Widok

Kolejne resortowe dziecko

Temat dostępny też na forum:
No i wszystko jasne. Nietrudno się domyśleć dlaczego prof. Nalaskowski był szykanowany na UMK w Toruniu, Jak się ma takie korzenie to potem objawiają się konsekwencje, tak jak w przypadku Agnieszki Holland.

https://niezalezna.pl/310489-andrzej-tretyn-to-modelowy-rektor-iii-rp-gazeta-polska-ujawnia-jego-historie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Badałem trochę ten temat. Ogromna liczba osób ma korzenie w PZPR. Przypuszczam, że w 1989 roku około połowy społeczeństwa mogło być silnie powiązanych z PZPR. Jednak proamerykańska prawicowa propaganda wszystkich mediów jakoś przemilczała ich istnienie, a oni nie organizowali się. A jednak wielu kwitło w nowym systemie, ignorując nieprzychylną im propagandę, coś jak naziści w RFN.
Potem emigracja młodzieży, raczej prawicowej, jak sądzę. Więc obecnie ten odsetek osób jakoś powiązanych z dawną partią komunistyczną jest wysoki. Plus 3 miliony pegierowców. A jednak Sejm jest najbardziej może prawicowy w Europie, media dalej trąbią swoje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

TVP Info, TV Trwam, Gazeta Polska to jedyne wiarygodne media w tym kraju.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Łowco, módl się by nikt nie ujawnił twoich tajemnic z przeszłości. Myślę że prędzej czy później ktoś zrobi ci takie modelowe portfolio.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spóźniłeś się biedaku z pomysłem - IPN to już dawno zrobił i Kancelaria Prezydenta też.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Spóźniłeś się biedaku z pomysłem - IPN to już dawno zrobił i Kancelaria Prezydenta też.
Prawdziwy Polak nie zarabia powyżej 3000 zł miesięcznie. Prawdziwy Polak jest bogaty duchowo i jest z tego dumny. Prawdziwy Polak jeździ autobusem i tramwajem lub SKM-ką. Prawdziwy Polak to katolik, który tak jak ja - nienawidzi prawaków, lewaków i centraków.

Prawdziwy Polak rozlicza nie prawdziwych Polaków za ich pochodzenie i życiorysy przodków.

Zgodnie z doktryną Partii Bolszewickiej ( w Polsce występuje pod nazwą PiS) o resortowych dzieciach i teorii czystości przodków do trzeciego pokolenia włącznie, postanowiłem sprawdzić czystość najgrubszego funkcjonariusza pisowskiego przemysłu propagandy i pogardy niejakiego Sakiewicza.

Instytut Pamięci Narodowej odtajnił akta Ryszarda Sakiewicza, ojca redaktora naczelnego Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza. Z dokumentów wynika, że Ryszard Sakiewicz działał w sowietyzującym Polaków Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.

To powstałe w latach 40. stowarzyszenie, które zajmowało się działaniami propagandowymi, mającymi na celu zaszczepienie u Polaków miłości do Związku Sowieckiego. Organizowało m.in. obchody rocznic rewolucji październikowej, wycieczki do ZSRR, dni radzieckiej kultury, techniki, książki czy filmu.

To jednak nie jedyna komunistyczna organizacja, w której działał ojciec szefa Gazety Polskiej. Ryszard Sakiewicz był również w Związku Młodzieży Socjalistycznej. To komunistyczna młodzieżówka, podporządkowana PZPR. Głównym celem działalności ZMS było przygotowywanie członków do wstępowania w szeregi PZPR. Powstała w miejscu stalinowskiego Związku Młodzieży Polskiej.

Z odnalezionych w IPN akt możemy dowiedzieć się również, że matka Tomasza Sakiewicza Zofia Sakiewicz pracowała w Centrali Handlu Zagranicznego Ars Polona, a babcia Leonia Sakiewicz była rencistką zbowidu.

Związek Bojowników o Wolność i Demokrację był organizacją kombatancką politycznie i organizacyjnie podporządkowaną PZPR.

image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Kościół w czasie zarazy (47 odpowiedzi)

Czy racje na Pan Gądecki mówiąc : szpitale leczą choroby ciała, a kościoły służą m.in. leczeniu...

pozyczka na dowód (17 odpowiedzi)

czy to moze byc przwda ze w bankach daja pozyczki na dowod pez zadnych papireków

Zbudowanie strony internetowej na Wordpress (5 odpowiedzi)

Czy Wordpress to dobre rozwiązanie pod stworzenie strony internetowej? Jak wam się wydaje? Mam...

do góry