Widok

Kina przy Długiej zostaną wyburzone przed wakacjami

Opinie do artykułu: Kina przy Długiej zostaną wyburzone przed wakacjami.

To już pewne. Z naszych informacji wynika, że zespół trzech kin Gdańskiego Centrum Filmowego (Neptun, Helikon i Kameralne) zostanie zlikwidowany w połowie maja. Prace wyburzeniowe w kamienicy przy ul. Długiej 57/58 rozpoczną się niedługo potem.

Ta informacja zapewne zasmuci wielu naszych czytelników. Starsi mieszkańcy z ciężkim westchnieniem stwierdzą, że odchodzą w niebyt legendarne kina z czasów ich młodości. Kinomaniacy natomiast będą narzekać, że zniszczono jedyny w swoim ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co wiem postanie tam basen

W śródmieściu nie ma basenu z prawdziwego zdarzenia, takiego z ławkami i plażą
popieram tę opinię 192 nie zgadzam się z tą opinią 70

A ja słyszałem, że tor dla gokartów :-)
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

Prawie dobrze słyszałeś

ale nie dla gokartów tylko F1.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

basen???

jaki kurde basen? może od razu wodospad??? popieprzyło się ludziom w głowach... może wyburzmy od razu całą Długą! po cholerę nam takie starocia... postawmy to szklane domy z widokiem na.... kolejne szklane domy... świat schodzi na psy...
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 23

poziom twojego humoru już dawno zszedł.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 9

hilton bedzie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szalety miejskie będą tam na pewno
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

fabryka opon
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

I słusznie

W końcu jakiś zakład produkcyjny w Trojmieście.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

wielka, wielka szkoda, kina ze swietnym repertuarem, nie z taka sieczka jak multi czy cinemacity. Bardzo nieprzemyslana decyzja. Ale kasa goni kase. Jakos sie nie liczy.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 4

glupis, tam powstanie bank

banki sa najpotrzebniejsze w tej czesci miasta, nawet bardziej niz biedronki czy lidle
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

...

Mam nadzieję, że nie. Basen niech sobię budują na postoczniowych terenach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Leningrad. To bylo kino jak na tamte czasy. Chodzilem tam jako dziecko. Kto jeszcze pamieta trzaskajace fotele? Kazdy chcial siedziec na balkonie:)
popieram tę opinię 550 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja pamietam

Kiedyś trzasnął pode mną
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gdyby wpadli teraz na pomysł wyświetlenia Wejścia Smoka i wyświetlenia filmu na zakończenie LENINGRADU.

to kupiłbym bilet.
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 0

oglądałem tam wejście smoka. 9 razy.

kolejka po bilet sięgała prawie złotej bramy. Koniki sprzedawaly bilety.
a na balkonie to tylko szczęściarze siadali.
...tam tak fajnie pachniało ... ;) kinowo. klimat. ech. człowiek żyje i do piachu. nic go nie uratuje. Tak jak tego kina.
popieram tę opinię 69 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po kilka razy oglądałam w Leningradzie Gwiezdne wojny:)
To se ne vrati.....
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 0

z tą kolejką do Złotej Bramy, to kolego przesadziłeś... Ale to prawda, że klimat był.
A na balkon bilety były droższe niż na parter.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 11

Nie przesadził

Kolejka po bilety na "Wejście Smoka" kończyła się tuż przed Złotą Bramą.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wcale nie przesadził :-)

może nie do Złotej Bramy ale do sportowego ( jak ktoś jeszcze pamieta sportowy na długiej ) to kolejki były :-)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

no jeżeli do sportowego, to przesadził. przeczysz sam sobie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na tym balkonie...

.... mój pierwszy raz..! Ach.... Kupiłbym z samego sentymentu... Ale kasy w kiermanie brak...(a fotel skrzypiał że ho ho ! Trochę po partyzancku,ale nie da się tego zapomnieć. ..)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 7

tez pamietam

bylo nam cudownie!
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 2

i popkornu nie podawali... bileterki w mundurkach, ch nostalgia
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajną była akcja "Pokazy przedpremierowe"

Filmy były wyświetlane ok 2 tygodnie przed oficjalną polską premierą, seanse tylko o 22:00. Tak zaliczyłem m.in. "Powrót do przyszłości" i "The Blues Brothers"...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto pamięta jak odsłaniały się zasłony okrywające ekran kinowy:)?
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kino Leningrad

Najlepsze miejsce na wagary. Po wyjściu można było zapalić Zefira, to były piękne czasy ;)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wspaniałe kino Leningrad

Najpierw czarno biała kronika filmowa a potem film:) Przed kinem puchar galaretki i ciacho z cukierni obok. To było zaczarowane kino:)
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 1

coctail bar

coctail bar a nie cukiernia
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

coctail bar - CAPRI!

tak szybko zapominamy...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

popisujecie sie przed durnymi lemingami,

elektoratem platfusów, bravo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11

sami jesteście sobie winni chodząc do przemysłowych multipleksów.

i małe upadły, tak jak padają małe polskie sklepy itp... żal ale co zrobisz, polak z biedy nawet stolec kupi byle taniej i e złotym papierku.
popieram tę opinię 519 nie zgadzam się z tą opinią 39

Jak się nie ma kasy to się człowiek nie rozbija po droższych sklepach czy też nie chodzi na drogie imprezy kulturalne. Z pustego to i Salomon nie naleje
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 25

Neptun dwa razy tańszy od multipleksów, więc multipleksy to są właśnie te drogie imprezy na które chodzi masa, a tanie ambitne trzeba zamknąć.
popieram tę opinię 81 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie tylko Neptun tańszy od multipleksów, to jeszcze nie śmierdzi prażoną kukurydzą !
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

to nie kwestia posiadania pieniędzy, tylko chytrości narodowej

zwłaszcza ci co mają o każdą złotówkę się kłócą...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlatego mają,że szanuja kazdą złotówkę
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 14

Patriotyzm to nie tylko pieśni i pochody.

Nie do końca, zaczynając od cukru który można kupić niemiecki lub polski, przez warzywa, przyprawy, kubki, garnki, ubrania... warto patrzeć na metkę. Warto zastanowić się czy wydać swoje pieniądze na polskie produkty wzmacniają swoje państwo czy na obce. Owszem czasami zmieniam sklep jeśli nie ma w nim polskich wyrobów i to wymaga wysiłku ale - warto! A ceny i jakość są najczęściej porównywalne, o gustach nie rozmawiam :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mierz kazdego wlasna miara.
Ja stolca nie kupie. Nawet w zlotym papierku, ale widac wiesz co piszesz.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

nie bądź taki mądry bo

Zatwardzenia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Moim zdaniem mamy taką prostą społeczność, która jest bez ambicji i kultury, więc wybierają kino masowe to tak jak z fast foodami wielkich koncernów, które jest ani smaczniejsze ani tańsze, ale masa tam idzie.
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 4

Byłem w czwartek w Kameralnym na seansie. Było kilkanaście osób.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

no to spędziłeś czas

w towarzystwie wymierających zwierząt, ale na pewno nie były to lemingi ;)
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 8

akurat na libertyńskie intelektualne filmy do Kameralnego to raczej pisowska polskęzbawowa czarna masa drzwiami i oknami raczej nie waliła. tę spotkać prędzej można pod Biedronką na Szerokiej, gdzie sączy "piwo" spirytusowe....
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 14

Co?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

bo platformiacy to taka wyższa kultura

z panem Niesiołowskim na czele.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3

ja byłam wczoraj w Heliosie, było 8 osób, z których 2 wyszły. Myślałam, że będzie tłum..
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co grali aż tak dobrego?

Czy piszesz po prostu o tak małej frekwencja na Kinie Konesera?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ech tam

'ekonomika" dochodu hotelowego czy "biedronkowego" stwarza większe możliwości. Ot i całe wyjaśnienie. A już wytwarzanie dochodu w banku - to marzenie każdego chcącego zarobić.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

to nie kwestia biedy, wyjscie na seans do krewetki czy multikina to o wiele wieksze koszta, a jak do tego dojdzie wielki popcorn i cola, majątek... chodzi o rodzaj filmów jakie ludzie chcą oglądac, niestety
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

ale lemingi tak mają!sami doprowadzaja do degradacji państwa i wszystkiego

co w tym kraju było dobre apotem plączą ze dlaczego!!Głosuja na bronka i jego kolesiów apotem sie dziwią ze chca ograniczyc wjazd aut biedaków do centrum miasta!!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

"apotem." głos Prawdziwego Polaka (TM), co po polsku nawet mówić, nie to że pisać, nie potrafi.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

Szogun

sie odezwał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Btw. w Neptunie było taniej.

Jeżeli budynek w obecnej formie ma ponad 50 lat, to, jeśli się nie mylę, jest zabytkiem. Jakim więc prawem ktoś niszczy w centrum miasta zabytkową i wciąż działającą instytucję kultury?

Jakie miasto ma propozycje? Które małe kino planują wskrzesić, aby przejęło rolę Neptuna?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Neptun od dawna juz jest zamknięty. Otwarte były czy tez jeszcze sa te dwie małe sale. W podwórku od Lektykarskiej w lecie jest jedna wielka toaleta publiczna. Iźcie tam jak jest gorąco - wytrzymać się nie da - teraz przynajmniej może się tam da pożyć normalnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jak z biedy????

Multiplexy o wiele droższe + jedzenie ? co ty ględzisz malkontencie - przestań narzekać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lezka sie w oko kreci

Chodzilem tam na kazdy nowy film. To kino mialo swoja atmosfere. A na randki najlepsze bylo Kameralne z tymi wygodnymi fotelami.
Pozdrowienia dla wszystkich ktorzy jeszcze pamietaja stary dawny Leningrad.
popieram tę opinię 386 nie zgadzam się z tą opinią 4

Taa, właśnie pomysł na randkę poszedł się paść.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz jeszcze tydzień! :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

te wygodne fotele były (do dzisiaj są) w Helikonie a nie w Kameralnym. Byłam tam ostatnio i stwierdziłam, że strasznie śmierdziały - kurzem, brudem, myszami i kto wie jakimi jeszcze pozostałościami po tych randkach. W Kameralnym są drewniane skrzypiące rzędy rozkładanych krzesełek.
Myślę, że jak będzie popyt na ambitne kino to wykroją seanse w kilku nowoczesnych kinach. Mimo, ze jestem starej daty i lubię dobre kino to jednak lepiej ogląda się filmy w dobrze wentylowanych salach z odpowiednim nagłośnieniem.
Jedyne czego naprawdę mi żal to brak reklam przed filmami w Kameralnym. Seans jest np. na godz. 17-tą i o 17-tej gaśnie światło i zaczyna się film. To se ne vrati nigdy i nigdzie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4

Widać wychowanie multipleksami. Kiedys to było normalne że film zaczynał sie od zapowiedzi filmów i po 2-3 trailerach zaczynał sie film. Ja idąc do multikina na film który zapisany jest na 17 to bilet kupuje o 17:10. Ide do ubikacji tak na wszelki wypadek. Na miejscu w kinie siedze o 17:20, a tam dalej reklamy i zapowiedzi...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

:) nie wychowałam się na multiplexach, bo jestem na to za stara :).
Ale chodzę i tu i tam bo i tu i tam (czasami) wyświetlają dobre filmy.
A kiedyś było normalne, że film zaczynał się od Kroniki Filmowej.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

fotele

Wygodne fotele w Helikonie... toś mnie rozbawił koleś.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Łezka się w oko kreci

Łezka się także w moim w oku kreci - gdyż jako młody chłopiec, uczeń Technikum Budowlanego przy ul. Siennickiej, pracowałem przy odbudowie tego kina ucząc się zawodu. Pierwszym filmem wyświetlanym w tym kinie był kolorowy film "Admirał Uszakow". Szkoda Kina "Tobis"!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

W kinie Neptun efekty dźwiękowe są kapitalne i to bez wielkich głośników jak to jest w Krewetce lub Multikinie. Oglądając film w Neptunie to każdy dźwięk wypełniał całą sale i bardzo dobrze było słychać co się dzieje na drugim planie. Takie dobre efekty dźwiękowe można uzyskać w tak dużej sali jaka jest jeszcze w kinie Neptun ,a nie w małych pokoikach jak w świeżo powstałych kinach.
popieram tę opinię 227 nie zgadzam się z tą opinią 6

1984 lub 1985 rok Niekończąca się opowieść to pierwsza którą pamiętam wizyta w kinie"Leningrad" potem już w 91 Robin Hood z Kevinem Costnerem pierwsza "randka" z koleżanką z podstawówki po kinie obowiązkowy pucharek lodów w Capri.. Streets of Filadelfia to już początki szkoły średniej wyjście klasą z pobliskiego TPSiCh na seans i już nie lody w Capri, a piwko pod kurtką na tyłach kina..ostatni film na którym byłem w tym kinie to Titanic. Szkoda że ogólny pęd za kasą wykańcza miejsca poniekąd kultowe dla kilku pokoleń....
Ale mimo to fajnie mieć co wspominać...
popieram tę opinię 256 nie zgadzam się z tą opinią 5

wspomnienia, to właśnie pozostaje
jak piszesz ostatni Twój film w tym kinie to "Titanic" a ostatni w ogóle jaki oglądałeś??
wszyscy mówią że miejsce super tylko ... na filmy chodzili gdzie indziej
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciężko wyprowadziwszy się 150 km od Gdańska jeździć do kina z którym ma się tak wiele miłych wspomnień.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też byłam tam na pierwszej randce i to nie jednej:-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobre wspomnienia

ja zaczynalem na filmie GROM w roku 84 reszta jak u ciebie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czyzby nowa biedronka bedzie tam ?
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

tak samo jak zniszczyli kino warszawa w gdynii a dziś co
BIEDRA
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

i kino Polonia w Sopocie.

a dziś co? Biedr..., a nie, H&M. Ale jakość towaru ta sama, więc niewielka różnica w klasie.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziś rządzi pieniądz i tyle...

"sentymenty nie mają w biznesie najmniejszego znaczenia". Tutaj autor ma rację.
Już jakiś czas temu Stare Miasto przestało być miejscem dla przeciętnego Gdańszczanina.
popieram tę opinię 240 nie zgadzam się z tą opinią 11

Nie musi tak byc trzeba pogonic na bruk sprzedajnych urzednikow z miejskiego i wojewodzkiego.

Sitwa dopchala sie do koryta i zalatwia swoje interesy.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 5

włascicielem jest prywatna firma
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Tak bo kazdy mógł kupić parcelę a nie tylko wybrani
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

nagle kazdego stać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

ha ha, zapity półgłówek Kukiz, będzie nam likwidował usługi IT i postawi zamiast tego huty. spoko. XIX wiek też był zaj*bisty! szczególnie na Ślunsku.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 32

Niestety Stare Miasto nie jest juz dla mieszkańców... I to od paru ładnych lat.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co ma Stare Miasto wspólnego z likwidowanymi kinami?

Ale co będę słoikowi tłumaczył...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

abab

Wasze ulice , nasze kamienice
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kino jest na Głównym Mieście a nie Stary Mieście
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

POgrobowcy miasta

To już nie pierwsza inwestycja CP.Może prokurator lub CBA zaiteresowało w jaki sposób nabywają tak atrakcyjne obiektyod magistratu.Wszystko to działo się za urzędowania Lisickiego.Który wykończyłteż biedniejszych mieszkańców starówki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto i w czyim imieniu sprzedaje Gdanskie najfajniejsze miejsca uzytecznosci publicznej?

Kto to sprzedal i jakim prawem? Ile pochlonela obsluga prawna tego przedwsiewziecia i jak wyglada to przy innych rozsprzedazach?
popieram tę opinię 221 nie zgadzam się z tą opinią 37

Toś się obudził... przecież to zostało sprzedane lata temu. I nie prezydent sprzedawał ,a marszałek.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 4

zresztą co? miał nie sprzedawać? z czego by się to miało niby utrzymywać?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 12

Taka polityka..nie wazne ,ze to jeden z najlepszych punktow w miescie...byle opchnac.

Z czego mialo by sie utrzymywac..odpowiem ci...Miasto moglo np postawic tam cos co postawi tam developer..i samo korzystac z czynszow,sprzedazy,,,,a zyski generuja nastepne zyski.Nawet faktycznie gdyby mial byc tam hotel . Nie sprzedaje sie kury znioszacej zlote jajka..Wiec jezeli nie kino mozna bylo zrobic tam cos innego...a tak..na sprzedanym mozna zarobic tylko raz..ale Budyn i swita chyba nie wiedza i lekcja ze sprzedarzy Gpec czy oddanie zyskow z kar za bilety Renomie( w prywatne lapki..)niczego ich nie nauczyla.Zyski powinny pozostac w miesci i generowac nastepne...dopiero do takiego budzetu mozna dodawac dofinannsowanie ze srodkow Uni....O ile wiecej miozna by bylo wtedy uzyskac dla mieszkancow...a tak co?Jedziemy na kredytach...ktore miejskich urzednikow nie duzo kosztuja..ale obciazaja mieszkancow...Nastepna bedzie spalarnia w Szadolkach..wybudowanie za publiczne srodki oddane na lata w prywatne..a zyski w PISDU.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mnie zastanawia, jak PAŃSTWOWA Instytucja Filmowa Neptun Film została w roku 2000 roku Neptun Film sp. z o.o. Mam wrażenie, że ktoś państwo, czyli nas, okradł...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skandal!

Pewnie zrobią tam kolejny bank potrzebny jak dziura w moście!
popieram tę opinię 265 nie zgadzam się z tą opinią 12

"raz dwa trzy sprzedane " ... szybko szybko co tam jeszcze możemy sprzedać
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dokładnie... I teraz niech wszyscy, którzy głosowali na obecnego prezydenta Gdańska niech po nocach nie śpią... To Wasza wina!!
Jedno z nielicznych miejsc w Gdańsku, w których można się zetknąć z czymś ambitniejszym niż amerykańskie kino dla mas... Do tego z historią, duszą, miejsce niepowtarzalne!!
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 4

Permanentna Amerykanizacja - tylko że USA stworzyli nieudacznicy i przestepcy z Europy, rdzenni Amerykanie - o niczym nie decydowali. Najeźdźcy z Europy podeptali kulturę lokalną... A my teraz debili małpujemy we wszystkim.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1

no, NIEUDACZNICY to akurat nie. ludzie bez perspektyw w Europie, ale nie pozbawieni ambicji i pędu do działania. co nie zmienia faktu, że przy mordzie i prześladowaniach na rdzennej ludności Ameryki, holokaust to betka.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

gdyby rdzenni Amerykanie decydowali to by do dzisiaj polowali na bawoły i meszkali w tipi

a "amerykanizacja" to de facto liberalizm w skrajnej formie czyli nie robimy niczego co się nie opłaca i państwo nie ma nic do gadania ergo jeśli kultura sie nie opłaca więc jej nie bedzie! Amerykanie to nie nieudacznicy tylko kapitaliści przez wielkie K którzy po prostu nie dopuszczali do pojawiania sie elementów deficytowych
P.S. debilami to jesteśmy my bo i kulturalnie i ekonomicznie potrafimy tylko małpować
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak tak sprzedaj starą na organy amerykański pomiocie kapitalistyczny, wigilia i Wielkanoc też pewnie kojarzysz z zakupami i wyżerką - jesteś idealnym tworem bezmózgiego konsumenta
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Amerykanom kultura kojarzy sie z zakupami i wyżerką a Tobie njwyraźniej ze zdrowaśkami i szopką bożonarodzeniową

...jesteście siebie warci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

pluj na tradycje pluj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

najwieksi nieudacznicy i przestepcy jednak zostali w Europie o czym świadczą

choćby dwie wojny światowe i ,jak sam stwierdziłeś, małpowanie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

eeee... i jak niby Adadmowicz się do tego przyłożył?

Swoją drogą jest jeszcze Żak
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

raczej w takim miejscu będzie hotel, czyli coś akurat dla gdańszczan :/

Oby tylko postawili tam coś co nie będzie gryzło się z zabudową Drogi Królewskiej i nie zeszpeci ciągu tak, jak to lustrzane gie, które stanęło na Monciaku. . Poza tym chyba ktoś mocno na łeb upadł, żeby tuż przed sezonem burzyć kamienicę w najbardziej reprezentacyjnej części miasta, no chyba, że fasada zostanie w roli atrapy.
A jedynego kina z klimatem żal...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zanim krzykniesz skandal...

...policz ile razy w ostatnim roku byłeś w tym kinie. Ile razy byli tam Twoi znajomi? Zamiast siedzieć w Internecie wspieraj takie miejsca, może zaczną być opłacalne...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Krzyczę skandal, bo jestem tam często. Gdybym tam nie chodził, to raczej by mi wisiało i nie krzyczałbym "skandal".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze pocztę wyburztć

Poczta to koszmarek. Oszpeca cała ulicę. Brudne okna i elewacje sa wizytówka tej instytucji.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 21

Wygląda jak skład odpadów nukllearnych albo mauzoleum Adolfa Hitlera.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardziej jak zakład pogrzebowy + krematorium
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 1

ECS wygląda jak sarkofag nieboszczki Stoczni Gdańskiej.

A w nim główny winowajca, grande electrico ma swoje gniazdko
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sarkofag czarnobylski.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

tez sie kojarzy z upadkiem, tylko nie ma winowajcy

a tu zbrodniarz powrócił na miejsce zbrodni
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakiemuś palantowi z bandy lemingów ten post się nie podoba
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wiesz że jesteś w odwrocie i mniejszości. Możesz sobie pluc na Jarkacza ale niech do twej łepetyny wreszcie dotrze, że koniec PiS-u jeszcze może nie nastąpił, natomiast Platformersów już zegar zaczął odliczać. Na jesieni będzie już lekka rzeź a za dwa lata ruszą lawinowo procesy przeciwko dzisiejszym tuzom POlityki.
I to wcale nie dzięki Kaczorowi, bo i on za niedługo z polityki zniknie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie bede na niego pluc .Mlaskacz sam sie opluwa.

Kiedy przyzna sie ,ze za katastrofe smolenska odpowiada posrednio salonka jego brata i sianie nienawisci do Platformy przez nich?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Po co teatr w takiej postaci w jakiej powstał?Po co komu wystawne wnętrze, otwierany dach i szekspir, który nawet nie ma nic wspólnego z Gdańskiem.Ten teatr zabrał imprezy prywatne i konferencje filharmonii. Nie można było zrobić naszego teatru właśnie w miejscu kina Neptun? Kiedyś burzył wróg, teraz sami niszczymy? Dokąd ten kraj zmierza?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coś tam wspólnego było z żydami , nie wiem dokładnie o co chodziło ale to wiele wyjaśnia. Może Szekspir był żydem?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie!

inwestować miliony w deficytowe inwestycje to umieją, dofinansować renowację instytucji kulturalnej, która wcale nie jest specjalnie deficytowa, to już nie mogą. Takie coś trzeba sprzedać deweloperowi. Mogli ecps sprzedać. Tylko nie wiadomo czy ktoś by kupił!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

ECS i teatr szekspirowski też są niedochodowe i to całkiem sporo

Aha zapomniałem że wspaniałomyślny Budyń płaci za utrzymanie. Zwłaszcza, że płaci nie swoimi pieniędzmi.
popieram tę opinię 94 nie zgadzam się z tą opinią 5

Sorki za minus ale duże palce i mały ekran.... A poprawić już nie można.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

wybaczam

ale za karę musisz iść do ECS i wziąć udział w jakimś panelu dyskusyjnym lub posłuchać przez 15 minut przemówienia Budynia
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nigdy w życiu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

I znów to samo. Czy twórcy strony mogliby rozsunać łapki od siebie aby nie dochodziło do przypadkowego minusowania ( plusowania) ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ankieta

Co czujesz na mysl o wyburzeniu ple,ple,ble,ble ,ble...mozliwe odpowiedzi:a)smutek,b)nostalgie,C)radosc....ja dodal bym jeszcze d)wscieklosc na baranie lby ,ktore ten obiekt sprzedaly prywatnej spolce,
popieram tę opinię 60 nie zgadzam się z tą opinią 2

a nie szklany?

bo kineskopowy?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

szklany ekran, szklana pogoda = telewizor

srebrny ekran to kino
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zloty ekran to tv
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Młody autor

to nie pamięta o kawiarni, również "Kameralnej". A działy się tam super rzeczy, choćby takie jak bankiety festiwalowe, po których zostawały rysunki i autografy reżyserów i aktorów. Pójdzie to w gruz. Mam nadzieję, że ktoś to zdokumentował. Koncerty jazzowe też tam były super klimatyczne. Ale to były inne czasy, inne dźwięki, inne wartości.
Może choć nowe budowle w tym miejscu będą, będą miały właściwą/historyczną stylizację, a nie jakieś szklane badziewie.
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niezapomniane projekcje w czasie ktorych unosił się dym z papierosów i zapach kawy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sentymenty

O jakich sentymentach pisze pan redaktor.Budyniowa ekipa już sprzedała miasto razem z mieszkańcami.Któregoś dnia budząc się zobaczymy nad sobą nowego pana.
popieram tę opinię 49 nie zgadzam się z tą opinią 6

Paw Ł. to miłość, Paw Ł. to życie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wyjątkowo

No w tym konkretnym wypadku, to nie Budyń nagrzeszył, bo to nie on sprzedał te kina. Pod transakcją podpisał się nasz niegdysiejszy marszałek, więc to jemu należą się zgniłe jaja i pomidory...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

co nie zmienia faktu, że nic z tym nie zrobił

a mógł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

" Srebrny ekran"

to telewizor a nie biały ekran w kinie!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ostatnio ktoś mnie oprowadzał i mówił że to zabytek, łącznie z tymi trójkątami na ścianie, i tym placykiem po którym jeździł motorem Cybulski... a teraz wyburzają.
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wiedziałem że Cybulski też. Ja tam się uczyłem jeździć na jawce.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest w jakimś filmie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

to nie Cybulski jezdzil ale jest tam scena pod kinem

Film to "Do Widzenia Do Jutra"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszyscy marudzący, że władza nic nie robi to kompletnie debile. Bo jak robi to marudzicie, że pieniądze można na głodne dzieci... Wiecznie niezadowoleni, niedouczeni, zawistni.
No ale jaki może być naród, którego ojcowie to Hitler i Stalin.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 63

o wypraszam sobie! opinia publiczna od samego początku była przeciwko likwidacji tego kina! wszyscy jak jeden mąż! sorry, ale biurowce można stawiać wszędzie!!! tylko więcej auto przybędzie do już i tak strasznie zatłoczonego Gdańska. powinny być przepisy mówiące o tym, że takie inwestycje można wprowadzać w życie dopiero po zapewnieniu przyszłym pracownikom miejsc parkingowych - duży podziemny albo piętrowy naziemny parking jest w Głównym niezbędny!! ale co? w Gdańsku się tylko burzy...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

szkoda że opinia publiczna się nie zrzuciła na jego utrzymanie

zresztą tak samo było z dźwigami na stoczni

tyle lamentów, a jak trzeba było zrobić składkę to na konto wpłynęło 10 zł

żal d... ściska...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

A na ECS i Teatr Szekspirowski, które też generują straty można się dorzucać z kieszeni podatników?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dla ciebie człowieku to nawet na psychiatrę za późno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

omg

Jasne, niech będzie biedronka. Jeromino bardzo wspiera polskie biedne dzieci. A dziedzictwa kultury, phi! Komu to potrzebne. Przecież mamy fejsbuki i wikipedie.
w złą stronę zmierza świat, władza doprowadza do co raz większego rozwarstwienia społecznego. sami nawzajem się wykonczymy. Może o to im chodzi?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Artykuł próbuje wymuszać emocje

Piszecie takie rzeczy chyba tylko po to, by coś się zadziało. Ale, panie Rafale Borowski, mam pytanie: jak często w ciągu ostatnich lat był pan tam na filmie? A ci inni narzekający, że liczy się biznes: jak często chodziliście ostatnio do tych kin, do których tak wzdychacie smętnie?
Dla mnie te kina to też jest kawał historii mojego życia, tym bardziej, że ktoś z mojej rodziny był z nimi związany zawodowo. Niemniej żal mi serce ściskał ilekroć szłam na seans, a tam - oprócz mnie- pięć, góra dziesięć osób siedziało na sali...
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 6

do Mewy

Odpowiem na Twoje pytanie, ja tam chodziłam dość często. Chodziłam, bo lubię ich kameralną atmosferę, a nie znoszę multipleksów, gdzie około 45 min trwają reklamy (tyle trwały, jak ostatni raz tam byłam - 5 lat temu).
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Alu - super. Jak napisałam, ja też tam chodziłam. Do nas dwóch należy dodać jeszcze kilka osób - i masz frekwencję, z której kino nie opłaci nawet jednej kasjerki, nie wspominając o ogrzewaniu czy innych mediach. Nie ma co się oszukiwać, kino to taki sam biznes jak każdy inny. Można utrzymać z dotacji kilka małych kin studyjnych w mieście, ale naprawdę trudno byłoby utrzymać w ten sposób Neptuna. Największą salę kinową w Polsce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się, że kino wielkości Neptuna nie przeżyje w dzisiejszych czasach. Ale potrzebne jest w Gdańsku niewielkie kino konsekwentnie wyświetlające to co w Kameralnym i Helikonie. Filmy polskie i europejskie. Bo multipleks ma to w..., tam tylko pieniądz się liczy. Filmy polskie, szumnie nagradzane na festiwalu w Gdyni, znikają z ekranów zanim ktoś zdąży je obejrzeć. potem gdzieś przemkną w TV po 23.00. Kulturą nie może rządzić tylko kasa!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kulturą zawsze rządziła kasa. BogaciBogaci patrycjusze fundowali freski, statuy i opery, a biedacy chodzili w łachmanach i wilczych skórach słuchać dziadowych opowieści. Pisz do najbogatszych Polaków, żeby sypnęli groszem w ramach mecenatu, a nie wymagaj kultury za.podatki, ściągane z biedaków!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kino Neptun mogło przeżyć, jeśli byłoby rozreklamowane,

jeśli seanse odbywałyby się w weekendy, jeśli w mediach promowałoby się sztukę ambitną, a nie gnioty...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A myślisz, że to wina klientów że tam nie chodzili?

To wina właścicieli, że nie potrafili zawalczyć o klienta. Nie wykazali się umiejętnościami, bo klienci do kin chodzą.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

do kina przychodzą widzowie zainteresowani filmem, klienci chodzą do galerii handlowych i multipleksów gdzie przyciągają ich wiadra z prażoną kukurydzą i litry rozwodnionej coca-coli.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak, bo jak chcesz zobaczyć amerykańską produkcję oskarową to jesteś gorszy niż ą ę hipsterę który chodzi na Festiwal Najgorszych Filmów Świata. soryyyyy :P
niektórzy myślą, że jak ktoś chodzi do kinopleksu to tylko po to, żeby się najeść białych bobków.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak, dla mnie ktoś kto ogląda ówno, kupuje ówno i nawet tego nie zauważa jest gorszy

nie bójmy się tego powiedzieć:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat tymi trzema kinami od wielu lat zarządzają (przynajmniej pod kątem repertuaru) ludzie, którzy doskonale się na tym znają. Proponowali bardzo dobry repertuar, byłam tan (nawet stosunkowo niedawno) na pokazach filmów, których gdzie indziej w Trójmieście nie pokazywano.

I to nie jest tak, że upadek takich kin to wina tylko multipleksów. Na początku tak było, bo ludzie chcieli zobaczyć te nowe, błyszczące kina, ale potem multipleksy też zaczęły mieć problem. A potem doszedł internet. Dziś nawet w multipleksach, które odstraszają tym, o czym pisze Ala (pół godziny reklam) nie ma wcale tłumów. Bywam i w małych kinach studyjnych i w dużych kinach komercyjnych i ogólnie jakoś szału nie ma, może za wyjątkiem weekendów otwarcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak można powiedzieć, że ktoś się na czymś zna, skoro to co robili kończy się klapą?

Nie ma sukcesu - nie znają się. Proste jak drut. I nie jest to moja ocean ich umiejętności, ale niezaprzeczalny fakt. Coś co się stało.

Dowodem jest zamknięcie tych kin - znaczy NIE POTRAFILI zarządzać.

Faktem jest również, że tak dobrego roku w kinach (liczba widzów) nie mieliśmy w przeciągu ostatnich 25 lat. To nie moje subiektywne odczucia, ale twarde liczby.

I dlatego nie winię klientów/kinomanów za to, że kina zostaną zburzone. Winię właścicieli oraz (może nawet silniej) władze, które zezwalają na niszczenie wartości niematerialnej tych miejsc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo stary Gdańsk to wymarłe miasto. Nie da się tam mieszkać. Wszyscy młodzi wyprowadzają się na nowe osiedla. Taki skansen ze staruszkami dla turystów. No i ten okropny jarmark.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

A ja tm chodzę od lat

Ostatni rok z dziewięć razy i zawsze sala była prawie pełna, w przeciwieństwie do multipleksów, gdzie najczęściej ambitniejsze filmy ogląda z pięć osób.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Buuuu...

Ćwierć wieku temu straciłam tam cnotę.

Jurek - pozdrawiam. Gdziekolwiek jesteś.
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 5

W kinie? :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie

w budce telefonicznej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Buuuu...

Dziękuje Aldono również pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ktos tu bierze dwie wypłaty.

" Postanowiliśmy skontaktować się z przedstawicielem firmy, aby dowiedzieć się szczegółów związanych z zagospodarowaniem nieruchomości. Okazało się jednak, że należy się jeszcze uzbroić w cierpliwość"

wy jestescie dziennikarzami czy sługami? artykul wyglada na mocno podplacony.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wyburzą najpięknięjszą salę kinową w Polsce

zbrodnia! tyle mam do powiedzenia!
popieram tę opinię 57 nie zgadzam się z tą opinią 1

Burzenie kin to zly pomysl. Moim zdaniem moga nadal funkcjonowac. Kultura nigdy nie byla i nie bedzie dochodowa. Wydano miliardy zlotych na ECS na teatr szekspirowski czy na stafion wcLetniewie itd. a tu pan redaktor niczym papuga bajki opowiada o tym ze ktos bedzie mial dochody z tego ze powstaje cos nowego a niby co hotel czy now y supermarket a moze nikomu niepotrzebne centrum konferencyjne. Opowiesci ze koszty remontu sa duze to po prostu sciema a wyburzenie to nie kosztuje? a budowa nowego budynku? konstrukcja kina przetrwala okres wojennej zawieruchy nowy budynek nie przetrwa 10 lat
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fajnie. Po co komu offowe kina w miescie. Po co komu niezalezna kultura w ogóle? skoro mozna zbudowac kolejne biuro zajmujace sie dystrybucją podpasek z zielonym szlaczkiem, albo sklep z niczym. Za jakis czas rozpocznie sie dyskusja na temat: "dlaczego wszyscy jezdza do pragi i berlina a do gdanska pies z kulawa noga nie przyjezdza?". No to juz mniej wiecej wiadomo, dlaczego.
popieram tę opinię 80 nie zgadzam się z tą opinią 2

akurat dzisiaj przyjeżdża 10 prezydentów z całego świata, z obstawą i dworem + ochroniarze + dziennikarze + szpiedzy.
mało Ci?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

O jakim ty świecie piszesz

Przyjeżdża10 tumanów z południowo-wschodniej Europy + władca z germanii
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

to otwórz offowe kino? jaki problem?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

problem leży w tych, którym sie wydaje ze to takie proste. Tak, jak wydaje sie Tobie. Oczywiscie, najprosciej jest likwidowac to, co juz jest.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo potrzebny teatr za grube miliony prosto było zbudować! Ludzie obudźcie się i zobaczcie jak Polska powoli przestaje istnieć. Sam Sienkiewicz mówił, że istnieje tylko teoretycznie. Macie swojego kochanego prezydenta, zieloną wyspę i wysokie PKB.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

No wlasnie jakosc stawianych dzisiaj budowlivjestvniestety niska ich trwalosc lepiej zamilczec . Trzeba chronic to co kiedys stworzonooczywiscie nie znaczy to ze nie wprowwdzac zmian czy ulepszen ale przede wszystkim nie szkodzic . Lepiej chyba bedzie gdy kina dofinansowane beda niz wyburzone budynki. Mozna przebudowac w ostatecznosci wnetrza chociaz po co? Czy bedzie tak jak ze starym mlynem na Kartuskiej na Siedlcach ktory to wyburzono i postawiono jakas maszkare i usiluje sievwmawiaf ze to ten sam mlyn tylko zrekonstruowany. A jak bedzie wygladala elewacja hudowlivod strony ul. Dlugiej szklo przyciemnione i pseudo zlote blachy jak centrum handlowe w miejscu dawnego dworca pkp w Sopocie co robi architekt miejski?a moze jie ma takiego lub. . .
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koniecznie trzeba uratować elewację na tyłach kin !

Jest po prostu ładna. Ma także wartość pamiątkową - pojawiła się w filmie ze Zbyszkiem Cybulskim "Do widzenia do jutra".
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 7

Koniecznie, rozwaliłem się na niej jawką gdy za szybko jechałem. Pamiętam fakt i miejsce. Właściwie to rozwaliłem jawkę, kolegi zresztą. Ale kino miało klimat jakiego nie mają multipleksy. Kiedyś kino kojarzyło się z kulturą. Dziś pokazują filmy dla dzieci i dziwią się że mało ludzi przychodzi. Internet i 65 calowe telewizory też zabijają kino.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za dużo stanowczo!

Gdańsk ma za dużo kin,bibliotek,szpitali i szkół.Za szerokie też są chodniki przylegające do ścieżek rowerowych, najlepiej jak wcale ich by nie było.
Za duże wolne przestrzenie są też między blokami zwanymi apatrtamentowcami, wogóle za dużo jest mieszkań, pan prezydent miasta sam ma ich tyle,że nie wie ile.
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może jakiś dzień otwarty na zamknięcie.

Chętnie bym odwiedził wnętrze Neptuna przed jego zburzeniem. Zapewne nie ja jedyny. Trójmiasto.pl do dzieła ... popytajcie, ponaciskajcie może jest jakaś szansa?
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo fajny pomysl. Popieram.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup bilet i odwiedź wnętrze Neptuna - to chyba najprostsze rozwiązanie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przestałem chodzić do kina

od czasu jak powstały multipleksy.Zniechęca mnie smród prażonej kukurydzy. Poza tym infantylny repertuar.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy to nie dziwne?

Na Morenie był do niedawna zabytkowy Park z Dworkiem o czym informowała stosowna tablica Konserwatora przyrody.
Kupił to jakiś dobrodziej za połowę ceny bo miał dbać o zabytek, przez kilka lat stare 100 letnie drzewa "uschły", dworek "zutylizowała " przyroda, dobrodziej odpowiednio "stara się" o przekwalifikowanie zabytku na teren budowlany,pan konserwator żyje w "zdrowiu" i już tam nie pracuje na urzędowej posadzie, a po co?
popieram tę opinię 44 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziwne czy podejrzane.

Dlaczego CBŚ nie sprawdzi tego tropu?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To już normalka.

Konserwator przyrody wydał zgodę na "uschnięcie" drzew akurat w środku parku, zasypanie stawu gdzie żyły ryby, żaby itp lokatorzy, "wyparowanie" dworku z osiemnastego wieku, kolejny urzędnik już ma przygotowaną zgodę na przekwalifikowanie terenu pod tzw apartamentowce, nie dziwię się,że niektórzy urzędnicy państwa zapominają przy PIT-ach ile mają faktycznie mieszkań.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale dlaczego?

Wielka strata... Uwielbiałem klimat kina Helikon..te fotele,ten pokrzywiony ekran...coś pięknego. Kino Kameralne z wygniecionymi,trzeszczącymi siedziskami...no i przede wszystkim brak reklam i smrodu popcornu. Moi rodzice cały czas chodzą do tych kin,niemalże co tydzień. Sam byłem tam na niejednej randce. W większości krajów europejskich takie miejsca są na wagę złota. Robi się z nich obiekty kulturalno-edukacyjne.adaptuje do współczesnych czasów. Ale w Polsce najwidoczniej kulturę należy zniszczyć i zupełnie ograniczyć.bo po co?
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 1

i w to miejsce postawią:

bank albo aptekę albo biurowiec dla pierdzistołków
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie biedre
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

takieprawo inwestora

kupił to postawi coś z czego będzie miał zysk

czas się przyzwyczaić do kapitalizmu o który walczyli nasi ojcowie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

mozaika

co z mozaiką na tyłach kina? Też ją zniszczycie?
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powinna zostać zachowana

Zagrała w scenie filmu Do widzenia, do juta...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

zagrała

normalnie nominacja do oscara! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A teraz porównajmy ową mozaikę

z monidłami na Ogarnej. Można było ciekawie? Można! I to w PRL-u...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

upadek prawdziwego kina

a zresztą i multikina ledwie przędą
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Te to chyba z innych powodów

Jedni ściągają w necie, drudzy mają dość tego, co się puszcza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tam ma być Hilton

A od drugiej strony (od ul.Piwnej) mają być zabudowane filary i będzie tam restauracja
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

a 65 proc ankietowanych nie chciałoby tam ani hotelu ani restauracji

Taką mamy demokrację w Polsce
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

demokracja jest spoko

ale kapitalizm zapewnia też święte prawo własności. ktoś kupił, to ma prawo zrobić tam co zechce. ty pytałeś sąsiadów na jaki kolor mieszkanie pomalować, jak robiłeś remont?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Kolor mieszkania widoczny jest tylko dla właściciela mieszkania. Budynek "atakuje" wszystkich w pobliżu - jak eCS czy czarny zakład pogrzebowy im.Szekspira
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda:(

Na film Pluton w 86 stałem 3 h za biletami:)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Film może mało romantyczny na randkę, ale jednak...

Pierwsza randka z moją największą miłością ... Katarzyną ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pamiętam

...Urwaliśmy się ze szkoły, od 7 rano staliśmy pod kinem ..pamiętam że szyba poleciała tyle ludzi było ...dziwne czasy ale żyło się jakoś sympatyczniej ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy kinie Leningrad wysiadałem z tramwaju i szedłem z rodzicami na film dla dzieci.

Potem chodziłem z szkołą,jak np.Wołodyjowski.Potem randki jak np.Trzęsienie ziemi.Przywieźli aparaturę i kino też się trzęsło.Potem z żoną i córką ale to były czasy świetności Gdańska bez potworków Budynia jak ECS czy Szekspirowski i inne obrzydliwe blokowiska jak np na dawnym naszym Lotnisku.Niemcy już przed wojną zbadali teren,że leży na żyle wodnej i lotnisko pobudowali.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 0

Strasznie stary już jesteś. Tak samo jak to kino.
Jaki wniosek? ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Że masz mniej klepek od autora komentarza wcześniejszego.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

lotnisko za miastem wybudowali po prostu.... spiskowe teorie. żyła wodna. myślisz, że w innych miejscach Gdańska nie ma wód podziemnych? na żuławach? hehe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Poczytaj sobie trochę książek o histori Gdańska,słoiku lemingowy to nie boli.

Od testów niczego sie nie nauczysz i bzdury potem wypisujesz z niewiedzy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niepowetowana strata dla Gdańska, klimatu Starego Miasta, historii ;(

Nieopodal za to powstaje taki kolejny (nowo)twór urzędniczy: " Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska" ....

Śmiać się czy płakać ?
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 0

He he, nie zdziwię się jak miasto złoży ci propozycję etatu . Wymyślanie kolejnych "ważnych" dla społeczności miejskich obiektów to cenny talent.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

szkoda

jedyne porządne kino, bez g*wniarzy rzucających popcornem itp.... no i ten klimat.
Szkoda :(
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest dopiero tupet!

Jesli powstanie jakiś protest, chętnie będę protestował. Trzeba walczyć o kulturę wysoką. Zostaną nam już same multipleksy? To takie przykre :(
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 1

kto ma protestować?

skoro na każdym seansie sala świeciła pustkami?

co by tam miało być, gdyby budynek został? "muzeum pustego kina"?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na zakupy jeżdżę do Berlina żeby coś kupić sensownego do ubrania bez latania po Trójmieście to i tam do kina pójdę.

Szkoda Gdańska.Brak słów.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6

Tam do kina? No, jeśli pasuje Ci niemiecki dubbing, to OK :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

NIEPRAWDA

Sentymenty są najważniejsze, biznes ma mu podlegać i go uzupełniać. Tak jest w normalnym świecie, gdzie wsadza steruje inwestycjami. A nasze władze wyprowadziły kina poza główne miasto, dlatego ono świeci pustkami!!!
Przekupstwo czy głupota?
Wybieramy głupoli do rad miasta, bezmyślnych durni- którzy nami sterują na swój prywatny użytek.
Cóż bylibyśmy potęgą gdyby ni ogłupiające media... a tak doczekamy się katastrofy (wcześniej czy później)
głosuj na.....
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na sentymentach jest największy zarobek, natomiast zwykła łopatologiczna powszechność uruchamia lawinę tandety z otarciem się o podłość.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

z sentymentów nie dało się tego budynku utrzymać

co się dziwić właścicielowi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

mam nadzieję

że tak jak miało to miejsce w przypadku hotelu RB fasada zostanie...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyburzmy wszystko.... Szkoda gadać o tym, co się dzieje. To były jedyne kina, w których można było obejrzeć w spokoju film bez smrodu popcornu, masy reklam i durnego tłumu ludzi. Szkoda, że to już historia...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sentymenty nie mają w biznesie najmniejszego znaczenia?

No właśnie, szczególnie w tym przypadku pazerne i bezduszne hieny! Bank czy biurowiec niedostępny dla zwykłych osób?!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierwotna nazwa

Tak, Neptun to pierwotna nazwa, do której kino wróciło ;-)

Myśl też pierwotna.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kultura znika z Długiej!

Za to najpewniej będzie drogi hotel dla turystów.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale turyści przestaną przyjeżdżać jak się wszystko co wartościowe wyburzy, bo nie będą mieli po co... do pustego ecsu?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

jakoś nie widziałem tłumu turystów

na seansach w Neptunie...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

po co komu ciekawe filmy?

no to trzeba spitalać z tego platformiastego syfu!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

szkoda...

ktoś świadomie niszczy kawał historii Gdańska :/
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 1

Powstanie tam muzeum budyniu
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Liczy sie tylko zysk...

Za tzw. komuny budowali dla ludzi pracy teraz burza i buduja dla zyskow.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Seanse pożegnalne!

Decyzje zapadły. Mam nadzieję tylko,że "Neptun film" da nam okazję by pożegnać się z tym kinem organizując projekcje któregoś z dawnych hitów. Co proponujecie?
Może "Rio Bravo" albo "Płonący wieżowiec" a może odnowiony "Potop". Do tego pamiątkowe bilety - niedawno dostałem taki, ze stemplem "Kino Leningrad" biorąc udział w spacerze filmowym. Ja z chęcią zabrałbym na taki seans moją żonę - dziewczynę, które obcałowywałem w tym kinie przed laty. Tylko się śpieszcie!
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja ciebie rozumiem ale ja nie pójdę bo za bardzo by bolało

Doszło do tego że lemingi i słoiki nam durni wybierają i niszczą nasze miasto.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od pokoleń mieszkamy w Gdańsku ale czas się przeprowadzić jak inni rodowici Pomorzanie.

Kociewie,Kaszuby bo tam jeszcze są nasi a słoiki niech nadal blokowiska i banki stawiają.Mam nadzieje,że jeszcze Gdańsk odbudujemy.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 4

A kim ty nibyu jesteś

W Gdańsku mieszkają głównie osadnicy z Kielecczyzny trochę z bieszczads wielu ukraińców z pochodzenia z okolic Przemyśla i trochę z za Buga.

Przed wojna określenie kogoś Kaszubem Casebe było obelgą!!! Kaszub wtedy rozumiany był jako prosty chłop biedny i naturalnie niewykształcony żyjący głównie z rybołóstwa i kłusownictwa.

obecnie kaszubów jest około 70 000 na całym świecie i nadal są najczęściej robotnikami choć wyjątki sie zdarzają. Obecnie żyją głównie z pracy na budowach i innych prostych prac typu wykopy w ziemi pod rury kable itp oraz z wyjazdów do prostych prac w skandynawii czy do pracy w świniarniach plantacjach itp u Niemców.

Rodowici pomorzanie to zginęli w wojnach wszelakich.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Takich bzdur w życiu nie spodziewałem sie przeczytać.

Obraziłeś Kaszubów nie mając pojęcia o ich historii.To kiedyś było królestwo a te piękne domy na Kaszubach to najczęściej za zarobione pieniądze w Niemczech na Niemieckich papierach,nie na czarno.Boże skąd takie tłuki sie biorą,nawet w necie w Google wpisując znajdziesz dużo o Kaszubach.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

A Tuusk to co?

Wyjątek który potwierdza regułę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do czego doszło. Kiedyś problemem był napływ ludności wiejskiej do miast ale była to tez konieczność związana z rozwojem przemyslowym ( tak awansował Wałęsa). Teraz problem stwarza ludność napływowa wykształcona w trójmiejskich uczelniach i parauczelniach, o małomiasteczkowej kulturze, dla której zamieszkiwania w wieżowcu, spożywanie popkornu w czasie seansu to awans społeczny. To oni wybierają budyni degradujacy h miasto i czyniacych z niego nieustanny jarmark
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

zgadzam się, ale nie wieżowcu tylko w budynku z dykty od dewelopera

dla nich to jest coś
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Życie ludzkie ubiega między wspomnieniem a nadzieją. Autor: Ignacy Chodźko

Polskę odbudowywali "ludzie z marmuru", unowocześniali "ludzie z żelaza", a rozkradli "ludzie ze styropianu".
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dałem minus,bo ci z styropianu dzisiaj na chleb i leki nie mają.

Do okrągłego stołu przygotowywanego przez całe lata 80 i to w Moskwie dobrali swoich TW.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

czemu niszczycie historyczne miejsce gdzie dorastaliśmy?

dla kilku złotych ???
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 3

to weź i zapłać te kilka złotych

właściciel pewnie się ucieszy :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

PAMIĘĆ...

ja do końca zycia nie zapomne tej kolejki po bilety od kina az do złotej bramy na wejscie smoka....to były czasy!!! każdy taki film ogladało sie ze 4- 5 razy minimum, pozdro tez dla fanów GODZILLI !!!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czas apokalipsy.........

Czas apokalipsy, Gwiezdne wojny, Bitwa o Midwey, Indiana Jones, O jeden most za daleko, Komandosi z Nawarony to się oglądało w Leningradzie. I wyprawy kolejkowe po bilety. Mimo wszystko miło wspominam. A teraz tylko popcorn.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

prawie wszyscy płaczą - nkt nie chodził do tych kin od lat...

niby z czego miały się utrzymać?
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 5

a właśnie, że z frekwencją wcale nie było tak źle

wiem, bo chodziłem!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja chodzę i wielu chodzi..

a że Ty nie to Twoja strata
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pieniądz, pieniądz, pieniądz

emerytów też wyburzcie, bo nie przynoszą dochodu
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

jezu Muzioł

weź już wyluzuj...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

szkoda

Szkoda bardzo mi szkoda do tego kina chodziłam na wagary na randki z moim mężem siadywaliśmy w jaskółce a po seansie na lody z suflami dla ochłody żaru po seansie !!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

a może burdel tam otworzyć ten pewnie będzie dochodowy

biznes jest biznes, no i kolejne mieszkano pewnie będzie
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2

burdel

jakże trafnie oddawałby poziom tego miasta
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie godzę się na to...

...i tyle.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może zanim zburzą kina przy ul. Długiej...

....szanowna firma Capital Park zbuduje najpierw obiecany biurowiec "Piano House" przy ul. Szymanowskiego 12 ,w miejscu dawnego kina "Znicz" Od 2 lat stoi pusty plac. Żenada.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 0

banda idiotów zaslepionych hajsem!

tak zburzyc wszytsko i zalać betonem i nowymi blokami! dalej głosujcie na adamowicza brawo!
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 3

zaraz

a to adamowicz burzy? to on jest właścicielem?

a może miasto powinno wywalić kasiorę, żeby upadające kino mogło dalej dogorywać w spokoju?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Będzie nowy,duży hotel dla nobliwych Niemiaszków.

Następnym hotelem będzie przychodnia przy ul. Kaletniczej
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aha i jeszcze hotel po przychodni wenerologiczno-dermatologicznej

przy Złotej Bramie, ul. Długa 84/85
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

zostawią .......w krzakach bo brak

toalet
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostatnie kina mojego dzieciństwa i młodości....

...znikają na zawsze...
Leningrad, Helikon, Kameralne,
a wcześniej:
- kino Zaspa ("Powórt Jedi" i Jeździec bez głowy", "Kto wrobił kaczora Howarda?"),
- kino Bajka na Jaskowej,
- Znicz na Szymanowskiego,
- Żak ( Braveheart na drewnianym krzesełku dostawionym przez uprzejmą bileterkę),
- Delfin w Oliwie i jedyne kino w jakim nie byłem to oruński Kosmos....
Pominąłem coś?
Ech, te wszystkie wyjścia szkolne, nie tylko na filmy, ale na Bajnutki, konkursy recytatorskie i inne.. No a później randki ....
Dobra kończę, bo się rozpłaczę ;)
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 1

w Bajce były wyrwane fotele

w Zawiszy zrywały się filmy, a w Zniczu śmierdziało sikami

ech wspomnienia...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Późniejszy Nord,

chodziłem tam na "Poranki" z Babcią ;))))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Było jeszcze kino Warta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

potem Dom Harcerza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

było kino Kolejarz - w okolicach zajezdni Wrzeszcz

standard nie najwyższy - jak pozostałe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja nie byłem tylko w kinie Zaspa. Gdzie ono było?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tyle kin. A tak narzekają na komunę. Blisko do kina - to był chyba podstawowy warunek. Chociaż ja byłem we wszystkich poza kinem Zaspa. Jak był ciekawy film to jechałem. Dzisiaj sciagam a i tu też nie ma za bardzo czego. Oskary kasuje jeden film bo reszta do bani. Tłumaczy się to komercjalizmm. Ale przecież świetne filmy.dochodowe nie zawsze były drogie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zyski zyski zyski, rentowność, kasa... ludzie są pieprznięci, ogłupieni pieniądzem.

po to płacę te skandalicznie wysokie podatki żeby takie placówki mogły funkcjonować. na mnie zarabiacie wy cholerne sprzedawczyki, a kultura to wyższa wartość, w którą się "INWESTUJE"... tak schamiałego społeczeństwa w Polsce jeszcze nie było.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 2

w 100% popieram!

Wiem, że władze tego miasta z kulturą nic wspólnego nie mają, liczą się tylko tabelki i wpływy albo działanie na prestiż czyjegoś nazwiska... Dobro wyższe?? Jasne! Najpierw trzeba coś czuć i rozumieć...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po to płacisz podatki, żeby spłacać długi, fundować muzea i utrzymywać ECSy, szekspiry i stadion. Czas się obudzić i spojrzeć na to co się w naszym kraju dzieje...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie

pieniądz i zero wartości, to są motywy działania tych ludzi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Karol Marks ostrzegał. Ale prześmiewcy mieli większą siłę przekonywania, lepszą socjotechnikę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mozaika

Ciekawe czy konserwator zabytków czy ktokolwiek z magistratu zainteresował się chociaż zachowaniem pięknej mozaiki od ul. Lektykarskiej bedącej przecież fragmentem historii odbudowy głównego miasta...
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 3

glupie pytanie, przeciez on sie na tym nie zna
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piękne mozaiki też są w środku...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skandal

Skandal! Budyń do kryminału!
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

za burzenie zabytkowego budynku z piekna mozajka!

za burzenie zabytkowego budynku z piekna mozajka!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To przykre

Żałuję, że takie miejsca i ich charakter odchodzą w zapomnienie a pogoń za pieniądzem wysuwa się na pierwszy plan. Niedługo utracimy wszystko to co najważniejsze, pozostanie plastik i szeroko rozumiana sztuczność. Przykre ale prawdziwe...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie martw się zrobią tam Biedronkę i będzie można zrobić zakupy. Aby żyło się lepiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

tylko, że pewnie byłeś na kac wawa albo amerykańskim gniocie, ale to nieważne

przecież do kina chodzi się żeby się popcornu najeść, a nie coś obejrzeć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A czemu nie jest w ewidencji zabytków?

Można było wpisać.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie wszystko co jest stare jest zabytkiem

np. moja żona...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

skoro żona stara, to ty też niemłody

może wpiszą cię do ewidencji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i tak oto powstaje kolejne centrum handlowe

gratuluje ciemny narodzie
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

...

Rozwałki w Gdańsku ciąg dalszy, pierwsze ponad stu letnie bunkry, potem były dworzec gdański, teraz to ... propozycja może całą Długą przebudować na nowoczesne "biurowce"... a pierwowzór zbuduje się z Lego, akurat na czasie...
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

inne miejsce dla ambitnego KINA

Najwazniejszą sprawą w tej sytuacji,aby władze miasta zaproponowały inną lokalizację!!Widz potrzebujący dobrego filmu nie oczekuje kina w centrum z colą i popcornem,a dobrego filmu po dostępnej cenie,to zapewniała instytucja NEPTUN -FILM.Nie pozwólmy by tak WARTOŚCIOWA placówka zginęła z mapy kulturalnej GDAŃSKA!!!! Dziękuję za wartościwy repertuar, ciekawe festiwale,premiery, DKF,profesjonalizm,życzliwość dla widza- .Elżbieta Cz
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 3

DKF i imprezy filmowe

portal trojmiasto, zakładka kino, rozdział DKF i imprezy filmowe.
Do wyboru, do koloru.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

"do wyboru, do koloru"

raczej "brak aktualnych seansów"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pieniądze to ne wszystko, to kino warto była zachować z wielu innych względów, np. zmieniając lekko funkcje

kilka metrów dalej siedzibę ma miejski IKM, który na pokazach filmów ludzi pomieścić nie może, a burzy się obiekt doskonale nadający pod siedzibę kulturalną.

I tak co roku, w tym meiście tylko wyburzać się potrafi, nikt nie interesuje się renowacją, wykorzystaniem istniejącego zasobu, Czemu? A bo na tym nasza dewelopersko-miejska klika nie może zbijać kokosów. Najlpiej drogi, centra handlowe i multipleksy, tam jest potencjał do "współpracy".
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skandal

To były kina, gdzie można było obejrzeć dobre filmy!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

oto Polska właśnie!

Dzisiaj obchodzimy rocznicę zakończenia wojny, po której z tego pięknego miasta zostały tylko gruzy... Doskonały pomysł! Nie ma wojny, sami niszczmy coś, co tworzy historię i tożsamość tego miasta, co jest częścią wspomnień większości jego mieszkańców, sami niszczmy to, co latami było tworzone. I w imię czego?? W imię pieniądza - papierka, który sam w sobie jest niczym.
Niszczenie tożsamości, poczucia przynależności do jakiejś wspólnoty jest formą osłabiania tej wspólnoty? Komu zależy na burzeniu stoczni - nieodłącznej części historii miasta, a przede wszystkim mieszkańców, pomnika historii o znaczeniu światowym, komu na niszczeniu budynków i miejsc w centrum miasta, które stanowią pozytywną część historii powojennej? Miejsca związane z tą lepszą częścią życia? Ktoś to robi celowo, czy usiłują wszystkim rządzić idioci z kontem zamiast serca i rozumu? W....a mnie to puste podejście do wszystkiego!
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fajnie się czyta komentarze pełne oburzenia. Im więcej wykrzykników tym śmieszniej :D

9/10 "oburzonych" ostatni raz było w tym kinie wiele lat temu, w czasach kiedy jeszcze nie było multipleksów. Od lat kino świeci pustkami. Wiem co mówię, bo należę do wąskiego grona MANIAKÓW którzy raz na jakiś czas tam chodzili.

Perła lokalnej kultury? Chyba smutny obraz rozkładu. Główna sala kina zdecydowanie odstaje od współczesnych standardów. Wyraźny zapach stęchlizny, odpadający tynk z sufitu, niewygodne fotele, przedpotopowa technologia itd.

O zamknięciu kina zdecydowali ludzie, którzy wybierają ofertę multipleksów! Jestem wielkim fanem kina, w neptunie spędziłem dzieciństwo ale jakoś mi nie szkoda. Ocieram łezkę i czuję ekscytacje co nowego powstanie w tym od dawna zapomnianym miejscu.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 21

no fajnie, takie hipsterskie i na fejsbuniu się pochwalić można tylko kto za utrzymanie tego twojego fajnego pustego kina ma zapłacić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jesteś wieśniak a nie kinofan
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pewnie Ci co tam nie bywali najwięcej się oburzają

Rozsądna wypowiedź. Trochę mi wstyd, że nie byłem tam ani razu, ale w Trójmieście mieszkam dopiero od kilku lat. Jednak jeśli faktycznie na seanse przychodziło po kilka osób, a sprzęt był przestarzały to zwyczajnie ta kamienica zasługuje na nowe życie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

bedziesz sie ekscytowac widokiem nowego hotelu

typu radisson lub hilton. zboczenie jakies ???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak to czytam, od razu przypomina mi się kawał o ...orzeszku!

Wyburzą kino. O rzesz ku...!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak to jest jak przyjadą do nas buce co decydują.Dla nich te kina to zadna wartość,widzą zupełnie coś innego niż my-gdańszczanie..nic nie widzą tylko mamonę..To straszna decyzja , bardzo emocjonalnie jestem zżyta z tym miejscem..z kinami,kawiarnia..tam kiedyś życie było ..wiele tam siebie zostawiłam-podobnie jak wielu z nas..Niech burzą na swoich wsiach i stawiają markety a nie tu u nas w Gdansku!!! Łapy precz od naszych kin i to na Długiej-nie wytrzymam..!!!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

prawda

żaden gdańszczanin nie przyklasnąłby takiemu rozwiązaniu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pieprzeni barbarzyńcy - nie macie pojęcia o tym mieście i traktujecie je jak własne obesrane wiejskie podwórko
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1

Budyń też żaden gdańszczanin wiec łatwo mu podpisywać rózne -sprzeczne z naszymi oczekiwaniami papiery...niech jedno ze swoich mieszkań-a ma ich tyle biedulek ,ze aż się pogubił w zeznaniach-zrobi bank albo market...niech sz;ak trafi takie decyzje...wszystko co jest wazne,,co ma nasz ogromny sentyment,ulubione miejsca ten facet zamienia w banki,biurowce i inne g*wna....NIE!!!!!!!!!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

I bardzo dobrze.

Nikt do tego kina nie chodził,a teraz narzekacie,ze jest zamykane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 20

od lat 80

Pamiętam od lat 80 jedyne kino w okolicy. Było jeszcze Kosmos ale zawsze ciężko było dojechać na orunie i jakoś tak zawsze nie podrodze.
Do kina wchodziło się od frontu od długiej i wychodziło albo bokiem albo od strony piwnej. Takie dziwne wrażenie po obejrzanym seansie nie wiedziało gdzie się jest. Takie wrażenie za małolata :) Batman , niekończąca się opowieść czy Mortal Kombat to są pamiętne filmy z tego kina. Wejście tuz z kasami schodami na górę lub na doł trzeba było iść na wprost. Zapach cudowny w kinie,tego drewna i kotar ekranowych. Super Kino.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

A Watra, Drukarz ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie opisałeś odczucia z tym wychodzeniem. Nie raz zastanawiałem się w którą stronę do domu, zwłaszcza że tłum wyższych zasłaniał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zbrodnia na kulturze! Chcemy kina, a nie cholernych marketów.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

my naród ?

to czemu narodu jest więcej w marketach a nie kinach ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to było wydarzenie !

pamietam jak wprowadzali system DOLBY w tym kinie i ekran lekko zakrzywiony :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

ile kasy zdefrałdowali-oczym nigdy się nie dowiemy-ile poszło na nagrody tzw..i inne dodatki dla kolesi,ile powstałao obiektów ,które przynoszą straty a my musimy je utrzymywać...a na kina na Długiej nie ma? zaden to argument,że nie są dochodowe..żaden..niech oddadzą to co sami wzieli i będzie..!!! Precz od naszych kin..!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

masakra likwidujemy KINA

w zamian tandetne multiszajsy cuchnące popcornem z siorbającym
colę młodocianym buractwem
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

...

Burzą kina, szkoły i wszystko co polskie.. pewnie powstanie kolejny Mc, lub muzeum "polskich obozów zgłady".
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie wyburzajcie!

świetnie, teraz pozostaje chodzic do kina na amerykańskie produkcje, płacąc 17 zł za bilet...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapytajcie, kto jest właścicielem CAPITAL PARK

Właściciele nie są Polakami, mieszkają daleko i nie mają żadnych związków emocjonalnych z naszym miastem, jego historią i mieszkańcami. Liczy się tylko kasa ! Ważne ile da się " wydoić" z działki. Nie postawiliśmy kupującym żadnych warunków, a teraz działa święte prawo własności. Interes publiczny nie istnieje dla naszych włodarzy.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 3

Odkup to kino...

I utrzymuj!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

SAM sie odkup najlepiej w kiblu.

Sprzedaz tego obiektu w obce lapy to przestepstwo a przestepcy zostana kiedys odnalezieni i przykladnie ukarani.To nie demokracja rzadzi..to rzadza uklady na styku urzednik-koperta-developer lub inwestor.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

hmmm

Założycielami spółki byli polacy Motz i Kowalski, ten drugi wczesniej był w kinoplexie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żal

Nie tylko Neptuna nie będzie, Capri, dokąd po seansie obowiązkowo chodziło się z koleżanką na pucharek lodów, już dawno przeszła do historii. Na miejscu Capri jakaś Żabka, czy inne badziewie. Dzięki Ci o Budyniu & i zgrajo urzędasów...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właściciel miał to zrobić już kilka lat temu a redaktor się podnieca jak by to była jakaś nowa informacja

Nawet na trojmiasto.pl o tym kilka razy pisali
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

... no więc dlaczego nie wzięło się za to miasto? Dlaczego wybudowano brzydki, drogi teatr zamiast wykorzystać wnętrza kamienic na NASZ a nie szekspirowski teatr? W miejscu teatru można było zrobić podziemny i 0 poziomowy parking. Rozwiązałoby to problem targu węglowego i nie tylko. Może nawet pobudziło ludzi do przechodzenia na drugą stronę ulicy na Dolne Miasto. Kto w ogóle tym miastem zarządza?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

no i dobrze - sal kinowych jest sporo, kwestia repertuaru

na Uniwerku są pokazy, można je też zorganizować w ECS lub w Teatrze Szekspirowskim. Szkoda lokalizacji na Długiej na zapyziałe salki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 17

baran

skąd klikasz baranie?? Skąd sie takie prymitywy biorą?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

cenię takie merytoryczne dyskusje

przesłałeś bardzo wartościowy post
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

ciekawe za ile to kupili od miasta

Jq
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zniszczenie tych sal kinowych to barbarzyństwo. Miasto powinno bronić kultury.

Bez niej Gdańsk to będzie przerośnięta pipidówa.. Smutne, że kultura schodzi na psy...
Mam nadzieję, że przynajmniej ocalą scianę z muralami/ornamentami, która jak tu już ktoś wspomniał, stanowiła tło w filmach.

Jednocześnie proszę portal Trójmiasto.pl aby zaintetesował się losem tych malowideł/ornamentów...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mozaiki są kultowe!!! (Do widzenia, do jutra)

Nie wyobrażam sobie, że je zniszczą! Musimy walczyć!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widać dla miasta

jedyną wartością jest $$$ :(((
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

przykro mi

NIE OCALĄ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszyscy jesteśmy oburzeni, ale dlaczego tylko w Internecie? Dlaczego tak ciężko jest się nam zebrać i walczyć o inicjatywę społeczną i o to co nas otacza. W Krakowie się udało, bo wyszli i głosowali przeciwko Igrzyskom.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się

z przedmówcą...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koniecznie trzeba się zebrać...

aby do miasta dotarło, że nie można bezkarnie niszczyć kultury!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

... bo Polska istnieje tylko teoretycznie, na papierze. Nu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

pójdę z Tobą!

gdzie i kiedy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skandal!!!

Nie ma już w tym mieście żadnych wartości! Najlepiej zburzyć i zaorać. Wstyd!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Katastrofa

nie ma dla tych kin alternatywy :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

m

Czy my ciągle musimy być kosmopolitami. Rzucać się w otchłań, byle ku nowemu.
To kino miało swój styl.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze ma

seanse się odbywają. Warto się tam wybrać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda

mam nadzieję że jakieś centrum filmowe powstanie w innym miejscu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tym miejscu tylko moze powstać BIEDRONKA
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

witaj kapitalizmie och witaj...

Ile jeszcze zabierzesz,wyssiesz krew i szpik z kosci a i tak bedzie ci malo... chcielismy by pieniadz rzadzil swiatem, chcielismy miec wszystko, stawiamy na miec zamiast byc... no to MAMY co chcielismy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

o nieeeeeee

to tam właśnie obejrzałam swój pierwszy z życiu film na wielkim ekranie jako dziecko!!!
i tylko kasa kasa i jeszcze raz kasa się liczy, dramat, choć realia są bezlitosne...
wielka szkoda!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biedra, na bank.

Pewnie będzie pięknie ukryta biedra, jak w Toruniu na starówce.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wielopoziomowe. Na drugim piętrze będzie biżuteria i zegarki. Na trzecim galanteria skórzana. Wszystko made in eu for biedronka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Smutek bardzo szkoda ze musza to zburzyć
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A szkoda ,że nie teatr

Zamiast budować koszmarka GTS trzeba było zamienić kino neptun w teatr.
A tak to po ptakach.
Jest jeszcze szansa przerobić Wielki Młyn na teatr i Młodzieżowy Dom Kultury.
Ale chyba nie z tym prezydentem
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak byy wyglądało dopłacanie do prywatnej firmy Capital Park? A do GTS miiasto dopłaca i jest OK. No i jeszca im droższa inwestycja ze wspólnych pieniędzy tym lepiej bo procent dla urzędnikow wyższy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekaw jestem dlaczego moderatorzy trójmiasta kasuje moje wypowiedzi

Napisałem ze Capital Park to złodzieje a nie biznesmeni.Podpisalem się nazwiskiem Mieczysław Cholewa,dodam z Sopotu.Jesli chcą niech mnie pozwą do sądu. Niech jednak moderatorzy nie bawią się w cenzurowanym, bo ja mając 65 różny ch Warcholów na Targu Drzewnym już przeźylem. Dla wyjaśnienia Warcholów to nazwisko jednego z idiotów gdańskiej cenzury z lat 70 tych
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zabite miejsce

Te kina miały klimat i świetną lokalizację. Po filmie miło było się przejść Długim Targiem, zajść do jakiejś kawiarni itp. To, że ludzie tam przestali przychodzić wynika ze słabego repertuaru i promocji. Wydaje mi się, że kwestia promocji i repertuaru podlegała temu, kto postanowił zbić kasę na tym miejscu.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

i tak i nie

wynikało przede wszystkim z tego, że obecny właściciel dążył do tego celowo i ustawicznie od lat, nie zainwestował w nowoczesny cyfrowy projektor, ktory jest na obecne czasy standardem , z taśmy analog to już mało kto odtwarza - doprawdy. Wobec tego wiele filmów, ktore mogli pokazać nie zostało pokazanych bo nie było możliwości technicznych. Nie było inwestora. Od lat miał ochotę sprzedać to miejsce i nie robił nic w tym kierunku by kino utrzymać - łatwiej było sprzedać na hotel, biedrę cokolwiek innego
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak, czy siak

brak zaplecza technicznego ograniczył repertuar.
Przeciętny widz, nie interesuje się, jaka technika sprawia, że widzi film, który chce obejrzeć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wielka szkoda. A do Kameralnego i do Helikonu z przyjemnocia sie szlo bez popcornu, reklam i cocacoli na bardzo dobre filmy, ktorych nie uswiadczysz w multikinach.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

kto pozwolił wyb urzyć?

dlaczego wyprzedaje się w Gdańsku najfajniejsze budynki!!!! kto na tym zarabia!!! bo przecież my mieszkańcy nie, miasto to przeje, albo pracownikom magistratu wypłaci!!! oczywiście, że takie budynki powinny na siebie zarabiać, jeżeli jest to zabytek, odbudowany zaraz po wojnie, to kto dał pozwolenie na wyburzenie!!!!! samą fasadą gdańszczanom oczu nie zasłonicie!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

a gdzie konserwator zabytków? ?

To podobno na Podmiejska 11 położył lape konserwator zabytków, gdzie to jest rudera a wyburzaja kina ?? No tak gdzie duza kasa to juz zabytku nie ma.... paranoja
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

A kto pamięta dyskotekę w Żaku pod kameralnym

Dla mnie za małolata to było kultowe miejsce. Muzyka disco na tamte czasy wymiatała . Te dziewczyny No i ta niepewność wpuszczą nie wpuszczą ?? Jak nie wpuścili to się siedziało na kamiennej ławie na długiej na przeciwko okien i słuchało muzyki( początki Italo disco) Aż się łza w oku kręci.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja,ja pamiętam...też bywałam...ach...a kino to mój świat dziecięcych i młodzieńczych lat...łapy prcz od kina
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To była rewelacyjna dyskoteka:) A na ''bramce'' stał taki duży Tadzio i Marek:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a bilety sprzedawał Boguś w okularach

A DJ to Pan Grzegorz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wpierniczyć kolejny śmierdzący popcornem kinoplex serwujący tę samą papkę, co wszedzie.

j.w.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jezeli basen to

podzielam inicjatywę ponieważ w tym miejscu taki obiekt jest naprawdę potrzebny. Miasto rozwija się i modernizuje cudownie komponując nowe z zabytkiem. Brawo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

też jesteś z pewnością jak oni jakiś wsiun przybyły...dlatego takie bzdutry piszesz!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

co wy z tym basenem

wiadomo, że w grę wchodzi hotel, sklep ewentualnie bank
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Basen z otwieranym dachem na ostatniej kondygnacji, coś wsppaniałego, latem możnaby wziać słoneczną kąpiel nie chodząc do solarium.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budyniowe buractwo

DEBILE znowu zagłosowały na budynia, teraz macie przyzwolenie na sprzedaż wszystkiego co "nasze".
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

jak ide do kina to tylko tam...nie ma śmierdzoncego popkornu..tylko kino..a nie jakaś marna jadłodajnia....kocham stare kina!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

blablabla to właśnie hipster pierwszej klasy.

w multipleksach dziadowskie, szmirowate filmy, w kinach tradycyjnych jakies dramaty typu "przez 90 minut gościu jedzie na rowerze" albo "wpatrywanie się w ścianę celem filozofii nad sensem życia". kinematografia już tak się zesr... ze nie oferuje niczego ciekawego. Mówię zarówno o kinie ambitnym jak i rozrywkowym. Maksymalnie kilka filmów w ciągu roku godnych uwagi i to tylko kiedy się mocno poszuka, bo większość z nich nie jest nawet w dystrybucji w nasszym kraju
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

jedynie w Szczecinie?

olu, już nie będzie gdzie pójść by zobaczyć dobry film (tylko małe dziuple jak na ul. Grobla). Ciekawe, ale w Szczecinie prosperuje takie kino "Pionier 1907" - i to od ponad 100 lat ! Ma klimat, kameralność (2 sale w tym jedna salka kawiarniano-kinowa) i przy tym dobrą aparaturę . Dlaczego Gdańszczanie nie potrafią?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

teraz niech wpisują się osoby które regularnie chodziły tam do kina

a nie wieczny lament ze zamyka się "tradycję", a może ekstradycję
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

przez ostatnie 20 lat tak mi tyłek urósł, że pewnie i tak nie zmieściłby się

w tych małych krzesełkach w starym kinie. Rozmiar ciała dostosował się już do szerokich foteli multikina z miejscem na napój :P

"Ludzie powoli acz nieubłaganie zatracają zdolność chodzenia"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Beware

Biorąc pod uwagę słabe wyniki urbaniści rozwoju, obywatele powinni być bardzo boi. Given the city planners poor record of development, citizens should be very afraid.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Warunkowe

Ambergold dostał warunkowe zwolnienie z zk a żona na stan zdrowia wypuszczona (ciąża) .będzie pieękny bank
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Były czasy gdy na piętrze kina działał elegancki bufet, w którym przed seansem można było zamówić kawę, Polo-Cocktę a nawet, o zgrozo, piwo " Gdańskie export full light". Potem na Hitchcocku chciało się sikać nie tylko ze strachu. Były też sylwestrowe maratony filmowe.Na ekranie strzelali z coltów a na widowni z butelek szampana.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

kina

Były kina: Motława,Panorama,Drukarz,Tramwajarz,Piast,Kosmos,Bajka,Znicz,Zaspa,Nord stary Żak i wiele innych-,są cuchnące popkornem ,kurzem "KINISKA".Kina studyjne Helikon,Nord,Zaspa,Żak,.Kto pamięta spotkania w kinie1Maja- Nord z aktorami w czasie trwania Festiwalu Filmów,Marylą Rodowicz,Agnieszką Osiecką,Antoniną Kszysztoń,Krystyną Prońko i jej fanklubem,Atache kultury USA,Chin,Peru,Spotkania z posłami,sponsorami kultury,Takich imprez było wiele w kinie Leningrad-Neptun projekcje przedpremierowe z twórcami filmów. BYŁO...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Był jeszcze Delfin w starej Oliwie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak kultowego kina nie wolno zamykać "szyto, kryto" jak jakąś stocznię gdańską. Pożegnanie powinno być na miarę uroczystego otwarcia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

SMUTEK x100

człowiek czuje się bezsilny jak dzieją się takie rzeczy i nic i nikt nie jest w stanie tego zatrzymać!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

szkoda

Byłam tam na Tora, Tora, Tora; efekty dźwiękowe wgniatały w fotel, było super, ech to wszystko już nie wróci. Lody w Capri też...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przykro

To miejsce jako kolebka naszej kultury powinno zostać odnowione i przywrócone do dawnej świetności, atrakcyjność działki nie jest wytłumaczeniem na tego typu działania, zwłaszcza ,że na terenie starego miasta wciąż widnieje wiele pustych niezagospodarowanych działek, a wręcz krzyczących o jakiekolwiek działanie dziur zarośniętych wysoką roślinnością.

Przykro,że władze nie szanują miejsc z historią.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

masakra

Pewnie powstanie kolejny bank w Gdańsku....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A teat Szekspirowski?

Ile on mieści? 500 osób? A ile kosztował?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdańsk powinien wydzierżawiać a nie sprzedawać. Raz sprzedana nieruchomość

jest na zawsze stracona dla Gdańska.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

rozumiem, żeby zaadaptować to na inną funkcję

ale po co od razu burzyć całość? nie można zachować fasad?!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dlaczego Gdańsk nie potrafi zachować i ewentualnie odnowić/uatrakcyjnić jakiegoś miejsca, tylko je wyburzać? Okropne miasto, nie wiem kto ma takie chore pomysły.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

pani nic nie może powiedzieć , a przetarg na budowę (...) już jest . ot tajemniczość !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cham

Gdy nocą cham przychodzi pod twój dom

I puka do twoich drzwi

Nie mów mu że chamem jest, że chamem jest nie mów mu

Przyjmij go pod swój dach.

Pogódź się z tym że nadszedł chamów czas

Za tobą już tamte dni

Gdy chamy swe miejsce znały

Chamy cię szanowały

Stały gdzie miały stać.



Jakim trzeba być chamem, żeby niszczyć taką infrastrukturę kulturalną w takim miejscu. Jaką powaloną, z****ną kupą budyniu.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nastał czas chamów i ciemniaków

i to już od ładnych paru lat
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drogi Panie Redaktorze, potrzebna jest mała korekta

Określenia "srebrny ekran" używa się, a raczej używało się w odniesieniu do ekranów telewizorów, nie kin. W przypadku kin mówi się o "wielkim ekranie". Określenie "srebrny ekran" pochodzi od koloru kineskopów. Może Pan nie wiedzieć, ale kiedyś nie było płaskich ekranów w telewizorach, obraz wyświetlały lampy kineskopowe, których ekrany, przy odrobinie fantazji, można nazwać srebrnymi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

W artykule zabrakło podstawowych informacji

Kto sprzedał ten teren obecnemu właścicielowi i ile lat temu. Wprowadza to wielu czytelników w bląd bo wydaje im się że to prezydent Gdańska właśnie likwiduje im kino, a to przecież nie jest prawda
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

sprzedaż to granda

Cenne nieruchomości w centrach miast pomorskich, byłe już kina i magazyny, kupił Capital za grosze. Ale teraz jest już za późno.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Stary Miescie jest pelno PUSTYVH dzialek

'Parcela miedzy ulica dluga i prozna nalezy do jedej z najatrakcyjeniejszych w miescie'. To wspaniale, ale Gdansk, bardziej niz Karkow czy Wroclaw, jest pelen pustych dzialek, poczynajac od tej niechlubnej naprzeciwko madisona. Czemu burzyc stare, zamiadt zabudowac niezabudowane?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

1 pytanie

W jaki sposób Capital Park weszło w posiadanie tej nieruchomości i za ile?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupiło od miasta za grosze

i to wcale nie tak dawno
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dramat !!!

i tyle w temacie :(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kina

A może będą następne biurowce ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Budyń szkodzi !

Uważać
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kin szkoda, ale znajomosc synonimow wypada autorowi poprawic

Srebrny ekran to synonim telewizji a nie kina.

http://sjp.pwn.pl/slowniki/srebrny-ekran.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odpowiedź redakcji:

Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.

Nowy szklany budynek

ktory totalnie nie bedzie pasowal do niczego, na 19pieter, (jak swini kamizela)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zaskoczenie

Nigdy tego nie zrozumiem, jak można pozwolić na zamknięcie jedynego kina w Gdańsku? Jedynego kina pokazującego filmy na poziomie, o konkretnej godzinie, bez reklam, dużo taniej i w atmosferze nie do opisania.
To mój pierwszy komentarz na trojmieście.pl ponieważ uważam, że została przekroczona pewna granica.. Czy ktoś, potrafiłby mi wytłumaczyć czemu te kina zostają zamknięte? Chodź jeden logiczny powód? Rozumiem, że lobby multipleksów.. ale aż tak dużo osób tam nie chodziło, nie było dla nich zagrożeniem. Czy na prawdę nie da się nic zrobić? Czemu taka informacja jest upubliczniana na tydzień przed zamknięciem kina?
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

zróbmy protest!!!

a potem odwołajmy prezydenta!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zal!

.Najpierw Multikina oferowaly niskie ceny biletow, a jak male kina nie wytrzymaly konkurencji podnisli ceny! Jak tak dalej pojdzie w Trojmiecie bedziemy miec apartamentowce, banki i galerie handlowe.Kasa rzadzi!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kasa, kasa, kasa....

...Pieprz*na banda ....Teraz galerie ch*jową w dworze artusa...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kawiarnia,

na pietrze obok kina byla kawiarnia"Kameralna"Odbywaly sie tam fajfy,gral zespol,pamietam Rame 111.Oj chodzilo sie tam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy opinia bywalcow tych kin kogokolwiek obchodzi

To jest jakiś żart, i to nawet nie śmieszny. Czy ktoś w ogóle zapytał mieszkańców, czy chcą, aby te kina przestały istnieć? Ja się na to nie zgadzam i przypuszczam, że takich jak ja jest bardzo wielu.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobrze ze

zostaje Zak i Klub Filmowy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

w latach

70 tych chodziłem do Leningradu na Konfrontacje...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

1974 , 1975 ?

Ja też , pamiętam " Kalinę Czerwoną " , "Żądło " i " Leniuchów z żyznej doliny ".
Siedziałem w ostatnim rzędzie na balkonie . A Ona miała na imię Grażyna .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będzie biedronka

w okollcy 500m nie ma innej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Upadek kultury

Gdańsk na tym straci, bo multipleksy są wszędzie takie same, a starych pięknych kin "z duszą" nie zostało wiele... W Sopocie zamiast kina jest H&M. Upadek kultury. Niezależnie od tego, co zbudują w tym miejscu, nigdy moja noga tam nie stanie. W Amsterdamie zburzenie najstarszego kina z 1912r. nikomu by nie przyszło do głowy. Jest zadbane i wypełnione ludźmi kochającymi dobre filmy. https://goo.gl/maps/ZNnqW
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

PATHÉ TUSCHINSKI w Amsterdamie

W Amsterdamie jest prześliczne kino PATHÉ TUSCHINSKI link: https://www.pathe.nl/bioscoop/tuschinski Jakoś nikt go nie zamyka. Działa i ma sie bardzo dobrze. Jest jedna z turystycznych atrakcji miasta
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

protestujcie sobie i w niedziele głosujcie głupki na PO i PiS

a za rok w Gdansku bedzie Steinbach, a tusk zostanie na zlewozmywaku!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chcieliście kapitalizmu to macie ...

Będzie podobnie jak w d. kinie WARSZAWA w Gdyni , najtańszy dyskont dla najbiedniejszej większości i trujący smród wszelakiej chińszczyzny. Zgroza.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tam pasuje biedronka albo LidL

Reserved tam tez pasuje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

h&m!

prosimy!:*:'
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bez popcornu

lepiej było wyremontować i nadać mu charakter eleganckiego kina z wygodnymi krzesełkami, dobrym nagłośnieniem i bez popcornu, gwarantuję tłumy widzów
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kina...

trzeba być ostatnim suk.......nem by tak postepować
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Smutne

Jest mi po ludzku przykro. Zawsze z taką ochotą tam wracałam, a teraz ... Ręce mi opadają, kiedy słyszę że może tam powstać kolejny hotel albo centrum usługowe. Władze Gdańska po raz kolejny udowadniają, że miasto nie jest dla mieszkańców ale dla turystów i to ich przyjemność liczy się przede wszystkim. Aż się ma ochotę uciec do Gdyni.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

przecież w gdyni to samo zrobili z kinem...

dopóki w polsce będzie "nowoczesny zaścianek" nic się nie zmieni, bo to wina nie samej władzy, która tylko liczy hajs, ale też mentalności społeczeństwa zapatrzonego w tandetę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Gdyni? Nie żartuj! Dokładnie to samo się dzieje jak nie gorzej. W miejscu skwerka przed Kamienną Górą co budują? W miejscu fantastycznego Kina Warszawa co jest? Idiotycznych, śmierdzących inwestycji jest co nie miara!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla czego wszystko ma być dochodowe i zostało wyprzedane? Kina takei jak te powinny być dotowane!

tak samo jak jest dotowane ecs, teatr szekspirowski(łomatkojedyna, teraz szukają jak tam się wystawia itp) i inne przybytki. Tak samo z komunikacją - miasto ma nasze podatki i ma dofinansować! i już, bez żadnego ale.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie! Powinna być dotacja na taki obiekt i nasze dzieci powinny właśnie tam

Ogladać ambitne filmy !!! W naszym gdańskim kinie !!! A po seansie wyjsc na spacer a nie na zakupy do centrum handlowego! Nasze miasto - nasze kino....Było.... :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakim prawem?

Chciałbym wiedzieć z jakiej racji ten zabytkowy budynek (ma ponad 50 lat) w centrum historycznego Gdańska jest rozbierany? Jest to cios wymierzony w jedną z najskuteczniejszych instytucji kultury w tym mieście.

Jakie miasto ma pomysły? Które małe kino zamierza wskrzesić zamiast Neptuna? Co przejmie jego rolę? Kto jest za to przestępstwo odpowiedzialny?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

il to razy szło się w niepogodę deszcz albo z nudów czy z nowo poznanymi dziewczynami do tych kin...

i jak nie w tym to wyżej itp zawsze było coś ciekawego i miejsca.... samo życie, ale wtedy nie było fejs zbuka, komórki miało się do pracy i z pracy, wszystko było spokojniejsze.... i lokale normalne bez białego proszku, dresiarstwa i techno... i można było po prostu posiedzieć, zostawić piwo na stole bez obawy o tabletkę gwałtu.... sami sobie nasr*liśmy w gniazdo...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dramat!!!

Pieniądz rządzi wszystkim,nie liczą się sentymenty,tradycja,interes społeczności.
W krajach takich jak Szwajcaria,Niemcy,Włochy kultywuje się to co zabytkowe,co przyciąga turystów.Po browarze gdańskim,koszarach,Biskupiej Górce przyszedł czas na kino Neptun.Forsa będzie,winnych brak.Niedługo będziemy mieszkać w sąsiedztwie samych banków,apartamentowców z betonu i supermarketów!Beton i szkło główną atrakcją turystyczną!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kino bye bye

Kina nie będzie, ale mogę glosować na towarzysza Komorowskiego. więc Proletariusze wszystkich krajów łączcie się; więc Pracując dla kraju pracujemy dla siebie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

No to mamy "Wolność kultury i kulturę wolności"! SKANDAL, SMUTEK, ŻAL

niby wiedziałem o tym od dawna ale jak zobaczyłem, że to już zaraz będzie pogrzeb to się wkurzyłem..
Ludzie jak im się odracza pogrzeb własny lub eksmisję to się nawet i zgodzą, podpiszą wyrok śmierci na siebie, a jak nagle trzeba zapłacić, wynieść się, zakopać trumnę to jest żal, płacz i zgrzytanie zębów. Takie to z nas głupie zwierzęta i inne zwierzęta - te drapieżne - wiedzą o tym i wykorzystują to bezwzględnie!
W tym kinie moja mama chodziła na konfrontacje filmowe - imprezę, która za komuny była uchyleniem żelaznej kurtyny i pokazywała topowe filmy, które nie miały szans wejść w PRL na szerokie ekrany. W tym kinie (Neptun wtedy Leningrad) pierwszy raz widziałem pana Kleksa, potem "Gwiezdne Wojny" i "E.T.", Pamiętam dobrze wypieki na twarzy podczas filmów "Tańczący w Wilkami" i "Robin Hood" z Costnerem, łzy w trakcie finałowej sceny "Stowarzyszenia umarłych poetów" z Robinem Williamsem.. i jakoś nie mogę się z tym pogodzić. W kinie tym też (Helikon) w końcu udało się pokazywać ostatnio przez tydzień mój własny film o Totarcie - jak się okazało niemal w ostatniej chwili..
Wiem, że postęp jest nieunikniony, zmiany konieczne ale jak to jest możliwe, że w mieście Gdańsk - mieście wolności - nie będzie już wyboru i trzeba będzie iść do multipleksu czyli do korporacji, która che na Tobie tylko i wyłącznie zarobić??? Jak to jest możliwe, że w mieście 300 tysięcznym w jego historycznym centrum, nie będzie placówki kultury, która proponuje artystyczny repertuar filmowy, a jedynie hale do sprzedawania popcornu między seansami blockbusterów??? Gdańsk kandydował do miana stolicy kultury? HASŁO: "Wolność kultury, kultura wolności". Wolne żarty!!! Może fundusz na funkcjonowanie biura ESK 2016 trzeba było po prostu przeznaczyć na ratowanie jedynego kina studyjnego w centrum Gdańska??? Ale komu zadać te pytania? Nawet nie wiadomo. Nie ma komu..
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że Marszałek Województwa Pomorskiego nie miał wyboru sprzedając ten teren wraz z budynkami i ich unikalną funkcją społeczną - w końcu za pieniądze ze sprzedaży tego terenu i budynku (w co chcę bardzo wierzyć) będzie w stanie utrzymać szkoły, przedszkola i inne placówki użyteczności publicznej, których utrzymanie scedował na niego rząd RP zgodnie z uchwaloną przez Sejm RP ustawą samorządową, za którą nie poszło jednakowoż przyznanie odpowiednich środków finansowych potrzebnych na utrzymanie tych placówek.
Gdyby jednak Marszałek Województwa Pomorskiego był gospodarzem to by zastrzegł w umowie sprzedaży, że inwestor zobowiązany jest do utrzymania sali kinowej, (która będzie otrzymywała n.p.: dotacje z miasta??/ itp na zasadzie placówki kulturalnej?) Gdyby prezydent miasta był gospodarzem to by wprowadził do umów z developerami, że muszą wybudować drogi dojazdowe i tranzytowe do nowo budowanych posesji, które służyłyby wszystkim i nie trzeba było jeździć, tak jak dziś, XIX wiecznymi traktami, gdyby Rząd RP był gospodarzem to nie zrzuciłby odpowiedzialności za utrzymanie placówek państwowych na samorządy pozbawione budżetów, które to samorządy na ten cel spieniężają nieruchomości należące do nas wszystkich przecież. Tym prostym sposobem rządu RP finansuje wydatki na nas - obywateli - za nasze własne pieniądze bo pochodzące n.p.: ze sprzedaży naszego wspólnego dobra jakim są budynki i nieruchomości, których właścicielem na mocy ustawy samorządowej zostało Województwo. I to jest kolejny "Big, Rock'n'roll Swindle" jaki się nam serwuje po raz kolejny (vide: prywatyzacja, reprywatyzacja, fundusze europejskie na wielkie inwestycje).
Korzystając z nadchodzących wyborów pozostaje jedynie życzyć wam i sobie abyśmy głosowali na prawdziwych gospodarzy byśmy mieli komu zadawać te wszystkie pytania i byśmy nie musieli się znowu za parę lat wkurzać jak przyjdzie nam oddawać kasę za sypiące się nieczynne autostrady i stadiony!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ogarniam 47 obiektów kinowych biurowych i mieszkalnych za 23 mln

To przecież to mieszkanie kosztuje ok 1 mln teraz ?

Za 23,5 mln zł warszawska spółka Capital Park kupiła w poniedziałek, należące do samorządu województwa pomorskiego, przedsiębiorstwo Neptun Film. Na prywatyzację firmy sejmik pomorski zgodził się 15 kwietnia 2004 r.

Umowę o sprzedaży Capital Park wszystkich udziałów w spółce Neptun Film podpisano w poniedziałek w Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku. Dokument podpisali wicemarszałek pomorski Marek Biernacki, członek zarządu województwa pomorskiego Bogdan Borusewicz oraz prezes Capital Park Jan Motz.

Partnerem finansowym spółki Capital Park jest brytyjski fundusz inwestycyjny Patron Capital Limited, dysponujący aktywami rzędu 3 mld dolarów.

Spółka Neptun Film posiada 47 obiektów kinowych, biurowych i mieszkalnych. Zarządza kinami w Gdańsku, Sopocie, Olsztynie i Toruniu. Firma zatrudnia 73 osoby.

Warszawska spółka dokona płatności z tytułu zakupu udziałów Neptun Film w ciągu 14 dni od dnia podpisania umowy. Capital Park zobowiązał się także, że w ciągu trzech lat dokona w Neptun Film inwestycji na kwotę 5 mln zł.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo

W końcu ktoś napisał prawdę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najgorsza wiadomość tego dnia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesten zsokowany

Na Wejście Smoka czekałem w kolejce 3 h , moje pierwsze konfrontacje
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

no tak......

teraz to już prawie zupełnie kino straciło we mnie swojego widza......nienawidzę popcornu, olbrzymich ekranów /po których biega rozbiegany wzrok próbując zebrać całość ujęcia /, kilometrowych reklam i ryków i wrzasków z ekranu / jak dla pokolenia przygłuchych/ , widzów wstających i ruszających do wyjścia na chwilę przed napisem KONIEC.......Byłam wiernym widzem kina na Długiej.... czekałam aż film pokaże się i w tym kinie...nigdy się nie zawiodłam......tu obejrzałam propozycje, których gdzie indziej nie było.......pewnie, że mogłoby być trochę nowocześniej ale za to jak było kameralnie....nietłoczno.....ciekawy, ambitny i godzien uwagi repertuar......Czy w dzisiejszych czasach jeszcze ważne jest, że człowiek przyzwyczaja się do miejsc?...ma swoje ulubione np kino?....Jednak bywając w salach, obawiałam się, że taki moment kiedyś nastąpi....tłoku zwyczajowo nie bywało......
Szkoda....lubię dobre "kino"...nie lubię współczesnych kin.....więc będę widzem -1.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zszokowani?

Czy nikt z was jeszcze nie zauważył, ze Neptun juz od dawna jest zamknięty?
Od ponad dwóch lat juz wiadomo, ze nie będzie tam kina. Wtedy informowali o biurach, teraz o hotelu. Z dwojga złego wole hotel. Gdzie parkowaliby ci wszyscy którzy mieliby tam pracować.

Rozumiem sentymenty - ale to prywatny własciciel - jedynie można powalczyć, żeby tam w środku jakieś elementy z tego kina zostały - może ta krata wejściowa, albo sgrafitto z lwami. Jakaś pamiątka ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

I ten KOMPLETNY ZAWODOWY NIEUDACZNIK (czytaj konserwator zabytków) wyraził na to zgodę??!??!! Powinien zostać pozbawiony pracy w trybie dyscyplinarnym za CAŁKOWITE ignorowanie swoich obowiązków!!! W dodatku powinno się mu odebrać prawo wykonywania zawodu DOŻYWOTNIO!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

!

Kukiz zrob porzadek!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skandal

Przecież to historyczna cześć Starówki!! Jeżeli już coś tam budować to kamienice. Nie wiem co sie dzieje w Gdańsku ale konserwatora zabytków tobym do sądu podał
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie rozumiem

Zaraz, zaraz, czegoś tu nie rozumiem...Czy przy ul. Długiej albo przy Długim Targu ma w ogóle prawo powstać nowoczesny biurowiec??? Czy na coś takiego zgodziłby się konserwator zabytków??? A poza tym jest rzeczą nieakceptowalną, żeby zagospodarowanie Traktu Królewskiego podlegało w pierwszym rzędzie zasadom komercyjnym!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szok

Niech wyburzą jeszcze Neptuna !!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest niedochodowy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ty kiedy wrzuciłeś ostatnio złotówkę do fontanny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to ten chlop z widlam za plotem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wystarczy, że znajdzie się ktoś kto go wykupi

i może z nim zrobić co chce, w tym mieście wszystko da się załatwić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chamstwo i drobnomieszczeństwo.

Mała dygresja dla towarzyszy "zarzadzajacych" Gdańskiem - sądy rosyjskie oferują lepsze kurorty wypoczynkowe nie sady krajowe. Obym doczekał tego monemtu. Kiedys był PZPR, a teraz aktyw PO nie do ruszenia. Typowy skostniały beton - może w ogóle zlikwidujcie Długą i zróbta w zamian jakąś nową ścieżkę rowerową.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idzmy dalej

Proponuję sprzedać Ratusz na Długiej, bo to jeszcze atrakcyjniejsza działka. Za zarobione pieniądze dofinansujemy nowy stadion, bo on kosztuje 1,5 miliona miesięcznie, a w kasie miejskiej pustki mimo łagodnej zimy
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

w ostatnich 15 latach powstało zaledwie kilka filmów, na które przyszłoby 1100 osób/seans,

Kino Neptun piękne, jedyne takie w Polsce. Nowy ekran, nagłośnienie Dolby THX też cudne. Ale cóż poradzić, kiedy nie kręcą już filmów tak dobrych, by przyszło na 1 seans 1100 osób, bo tyle mieści sala kinowa Neptuna (z balkonem).
Ale pamiętajmy o tych gdańskich 'pochodach' po seansach w Neptunie. Mój ostatni "pochód", to pokaz przedpremierowy Mission Impossible - miał zacząć się o godz. 22:00 ;)) Pełna sala z lekkim opóźnieniem spowodowanym tym, że za mało kopii taśm było w obiegu ;)) a po seansie - pochód 1000 widzów przez miasto. Cudaczne, to se ne wrati. Gdybym był mieszkańcem Gdańska, wstydziłbym się przed światem tego, co władza tamtejsza zrobiła z Duchem i Kapitałem Miasta.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

co prawda, to prawda - teraz mało dobrych filmów na taką widownię.

Kino Neptun obecnie sprawdzałoby się tylko raz do roku: na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, tfu teraz po angielsku: Gdynia Film Festival. Do dobrego ekranu i dźwięku Dolby THX dodam, że i fotele w Neptunie dawno było wygodne, chyba nawet z miejscem na napoje/jedzenie (dla ludzi z problemami .. no bo jak można jeść/pić w trakcie oglądania filmu?)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pora na pierwszą Biedronkę z ukrytym 'brandingiem' obiektu na wzór Carrefour Express :(

To będzie szczał w dziesiątkę! ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Było pytanie,kto jest właścicielem Capital Park?

Odpowiem z pełną odpowiedzialnością za slowa ZŁODZIEJE. Wy wszyscy tzw. biznesmeni jesteście Złodziejami! !Jedyna wartość którą wynajęcie to KASA.Wy głupie odhumanizowani gnojki,ja mam nadzieję, że przyjdzie czas że Was s*******y Naród rozliczy.Nie boję się Was,a chcecie ze mną walczyć to proszę do sądów. Ja póki sił mi starczy będę Was obrażał, będę o Was Złodzieje szept nie się wyrażał, narazić ogólnie, później imiennie.To czemu niby holdujecie nie jest żadnym Kapitalizm em, nie Gospodarką Rynkową. to jest Złodziejstwo i jako takie powinno być karane.Panowie Prezydenci Trójmiasta, Wy w tym procederze bierzecie udział; opamietajcie się
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wy w biedronce to macie fajnie jednak, można w przerwie od kasy posiedzieć na necie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Panie Mietku jestem z Panem

Popieram w całej rozciągłości ..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kino

Cieszy mnie że są jeszcze ludzie którzy coś rozumieją,rozbiórka kina to przestępstwo i przyjdzie czas na rozliczenie budynia za te złodziejstwa.Obywatele gdańska powinniśmy wspólnie przeciwstawić się tej złodziejskiej władzy
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zlote lwy gdanskie-ktos jeszcze pamieta ,ze pierwszy festiwal odbyl sie w gdanskim neptunie a nie w gdyni?

Panie marszalku,budyniu,drodzy radni....Dokonaliscie przestepstwa..Zapamietamy wasze czyny.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

przecież są

multi, krewetka, helios
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Interes prywatny kapitału w starciu z interesem społecznym.

W dzisiejszej Polsce zawsze wygra kapitalista (w Rosji zwany Oligarchą)
Smutne jest to, że większość społeczeństwa dała się przekonać, że ich interesem nie jest interes społeczny a interes Oligarchy, i jako własnych przedstawicieli wybierają wiernych lokajów Oligarchów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

SKANDAL!!!

Odsunąć tę sitwę od władzy! Ambitne kino za pół ceny, klimat, świetne miejsce na randki... Czego chcieć więcej? Komu to przeszkadzało? Niech sobie kupią dziurę wstydu przy Mariackiej a nie zabraniają ludziom chodzić do kina...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

kina

Kasa jest ważna i PO które rządzi bardzo jej potrzebuje z prezydentem na czele.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

to typowe dla obecnych włoda..

sprzedać, a potem zmiana bo zmiana to się zawsze musi opłacić , przecież tylko nowe jest piękne .... Więc po co te starocie stoją nadal ? A no po to bo to nasza tradycja i dorobek kulturowy .Nie wystarczy postawić za tyle kasy centrum solidarn...które imituje starość.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

O co chodzi

Sami wybraliście obecną władzę w mieście, a teraz na nich psy wieszacie? Teraz będą wybory prezydenckie, to się już zastanówcie kogo wybierzecie aby póżniej nie żałować!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A może "Mariacki" przerobić ...

...przecież to taka fajna parcela ...do czego to wszystko zmierza ...? Dlaczego kultowe miejsca dla tak wielu ludzi znikają bezpowrotnie...dlaczego trochę szkła i metalu, które widzi się teraz na każdym kroku moją być lepsze niż miejsca z "duszą" ...kasa kasa kasa ...taka jest niestety odpowiedz ...a szkoda, gdyby tak samo myślały poprzednie pokolenia ...? no cóż teraz jest wolny rynek i można wszystko ...szkoda tylko że ludzie którzy mieszkają tu od dziesięcioleci tak mało maja wpływu na to wszystko ...;/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A tyle wspomnień i wspaniałych filmów

Te zakurzone fotele w Kameralnym i ekran poklejony taśmą...klasyka...pamiętam reżyserską wersję Czasu Apokalipsy, filmy Larsa Von Triera...Stanleya Kubricka...szkoda...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hejt dla Gdańska

... za tą decyzję!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kino

Po starym zawsze nowe zycie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

krematorium

miasto powinno zainwestowac i przeksztalcic budynki w krematorium-zyski niewyobrazalne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

I gdzie teraz do takiego kina?Tłuc się na peryferie do Żaka...tam po seansie nie ma nawet gdzie pójść na kawę czy drinka? Prawdziwa kultura musi zejść do podziemia? Czy w demokratycznym kraju mam chodzić do kina śmierdzącego popkornem bo teraz w dumnym śródmieściu nic dla mnie nie ma? Jestem zasmucona tym co dzieje się w Gdańsku i reszcie Kraju gdzie coraz chętniej niszczy się to co ważne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hoteli jest w Gdańsku dużo a szkoda tego kina - takie z klimatem ,już prawie żadnych nie ma takich kin w Polsce. Wiem że chodzi o zyski ale myślałam że to kino latem na turystach zarabia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jak z wplywami z ECS albo z teatru szekspirowskiego?

"Niestety, czy nam się to podoba, czy nie, sentymenty nie mają w biznesie najmniejszego znaczenia. Nie łudźmy się, że wpływy z biletów"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hanna i jak zulawscy

Tak sie nazywali autorzy sgrafito w holu wspoltworcy Szkoly Sopockiej. Szkoda, ze redaktorowi brakuje tej wiedzy, podobnie jak nie wie nic o scianie autorstwa Anny Fiszer, od strony ul. Lektykarskiej. Przez taka ignorancje gina dziele sztuki i zabytki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kino

Na pewno powstanie bank,no przecież trzeba ulokować kasę za którą wysprzedawane są kolejne perełki miasta.Pozostałe lokale to oczywiście biura bo na tym się najlepiej wychodzi, za m2 w biurowcu już płaci się około70 zł (netto),a w takim miejscu to wiadomo będzie dla prominentów ,kasa poleci ,małe lokale na Starówce -prywatne już dochodzą do 180 zł za m2.
Ciekawe co będzie następne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wielki skandal!

To jest wielki skandal. Nie wszystko mozna wymienic na kase. Jeszcze jedna sprawa- nie wyobrazam sobie zeby w Gdansku , w centrum nie bylo kin studyjnych. Nie ma zadnej informacji gdzie Helikon I Kameralne sie przeniosa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wielka strata

dla miasta i mieszkańców - NIEPOWETOWANA!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żal

Bardzo, bardzo, bardzo szkoda. Jak dla mnie nie wszystko musi przynosić PIENIĄDZE, szczególnie jeśli wiąże się z kawałem historii, ludzkimi wspomnieniami i aktualną ciekawą ofertą kulturalną. Smutne, że tak nam łatwo przestać kochać coś, co przestaje być intratne. Naprawdę nie znalazł się nikt kto zadbałby o konserwację starych urządzeń, odświeżenie wnętrz i zatrudnienie kilku pasjonatów promujących tam kulturę wysoką? Myślę, że o naszym wysokim poziomie, kulturze i prawdziwym szlachectwie świadczy to, że mamy pasję, szanujemy to co dobre z przeszłości i opiekujemy się tym co niszowe i wyjątkowe. Zarabiajmy pieniądze, ale bądźmy też koneserami i nie zamykajmy starych kin......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Neptun wladca morz

...moze byc nastepny w kolejnosci do rozbiorki, no bo przecierz przeszkadza stoi taki rozkraczony na drodze. Jakis nastepny "capital" moze okazac sie wlascicielem dzialki. Ingerencja w Starowke to pomylka. "Leningrad" tez powinien pozostac jako nazwa a nie wszystko zamiatac...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Współczuję mieszkańcom wokół kin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie

Z Kinem NEPTUN bardzo mocno wiążą się ludzie tam pracujący, jednym z wielkich był Pan Norbert Kupczyk. Człowiek "orkiestra" pamiętający o wszystkich i niezwykle życzliwy. Kino, Neptun Film, Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni tym wszystkim żył. Odchodzi Kino i Ludzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

PO

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,3304242.html

głosujcie na Bronka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

oszolom

Bronek to zydowski sługa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

szkoda

Zamiast dawac 2 zlote na tace w kosciele , chodzilismy na poranki , to byly czasy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I te

wijące się kolejki po bilety (razem z moim Tatą staliśmy w takiej, żeby obejrzeć "Wojnę i pokój" made in USA :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto tu rzadzi i dla kogo jest miasto?

To może zlikwidować zarząd miasta i sprzedać tę funkcje developerom?
czy miasto jest po to zeby developerzy się bogacili czy żeby mieszkańcom się w nim dobrze żyło?
może dowiemy się kto w zarządzie miasta odpowiada za sprzedanie tego terenu bezwzględnym kapitalistom którzy dobro mieszkańców nie tylko mają za nic, ale w ogóle pewnie nie używają takiego pojęcia.
az się nie chce wierzyć, że takie decyzje zapadaja bez konsultacji społecznych i jawnych przetargów o wymiarze nie tylko finansowym, ale jakościowym. Przestrzen publiczna na sprzedaż i to taka przestrzeń to przestępstwo przeciw dobru mieszkańców. Nie mówiąc już o tym, że te kina powinny należec do rejestru zabytków okresu powojennego, nie tylko jako architektura, ale rola w historii kultury gdańska.
jeżeli ta nieszczęsna operacja na organizmie miasta się odbędzie, to kiedyś historia na pewno oceni ją negatywnie, ale bedzie to requiem a teraz może jeszcze się znajdzie ktos z odwaga i inicjatywa we władzach miasta aby tej śmierci zapobiec.
jaki pożytek będą mieć mieszkańcy z kolejnego luksusowego hotelu w tym miejscu?
nawet tam nie wejdą.
gdańszczanie - protestujmy! Nie dajmy z siebie robić biernej biomasy! Ta bezczelność i arogancja kapitału powinna się spotkac ze sprzeciwem!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie!

jw
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Galerie, hotele , biura i biedronki

Jak w tytule - niedługo tylko to zostanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

:(((

nieeee! Kto na to pozwolił! Do piachu ze skorumpowanymi, zapyziałymi władzami tego miasta!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

płaczecie a na sali kinowej po 10 osób na seansie..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo nie ma jak dojechać do kina. Kiedyś jeździłem tam tramwajem a teraz do miasta samochodem nie można wjechać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda

A szkoda. Multikina, to nie ta atmosfera. Nie ta Kultura, nie urażając nikogo. Kino Leningrad/Neptun a multikina to, moim zdaniem, tak jak Restauracja w Grand Hotelu a McDonald. Wybierając się do Kina Leningrad, to było jak święto. To była Klasa, ubrani odświętnie i w pełnym skupieniu "łykanie" kultury prze duże "K".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikogo juz nic nie obchodzi...

zero sentymentow... Zal tylek sciska moze od 40+... Obecni 20latkowie zyja w innym swiecie. Im nie szkoda, im nie zal... - nie maja czego, inna rzeczywistosc. Moi rodzice czy dziadkowie tez nie mogli nadziwic sie, ze mnie na przyklad nie interesuja czasy II wojny swiatowej (dla mnie ten temat byl 'tragiczny' i to mi wystarczylo). Coz... WOT, ŻYŹŃ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się cieszę że nie mieszkam już

na starówce, z dala od tego syfu, barbarzyństwa , chociaż tu gdzie mieszkam też docierają śliskie łapy lepkie od budyniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry