Widok

Kanalizacja w Baninie

Czy ktoś wie kiedy jest szansa na kanalizację w Banine w okolicach ul. Cyprysowej już nie wspomnę o oświetleniu :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapytaj burmistrza. Facet zna się na rzeczy, szczególnie jeśli mówimy o działaniu na rzecz społeczeństwa i w jego dobrze zrozumiałym interesie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
hej
jest "świeży temat"
http://radabanino.pl/informacje/310-budowa-sieci-kanalizacji-sanitarnej-na-terenie-gminy-zukowo

w Baninie obejmie
Ogrodowa,
Wiśniowa,
Źródlana,
Łąkowa,
Sadowa,
Dąbrowa
Makowa,
Różana,
Chabrowa
Kubusia Puchatka,
oraz część Banina za Algidą.

ciekawe co to za "część za Algidą" ???
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajna informacja tylko ile będzie trwała realizacja po doprowadzeniu całej papierologi do końca kiedy będzie normalnie bo to co jest pozostaje wiele do życzenia a drogi a bardziej ich brak sadowa wiśniowa ogrodowa itd.....to się tylko nadaje do tv katastrofa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spokojnie. Pieniądze na projekt i wykonawstwo kanalizacji dla osiedla za Algidą miały być już 10 lat temu, a prace miały się zacząć tuż, tuż ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przecież część tych dróg jest prywatna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gmina podłączy kanalizę a potem wszystkim pobierze opłatę adiacencką, za wzrost wartości nieruchomości w związku z podłączeniem kanalizy .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Gmina ma możliwość pobrania takiej opłaty ale właściciel nieruchomości nie musi jej płacić !! Dlatego jest taki zastój w inwestycjach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastój w inwestycjach jest dla tego, że pieniądze podatnika są marnotrawione na utrzymanie hydry urzędniczej, a nie przez nie uiszczanie kolejnej daniny. Za mało podatków płacisz?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
A jak może uzyskać z niej zwolnienie? Gmina Żukowo pobiera opłatę adiacencką w maksymalnej wysokości tj 50% różnicy wartości przed i po
skończeniu inwestycji przy czym po ustawodawca określił na 3 lata od ukończenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
O zwolnieniu nie słyszałem. Ale można poprosić gminę o pomniejszenie naliczonego podatku o udział własny w inwestycji. Tak było w moim przypadku (koszt projektu rozbudowy kolektora kanalizacyjnego i wodociągu).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy komuś już naliczyli taką opłatę ? jakiego rzędu to są kwoty?
http://radabanino.pl/informacje/320-oplata-adiacencka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a komuś podłączyli kanalizację :-) ?
przyłączam się do pytania, jakiego rzędu to kwoty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie naliczyli adiacencką za wodociąg jak wybudowali.... było to ok 11zł za 1m2 powierzchni działki w 2011.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Adiacencka 600zł
Projekt przyłącz do domu 100zł
Święty spokój bezcenny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodaj do tego jeszcze koszt wykonania. Często wiąże się to z przekopaniem ogrodu, rozebraniem ścieżki/podjazdu itp
A jak opłaty bieżące?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie dwa liczniki. Domowy i ogrodowy. Domowy suma za wodę i ścieki. Ogrodowy tylko za wodę. Opłaty wg stawki ZUK Glincz
Odczyty podaję przez internet raz w miesiącu. Fakturę otrzymuję też
przez pocztę e-mail.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Myślałem ,że to większe koszta za przyłączenie.Z tego co piszecie nie jest tak źle.Przyznam,że zależy mi na przyłączeniu bo to jednak wygoda i pozbycie się smrodku z opróżnianych szamb.Ciekawe jak rozdysponuje Gmina środki i gdzie ruszą w pierwszej kolejności?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koszt wykonania przyłącza w moim przypadku wynosił około 2tys. za wodę i kanalizację w 2007 roku (w tym fragment instalacji wodnej wewnątrz domu).
Opłaty eksploatacyjne zależą od zużycia wody. Mając dwa liczniki (główny i ogrodowy) płaci się za kanalizację od kubika wody zużytej na potrzeby gospodarstwa domowego (od zużycia licznika głównego odejmuje się zużycie wody w ogrodzie i mnoży razy 5.28 pln brutto).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super. Nie wiedziałem, że ZUK jest już e-ZUKiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zakładając, że ktoś ma działkę 2000m2 x 11złm2=22000zł z tytułu opłaty adiacenckiej.
Czyli taką kwotę należy przeznaczyć na rachunek gminny?
Jak wygląda w takim razie spłacanie w/w kwoty.?

Jeżeli miałbym zapłacić taką kwotę to wolę sobie szambiarę zamówić i niech wożą sobie co drugi miesiąc.
Ja dzwonię po beczkę 12m3 co dwa miesiące, czyli 6 razy w roku.
zakładając 120zł za beczkę to daje 720zł/rok.
Czyli te 22000zł z tytułu wzrostu wartości nieruchomości zwróci mi się po ok 30 latach ( 22000zł :720zł = 30,5 lat ).
Wiadomo, że przez ten czas usługa za wywóz wzrośnie liczę się z tym, ale skoro mam własne ujęcie wody więc ZUK może mi skoczyć to i tak wolę mieć to szambo, gdyż nie płacę za ścieki na rachunek ZUK-u i to pozwoli mi niejako zrekompensować wzrost kosztów usługi za wywóz ścieków.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie do Pana,
Ta stawka 11 zł, którą Pan podaje to skąd ona jest?Czy istnieją jakieś tabele, zestawienia, czy cokolwiek gdzie można to sprawdzić?Jak rozumiem, opłata adiacencka, to opłata za wzrost wartości nieruchomości.Ale jak to się ma do realnych cen tych nieruchomości, skoro wiadomo, że jeszcze kilka lat temu były one wyższe i każdy ma cenę zakupu wpisaną w akcie notarialnym.Czy to, kiedy była zakupiona nieruchomość i jakie były w tym okresie średnie ceny na rynku, jest brane pod uwagę przy wyliczeniu stawki?Z góry dziękuję za odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
te 11zł/m2 to przedstawił ktoś wyżej. Podejrzewam, że jest to stawka ruchoma, wynikająca o ile wartość danej nieruchomości wzrosła przeliczając później to na 1m2.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy jest szansa, że skoro kanalizacja będzie doprowadzana do ulic po prawej stronie Pszennej to domy z adresem Pszenna w tym ciągu po prawej też zostaną podłączone do sieci?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, tu znajdziecie całą dokumentacje projektową dla Banina:
http://radabanino.pl/informacje/335-projekt-kanalizacj-dla-banina-zalacznik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję za link. Czy kanalizacja to te cieliste linie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
#6 Paweł Koreń 2015-02-20 20:59
Na wszystkie Państwa pytania odpowiemy jutro czyli w sobotę na spotkaniu w OSP o 12.00

Czy ktoś kto był na tym spotkaniu mógłby podzielić się informacjami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
podobno 31.03 uchwałą RG ma wają być zarezerwowane środki na dokumentację projektową również m. in dla ulicy Lawendowej, Diamentowej .... - tyle z wieści z Urzędu Gminy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jeszcze jedna informacja.
Dokumentacja projektowa na oświetlenie osiedla za Algidą jest. Podobno w tym roku ma być rozpoczęta ta inwestycja, pierwsi szczęśliwcy to mieszkańcy od ul. Diamentowej w stronę Leśnej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Projekt kanalizy dla całej wioski miał być gotowy do końca wakacji, czy ktoś coś wie na ten temat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
termin wykonania projektu kanalizy dla ulic cyprysowa, balladyny, lawendowa itd jest do 24.12.

Czy wejdzie do projektu budżetu na przyszły rok jej budowa ....
może by trzeba sie tym zacząć interesować
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

i co jest ta kanalizacja ?
Dziury na wisniowej chyba jak byly tak sa ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma :)
Ale jest oświetlenie na części osiedla.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

https://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1063683,prokuratura-krajowa-gminy-oplaty-przylaczeniowe-woda-kanalizacja.html a u nas gmina pobiera opłaty za przyłączenie do kanalizy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry