Widok

Kominowy "Strażak"

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Witam Państwa

W wietrzne dni, kiedy palę w kominku, dym z kominka zamiast wylatywać kominem, wtłaczany jest do salonu.

Pani inspektorka, najpierw mówiła że oni w razie czego to zamontują tzw. "strażaka", a teraz wypiera się takiej rozmowy.

Widzę, że na Osiedlu Rodzinnym, część z Państwa ma takie strażaki zamontowane. Czy mogą Państwo mi napisać, czy montowali to Państwo we własnym zakresie, czy robiło to 7 Niebio?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,
ja jestem z osiedla Rodzinnego. U mnie montowal developer z tego samego powodu.
U mnie dodatkowo jeszcze woda w kominie sie skrapla i przebija az do mieszkania. Strazak niestety nic nie dal. Powietrze dalej jest wdmuchiwane do srodka i wilgoc dalej zbiera sie w kominie. Napisalismy pismo do developera, ale niestety jeszcze nie odpisali. Problem nie jest tylko z kominem, nawet jak mamy wszystkie wywietrzniki w oknac uchylone to i tak powietrze wszystkimi otworami wentylacyjnymi wchodzi do srodka.
Chyba za krotkie sa te kominy, nie wiem. Na razie czekam co mi odpisza. Jesli nic nie zrobia, to trzeba bedzie zdobyc opinie od kominiarza dlaczego tak sie dzieje. Najlepiej wlasnego kominiarza, bo oni juz swojego przysylali, ktory stwierdzil, ze jest OK. Dodam jeszcze, ze rada Pana Kamila (bylego kierownika budowy) byla taka, ze mamy sobie zatkac otwory wentylacyjne kartka papieru, bo on tak ma w mieszkaniu :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rozmawiałem dzisiaj z 2 kominiarzami w tym z tym, który formalnie wykonywał odbiory przewodów kominowych. mają być w przyszłym tygodniu u mnie, ale jak coś to powiem, że taki problem jest powszechny na osiedlu.

I dziękuję za odpowiedź - teraz Pani inspektor już mi się nie wyprze, że takich rzeczy nie robili.

Będę pisał jak tylko będzie coś więcej wiadomo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oni wiedzą, że problem jest powszechny. rok temu próbowali nawet coś z tym zrobić. jakieś kratki usuwali chyba. także nieźle sciemniaja :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w moim domu wmurowali bloczek do wyczystki do góry nogami ;/ i woda wylewa się do domu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,
dziś do nich dzwoniłem ponieważ wszystkimi kratkami jest wdmuchiwane powietrze do domu. Pani mi powiedziała iż taki problem jest tylko u mnie, a już wybudowali ponad 100 domów :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba trzeba się do nich wspólnie wybrać :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,
również mieszkam na Osiedlu Rodzinnym już od prawie roku. Z deweloperem walczę o usunięcie usterek od wiosny. Też mam problem z zaciąganiem powietrza przez komin wentylacyjny oraz komin spalinowy i lejącym się deszczem w tenże ... Skutek - zalana podłoga i spuchnięte panele oraz wilgoć w ścianach od dołu. Ręce mi już opadają, gdyż niekompetencja 'Pani Kierownik' jest druzgocąca, a moja reakcja na nią już bardzo nerwowa.
Jetem po rozmowie z dwoma niezależnymi kominiarzami i inspektorem budowlanym - wszyscy twierdzą, że błąd w sztuce jest niepodważalny. Zastanawiam się nad zleceniem wykonania płatnej ekspertyzy kominiarskiej. Jeżeli będziecie się wybierali Drodzy Sąsiedzi na spotkanie z Panem Bryłą, chętni się podłączę. Może razem udźwigniemy ten temat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dobry pomysł na wspólne pójście. którego dnia oni dłużej przyjmują?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
postaram się jutro podjechać do nich i dowiedzieć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jutro może będzie u nas ktoś od dewelopera obejrzeć to co zglosilismy. dam znać co powiedzą :-) na razie chcą obejrzeć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok to czekam na wieści. u mnie na trzykrotnych oględzinach (projektant, dekarze) się skończyło ... i stwierdzeniem P.Kierownik, że wentylacja grawitacyjna ma prawo tak działać, że zamiast wyciągać, wdmuchuje powietrze do wewnątrz a wilgoć w kominie spalinowym mamy od mokrego drewna ... pozostawie bez komentarza, bo mogę jedynie użyć niecenzuralnych słów. zostałam jak dotąd z problemem nierozwiązanym i ze zniszczoną podłogą za która nikt nie się nie poczuwa zwrócić pieniędzy
mieszkam w budynku nr 1 na parterze, a Ty? z tego co wiem wiele osób miało ten problem w budynkach od 1 do 3 ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my też budynek numer 1. na przeciwko warsztatu. nam także wmawiali,, że mokre drewno, a drewno mamy przez teściów parę sezonów suszone :-)
coś mi się wydaje, że pokojowo się nie da tego załatwić :-(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
delegancja od dewelopera stawiła się dziś w szeregu u Państwa? jakieś nowe 'rewelacje'? ;) w środy biuro jest czynne do godziny 18. Martwi mnie dość mocno fakt, że deszczowo-wietrzna jesień za pasem i czasu coraz mniej na ewentualne prace ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byla Pani Magda, obejrzala zacieki i powiedziala, ze nigdzie czegos takiego nie widziala i nie wie co moze byc przyczyna. Po czym poszla do biura i powiedziala, ze da znac co dalej beda robic...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani Magda ma niepokojące zaniki pamięci lub zero szacunku do klientów kłamiąc patrząc im w oczy. Zaledwie miesiąc temu u mnie oglądała zacieki ... żenujące
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam wrażenie, że ze strony dewelopera to już tylko działanie na zwłokę, a co za tym idzie uciekający nam czas gwarancji i możliwości domagania się usunięcia wad.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziś zadzwonię i spytam się, czy u innych mieszkańców też wwiewa powietrze do środka. ciekawe co odpowie :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
złóżcie ten idiotyczny formularz usterki... idiotyczny bo i tak nie ma żadnej reakcji po jego wysłaniu, ale macie to na papierze i zgodnie z Kodeksem Cywilnym, usterki powinny być usunięte NATYCHMIAST!
Magda jest cieniutka jak jak barszcz chiński. nie jest "inspektorem" tylko projektantem...

złóżcie te formularze poprawek a potem złożymy zbiorowy pozew w sądzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
z czadem nie ma żartów !!!
http://www.gumis.scibior.com/~zombiq/index.php/dla-wszystkich-menu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osobiście tzw. Strażaka odradzam!!!. Potrafi sie zablokować. Jeżeli dym się cofa do domu tzn. że albo jest za krótki komin, może być również zapchany lub może być tzw, przyducha na dworze. Jeżeli komin jest drożny to proponuję jego przedłużenie np rurą. Czasami wystarczy przedłużyć o 1m.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do mnie przychodzi kominiarz na ekspertyzę w piątek. Proszę tych z Państwa, którym 7 Niebo montowało "strażaka" by podali mi numer domu w którym mieszkają. Wiem że to przeczy zasadom forum, bo to ujawnienie danych, ale napisałem petycję w tej sprawie i chcę by była jak najbardziej oficjalna/chcę ją wysłać do Pana prezesa i Pani inspektor. zamierzam Panią inspektor obciążyć kosztami kominiarza i usunięcia przyczyny cofania się dymu, jako że komin nie spełnia swojej funkcji, a Pani inspektor zignorowała usterkę, która zagraża życiu i zdrowiu moich najbliższych.
Może i komin jest zbudowany zgodnie z normami, ale osiedle stoi gdzie stoi, tu są przeciągi cały czas i każdy inspektor z którym rozmawiałem zgadza się że usunięcie przyczyny cofania się dymu do domu, jest również w ramach poprawek, bo nie chodzi o normy tylko o podstawową budowę i zasadę działania.

Pani inspektor zarzeka się że W ŻYCIU na ich zlecenie nie był montowany strażak. kłamie i to wiedziałem od początku. potrzebuję dowodu, żeby wysłać ten list. Proszę was, bo dzisiaj znów miałem wędzarnie przy próbie rozpalenia kominka.

Z góry dziękuję za pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
czy dzisiejsza wizyta kominiarza coś wyjaśniła? Ja jestem umówiona na ekspertyzę kominiarską na wtorek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może umówmy się wszyscy w jednym miejscu i pogadamy? mi pasuje w niedzielę. wszyscy by przyszli co mają problemy z wentylacją.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem za spotkaniem. Przynajmniej się poznamy osobiście i zadecydujemy, co robimy dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niedziela, godzina 13 przed wejściem do centrum fitness?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla mnie ok. mam nadzieję, że inni Sąsiedzi z forum też dołączą ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja akurat jestem marynarzem, więc wszystko załatwiam poniekąd online i tylko dlatego, że mam dostęp do internetu i telefonu, to mogę załatwiać z kominiarzami co mogę. Kominiarz nie przyszedł, zadzwonił, że nie da rady. Będzie albo w poniedziałek, albo we wtorek. Bardzo proszę o podanie waszych numerów domów i Państwa Nazwisk. Obiecuję, że każdemu, komu 7 Niebo na zlecenie wykonało i sfinansowało montaż "strażaka", to wyśle swoją petycję, jaką chcę wysłać do biura. Brakuje mi tylko potwierdzenia (dowodu) że Pani Magda kłamie nam wszystkim w oczy. To o czym Państwo tu piszą w tym poście też, jest zawarte w mojej petycji, co już jest w zasadzie petycją grupową. Podaję maila:
andrzejdrywa@gmail.com

Z góry dziękuję za pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak sie pisało ,że buduja byle jak, że partactwo, szybko i dużo to się nowi mieszkańcy oburzali i pisali ,że zawistnicy oceniaja.
Macie teraz swoje bloki doskonałe, współczuję swoja drogą bo kasa wydana.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
bo wypowiedzi nie merytoryczne się ignoruje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie znasz się to są nowoczesne technologie budowanie domu w 3 miesiące :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
"a jak sie pisało ,że buduja byle jak, że partactwo, szybko i dużo to się nowi mieszkańcy oburzali i pisali ,że zawistnicy oceniaja.
Macie teraz swoje bloki doskonałe, współczuję swoja drogą bo kasa wydana."

post nie trzyma poziomu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dziękuję wszystkim sąsiadom za otwartość i pomoc w sprawie komina. Swój wniosek i stanowisko wysłałem mailem do Pani Magdy. Odpowiedź wystosuje już prawnik 7 Nieba w przeciągu 2 tygodni... Po raz kolejny widać, że do każdy umie brać wypłatę, ale odpowiedzialności za błędy nie chce wziąć nikt.

poczekamy - zobaczymy

Platon mawiał "Jak chcesz pokoju, to szykuj się na wojnę".
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasad kominowych jest wiele rodzai. Jeżeli strażak się zacina to może warto kupić nasadę obrotową typu hurican tutaj zajrzyj jak one wyglądają http://einstel.pl/nasady-kominowe . Obie nasady spełniają to samo zadanie - poprawiają siłę ciągu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gratuluje odkopania wątku, myślisz że po 3ch latach autor dalej nie założył nic na komin??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hurican jest do wentylacji a nie do komina :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no taka siła ciągu przepotworna ,że tutka walnęła w brzozę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam stronę https://wentylacja-andrex.pl/ na której oferuje wkłady kominowe oraz rozcieranie kominów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie polecam. Zamówione tam towary przyszły uszkodzone i powyginane. Do tego o wymiarach niezgodnych ze specyfikacją.
Badziew i tyle.
A reklamacji i zwrotu nie chcieli uznać - nie oddali kasy za przesyłkę.
nie polecam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

do góry