Widok
pamflet
Tematyka filmu ważna, zaś sam film jest wg mnie gniotem zrobionym na zamówienie sponsora. Postaci księży bardzo przerysowane, ukazujące w zasadzie tylko tą złą stronę ludzkiego oblicza. Czasami odnosi się wrażenie, że reżyser traktuje ludzi jak idiotów, którzy sami nie mają własnych spostrzeżeń i wniosków, i że potrzebują zobaczyć coś tak przegiętego w drugą stronę, żeby je mieć. Wg mnie reakcje ludzi myślących, po obejrzeniu tego filmu, będą odwrotne od zamierzonych.
Podsumowując strata pieniędzy i czasu.
Podsumowując strata pieniędzy i czasu.
Kler.....
....jaki ten film prawdziwy, szalenie przytłaczający, czasami odrażający...ale taka jest prawda o klerze....ten film jest dla ludzi myślących z otwartym umysłem...kler czy zakonnice to tylko ludzie....kosciół to tylko instytucja ktora nie ma nic wspolnego z wiara w Boga..to przykrywka dla wszelakiej masci przekretów pod kazda postacia...mam nadzieje ze ludze zaczna myslec, zaczna pozywac do sądów zboczencow pedofili czy oszustów. Przestana sie bac tej mafii w czarnych sukienkach....kosciół od lat pracuje na swój upadek....czym ludzie wiecej mysla mówią tym szybciej upada...
Katolik
Bardzo dobry film, sprytnie zrobiony trailler ktory niby ma obnazyc kosciol, a jest tak ze obnaza ksiezy ktorzy zblodzili , film w zaden sposob nie obraza wiary , nie atakuje wierzacych, film pokazuje skale pedofilii , ukladow , alkoholizmu , wszystko to jest jest zamiatane pod dywan. Nie jest mocno przerysowany obraz , jestem przekonany ze ten scenariusz nie wzial sie z nikad. Warto isc zobaczyc, aktorstwo - klasa swiatowa, Jakubik- sadze ze rola zycia, Gajos - jak zwykle - doskonaly, Braciak - wysoki poziom, Wieckowski - mistrz. Jesli ktos mysli ze to tylko komedia to niech nie idzie. Film obrazuje w dramaty ludzkie. Polecam.
Mogę dodać opinie, bo widziałam film.
Spodziewałam się czegoś bardziej kontrowersyjnego, ale bardzo w stylu Smarzowskiego.
Nie jest to moim zdaniem jakiś mega atak na kościół, to raczej film o ludzkich słabościach przede wszystkim, no i o układach, układzikach... rączka rączke myje i tak samo dotyczy to księży, polityków, biznesmenów.
Aktorsko mistrzostwo, Gajos mistrz, Braciak bardzo wysoki poziom.
Oczywiście pojawiły się tematy pedofilii, seksu i alkoholizmu- czyli taki szablon, który kojarzy się z Czarnymi.
Końcówka mocna, dla mnie zaskakująca.
Czy warto iść? Pewno warto, jak ktoś ludzi klimat Smarzowskiego, no i dla samego wyrobienia sobie opini, bo mamy 3 strony recenzji osób, które filmu nie widziały :D, ale się wypowiedzą.
Spodziewałam się czegoś bardziej kontrowersyjnego, ale bardzo w stylu Smarzowskiego.
Nie jest to moim zdaniem jakiś mega atak na kościół, to raczej film o ludzkich słabościach przede wszystkim, no i o układach, układzikach... rączka rączke myje i tak samo dotyczy to księży, polityków, biznesmenów.
Aktorsko mistrzostwo, Gajos mistrz, Braciak bardzo wysoki poziom.
Oczywiście pojawiły się tematy pedofilii, seksu i alkoholizmu- czyli taki szablon, który kojarzy się z Czarnymi.
Końcówka mocna, dla mnie zaskakująca.
Czy warto iść? Pewno warto, jak ktoś ludzi klimat Smarzowskiego, no i dla samego wyrobienia sobie opini, bo mamy 3 strony recenzji osób, które filmu nie widziały :D, ale się wypowiedzą.
problemem nie jest statystyka
problem to ukrywanie i ta rzeczona na początku dyskusji hipokryzja, poza tym gdyby kościół chciał się oczyścić to by to rzetelnie zbadał tak jak teraz w Niemczech gdzie dane są porażające: 1946-2014 "zaprotokołowano" 3677 przypadków molestowania seksualnego, których dopuściło się łącznie 1670 duchownych. Ofiarami byli w większości niepełnoletni chłopcy. Ponad połowa ofiar nie miała więcej niż 13 lat. W co szóstym przypadku doszło do "różnych form gwałtu". Trzy czwarte wszystkich ofiar pozostawało ze sprawcami "w relacji kościelnej bądź duszpasterskiej"