Widok

Jest praca , nie ma płacy

W tym serwisie są oferty pracy tylko tego typu, z firm które nawet nie podają się z nazwy.
Praca w trójmieście na pełen etat, na zleceniu, w weekendy i noce, za 1500 PLN i niestety tak wygląda tu 90% ofert wyzysku
Przykładowe ogłoszenie poniżej

"Nasza firma zajmuje się wożeniem sprzętu medycznego między oddziałami w Pomorskich Szpitalach. W związku z prężnym rozwojem, poszukujemy pracowników na stanowisko: Kierowca.

Wymagania:
-prawo jazdy kat. B,
-dokładność, uczciwość, odpowiedzialność, zaangażowanie,
-dyspozycyjność w godzinach od 19:00 do 22:30 oraz od 5:00 do 7:30 od poniedziałku do piątku oraz dwa weekendy,
-motywacja do pracy,
-umiejętność pracy w zespole,
-umiejętność organizacji pracy własnej,
-doświadczenie w pracy będzie dodatkowym atutem.

Obowiązki:
-realizowanie dostaw sprzętu medycznego w Trójmieście zgodnie z wyznaczonym harmonogramem dostaw,
-załadunek i rozładunek towaru.

Oferujemy:
-stabilną prace,
-współpracę na zasadzie umowy zlecenie,
- 1500 zł na rękę,
-miłą atmosferę w prężnie rozwijającej się firmie.

CV prosimy przysyłać na adres e-mail, w temacie proszę podać: Praca Kierowca, bądź telefonicznie pod numerem 511-011-999"
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Najgorsze wcale nie jest to że są takie oferty pracy. Najgorsze jest to że ludzie, (bo z pewnością tacy się znajdą) którzy chcą pracować cały miesiąc za takie grosze. Gdy nie ma zainteresowanych takie oferty automatycznie tracą rację bytu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też mnie zaskakuje fakt że są ludzie których stać jest podjąć taką pracę, zawsze zastanawiam się wtedy skąd biorą pieniądze na życie a zwłaszcza na mieszkanie - biorąc pod uwagę że mieszkamy w jednym z trzech najdroższych miast w Polsce, Przecież sezon na szcz*w i mirabelki nie trwa zimą :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

do Cross: Sądzę że najgorsze w tym, jest Twój pogardliwy stosunek do ludzi biednych, szukających pracy nawet takiej za 1500zł/miesięcznie. Osobiście szukam pracy od długiego czasu, niestety bez skutku. Zadzwoniłem pod wskazany nr.tel., wysyłam swoje CV, lecz niestety nie mam doświadczenia jako kierowca i nie sadzę żeby zaproponowano mi pracę. Zobaczymy. A tak przy okazji 1500zł miesięcznie to dla mnie kwota pozwalająca na zakup żywności i na pewno jeszcze trochę by zostało, np. na dołożenie się do opłat za mieszkanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wiadomo że lepsze to niż nic, ale jakbyś miał za to cała rodzinę utrzymać to też trochę inaczej wygląda
Moim zdaniem płaca za pracę na cały etat powinna pozwalać na swobodne utrzymanie się co najmniej jednej osoby, a taka nią nie jest
Po co mi praca która pozwoli mi tylko na zapewnienie wyłącznie podstawowych, wręcz biologicznych potrzeb?
Takowe można zrealizować bez pracy...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

"do Cross: Sądzę że najgorsze w tym, jest Twój pogardliwy stosunek do ludzi biednych, szukających pracy nawet takiej za 1500zł/miesięcznie."

Skoro mój wpis odebrałeś jako pogardliwy musisz być przewrażliwiony. Okazałem zdziwienie nie pogardę.
Co do szukania pracy próbowałeś w ochronie? Kokosów nie ma ale firmy ochroniarskie zwykle szukają pracowników.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od zdziwienia że tacy ludzie istnieją do ich pogardy jest bardzo blisko. Była taka Pani w naszym rządzie p.Elżbieta B. która również się dziwiła i sądziła że tylko idiota może pracować za 6000zł/miesiecznie. Ciekawy jestem do której grupy osób w/g tej Pani należysz? Tak wysyłałem już cv do chyba trzech firm ochroniarskich. Z dwóch nie otrzymałem odpowiedzi a jedna odpowiedziała że szuka: rencistów, emerytów lub osób z orzeczoną niepełnosprawnością. Ja niestety nie spełniam tych warunków.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie Tlob-śledziłam Pana wątek,jak dla mnie to prowokacja.Praca jest nawet dla ludzi starszych ale oczywiście nisko płatna.Nie chce się wierzyć,że dotąd Pan nic nie znalazł....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gościu ty już od roku czy dwóch siedzisz na tym forum i płaczesz że nie możesz znaleźć pracy, może i masz już swój wiek ale nie każdy kto skończył 50 lat siedzi w domu na d****. Ludzie pracują a Tobie najwyraźniej się albo nie chce albo masz inne powody których nie rozumiem. Twierdzisz że nie jesteś rencistą i nie jesteś niepełnosprawny do tego nawet 1500zł cię zadowoli a mimo wszystko wciąż narzekasz że nie możesz znaleźć pracy. Moja firma 2 m-ce temu zatrudniła handlowca, wiek 64 lata, a w moje lokalnej Biedronce średnia wieku personelu to ponad 50 lat, można? Można. W najgorszym razie każda lokalna pizzeria weźmie cię na kierowcę. Weź się w garść, bo nie jestem co do tej twojej niepełnosprawności pewien.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gorzej jak juz pracujesz starasz sie a okazuje sie ze robisz za grosze ,jest inaczej jak mowiono i musisz upominac sie o swoje....Maja Cie w d*pie i nie odbieraja telefonow a koordynator pali frena ze niby sie dowiaduje o twoja uczciwie ciezko zarobione pieniadze.......
I efekt ze musisz sam na wlasna reke pisac pisma i latac po inspekcjach pracy....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z mojego doświadczenia wynika że im mniejsza kasa za pracę tym ta praca jest cięższa i trudniej o otrzymanie całości zapłaty
Dlatego warto sprawdzić jaki model biznesowy ma firma bo za małe pieniądze nie opłaca się latać po prawnikach i komornikach
Większość takich firm po prostu nie stać na pracownika, wiedzą że nie będą mogli albo nie będą chcieli zapłacić i takich firm jest na pęczki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oferującemu takie zarobki chodzi o to, aby nikt z Polaków się nie zgłosił i wówczas zatrudni np. Ukraińca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziurawe prawo, powinny być nazwy firm podawane żeby Polacy wiedzieli gdzie ich nie chcą :p

Nie będę komentował powyższych wpisów bo muszę przebadać się pod kątem niepełnosprawności. Natomiast Kocio założył temat " jest praca, nie ma płacy". Zdziwienie wśród komentujących wzbudził fakt że są ludzie gotowi pracować za 1500zł. Otóż nie żyjemy już w socjaliźmie. Ten system mamy już chyba za sobą. W tamtych czasach obowiązywało powiedzenie czy się stoi czy się leży.... itd. Płace były przypisane do stanowiska. Nie ważne czy ktoś pracował dobrze czy źle. Obecnie w gospodarce obowiązuje raczej zasada wolnego rynku. Jeśli pracodawca szuka kogoś za 1500zł i go znajdzie , to obie strony się na to godzą, są zadowolone i nie ma się czemu dziwić. Rzeczywiście szukam pracy od długiego czasu. Robiłem chyba wszystko, zaczynałem od wysyłania aplikacji na wybrane i dostosowane do doświadczenia oferty pracy, potem nie wybierałem tylko masowo wysyłałem CV, licząc na efekt statystyczny, chodziłem, pukałem do drzwi i pytałem się o pracę, teraz całkowicie zaniżyłem poprzeczkę i aplikuję na stanowiska o najmniejszych kwalifikacjach, np. sprzątaczka/sprzątacz. Niestety żadnej konkretnej odpowiedzi. Nie narzekam, muszę dawać sobie radę, chociaż jest ciężko. Nie pobieram żadnych zasiłków, nie kradnę, nie oszukuję, żyję z tego co uda mi się znaleźć. Mam już 63 lata dużo życia przed sobą już nie mam. Ale jak bym znalazł pracę nawet za 1500zł!!!! to bardzo bym się cieszył. I nie jest chyba w tym nic dziwnego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po pierwsze primo to za bardzo się unosisz.
Po drugie primo to Kocio mimo że często z sensem wypowiada się w kwestiach czysto technicznych jest kobietą. Więc założyła temat a nie założył.
Po trzecie primo napiszesz pewnie znowu że okazuję innym pogardę co nie jest prawdą ale mi też nie chce się wierzyć w to że znalezienie jakiejkolwiek pracy jest w chwili obecnej niemożliwe. Kilkanaście lat temu, kiedy bezrobotne było ok 20% czynnych zawodowo Polaków uwierzyłbym w to bez zastrzeżeń. Uważam że obecnie kiedy ilość bezrobotnych mieści się w dranicach błędu statystycznego i kraj musi "importować" siłę roboczą nie znajdują pracy tylko ci, którzy nie chcą jej znaleźć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z tym, że czasy socjalizmu mamy już za sobą też bym się tam nie rozpędzała...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam ostatnio zabawna przygodę. Mam spore doświadczenie ale mam nóż na gardle wiec nie robi mi gdzie będę pracować. Potrzebuje pracy i już.

Poszłam do jednej sieciowki - pomoc na grudzień do wykładania towaru i na kasę. Usłyszałam proszę wysłać CV. Mówię że chcę porozmawiać a CV nie wysle bo od razu je odrzuca.

Poszłam do firmy gdzie szukali osoby do sprzątania biura. Mam orzeczenie. Praca od 7-15 niedaleko mojego domu. Dla mnie bomba bo pracuje też na zlecenia więc mogę to pogodzić. Ta sama rozmowa. Mówię że nie chce dawać CV a wolę porozmawiać. No to rozmawiamy ale CV i tak chcieli zobaczyć. Kierowniczka spojrzała na c i na mnie- jak na wariatkę. Coś zaczęła mówić że w biurze by mnie widziała. Ale ona musi w hr się dowiedzieć czy mają etat. Ale ja mogę do sprzątania mnie, potrzebuje pracy. Odezwieny się.

No i tak czekam a telefon milczy.

:D

Żeby nie było CV do tej pierwszej firmy wysłałam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zabawne być przestaje po piątej rozmowie....
A to za wysokie kwalifikacje, a to za niskie, a to za mloda, a to za stara, a to za ładną, albo za brzydka
mnie potrafili umówić na rozmowę żeby mnie tylko zobaczyć bo myśleli że sobie żartuje
ale potem "dostosowałam" cv i było ok
Z biura do pracy fizycznej nie wezmą, a mi zależało na konkretnej pracy ale fizycznej

Inne tematy z forum Praca

Życie za granicą to też nie bajka... (25 odpowiedzi)

Obserwowałam to forum jeszcze w momencie, kiedy byłam w Polsce i tak jak większość z Was...

Poszukuję ochotniczkę (7 odpowiedzi)

Poszukiwana osoba do przyprowadzania dziecka z przedszkola od poniedziałku do piątku o godzinie...

Uwaga na firmę D-R-E-T-E-C-H nie płacą pracownikom (13 odpowiedzi)

Nie płacą pracownikom. Nie odbierają telefonu. Uwaga. Brak socjalu. Warunki karygodne.

do góry