Widok

Kalendarz imprez na rok 2004

Kto ma jakiekolwiek informacje o imprezach w naszym pięknym województwie prosze aby je tutaj dodawał, co pozwoli na zebranie wszystkich informacji w jednym miejscu i ich łatwe przeglądanie. Na razie wpisze tu imprezy, które udało mi się znaleść na internecie i których odbycie się jest raczej pewne. Oto one:

- Family Cup - amatorskie mistrzostwa MTB woj. pomorskeigo, 22 maj, organizatorem jest MOSIR Sopot i tam prawdopodobnie będzie można dokonywać zapisów

- Harpagan - rajd na orientacje, 16-17 kwiecień w Gdyni, oraz 15-17 październik(jeszcze nie wiadomo dkoładnie gdzie), więcej info na www.harpagan.gda.pl

- MTB Bike Tour Gdańsk - cykl 2 zawodów, 19 czerwiec oraz w październiku(brak dokładnego terminu), info na www.mosir.gda.pl

- Bike Tour Gdynia - wiadomo że w tym roku będą 4 edycje jednak na stronie oragnizatora( www.gosir.gdynia.pl ) jeszcze nic o tym nie ma

- Bike Maraton - pewnikiem natomiast jest to iż jedne zawody z cyklu imprez Bike Maraton będą odbywać się w woj. pomorskim, dokładniejszych informacji jak na razie brak, stronka organizatora to www.bikemaraton.pl

- Puchar Stolema - ogólnopolska olimpiada młodzieży, 29 maj(eliminacje) oraz 17 lipiec(olimpiada), póki co można znaleść tą impreze w kalendarzu imprez PZKol, ale pewnie bliżej terminu będzie o tym więcej informacji na www.pzkol.pl lub na http://stolem2.webpark.pl/

I to by było na tyle ile wiem, potwierdzonych imprezach. Nieco obszerniejszy kalendarz imprez na rok 2004 można znaleść na stronie jednego z trójmiejskich bikerów (mam nadzieje że się nie obrazi jak podam tu link do tegoż to kalendarza:-). Adres do tej strony to http://mtb.x.wp.pl/imprezy.htm

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek informacje o imprezach rowerowych w woj. pomorskim niech tutaj pisze, chciałbym abyście również wyrazili tu swoją opinie na temat czy chcecie aby aktualizował informacje o imprezach w tym poście.

Pozdrower dla wszystkich bikerów!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bikemaraton bedzie na pocztaku lipca w powiecie puckim, a ten na warmi i mazurach bedzie w okolicach olsztyna (to nastepny termin).
Oprócz tego mysle ze bedzie tez co w Elblągu. No i radosna wiadomość co chcą jezdzic na bikemaratony, termni pokrywają sie z biketourami w gdyni. Biketoury odbęda sie:08 i 30 maja, 18 wrzesnia i 10 pazdziernika.
Co sie tyczy wyscigu w Ostrzycach (puchar solema)to byl juz w zeszlym roku ale tylko dla licencjonowanych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam i dziękuję za zainsteresowanie. O zawodach w Elblągu z serii Bażantarni XC jeszcze nie ma żadnych informacji na internecie, ale na pewno się odbędzie cykl tych imprez, ponieważ są to imprezy bardzo ciekawe i dobrze przygotowane oraz zawsze chwalone przez biorących w nich udział bikerów. Jeżeli chodzi natomiast o Bikemaraton to nie byłbym taki pewien co do miejsca rogrywania, bo wiele osób w zeszłym roku narzekało na wiele tras wytyczonych wręcz przez plaże, więc może organizatorzy wezmą to pod uwage i zmienią nieco miejsce rozgrywania zawodów. Jednak pewnym jest że jedna z edycji Bikemaratonu będzie rozgrywana w naszym województwie. Ciekaw jestem też tego skąd masz terminy Gdyńskich Bike Tour'ów, widziałem te terminy również na stronie Zeba(adres w moim poprzednim poście), ale na stronie organizatora czyli GOSIR-u nie ma o tym nawet najmniejszego słowa. Dlatego jeżeli posiadasz adres gdzie jest napisane o terminach Bike Tourów to bardzo prosze o podanie go tutaj, z góry dzięki. Jeżeli chodzi o Puchar Stolema to pewnie masz racje że jest dla licencjonowanych, wpisałem go tutaj tylko dlatego że znalazłem info na jego temat na necie, a nigdy nie brałem w nim udziału. Jeszcze raz prosze jeżeli masz adres stronki z informacją o Bike Tour'ach to prosze abyś go tu podał.
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Terminy BT mam ze strone Zeba, przy okazji zapytam sie skad on je wzial, co do bikemaratonu mam penosc ze bedzie w powiecie puckim, wiem tez ze nie bedzie plazy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bikerjer napisał(a):

> Terminy BT mam ze strone Zeba, przy okazji zapytam sie skad on
> je wzial, co do bikemaratonu mam penosc ze bedzie w powiecie
> puckim, wiem tez ze nie bedzie plazy.

Fajnie, to zapytaj go, bo nigdzie idziej tych terminów nie widziałem, ale moe on rozmawiał osobiście z kiś z GOSIRu. Czyli pewnikiem można mówić że start do Bikemaratonu będzie w Pucku? A swoją drogą jestem ciekaw czy będą rozgrywane jakieś zawody z serii ligi bikeBoardu w roku 2004 w województwie pomorskim, masz może jakieś informacje na ten temat?
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bikemaraton bedzie w POWIECE PUCKIM nie napisalem ze w samym pucku, o lidze nic nie wiem, ale troche w tym roku podupadnie, jesli wogole bedzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Acha, faktycznie w zeszłym roku o tej porze było już sporo o lidze na strnie bikeBoardu a w tym roku jeszcze nic. A czemu uważasz że może nie być zawodów z tego cyklu?
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Terminy i miejsca rozgrywania poszczególnych imprez Bikemaraton:

07-09.05.2004r. - Jelenia Góra (Janowice Wielkie) - II Amatorskie Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB
28-30.05.2004r. - Kielce
18-20.06.2004r. - Polanica Zdrój
02-04.07.2004r. - Jastrzębia Góra
16-18.07.2004r. - Purda k. Olsztyna (Mazury)
06-08.08.2004r. - Świeradów Zdrój
27-29.08.2004r. - Kraków
17-19.09.2004r. - Przesieka

Dodatkowo poza cyklem Bike Maraton:

18.04.2004r. - Kampinos Tour - Warszawa, Łomianki
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Terminy i miejsca zawodów z serii Bike Tour Gdynia zostały ogłoszone na stronie organizatora czyli na www.gosir.gdynia.pl
Niestety z wielką przykrością muszę poinformować że w tym roku przewidziano tylko 3 edycje tych zawodów. Niestety również zawody rozgrywane u mnie na dzielni (Obłuże) niewiedzieć czemu wypadły z harmonogramu ;-(((
Miejsca i terminy zawodów to:

- 8 maj - Gdynia Kolibki

- 18-19(dwudniowe???) wrzesień - Witomino

- 9 październik - Karwiny, będące również Mistrzostwami Województwa Pomorskiego
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro się tym już zająłeś to weź może scal to wszystko w całość. Po prostu impreza i data. Żeby było czysto i przejrzyście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Okey, no problem, mówisz i masz:

- Bikemaraton:
07-09.05.2004
28-30.05.2004
18-20.06.2004
02-04.07.2004
16-18.07.2004
06-08.08.2004
27-29.08.2004
17-19.09.2004

- Bike Tour Gdynia:
8.05.2004
18-19.09.2004
9.10.2004 (Mistrzostwa woj. Pomorskiego)

- Bike Tour Gdańsk:
19.06.2004
?.10.2004

- Familu Cup:
22.05.2004 (woj. Pomorskie)
4-5.09.2004 (FINAŁ)

- Harpagan:
16-17.04.2004
15-17.10.2004

- Bażantarnia XC:
16 lub 23.05.2004
13 lub 20.06.2004
29.08.2004
19 lub 26.09.2004 (FINAŁ)

- Maraton Bydgoski:
25.04.2004

- Internetowy Rajd Rowerowy:
30.04-2.05.2004

- Puchar Stolema (prawdopodonie dal licencjonowanych):
29.05.2004 (eliminacje woj. Pomorskiego)
17.07.2004 (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży)
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem z dobrze poinformowanych zrodle ze jedna z edycji ligi beda w tym roku w bikemaratonie, a takich rzezczy sie nie robi jesli wszytko jest ok. Pozatym powiedzmy sobie szczezrze liga to byla straszna partyzantka, i zawody z tej serii przegrywaly konkurencje juz nie tylko z bikemaratonami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nieciekawie, ale faktycznie Bikemaraton zdobył sobie lepszą pozycje niż liga bikeBoard. W końcu to jedna z edycji Bikemaratonu, a dokładniej w Świeradowie Zdroju była Mistrzostwami Polski w maratonie. W sumie szkoda by tego było bo np. zawody w Danielkach to legendą obrosły, no ale cóż czas pokaże co z tego wyjdzie...
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiesz nie o mowie ze ligi bb nie bedzie na pewno, ale moga miec troche klopotu z organizacja, pewne imprezy odbeda se na pewno, bo takie np Danielki to nie potrzebuja ligi zeby sie utrzymac, ale np do Olsztyna (k.Częstochowy) to by pies z kulawa noga nie przyjechal gdyby to nie byla edycja ligi. Poztym mysle ze pojawi sie jakas inna seria, juz w zeszlym roku byla xmaratony mtb. Tyle tylko ze w gdyni juz moze maratonu nie byc a szkoda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bikerjer napisał(a):

> Wiesz nie o mowie ze ligi bb nie bedzie na pewno, ale moga miec
> troche klopotu z organizacja, pewne imprezy odbeda se na pewno,
> bo takie np Danielki to nie potrzebuja ligi zeby sie utrzymac,
> ale np do Olsztyna (k.Częstochowy) to by pies z kulawa noga nie
> przyjechal gdyby to nie byla edycja ligi. Poztym mysle ze
> pojawi sie jakas inna seria, juz w zeszlym roku byla xmaratony
> mtb. Tyle tylko ze w gdyni juz moze maratonu nie byc a szkoda.

pierwsze słysze o czymś takim jak xmaraton mtb, czy mógłbyś co nieco przybliżyć, i czy te xmaratony mtb to są tylko dla licencjonowanych czy dla normalnych pożeraczy chleba też?
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Xmaratony mtb, to byly takie dwa wyscigi pod koniec sierpnia w zeszlym roku, jeden w Orgodziencu (tam gdzie liga bb) drugi w Poroninie. To sa ,tak jak wszystkie maatony, imprezy dla wszytskich tych z licencja i bez. Nie wiem czy beda cos robic w tym roku bo ich oficjalna strona nie dziala, ale jak szukalem to znalazelm troche informacji na stronie:
http://www.cyklokrak.republika.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli te Xmaratony to tylko 2 edycje były? Miałbymjeszcze prośbe czy mógłbyś mi podać adres oficjalnej strony tego Xmaratonu?
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie pamietam dokladnie tego adresu, ale to bylo cos w stylu xmaratonymtb.com.pl czy x-maratonymtb, musialbys poprobowac, ja troche sie naprobowalem, ale nie moge znalezc, jedyne co znalazlem to ten adres cyklokrak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też szukałem co nieco ale bez rezultatu...
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znalazłem na internecie info V Internetowym Rajdzie Rowerowym, który to ma się odbyć w dniach 30.04.2004-02.05.2004 Z tego co widze to będą to zawody głównie dla amatorów. Podczas rajdu przewidzianych jest wiele imprez towarzyszących. Więcej informacji znajduje się pod adresem www.rajd.wla.pl
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na stronie Zeba pojawil sie kolejny termin, tym razem maratonu w bydgoszczy, 25 kwietania, nie wiem skad on wzial ten termin, fakt ze zawsze odbywal sie w tym terminie. Tydzien wczesniej tez bedzie maraton, w centarlnej Polsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bikerjer napisał(a):

> Na stronie Zeba pojawil sie kolejny termin, tym razem maratonu
> w bydgoszczy, 25 kwietania, nie wiem skad on wzial ten termin,
> fakt ze zawsze odbywal sie w tym terminie. Tydzien wczesniej
> tez bedzie maraton, w centarlnej Polsce.

Również nie mam zielonego pojęcia skąd wziął się tam ten termin. Widze jednak że kalendarz Zeba został uzupełniony o pozycje które wymienialiśmy tutaj na forum.
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W zeszłym roku odbyły się imprezy takiej jak Wyścig Wejherowski i Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Sopot. Ciekawe czy w tym roku odbędą się też takie imprezy?
O Wyścigu Wejherowskim możemy poczytać na stronie www.ebiker.republika.pl , natomiast o Zawodach o Puchar Prezydenta Miasta Sopot nie znalazłem nigdzie informacji.
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pojawił się nowy, bardzo ważny termin, a mianowicie - Mistrzostwa Eurpoy MTB, rozgrywane w Wałbrzychu. Zostaną one rozegrane w dniach 25.07.2004-01.08.2004 w następujących konkurencjach:
- maraton
- trial
- 4 cross
- downhill
- cross country

Więcej informacji na stronie:
www.bike2004-walbrzych.hm.pl
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do naszego kalendarza dochodzi cykl zawodów z serii Bażantarnia XC. Znane są już wstępne terminy poszczególnych edycji, a są nimi:

-16 lub 23 maja - Edycja I

-13 lub 20 czerwca - Edycja II

-29 sierpnia - Edycja III

-19 lub 26 września - FINAŁ

Więcej info na stronie www.bikerelblag.hg.pl
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na stronie Zeaba sa juz terminy maratonow z serii ligi bb, http://mtb.x.wp.pl/imprezy.htm a ba stronie www.virtualtrener.com jest jeszcze troche innych ipmrez
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odnośnie ligi bb, to z tego co widze to są terminy tylko na stronie Zeba bo na stronie bikeBoardu jeszcze nic o tegorocznym sezonie nie ma. Pewnie terminy te pojawią się dopiero jak najbliższy numer bikeBoardu pojawi się w sprzedaży.
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Terminy zawodów BAŻANTARNIA XC w Elblągu zostały już uściślone (oprócz finału - tu jeszcze pływamy).

żYwY zapraszam 14 marca do Stegny na plażę info na ESR www.bikerelblag.hg.pl - ponoć kilka osób z 3miasta się wybiera

z www.bikerelblag.hg.pl - pozdrawia Darecki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na początku dziękuję za zaproszenie. Czy skorzystam to jeszcze zobacze, bo forma jeszcze dość zimowa;-) ale jeżeli tylko namówie któregoś ze znajomych żeby też jechał lub zabiore się z ludźmi z 3miasta to będę raczej jechał. Nie chce jechać sam bo w takiej pogodzie samotne podróże nie są za ciekawe. Mam jeszcze do Ciebie pytanie, czy jeżeli pogoda będzie czysto zimowa (taka jak u mnie w Gdyni teraz za oknem:-) to czy spotkanie będzie organizowane?

pozdrawiam i mam nadzieje że się spotkamy w Stegnie

P.S. Do ludzi z 3city. Kto z was jedzie do Stegny i gdzie się spotykacie, no i czy można się z wami zabrać?
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> P.S. Do ludzi z 3city. Kto z was jedzie do Stegny i gdzie się
> spotykacie, no i czy można się z wami zabrać?

na chwilę obecną ja bym się tam wybral, gdyż wstępnie w niedzielę mam wolne. Widziałbym to tak: skoro Bikerzy elbląscy zaczynają spotkaniem o 8.50 to trzebaby z Gdańska wyjechać mniej wiecej o 6.30, zawitać do Elbląga, razem z nimi pojechać do Stegny, potem po spotkaniu odłączyć sięi wrócić do Gda (a oni wrócą do Elb). Chyba ma to ręce i nogi?

Darek, napisał, że szosą, zatem miodnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
WOW! To dla mnie to byłby troche hardcore, bo mieszkam w Gdyni na Obłużu i jeżeli wy byście chcieli wyjechać z Gdańska o 6:30 to ja z Gdyni musiałbym wyjechać o 5:30(jak nie wcześniej) a wstać to chyba o 4:30!!! Dla mnie takie godziny są nie do przyjęcia, bo bym po prostu spał na rowerze. Poza tym jak już pisałem forme mam jeszcze "zimową" a tu propozycja Gdynia-Elbląg-Stegna-Gdynia, ile by to wyszło w sumie kilkosów 180? może więcej? Jeżeli tak by to miało wyglądać to sorry ale ja się nie pisze.
Pozdrawiam!
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> WOW! To dla mnie to byłby troche hardcore, bo mieszkam w Gdyni
> na Obłużu i jeżeli wy byście chcieli wyjechać z Gdańska o 6:30
> to ja z Gdyni musiałbym wyjechać o 5:30(jak nie wcześniej) a
> wstać to chyba o 4:30!!! Dla mnie takie godziny są nie do
> przyjęcia,

eeee.. na razie jestem w liczbie pojedynczej - JA ;) Więc może mała modyfikacja, bo faktycznie nie wziąłem pod uwagę, że ktoś może mieszkać na drugim końcu 3M (ja=Oliwa).

Skrócony Plan ESR:

8:50 - 9:00 - zbiórka uczestników w Elblągu
9:05 - pamiątkowe zdjęcie, zwarcie szeregów i wyjazd
11:15 - 11:30 - planowany przyjazd do centrum Stegny (dworzec PKS) - krótki postój
11:50 - dojazd do plaży
13:00 - 13:30 - zakładane wyruszenie w drogę powrotną - możliwe negocjacje

Czyli 3M mogłoby dołaczyć np. 11.15-11.30 do Stegny.. rozumiem ze tak byś wolał? Jeżeli chodzi o mnie bedzie to zależało od pogody. Dluzsza przejażdżka - gdy bedzie fajnie (gda-elb-steg-gda) , krótsza, gdy mniej fajnie (gda-steg-gda).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli o mnie chodzi to w gre wchodzi tylko i wyłącznie droga Gdynia-Stegna-Gdynia. Rozmawiałem już z kilkoma qmplami i 2 byłoby też wstępnie chętnych jechać i oni także braliby tylko pod uwage droge Gdynia-Stegna-Gdynia.
Kto i ile osób by jechało jeszcze z 3city?
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> Jeżeli o mnie chodzi to w gre wchodzi tylko i wyłącznie droga
> Gdynia-Stegna-Gdynia.

dziś sprawdziłem. Oliwa-Stegna-Oliwa przez Kiezmark, Mikoszewo to 117 km.

> Rozmawiałem już z kilkoma qmplami i 2
> byłoby też wstępnie chętnych jechać i oni także braliby tylko
> pod uwage droge Gdynia-Stegna-Gdynia.
> Kto i ile osób by jechało jeszcze z 3city?

nie mam zielonego :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie qmam troche tego jak jechałeś tą trasą, bo z tego co widze na mapie to Kiezmark jest równolegle do Mikoszewa. Oprucz tego Kiezmark jest wysunięty na południe, a po co w tamtą strone jechać, chyba lepiej trzymać się jakiejś bliższej morza drogi, takiej na wysokości Mikoszewa. Co ty na to?
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> Nie qmam troche tego jak jechałeś tą trasą, bo z tego co widze
> na mapie to Kiezmark jest równolegle do Mikoszewa.
> Oprucz tego
> Kiezmark jest wysunięty na południe, a po co w tamtą strone
> jechać, chyba lepiej trzymać się jakiejś bliższej morza drogi,
> takiej na wysokości Mikoszewa. Co ty na to?

super. A pomyślałeś że prom Świbno/Mikoszewo może jeszcze nie działać?
wiem że zrobiłem kółko ale póki prom nie kursuje to jedyna droga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Acha dobra, już qmam. To jak ty zrobiłeś 117km to ja pewnie bym musiał zrobić około 175-180km, to dość sporo, ale jeszcze pomyśle. Na razie chciałbym zobaczyć ilu bikerów z 3city się zadeklaruje na tą wycieczke.
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na stronie PETERA jest zajawka o ludziach z trójmiasta i to on poprowadzi stawkę - http://mtb.selinet.pl/www/index2004.htm

z www.bikerelblag.hg.pl - pozdrawia Darecki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to podjedź kolejką, a jak będziesz miał dosyć siły to wrócsz na rowerze, a jak nie to znowu kolejką ...


pozdrower
Peter
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://gbook.ibt.com.pl/gbook.php?id=PeterMTBżYwY napisał(a):

> Na razie chciałbym zobaczyć ilu bikerów z 3city się
> zadeklaruje na tą wycieczke.

call it "wycieczka" , tak czy siak wolno nie bedzie ;O
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z przykrością musze powiedzieć, że najprawdopodobniej mnie nie będzie, ponieważ nawarstwiło mi się sporo spraw i po prostu nie będę mógł jechać. Sorx. Życze dobrej zabawy i słonecznej pogody.

pozdROWER
pozdrawiam
Żywy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Jaki rower godny polecenia... (23 odpowiedzi)

Pytanie do "specjalistów" którzy chcieliby coś doradzić - szukam roweru , stary został przekazany...

do góry