Widok

Koleda

Tak z ciekawosci pytam ile wkladaliscie w koperte, ks zebral 43 tys ms tyle mieszkancow, ja 50 zl
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

100 pln. To nie dużo zebrał przy takiej ilości mieszkańców. Aż dziwnie mało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 13

To kwota po odliczeniu jego kieszeni oraz kieszeni biskupa.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4
700zl bo mnie stać
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja dałam 20 zł .Za 5 minut wizyty
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Co o was obchodzi, jednego dnia byłam na spacerze i ksiądz chodził w szeregowcu, zainteresowało to mnie ponieważ po kolei pukał do 5 drzwi i choć były światła to nikt nie otworzyl. To wcale się nie dziwię że tyle zebrał skoro trzy czwarte mieszkańców nie przyjęło kolędy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ile rodzim przyjęło kolędę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

pytanie zadane przed zmianą zawodu?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak bys byl dzisiaj w kosciele to bys sie dowiedział .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

1933 rodziny przyjęły , a około 180 nie przyjęło
wychodzi średnio po 22 złote
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

razy 4 to 8452 ludzi w baninie mieszka. Ciekawe kiedy przekroczy 10000? a ilu jest zameldowanych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W nocy pracuję w dzień śpię, nie mam dzwonka powodzenia z kolędą hahahhaha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

kurde ja tez dałem dwie dychy ..... za piec minut roboty to i tak niezła stawka .....no i 5 zeta dla ministrantów ....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Też bym chętnie pochodził przez kilka dni, żeby zebrać 43 tysiące :-)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dzieci z komunijnych prezentów muszą się rozliczać u US.A ksiądz nie musi zgłaszać takich dochodów?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Napisz donos do urzędu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Urząd boi się księdza. Jeden sukienkowy nawet publicznie przyznał się, że dostał 2 samochody od bezdomnego, który niestety zmarł i za co zgodnie z prawem powinien zapłacić podatek od darowizny i nie ma siły, żeby go ruszyć.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

To. Z rydzykiem i tymi samochodami to byl przerobiony materiał :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co teraz reklamację chcecie złożyć i zwrotu pieniędzy się domagać. Takie trole jak wy nic nie dacie a najwięcej krzyczycie. Patrz na swoją kasę jeden z drugim a cudzą się nie interesujcie, każdy daje tyle ile uważa Po tych wpisach waszych wnioskuję że komukolwiek nic byście nie dali a za złotówkę to kulkę z nosa do Gdańska toczyli
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sęk w tym, że to moja kasa. Fundusz kościelny idzie także z moich podatków i choć z czarną mafią nie mam i nie chcę mieć nic wspólnego, to muszę łożyć na tych czarnych nierobów. I póki tak będzie się działy to będę miał prawo wypowiadać się na ich temat czy to się komuś podoba, czy nie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 15

Oczywiście że Twoja kasa ale jak umrzesz to Cię przytargaja do kosciola
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

tylko to nie będzie jego a jego rodziny decyzją. kościół powinien płacić podatki rąk jak wszyscy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

i od razu wyjaśniam: kolędę przyjęłam :) ale uważam że prawo musi obowiązywać wszystkich
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

z drugiej strony wtedy za przyjmowanie komunii i sakramentów powinien normalnie kasować, no bo za darmo rozdawać też nich nie chce ;) normalny przedsiębiorca by za darmo niczego nie rozdał, co przecież kosztuje go pieniądze :)
nagle by wszyscy przestali korzystać, stąd zapewne te ulgi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam gdzieś to przytarganie do kościoła. Ksiądz nie jest mi do niczego potrzebny za życia, więc tym bardziej nie będzie mi potrzebny po śmierci. Jeśli ktoś chce ich utrzymywać to jego sprawa, dla mnie to zwykłe darmozjady żerujące na moich podatkach, które mogłyby iść np na budowę drogi lub dziesiątki innych bardziej pożytecznych rzeczy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 13

Każdy płaci podatki i księża też płacą. To nie Ty decydujesz na co się je przeznacza. Wyprowadź się na bezludną wyspę, to może nie będziesz musiał płacić.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

To jak umzesz niech rodzina pochowa cię w twoim ogródku skoro tak piszesz a nie że będę biegać do ksiedza.teraz masz wylane ale jak mowisa JAk TRWOGA TO DO BOGA!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To wypowiedź miała być do anonima który ma pretesje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sek w tym, że z moich podatków idzie kasa na edukację twoich dzieci, a też nie chcę mieć z nimi nic wspólnego i na twoje leczenie też nie chce łozyć mojej kasy.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

To nie łóż. Jedno i drugie powinno być płatne.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

W przyszłym roku wszyscy solidarnie powinni dać te 22 zł i napewno będzie się zgadzać .A nie jedni dają wiencej inni mniej ,wszyscy jesteśmy podobno równi....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Płatna służba zdrowia, to niezłe, radziłbym się zapoznać z cenami pobytów szpitalnych i wykonywanych tam procedur. Jakby Cię znawco kiedyś położyli na tydzień na oddział, to byś w długach utonął, o OIOM-ie nie wspominając. Emeryci przestaliby się leczyć i umierali w domach,przy okazji masz świetny sposób na zmniejszenie kolejek do specjalistów. No geniusz
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pełen pakiet medyczny przy 4osobowej rodzinie, to wydatek 320zl. Dostęp do lekarza pierwszego kontaktu natychmiastowy,bez kolejek o umówionej godzinie. Do specjalisty ( endokrynolog dziecięcy, USG, rezonans) max. 2 dni. Porównując składka ZUS chorobowa 270 zł o terminach nie będę się wypowiadał. Co do kolęndy przyjęliśmy,bo młode idą do komunikacji w tym rokui chciały zobaczyć jak to jest przyjąć księdza w domu. Wizyta trwała 2 min.dosłownie i nic nie dostał (żona zaproponowała herbatę,ale się śpieszył), żegnał się kolejne 2 min. (Myślał że może coś dostanie ), no ale jak już był przy otwartych drzwiach, a tu dalej nic, to szybko się pożegnał. Na szczęście był trzeźwy,dwa lata temu nie wpuściliśmy bo czuć było gorzałę od księdza.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

Kolęda to nie szpital ,niewiem skąt to porównanie to trzeba mieć coś z baniom nie tak!!!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moze skojarzenie jest stad ze wszyscy placimy skladki zdrowotne ksiezom, no moze poza rolnikami, im tez inni placa, cale zycie lekarze, szpitale maja za darmo. Ktos inny placi. Rownosc po polsku. Koleda to coroczne zbieranie daniny jak kiedys dziesieciny po zniwach. Pokropek jest dla odwrocenia uwagi od istoty sprawy..ale jak ktos chce dawac, czuje ze to wazne - jego wolna wola, mnie nic do tego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ciekaw jestem jak ten pakiet medyczny realizuje opiekę onkologiczną, poważne operacje, OIOM, porody i inne droższe tematy niż wizyta u specjalisty?

Jeżeli chodzi o NFZ, to faktycznie, wizyta u specjalisty jest udręką. Na szczęście z nich korzystam bardzo rzadko. Jeśli chodzi o lekarza pierwszego kontaktu, to w przychodni w Baninie koło Straży Pożarnej jeszcze nigdy nie miałem czasu oczekiwania dłuższego niż 5 godzin, też na umówioną godzinę.

PS: Od stycznia składka zdrowotna ZUS jest w kwocie 319,94 zł
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tego to już ten Jakub nie napisze, bo od razu mu się teza rozmywa. Jakikolwiek udar, zawał, dłuższy pobyt w szpitalu i ma pozamiatane. Doba na Intensywnej to koszt circa 4 tys.zł, nie mówiąc już o emerytach, którzy najczęściej widzą jakieś 1200 miesięcznie, jak rozumiem wg Jakuba mają sobie po prostu umrzeć?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy wy wszyscy powariowaliście to forum jest o kolędzie ,a nie o kosztach leczenia...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ano napiszę, pełen pakiet, to znaczy pełen pakiet- w tej kwocie zawarte jest wszystko, nawet porodówka (poród plus 2 doby) , krioterapia, USG, rezonans, laserowa korekcja wzroku,pobyt w szpitalu obejmuje zabieg + dwie doby (w przypadku konieczności dłuższego pobytu płaci za to ubezpieczyciel u którego mamy polisę). Temat dotyczy kolędy, lecz kilka postów wyżej ktoś wspomniał o ubezpieczeniu.
Pozdrawiam maruderów i frustratow wiecznie narzekających
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wizyty duszpasterskie pomogły również w sposób mocno przybliżony ustalić ilu mieszkańców posiada Banino. 1933 przyjęło 180 odmówiło razem 2133 budynki/ mieszkań zasiedlonych średnio przez 3 osoby. Wychodzi na to, iż w Baninie mamy prawie 6500 mieszkańców. Podejrzewam, iż niejedna firma za wykonanie tego typu badania zasiedlenia wzięłaby więcej niż zebrali księża dla parafii. Pozdrawiam was mili sąsiedzi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

1933 rodziny przyjęły kolędę około 170 powiedziało stanowcze nie a ile rodzin w ogóle nie otworzyło drzwi tego nikt nie policzy .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakub co to za pakiet? i gdzie można mieć w trójmiescie prywatny poród z tym pakietem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

u Jakuba w piwnicy
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten Jakub to niezły fantasta,nie słyszałem o przypadku jakiegokolwiek leczenia SZP na oddziale w ramach prywatnego ubezpieczenia, a wszystko ma za 300 zł, co za bujdy ten koleś tu zapodaje i jeszcze pozdrawia frustratów. Myslę,że ten Twój ubezpieczyciel to może Westa, kumaci pamiętają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaka porodowka? Ja mając pakiet VIP w luxmed mogę sobie tylek karta podetrzeć, bo miałam szczęście zajść w ciążę blizniaczą- a to ciąża niefizjologiczna .. zero usg, tylko laboratoryjne obejmuje pakiet
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od takich rzeczy jak zawał, nowotwór, czy inne nieszczęście można się prywatnie ubezpieczyć, a nie pisac dyrdymały, że każdy mus się składać na zawał kogoś innego. Ludzie wyjdźcie z głębokiej komuny i niech każdy weźmie odpowiedzialniość za swoje życie, a nie tylko wieczne żerowania na innych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zrób tak i obyś nigdy nie zachorował, wypłacą Ci odszkodowanie z 40 tys.,zobaczysz na ile Ci to starczy i takie Generali czy inna Uniqua Ci powie,no sorry nic więcej się nie da, znając życie pokornie zaczniesz płacić składki zdrowotne, chyba,że wybierzesz koniec leczenia...Takie brednie może pisać ktoś,kto nie ma pojęcia w tym temacie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ja płace podatki i z moich podatków idą np. dla Krytyki Politycznej , na aborcję te legalna na eutanazję i wiele lewackich bzdur więc się nie licytuj
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

200 PLN
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w kopertę jak co roku włożyłem jedno wielkie f... off
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

przestańcie mieszać jeżeli nie wiecie o co chodzi. a czy zastanwialiście się w ilu domach pomimo,że przyjeli kolęde nie dlai niec , bo albo nie mieli, lub nie mieli gotówki a ksiądz nie przyjmuje Karta płatnicza albo po prosty NIE bo NIE przyszedł i powinien być zadowolony ,ze go wpuścili..
A podatki i służba zdrowia to naprawdę już inna historia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Możesz nie dawać nic w kopertę, Ale prosze, nie nazywaj się więcej Polakiem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

Patryjota się znalazł od kopert!!!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jakbym przyszedł do ciebie do domu i poprosił abyś dał mi z pińcet w kopertę, bo Wielki Potwór Spaghetti potrzebuje na nowe durszlaki, to byś mi dał?

jeśli nie, nie waż się już nigdy zjeść makaronu!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Wy,którzy nie daliście nic w kopertę jesteście jakimiś Pigmejami,Aborygenami albo innymi Zulusami,ale nie Polakami :) :) :)
No mnie się kurde wydaje ,że ja też jestem jakimś Jamajczykiem .
P.s Baniniaku pamiętaj ''Nie dałeś do koperty ,bądz przeklęty"

Pozdrawiam jamajski Zdzisek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może jeszcze ksiądz powinien po stópkach całować, że go ktoś łaskawie wpuścił do domu albo on sam powinien kopertę przynosić, że mu jaśnie państwo drzwi otworzyli. Uczestnictwo w kościele katolickim NIE JEST OBOWIĄZKOWE!! A to co tu jest wypisywane jest po prostu żenujące.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

To po cholerę łazi na żebry po całej wsi? Jeśli ktoś chce przyjąć kolędę, to niech to zgłosi na zakrystii i nie będzie problemu. Sukienkowy zaoszczędzi sobie chodzenia, a ludzie niepotrzebnych frustracji z konieczności jego oglądania.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ksiądz przynajmniej raz w roku powinien odwiedzić swoich parafian... Przyjęło się, ze jest to koniec/początek roku. Przyjęło się tez pewnie to, ze ludzie dają wtedy ofiary na kościół. Każdego sumienie czy księdza przyjmie i cos da czy nie. Księża niestety tez ludzie i może maja sporo za uszami oraz swoje słabości. Wy wszyscy jesteście tacy super, pobożni, religijni, żyjecie zgodnie z przykazaniami i nie macie sobie nic do zarzucenia? Bez sensu rozdmuchana afera kolędowa moim zdaniem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

To jest bez sensu bo ksiądz nic nie da,a My za chrzciny plac komunia plac ślub plac pogrzeb plac a on co przyjdzie se na odwoedzinki niby kolęda 5min i też mu plac a co on da wkoncu od siebie.Dla mnie to złodzieje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ludzie, ogarnijcie się,to naprawdę nie jest obowiązkowe!!! Nie musisz chrzcic dziecka, brać ślubu ani mieć katolickiego pogrzebu. Nie musisz przyjmować kolędy ani nic księdzu dawać. To jest dobrowolne!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

do góry