Widok

Kask na skuter

Mam do pracy około 4 km. Droga w miare dobra i bezpieczna. Zastanawiam się nad zkaupem skutera na dojazdy. Pytanie też jaki kask warto zamontować? Czy ktoś może przerabiał ten temat wcześniej i byłby w stanie podpowiedzieć na co należy zwracać uwagę przy wyborze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Manewrować pomiędzy samochodami też trzeba umieć, bierz na to poprawkę, że trzeba wyrobić w sobie tą sprawność.
Jeżeli chodzi o kask, to na skuter w zupełności wystarczy Ci otwarty. Ważne, aby miały z przodu przeszklenie, aby nic nie wpadało do oczu. Rzuć sobie okiem tutaj: https://schuberth.com.pl/kaski-otwarte - specyfikacja wybranych modeli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Określ budżet. Kask otwarty odradzam, integralny dużo bezpieczniejszy, a argument że na skuter otwarty wystarczy do mnie nie trafia, przecież gleba przy 60km/h boli tak samo bez znaczenia czy jedziesz skuterkiem czy większym motocyklem. Z tańszych kasków rzuć okiem na markę LS2, podstawowe modele to koszt około 200 złotych, jeśli chcesz jeździć w szerokim zakresie temperatur to koniecznie będziesz potrzebował kasku wyposażonego w tzw. pinlock, nie zapomnij też o rękawicach i chociaż najprostszych motocyklowych butach za kostkę bo te 3 elementy garderoby to IMO minimum na jednoślad.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram odpowiedz powyzej - buty dobre - nie chcesz miec zmiazdzonej kostki. ... . pamietaj o kasku - tylko zamkniety, i nie patrz tak mocno na cene. Jedna wywrotka i mozesz akurat natrafic twarza na kraweznik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Мандат (3 odpowiedzi)

Witam, chcę wiedzieć, jaki procent jest doliczany do mandatu za parkowanie. Niedawno przypomniało...

[Gdzie?] Uzywane auto w miare uczciwie? (25 odpowiedzi)

Szukam uczciwego salonu w Trójmieście, gdzie mozna kupic uzywane auto i zostawic w rozliczeniu...

Automatyczne skrzynie biegów seriws (4 odpowiedzi)

Dzień dobry mieszkańcy. Chciałbym zapytać czy w Trójmieście jest jakiś godny polecenia mechanik...

do góry