Widok

Kolejne korzystne zmiany dla kierowców

Opinie do artykułu: Kolejne korzystne zmiany dla kierowców.

Od 1 października 2018 roku kierowcy nie muszą wozić przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia polisy OC. To pierwsze ułatwienie dla zmotoryzowanych, które już weszło w życie. Resorty cyfryzacji i infrastruktury zapowiadają kolejne.

Ministerstwa chcą zlikwidować kartę pojazdu i nalepkę kontrolną naklejaną na przedniej szybie. Chcą również znieść mandat za nieposiadanie przy sobie prawa jazdy. Jednak najbardziej rewolucyjna zmiana dotyczy tablic rejestracyjnych. Po ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapowiada się, że będzie w końcu normalnie.
Tablice powinny być losowe nie przypisane do żadnego rejonu Polski i wieczne.
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 32

a po co zmieniać?

aby Janusz mógł zgadywać, skąd pochodzi kierowca? Komu to potrzebne?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Super pomysł!

Właśnie, po co tablice powiatowe? Na co to komu?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Żeby widząc w mieście GWE czy GKS od razu zachować ostrożność.
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 8

żeby wiedzieć czego się spodziewać na drodze

kiedy widzę gka, nba czy inną egzotykę z pola kapusty jestem w stanie przewidzieć, że zaraz odwali coś, czego normalny człowiek by nie wymyślił. Zasada ta nie dotyczy bmw i dymiących passatów b5-tym zawsze jada idioci, bez różnicy jakie tablice
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 8

14 lat jeżdżę b5 po Gdańsku i nie zauważyłem ani jednej sytuacji żeby b5 powodował zagrożenie, za to widziałem dziesiątki - audi z nakoksowanymi kierowcami, mercedesy najbardziej te z taxi,, panie w SUVach, panie w małych miejskich autach co to patrzą tylko w lusterko od makijażu (np. Yaris, Auris, Fiat 500), małolaty w starych Hondach, bombowce BMW, stare pryki w dużych SUVach i wiele wiele innych
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

ja zachowuje szczegolna ostroznosc kiedy widze bmw, audi na rejestracji GD
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

pełna normalność będzie dopiero wtedy,

gdy będę mógł on-line wyrejestrować samochód z OC na okres dłuższego postoju w garażu.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja mam tak że jak widzę "obcą" rejestrację to biorę pod uwagę że kierowca może czasami nie wiedzieć którędy ma pojechać i w miarę możliwości ułatwiam mu przejazd . Na to samo liczę kiedy sam znajdę się w podobnej sytuacji w obcym miejscu . To działa
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie będę jeździł z rejestracją z warszafki! o nie!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

A mi się podoba, że PIS coś robi

Platforma tylko reagowała i to nie zawsze. Podoba mi się, że się zmienia, tylko mam nadzieję, że nie popsują tego. Sądy wymagały zmian, nie ma czego bronić ale zmiana kadr to nie jest rozwiązanie problemów.
popieram tę opinię 77 nie zgadzam się z tą opinią 66

Wzruszyłem sie twoim wPISem

tylko sie nie pos raj
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 18

Zajmują się tylko Pierdołami i Stanowiskami
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 7

yyy tak tylko przypomne

ze jak Tusk tworzył Ministerstwo Cyfryzacji to PiS był bardzo mocno przeciw. A teraz jest to jedyne ministerstwo które dobrze pracuje i to zarowno pod flagą PO jak i PIS
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadza się

Tylko, że PO w moim odczuciu za mocno przyzwalalo na lewiznę. Pracuję w IT i wiem, że przetargi na systemy informatyczne to po prostu absurd - mnóstwo publicznej kasy w błoto. A szkoda.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

A co ma twoja wypowiedź do tematu artykułu?

Znowu pislamczyk - nie ważne jaki temat ważne że napiszę o jedynej słusznej partii. Żal mi ciebie i twojego zrytego beretu!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozumiem, że się nie zgadzasz

Tylko nie rozumiem co masz do mnie osobiście - nie jestem pislamczykiem i sobie nie życzę takich określeń. Wypowiedź znaczy dokładnie to co napisalem - cieszą mnie zmiany, bo mam wrażenie, że PiS ma większą wolę do poprawienia sytuacji Polski i Polaków. Chcą zmieniać ale to nie znaczy, że robią to wszystko dobrze. Trzeba im patrzeć na ręce ale to nie służy niczemu, aby skreślać ludzi. Trzeba oceniać ich czyny.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zmiany to nie demolka.
Demokracja to rozdział władzy na trzy filary - by każdy mógł drugiego kontrolować, jak partia ma sama siebie kontrolować.
Rozdawnictwo nie rozwiązuje problemów ludzi szczególnie gdy przy tym ceny rosną. Posiadanie dziecka obciąża budżet więc czemu nie większe ulgi w podatkach albo dawanie pieniędzy pracującym ludziom. I zachęca do posiadania dzieci i do posiadania pracy.
Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył, że to rozdawnictwo już zaczyna głębiej sięgać do Naszych kieszeni to nie wiem gdzie ten ktoś żyje, pracuje, żywi się !?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dzięki PiS!
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 67

I to jest prawdziwe odchudzanie biurokracji. Hejt biurw 3..2..1
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 6

aż ciężko uwierzyć, że zrezygnowano z takiego haraczu, do tego jak zrobią jak w DE, że przegląd co 2 lata, oraz dowód rejestracyjny na więcej niż 6 pieczątek - tak mają Niemcy, (a ponoć ma to być w pl wprowadzone)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak dzięki...

....za misiewiczów, ....za marginalizację Polski w ue, .... za zadłużanie gospodarki, .... za.... itd. Aby żyło się lepiej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nic nowego

Rozwiązania w Europie znane od co najmniej 15 lat. Dobrze, ze biorą wzór z krajów, w których to się sprawdza
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 10

A fee, przecież to są rozwiązania ze zgniłego zachodu, a my wstajemy z kolan
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

czas na podwyzszenie promili we krwi na wzor niemiec/UK

oraz czas na depenalizacje marichuany
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czechy też należą do UE a tam jest 0,0 . Żeby poluzować cugli musi koń być mądry .Poczytaj o statystykach wypadków i ofiarach a jeszcze teraz chcesz wpuścić na drogi podpitych a może i po marihuanie kierowców , strach się bać !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do pierwszej kolizji

Gdy kierowcy nie będą mieli przy sobie żadnych dokumentów, nie będzie można nic spisać, za to trzeba będzie wzywać i czekać na przyjazd policji.
popieram tę opinię 84 nie zgadzam się z tą opinią 12

Polecam zainstalować apke na wypadek UFG - sam sprawdzisz OC sprawcy na miejscu wypadku :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja mam stacjonarny, więc nie jeżdżę samochodem od domu dalej, niż pozwala mi zasięg kabla.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

Możesz zadzwonić do ubezpieczalni i masz wszystkie dane, ale wy jesteście tępi. Niedługo trzeba będzia wam pisać instrukcje jak się chodzi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

A po co? Mam dowód rej i ubezpieczenie na miejscu kolizji i wszystko wiem .A tak ? Jedyny telefon jaki wykonam to telefon na drogówkę bo nie będę ryzykował włóczenia się po sądach i szukanie sprawcy . Zobaczymy co powiesz na to kiedy będziesz sprawcą kolizji , mandat murowany . Pozdrawiam .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miesiąc temu miałem stłuczkę z winny innego kierowcy...

poprosiłem o numer polisy i dowód , żeby spisać oświadczenie. Kierowca zasłonił się RODO i chciał podać tylko numer polisy. Zadzwoniłem po policję , dostał 300 zł mandatu i ubezpieczyciel miał gotowe kwity na komendzie. Nie wiem co piszą w internecie "znawcy" , ale firma ubezpieczeniowa chciała numer polisy i dane sprawcy . Pozdro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I każdy może sprawdzić dowolny pojazd?? A co z RODO??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie ma tam danych personalnych

tylko dane o ważności ubezpieczenia. Uderz w stół... Zawsze na anonimizacji społeczeństwa najbardziej zyskują rzezimieszki.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli masz numer rejestracji, możesz sprawdzić, czy dany pojazd posiada aktualne OC, oraz numer ubezpieczenia i ubezpieczyciela (pojazd nie jest objęty RODO). Składasz wniosek do ubezpieczyciela i nie obchodzi Ciebie to, czy prowadziła Andżelika lub Brajan (ich danych osobowych nie potrzebujesz).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No nie , przy likwidacji szkody potrzebne są dane sprawcy kolizji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A po co ? Tak ci ciązy ten dowód rejestracyjny, Do każdej kolizji będę wzywał policję , do najmniejszej rysy . Po co ? Bo nie chcę włóczyć się po sądach.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zainstalowałem, wpisuję na próbę swój nr rejestracyjny i... "Serwer chwilowo niedostępny, spróbuj ponownie za chwilę.". Do d... takie coś.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

I w tym momencie nie wiesz co dalej zrobić? No normalnie d**ile. Macie prawa wyborcze? Kto was chował?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

I co ci to da...

Dopóki ubezpieczalnie nie przestaną traktować swoich klientów jak złodziei, jak nie będziesz miał na piśmie i to najlepiej od policji sprawcy to nie wypłacą odszkodowania. Teraz to dopiero zacznie się kopanie z ubezpieczalniami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak nie będzie zasięgu i nie skorzystasz z internetu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisz cos wiecej o tej apce

Jak sie nazywa, probowalem kiedys sprawdzic na probe dowolny numer rejestracyjny w necie , ale odrzucilo mnie ze wzgledu na brak profilu zaufanego.
Ewentualnych hejterow prosze o pojscie do kibla na chwile, a osoby ktore maja merytoryczna wiedze o wskaznie mi kierunku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mo

A policja za darmo nie przyjerzdza i znowu kierowcy zaplacą za zwykłą ryske na zderzaku pisiory kombinuja jak budrzet podreperować
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Weź ku.wa ze słownikiem pisz analfabeto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Można zrobić zdjęcie ubezpieczenia lub wrzucić ksero świstka do schowka

to nie jest takie trudne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem za brakiem posiadania prawa jazdy

I tak jeżdżę bez dokumentów.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 21

Zapomniałeś dodać "po"

po-pis = PRL
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pis to lewica, która używa określenia "prawica". I bardzo dobrze, mało mnie interesuje etykietka, ale za to bardzo program łudząco podobny do PPSu i fakt że go pomalutku realizują.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Człowieku już inne czasy, już inny wiek już mamy....

.... no chyba, że chcesz żyć jak za czasów PPS'u.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

co z tego, że inne czasy i data ?? zryte łby dalej te same

z tą różnicą, że przed wojną można było zrobić referendum i odwołać cały rząd
my naród = my władza

za czasów pierwszego powojennego prezydenta - Bierut mu było, zlikwidowano ten zapis i do dziś go nie ma

ja się kur*** pytam jakim prawem ??
jakim prawem te zryte ryje muszą tam siedzieć tyle dekad ?
wypierd.... ich wszystkich
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardzo prosto

Z cepiku, wystarczy nr rejestracyjny ;)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Heheh i myslisz, że to wystarczy do wypłaty odszkodwania

Dla ubezpieczalni to każdy z kierowców do złodziej i oszust. Teraz to dopiero będziemy się bujać z wypłatami odszkodowań!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

to lepiej nic nie zmieniajmy.

zawsze się znajdzie jakiś malkontent...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Zmieniać tak, ale to musi być zgrane z wszystkimi

i nie malkontent tylko realista. Każdy - hurra, niebędzie trzeba wozić dokumentów - super. A jak w nocy podprowadzą ci furę ( i załóżmy że masz ja w leasingu - właścielem jest leasingodawca) i takiego złodziejaszka zatrzyma policja - to jak sprawdzi, czy on jest właścicielem, czy on tego nie ukradł? Przecież nie musi mieć dokumentów - a ty w bazie i tak nie jesteś właścicielem ( mając dowód rejestracyjny byłeś bardziej wiarygodny). I teraz pytanie czy policja kontrolując pojazd leasingowy będzie miała informację - kto jest prawowitym użytkownikiem - według mnie na tą chwilę nie. Wiec jak wstaniesz rano i zobaczysz brak fury to ona już dawno będzie pod wschodnią granicą mimo kilku kontroli! A odszkodowania nie zobaczysz bo w ubezpieczalni i tak będziesz musiał wypełnić protokół z opisem zdarzenia, kierującym, nr polisy i nr prawa jazy sprawcy - bez tego możesz się bujać!!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

życie ma to do siebie,

że niestety nie da się zmienić wszystkiego na raz. a na konieczność zmian się po prostu zwraca uwagę, a nie prześmiewczo krytykuje. no, ale co zrobić. taki mamy poziom dyskusji w naszym kraju raju, to czego się spodziewać po szarym obywatelu. ciepło pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmiany są potrzebne i bradzo dobrze że są, ale jeżeli zmieniami

jakiś system to powinna to być zmiana kompletna, żeby od razu ten system funkcjonował, a nie... wrzucimy wersję beta a potem przez kilka lat będziemy udoskonalać!!! Mija się to z celem takiej zmiany, ponieważ spowoduje ona większe zamieszanie i więcej szkód niż stary system. Działania populistyczne są dobre przed wyborami, bo "ciemny lud to kupi" - natomiast jest to krótki okres, a potem przychodzi rzeczywistość.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Weźmiesz policję i wtedy zrozumiesz że warto miec dokumenty przy du....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pomyśl

Wtedy wzywa się policję, a Oni sprawdzają już wszystkie dokumenty.
Jeżeli kierowca będzie miał tą świadomość, to być może będzie jeździł ostrożniej :)
W innych krajach się to sprawdza
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ubezpieczenie kierowcy OC

A nie auta to kierowca powoduje szkody a nie auto.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym wolał wybór. Ale jak masz kilka aut, to wiadomo że lepiej płacić za osobę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale jak pożyczysz auto szwagrowi i on spowoduje szkodę to szkoda idzie na konto twojego samochodu a co za tym idzie na Ciebie a nie na szwagra. Chyba logicznym byłoby żeby konsekwencje ponosił kierujący a nie właściciel samochodu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie trzeba wozić dowodu? to jak udowodnisz podczas kontroli, że masz przegląd zrobiony? dlaczego dalej jest 6 miejsc na pieczątkę i do wymiany dowód?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja

Cepik on-line widać czy masz badanie techniczne
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pod warunkiem że kontrolujący i system to nie cepik .Ten cepik który mamy taki że często nie można zarejestrować auta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jasne, i jako gdańszczanin będę jeździł po Gdańsku z rejestracją GKS lub, o zgrozo GWE
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1

No te gwe jest najgorsze będą wytykac palcami
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

I Ty przeszedłeś badania lekarskie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zostawią Ci tablice po Niemcu co płakał jak sprzedawał.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Spoko spoko

Dalej będziesz mógł się zachowywać na drodze jakby należała do ciebie, czyli standardowo jak na GD przystało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co ma rejestracja do kierowcy

Chyba ze taki imbecyl jak ty swoją głupotę kryjesz pod GD głupi ge bil
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale rowery sa bez rejestracji

Wiec nie musisz martwić sie czy będziesz miał GWE albo GKS
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

He, he co za matoł z ciebie

Myślisz ze z tablica GD będziesz mądrzejszy Dla warszawki i tak jestes wsiokiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

pomysł ok

Wożenie dowodu i polisy nie przeszkadza mi ale pomysł z likwidacja karty pojazdu nalepką i blachy wiecznie to same to okej pomysł. Dodałabym jeszcze do tego jeszcze aby wyrobienie prawa jazdy gdy termin się kończy było tańsze albo za darmo - ja nosze okulary i co pięć lat musze wymieniać prawko - lekarz orzecznik kosztuje 200 zł zgodnie z rozporządzeniem ministra, zdjęcia do prawka koszt ok 30-40zł no i wyrobienie prawka 100 zł.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ja chętnie bym kupił prawo jazdy. Będę woził dowód rejestracyjny, świadectwo zgonu sąsiada i zaświadczenie o niezaleganiu w obowiązku alimentacyjnym za jamnika a tablice to sobie nawet na plecy przybiję .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nalepki na szybie

Po to wprowadzano nalepki na szybie i kartę pojazdu by trudniej było sprzedać kradziony samochód. Czyli co? Odwracamy kota ogonem? A za jakiś czas powrócimy do starych zasad. Aby interes się kręcił.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

naprawdę sądzisz, że dla złodzieja nalepka to jakaś przeszkoda ? buhahahaha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

:)

Kradzione samochody nie idą do obrotu w Polsce. Co najwyżej jego części :) a jeżeli nie na części, to z pewnością poza granice Polski. Naklejka nic tu nie da.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To ja chcem tablice z warsiawi, bedom myśleć rze ja ze stolycy
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale ja wolem WE!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

bede glosowal za pis

niech tylko zalegalizuja marichuane . w Canadzie zalegalizowali :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

A to pis rządzi w kanadzie ? Niech tam rządzi , kanadyjczykom też coś się należy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co to jest ta mariCHuana bo też bym chciał żeby zalegalizowali ale nie wiem co to?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mnie nie ciężko wozić ten dowód rejestracyjny i nalepkę na szybie .
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wozić nie jest ciężko .
Schody się zaczynają jak trzeba wymienić szybę i latać po nową naklejkę do urzędu. Zazwyczaj dwa razy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

No fakt schody sie zaczynają tylko ja chodzę po płaskim bo jak mi szybę wymieniali to w warsztacie fachowcy zdjęli naklejkę ze starej i przykleili na nową szybę .:-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile razy wymieniałeś szybę , ja od 1972 r raz a przejechałem ze 2 mln km.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to rząd nam ulżył ........ piesa krew benzyna po 5,20 no ale bez dowodu jakoś lżej.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Za cenę paliw

nie odpowiada żaden rząd tylko wzrost cen paliw na światowych rynkach, jełopku. Ceny vat i akcyzy są stałe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kełbasa wyborcza.

Pakiet będzie wprowadzany zaraz po wyborach parlamentarnych. Czyli jak chleb będzie po 4zł a paliwo po 6zł.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zastanawia mnie jaka bedzie oplata skoro chca zrezygnowac z tych 180 pln zdaje sie jeszcze z karty pojazdu kolejne 500 pln . W jaki inny sposob skarb panstwa odzyska te pieniadzę. Nie ma nic za darmo , tu niby oplaty zostana zniesione ale dowalą inną i tak wyjda na swoje . Nie ma nic za darmo panstwo nigdy nie rezygnuje ot tak z przychodu
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Resorty chcą również odstąpić od obowiązkowych szkoleń dla wszystkich świeżo upieczonych kierowców w okresie próbnym." - najpierw wprowadzają głupie prawo a potem gadają o "reformie" oczywiście przed wyborami
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przypisanie tablic ok, likwidacja karty pojazdu ok, brak mandatu za brak prawa jazdy ok, ale reszta...

Nalepka kontrolna nie jest droga, a potrafi być wskazówką w sytuacjach kradzieży paliwa "na tablice" o ile na stacji są porządne i dobrze zamontowane kamery.

Natomiast rezygnacja ze szkolenia dla wszystkich młodych kierowców to już nieporozumienie. Rozumiem, że te 2 czy 3 godziny, jakie miało takie szkolenie trwać to niewiele, ale już lepiej tyle, bo czegoś się nauczą, niż wcale.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

to nie "młodzi" kierowcy są zagrożeniem na drogach tylko wy "eksperci" od płynnego ruchu siedzący innym na zderzaku
jeżeli szkolenia mają być obowiązkowe to dla wszystkich
lobby kursantów przynajmniej se zarobi a bezpieczeństwo się od tego nie zwiększy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kurcze PIS, robi świetna robite

brawo, tak dalej,,, jak najmniej diadoskich przepisow wymyslonych za rzadow pelo psl i sld, gonc tych dziadow. Dzieki pis, podoba mi sie zmiany ida na lepsze
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10

jasne CEPik padnie

i policjant będzie musiał wystawić mandat
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zostawianie tablic?

To jaki sens ma przyporządkowywanie tablic do miejscowości i województw? Żeby zostawianie miało sens to trzeba by przemodelować cały ich system i oprzeć na innych założeniach np. rok rejestracji i jakieś numery i litery porządkowe. Brak naklejki na szybę - głupota (najbardziej zadowoleni będą złodzieje i kombinatorzy). Brak karty pojazdu - a jakie są argumenty za oprócz tego że taniej ? Wszystko posłuży temu żeby łatwiej było opchnąć kradzione auto. To może w ogóle zrezygnować z tablic rejestracyjnych - jak szaleć to szaleć!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

lola

jakież to ułatwienie, az mi lżej. Głupotami się zajmują i nic więcej a bezpieczeństwo na drogach,.... strach za kierownicę siąść.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przecież to, że wprowadzili brak obowiązkowego OC i dowodu auta jest po to, abyś przy każdej kolizji wzywał policję i dostawał mandat, już się nie dogadasz, że spiszesz oświadczenie. Mandat musi trafić do kasy, bo przecież na rozdawnictwo pisowskie pieniądze skądś trzeba brać. A wy myślicie, że to ułatwienie hahaha
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie trzeba wzywać policji. Wystarczy apka na smartfona? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Glupi pomysdl

Teraz przynajmniej wiem kto jest z mazur i komu skladac lusterka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pis kradnie i obsadza stółki a ciemnemu ludowi sprzedaje takie pierdoły

bo jak inaczej to nazwać skoro czego się nie dotkną to spieprzą (od samego początku jak stadniny koni):
1. Znieśli konieczność wożenia dow. ubezpieczania ale nie pomyśleli nawet o jakiejś naklejce na szybę czy tablicę. teraz trzeba wzywać Policję do nawet głupiej stłuczki (strona UFG nie daje żadnej pewności)
2. wprowadzili nowe (zmniejszone) tablice do aut amerykańskich, które... wysokością nie pasują do aut amerykańskich :/
Teraz też coś spitolą - na 100% !
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jedna karta na wszystko

Powinna być jedna karta z chipem, na którą zapisywałoby się wszystkie dokumenty - dowód osobisty, prawo jazdy, oc, bilet miesięczny itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

to pomysł KUKIZ 15

tak jak to ze nie trzeba wozic dokumentów zaraz jeszcze zrobia OC auta na osobe a nie na auto
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na zachodzie tak jest.

Faktycznie dlaczego koszta kolizji czy wypadku ma ponosić osoba,która tylko wypożyczyła komuś swój samochód a nie sprawca.Każdy kto chce jeździć samochodem powinien mieć swoją polisę.To też się musi zmienić.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

miały być tablice o rozmiarach amerykańskich 305 x 155 mm

a zrobiono bubel 305×114 mm
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ministerstwo powinno poprawić ten błąd jak najszybciej.

Tablice 315x114 są trudne do zamontowania i wyglądają nieestetycznie na samochodzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

No tak jakby było amerykanske to byś był jak panisko a tak..... został Ci się jeno pis.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest jednak mały szkopuł. Np jak ktoś z Gdańska kupi samochód z Wejherowa czy dalej będzie chciał jeździć na tablicach GWE? Chyba że urząd płaciłby tzw obciachowe he he
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozdrawiam wszystkich mądrych z Gdańska .Zaznaczam że mądrych bo jak to mówią lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć ,a już głupiomądrym to bym jeszcze dołozył , niech się cieszą . Zapraszam ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hmmm ale ja zawsze jeżdżę na numerach poprzedniego właściciela i nigdy nikt mi nie kazał tego zmieniać :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A od kiedy trzeba wyrabiać kartę pojazdu przy kupnie czy rejestracji? Chyba raczej dowód rejestracyjny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wooow ale super
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

zmiana tablic

Jak zmieniasz tablice to musisz jeszcze doliczyć znaki legalizacyjne czyli całość kosztować będzie 180,50zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dotyczyć to będzie również czarnych blach?

5 lat juz auta nie przerejestrowuje ze względu na ich wygląd :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

poczekamy, zobaczymy

jak to wszystko będzie funkcjonować, aż jestem ciekaw. Z drugiej strony dla kierowcy to w sumie na plus bo mniej kwitów nosimy...ale jednak z yanosika nie rezygnuje bo ciekawe jak sprawa mandatowa bedzi ewygladac po nowym roku. Znajac zycie znowu podrozeje wszystko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry