Widok

Kamienie na dnie Motławy mają umocnić dno

Opinie do artykułu: Kamienie na dnie Motławy mają umocnić dno.
Artykuł na temat: Wyspa Spichrzów - co dalej?


Rękaw służący do zsypywania gruzu łączy nabrzeże Motławy na Wyspie Spichrzów z dnem rzeki. Robotnik budowlany wrzuca do niego coś z taczki - taki widok zaniepokoił panią Ewę, która uwieczniła go na filmie. Przedstawiciel dewelopera, który buduje na wyspie kamienice uspokaja, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem, a zsypywanie nie gruzu, a kamieni jest związane z budową odpływu kanalizacji.

Od wtorkowego popołudnia, z powodu poważnej awarii przepompowni na Ołowiance, do ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ściągneli specjalnie rezerwowo szambonurków.
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nurkują w ściekach, bez zabezpieczenia toru wodnego, bez pozostawienia jakiegokolwiek sprzętu na brzegu

I nawet nie wypuszczają zużytego powietrza na powierzchnię (brak bąbli). Widać nurków z GROM albo DELTA FORCE najęli, by w ścisłej tajemnicy budowali podwodną klimatyzację XD
popieram tę opinię 63 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nurkowie

Przecież to jest w dosyć dużej odległości od zrzutu fekaliów, a rzeka się nie cofa tylko płynie, więc małe prawdopodobieństwo, że spotkają niespodzianki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeżeli to ma być technika umacniania dna to w tym tempie i tą metodą to parę lat im zejdzie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

nazywajcie to jak chcecie - to zsyp gruzu

jakos przez te wszytkie lata czy nawet setki lat nikt takich zabiegow nie robil.. i nie tylko na motlawie.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

dziwne

Gdańsk dziwne miasto, trzeba zapewniać, że coś jest zgodne z prawem, jakby to nie była reguła.
popieram tę opinię 62 nie zgadzam się z tą opinią 19

Ach te wirujące hormony społeczynników za okna ...takie czasy nawet strach na ulicy po tyłku się podrapać by zaraz jakaś Pani "Ewa" nie napisała do Trójmiasto.pl by zapytać czy wypada drapać się czy nie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 16

A bo teraz to są takie czasy, że każda "pani Ewa" wie lepiej, robi filmik i guwnoburzę na pół miasta w mediach.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

władza musi wiedzieć, że ktoś jej na ręce patrzy i bardzo dobrze, że to robi
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

....

Kto odpowie za spuszczenie tej rzeki ścieków?W tym sezonie kapieli w zatoce nie polecam bo potem zapaszek skóry będzie mało kuszący....
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 30

A co mieli zrobić kretynie
? Pozwolić by szambo wywaliło na ulicę i mieszkania? Poczytaj ,potem pisz kacapaly
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 13

Tak właśnie powinno się stać,zalać was gó.nem, może byście wtedy się obudzili.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

po co odpisywać na durny komentarz, mieszkać taki będzie przez najbliższe 30 lat na śmierdzących szadółkach to zazdrości wszystkiego wszystkim :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

sr*szek idioto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To może ten rękaw już tam zostawić..

Będzie robił za awaryjny spust sanitarny w razie czego...
popieram tę opinię 99 nie zgadzam się z tą opinią 6

Tak tak chlopaki do niego pozniej podlacza to osiedle. Taki prestiz wlasny spust.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Darmowa toaleta dla turystów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzikie to sa teraz zapachy gdzie sie nie pojedzie tam smierdzi xD od wysypiska po motlawe i fosfory.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9

wieśniacki kompleksik..

ulżyło ?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nie no ja sie ciesze jako słoik z wioski Czarnuszkowo Przyleśne czuje sie jak w domu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

A może to pic na wodę i jednak to jest gruz

i inne resztki budowlane? Może jakiś uprawniony urzędas się wybierze, zinwentaryzuje wszystko a nie my biedni podlegli obywatele coś obserwujemy i tylko i aż tyle
popieram tę opinię 51 nie zgadzam się z tą opinią 16

Obserwujecie i donosicie, nie? Taka natura, czy wam placa za to?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 14

Ja bym Ci gruz wsypał na Twoje podwórko, chyba nie doniesiesz, bo przecież nie jesteś konfidentem?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko ktory bedzie taki chojrak i tam zanurkuje teraz?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Oskarżasz Króla o kłamstwo?

Zostaniesz przykładnie ukarany
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Llk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biedna Motława
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 7

No chora kobieta, cos widzi, juz leci film nagrywać..do szkoły filmowej idź konfidentko..nagrala i poszla sprawdzić..ty się do roboty weź, a nie filmujesz w godzinach pracy..szefo wie, ze się obijasz ???
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 135

Tak wlasnie do niej jade jak zobaczylem ten film. Tylko drukne wypowiedzenie bo drukarka w motlawie juz.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

A pewnie, ze zwolnic, tylko straty w firmie przez taka..zamiast szyć skarpety, to filmy kreci...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Janka

Sper....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ja wczoraj widziałem jak ktoś takim dużym szlauchem wlewał do Motławy jakieś ścieki ale telefon mi padł.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

MA SA KRA, ty tez się weź do roboty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tytuł

Polski język należy do bardzo trudnych. Myślałem że kamienie na dnie mają odpoczywać na plaży
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Miękkie kamienie

teraz wylewają do rzeki miękkie kamienie, oczywiście celem wzmocnienia dna :D
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 4

a kamienie nerkowe

oraz inne skamieliny zrzucają kawałek dalej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziwnie

Mało profesjonalnie to wygląda
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3

Słaba jakość
Jak nurkowie to musi być widać ich jak schodzą pod wodę lub jak wydobywa się gaz na powierzchnię.
Raczej nie nurkują w obiegu zamkniętym
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Brawo Pani Ewo!!! Ewa na prezydenta!!!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6

...

Kamieni kupa.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nurkowie? Entej brudnej wodzie donstruje spuszczają ścieki ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czy pracodawca Pani Ewy wie

czym zajmuje się Pani Ewa w godzinach pracy ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 16

Współczuję nurkom...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sciema!

Kamieni kupa...
powiedzenie rodem z Gdanska
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdy będą pogłębiać Motławę cały ten szrot trafi do zatoki .
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie będą pogłębiać

Zasypią pod deweloperkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czemu miejsce pracy nurka nie jest oznakowane?

Pierwszy raz w życiu widzę, żeby miejsce pracy nurka nie było oznakowane, zwlaszcza na akwenie o otwartym ruchu statków. Śmierdzi mi tu coś nie tylko kupą.
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 0

własnie

Gdzie Ci co zabezpieczają nurków? Zrzucili jakies dwie taczki "kamykow" i sobie poszli? A co z nurkami? hehe robia was jak chcą
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokladnie

Miejsce pracy nurkow powino byc wuraznie oznakowane. I w wodzie jak i na pobrzezu. Zwykly gruz z podkladka na umocnienie dna. Zwykla sciema.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziwne, poszukiwacz z detektorem żeby wbić łopatęmusi

mieć papier od WKZ, a tu co? Umacniają dno kamlotami na pałę? Przecież jak coś "zabytkowego" leży na dnie to kamloty mogą rozwalić w drobny mak.
Dla kogo jest prawo i przepisy w tym kraju? Gdzie tu sens? Ta ustawa o ochronie zabytków i jej stosowanie to jedno wielkie dno.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Śmieci

Widzę, że wszystko tam leci, odchody, odpady budowlane. Czy mogę podjechać wyrzucić tam też moje śmieci? Nie chce mi się segregować, bo za dużo kubłów postawili na osiedlu.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piekny zielony kolor Motławy!

Zieleń to kolor życia
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już się wali za duże za ciężkie budowle

U góry leja tony betonu a w tym samy czasie kamyczkami mają umocnić to co zaczyna się już walić kompleksowo do wody. Grozi zawaleniem grunt się rozmywa .
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dawno temu, gdy mój ojciec pracował w Gdańskich Zakładach Zbożowych jeździłem z nim po województwie Gdańskim

Zwoziliśmy ZIŁ-em ziarno do spichlerzy na Chmielnej, stałem zafascynowany patrząc jak ziarno sypało się na kratownicę zasłaniającą wlot do piwnic spichlerza tego czy tamtego, niedawno jeszcze taka kratownica tam była a może i jest, sam spichlerz zabity deskami.

Czasami zdejmując sandałki czy inne buciki w domu znajdowałem w nich ziarna, które wybierały mnie aniżeli niewolę w piwnicach starego spichlerza, zanosiłem je na słoneczną polanę Biskupiej Góry i rzucałem na bujną trawę widząc w dziecięcej wyobraźni pola pełne kłosów i zboża.

Kiedyś podjechaliśmy pod Stągwie Mleczne, ojciec poszedł coś kupić do Żelaznego a ja podziwiałem Motławę, zobaczyłem cegłę i zsunąłem ją do ciemnozielonej wody...

Po latach, gdy wszystko w mieście i nie tylko w mieście zmieniało się pomyślałem sobie, że nie będę miał co pokazać dzieciom ze swojego dzieciństwa i wówczas przypomniała mi się cegła wrzucona do Motławy...

Z dwa lata temu a może trzy podczas Jarmarku szedłem do Gdańska od strony Elbląskiej i nagle zobaczyłem ciężki sprzęt budowlany i robotników pogłębiających Motławę dokładnie w miejscu gdzie zsunąłem / moją już / cegłę...

Wszystko przepadło.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

I prawdziwa.

Dzięki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze ujęte

Sam Krzysztof Król odpowiedział
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dno

Umocnienie dna można zobaczyć w porcie W.O.C specjalne kosze tzw gabiony wyściełane włukniną wsypanie kamieni i zamknięcie gabionów takie prace są kończone też są na nabrzeżu szczecińskim
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tutaj nie jest umacniane dno jako takie a służy to zapobieganiu jego wymywania w najbliższej okolicy

... wyprowadzenia wody z instalacji klimatyzacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Odczepcie się od Pani Ewy.

Zapytała i dostała odpowiedź. Gdyby więcej ludzi było wrażliwych na otoczenie, nie byłoby tyle dziadostwa i złodziejstwa, na które ciągle narzekacie.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 2

To GdanskStrefa rozpetało aferę...

Polityczny portal promujący alternatywnego kandydata na prezydenta (redaktora ich serwisu). Bez weryfikacji drugiej strony puścili newsa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

czyli paranoicy

hahaha
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

smiechu warte , umacnianie dna przez jedną rurke
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dać im podwyżkę!

Współczuję nurkom i serwisantom klimatyzacji. Pierwsi pływają w szambie drudzy będą wyciągać klocki z wymienników wodnych klimatyzacji.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mowilem, ze zasypia zeby wiecej developerki wcisnac?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jakie umacnianie dna

Potrzas remontu nabrzeża przy elewatorze Deo- Groria wbyjano LARSENY- 12-sto metrowe .Miały zabespieczyć wyspę przed rozsypaniem się ;gdy zacznie się betonowanie zabudowy .A teraz dno Modławy jest zagrorzone ? Czyżby KTOŚ zle zaprojektował budynki na skraju brzegu .Od 1000-siąca LAT wiadomo iż jest to teren bagienny .Czy PROJEKTANCI nie byli świadomi ,gdzie ICH budowle miały powstać .Pracierz to ludzie z 3-miasta .Czego to kasa nie robi z Porzadnych ludzi.Architektur wygrała ,a wykonawstwo niech się domaga od inwestora kasy aby betony nie spłynneły do Motławy.Poprzednie zabudowy stały setki lat bez larsenów i nikt grwzu ne wysypywał . gdyby to robił to spłycił by dojscie do nabrzeża.Bzburne umacnianie dna gruzem ogranicza żeglowną głebokośc koryta rzeki.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

jest związane z budową odpływu kanalizacji.

To Ołowianka za mało
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ewa Ty weź się do roboty co? Za co Tobie płacę?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

"System klimatyzacji budynku oparty jest na wymienniku wodnym"

Od wczoraj jest to wymiennik fekalny.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jakie szkaradne te budynki na filmiku a czy przypadkiem nie za wysokie?

Konserwator pozwala na tak wysokie budynki? Po przeciwnej stronie są dużo niższe.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

wy naprawde macie ludzi za idiotow? jacy nurkowie ?gdzie? deweloperze gdzie tam sa nurkowie ? wiesz jak wyglada nurkowanie techniczne? sprawa dla prokuratora!!! ( moze od teraz sie rzuca kamienie nurkowi na glowe jakas nowa technika? deweloper moze zdradzi?) a jeszcze kto asekuruje nurkow? pan z taczka? haha
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Masz minusy od zidiocialej większości...
Oczywiście
Brak jakichkolwiek śladów działalności nurków...
Większość myśli pewnie że wchodzą w gaciach, pletwach i z maską
Gdzie ich wsparcie?
Zaplecze?Oczywiście
Oznakowanie?
Gdzie oni fizycznie nurkuja?
100 metrów od miejsca na filmie?
Ale ok
Takie czasy ... czasy idiotow
Dziennikarstwo też żałosne... sensacja i tyle
Podpowiedź: oni w tym miejscu nie mogą o tak zejść sobie pod wodę... jakieś śledztwo? Zezwolenie ? Harmonogram?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

To że nurkowie akurat nie pracowali w chwili zrzutu uwiezionego na 1 minutowym filmie

Nie oznacza, że po wrzuceniu kilku taczek nie schodzi pod wodę usypać kamienie przy punktach czerpania i oddawania wody...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A skąd oni tam mają za płotem otoczaki
Norm
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

kanalizy?

po co ją budować Motława jest świetnym rozwiązaniem? szczególnie po awarii na ołowiance
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ewa

pani ewa pracuje? czy filmuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

wszystko wrzucają do Motławy

Kupy Siki śmieci i kamienie....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę że jeżeli miało by to być umacnianie to trzeba by te kamienie wsypywać wywrotkami i to kilkadziesiąt pełnych wywrotek KAMIENI, a to co panowie mają w tych taczkach to chyba kamyczki, takich taczek z kamyczkami musiały by być milion żeby coś umocnić.. Motława wszystko przyjmie, smacznych ryb z zatoki życzę turystom!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bzdura, tam nie ma nurkow
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Natomiast odprowadzanie ścieków ma za zadanie poprawić aromat Motławy ..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do płetwonurków

Gdzie w takim razie była asekuracja,pomoc dla płetwonurków?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brak nurków

Zgodnie z przepisami kierownik prac nurkowych i nurek asystent powinni być na pomoście w trakcie prowadzenia prac nurkowych , więc to ściema!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli wszystko jest OK, to dlaczego dziś rur nie ma?

Sprawa chyba do końca nie jest taka jasna, bo skoro inwestor ma wszystkie pozwolenia i działa w "prawie", to dlaczego dziś rur już nie ma, a cała akcja z umacnianiem dna Motławy została wstrzymana???????
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ultra Relations

Agencja zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę wizerunkową, doradztwo w zakresie marketingu oraz pełni funkcję zewnętrznego biura prasowego.

I pozamiatane. Lepiej się ich nie pytać bo odpowiedź zawsze będzie właściwa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Władze tego miasta

są żenujące... W kilka lat potrafią zniszczyć bogate miasto portowe z ogromnym bagażem historii
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

jak się umnacnia to napewno będzie macne

bo jak się umocni to będzie mocne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Deo plaza

Same ukraincy tam robią to jakościowo chyba będzie dno bynajmniej tak się każdemu wydaje ale po tym co teraz zauważyłem to nie mam pytań .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może po prostu g..na zrzucone z oczyszczalni do Motławy też miały umocnić jej dno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tej doniosłej chwili

w imieniu wszystkich forumowiczów, chciałbym podziękować Pani Ewie za obywatelską postawę i dociekliwą obserwację. Potrzeba nam więcej takich czujnych obywateli.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

chyba szambo nurkowie .....

W tej kloace nurkować ...? To pewnie „miłośnicy „ sportów ekstremalnych .....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kamien w wodę

Gdyby tam naprawdę pracowali nurkowie, akwen byłby oznaczony bojami. A nie jest ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

0,7 m

O spłycaniu nabrzeży i toru wodnego na Motławie to chyba decyduje zarząd portu, a nie konserwator .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zoom

W drugiej taczce są elementy prostopadłościenne, a nie otoczaki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry