze. Lepszego hobby chyba nie wymyślono :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

mnie rower zabija nadgarstki, więc zamiast roweru polecam jogi, póki nie jest za późno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co to jest "jogi" ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bagażnik kupiłam http://www.domsupelek.pl/czy-warto-kupic-przedni-bagaznik-rowerowy/ dobrze wykonany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup http://katany.com.pl/czy-opony-rowerowe-29-cali-to-dobry-wybor/ świetny rower.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trochę kasy to pojęcie względne.
To gdzie kto serwisuje rower jest zależne od umiejętności, posiadanych narzędzi i zasobności portfela.
Typ roweru zależy od tego gdzie ma być użytkowany ale najbardziej uniwersalny jest góral na kołach 26.
Jeśli chcesz kupić rowery dla całej rodziny to najpierw zastanów się gdzie będziesz je trzymał bo zajmą trochę miejsca. Jeśli będą stały na balkonie lub gdzieś na powietrzu to różne elementy będą rdzewieć a opony popękają od słońca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zgodzę się z tym, że góral jest najbardziej uniwersalny. Moim zdaniem najbardziej uniwersalny jest cross lub trekking, a jak tylko do miasta to rower miejski, oczywiście na kołach 28'. Dlaczego? Bo takim rowerem jedzie się łatwiej po asfalcie (większe koła, węższe opony, mniej agresywny bieżnik stawiający mniejsze opory), a w lekkim terenie typu szutry też sobie poradzi. W dodatku sama pozycja też jest wygodniejsza. W dodatku w treku i miejskim jest też zazwyczaj zintegrowane oświetlenie i bagażnik na którym można coś przewieżć. To jest uniwersalny rower, a nie góral. Po błocie i kamieniach nikt na co dzień raczej nie jeździ. Jako sprzęt do transportu i przemieszczania się z punktu A do B, góral to zły wybór.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Człowieku nie osłabiaj mnie - najbardziej uniwersalny "oczywiście na kołach 28" i "po asfalcie". Co w tym jest uniwersalnego ?
MTB na kołach 26 jest uniwersalny bo jest zwrotniejszy a oponę i dętkę kupisz w każdym sklepie, chcesz cienkie opony żeby mniej się męczyć to możesz sobie założyć, chcesz gruby bieżnik żeby np chronić się lepiej przed przebiciami to możesz sobie założyć. Jeżdżąc po mieście raz masz ddr, raz ulice a po drodze różne krawężniki, dlatego koło powinno być mocne (możliwie krótkie szprychy) a z przodu powinien być amortyzator. Jak ktoś chce siedzieć wyprostowany na MTB to też nie ma problemu, zakłada odpowiednią kierownicę, rogi, regulowany mostek lub przedłużkę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam ten model - https://sportano.pl/p/59344/rower-gorski-orbea-mx-29-50-czarny
W tym momencie jest dostępny z wysokim rabatem. Porządne, solidne, trwałe rozwiązania na lata, które powinny zrobić różnicę.
Moim zdaniem niczego tutaj nie brakuje, ale kwestia taka, na czym Wam zależy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rower górski na kołach 29 ? To rowery szosowe pewnie teraz są na kołach 32 :-)
Litości.
To są konstrukcje i propozycje dla naiwnych.
Koła 29 a przednia zębatka to ile ma zębów, 24 ?
Uniwersalny rower górski to koła 26 i największa zębatka 42.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

do góry