Widok

Korki w Baninie.

Dzień dobry.
Ja wiem że pewnie będę następnym z marudzących, który to ma się wyprowadzić jak mu się nie podoba.
Ale pozwolę sobie zwrócić uwagę na fakt że za poranne korki w Baninie, w kierunku na Gdańsk jesteśmy sami sobie winni.
Zrozumiałe jest to że przez naszą miejscowość przejeżdżają mieszkańcy innych miejscowości, ale nie jestem mieszkańcem tych miejscowości a Banina.
Codziennie rano stoimy w korku który często zaczyna się już na wysokości Remizy osp. na początku podejrzewałem że wina jest świateł w Rębiechowie, ale nie. Winę ponoszą Ci uczynni którzy puszczają na z drogi podrzędniej na skrzyżowaniu ulicy Lotnicza i Spacerowa już w Rębiechowie (przy sklepiej u Krystyny)- kierunek Gdańsk. Przyjrzyjcie się stojąc codziennie w korku że z tej drogi od Pępowa żaden podjeżdżający samochód nie stoi, w ogóle. Za to kierowcy na drodze głównej - stoją po 5-10min.
Przyznaję że w dobie chamstwa na drogach, to taka grzeczność jest bardzo budująca. I naprawdę nie mam nic przeciwko temu. Naprawdę.
Ale niech puści co 2-3 samochód, nie zaś jak teraz że nagle zaczęła obowiązywać zasada na zamek. To nie jest zwężenie, ani droga równorzędna.
I rozumiem tych cwańszych którzy wolą Lipową a następnie Kolejową objechać korek - będzie szybciej niż 7 min. stania w korku, bo zaraz ktoś go wpuści. A "baranki" będą stały jeszcze dłużej.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 20

to prawda - ale swiatła w rebiechoiwie też nieźle trzymają..
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Światła trzymają w Rębiechowie, bo wypuszczają tych z drogi podrzędnej prowadzącej z Czapel. Więc cieszcie się, że na tych dwóch poprzedzających podrzędnych nie ma jeszcze sygnalizacji
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kilkukrotnie zgłaszałem do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, problem z ustawieniem świateł na skrzyżowaniu ul. Słoneczna i Nowatorów. I działało to przez parę dni, popołudniami na Nowatorów w kierunku na Banino korek był mniejszy a i rano jechało się płynnie.
Ale co z tego jak już po kilku kolejnych dniach wracało wszystko do stanu pierwotnego: Każdy podjeżdżający samochód ul. Słoneczną po 10-15 sek. od podjechania miał już zielone światło.
Może tam mieszka ktoś kto jest bardziej przekonujący niż ja.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadzam się! Droga podporządkowana niech postoi te 2-3 auta a nie się wpycha na siłę, jakby pierwszeństwo mieli!
Ludzie myślcie! Wpuszczając auto które dopiero dojechało do skrzyżowania robicie mega korek za wami, bo główna stoi a boczne wjeżdżają z rozpędu! Niech sobie taki postoi te kilka sekund, bo płynność głównej drogi powinna być priorytetem.
Ja jak widzę, że ktoś na rzeczonym skrzyżowaniu chce wjechać z rozpędu to nie puszczam, jak widać, że biedak stoi już jakieś 30 sekund, to wtedy można uprzejmie wpuścić.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 7

A może po prostu czyni to liczba samochodów,liczba osób przybyłych do banina, liczba podróżujących w poj.oraz dowozacy do szkół w gd
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niewątpliwie tak jest, ale na ilość samochodów nie mamy wpływu. I obawiam się że jeśli nie zmieni się podejście kierowców przy wspomnianym skrzyżowaniu, a ilość samochodów wzrośnie (przecież następne osiedla powstają) to korki będą do Delikatesów Max.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Również obserwuję zjawisko tzw. uprzejmiactwa. Pracuję w Kartuzach więc mogę coś powiedzieć o korkach w Żukowie. Na odcinku od Lidla do pierwszego ronda jest kilkanaście dróg podporządkowanych tudzież wyjazdów z różnych przybytków. Normą jest nagminne wpuszczanie z dróg podporządkowanych (Lidl, ORlen, UG, itp.) podczas gdy jadący drogą główną z pierwszeństwem przejazdu stoją po 10-15 min. zanim się przebiją do ronda. Myślę, że samochód włączający się do ruchu może postać te 3-4 samochody i poczekać na swoja kolej.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Możesz jechać przez Przodkowo... O ile wiesz gdzie to wogóle jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale nie macie wrażenia, że przyczyną jest nie ilość pojazdów a brak rozwoju infrastruktury w związku z rozwojem powiatu? Przecież ta droga porządnego remontu nie miała 30 lat. Ale jak już wpadną na ten pomysł to się dopiero zacznie :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

ej no bez napuszczania na siebie ludzi. . Każdy ma prawo wjechać na drogę główną.
Zaraz będziesz pisać że ludzie z Lipowej ci tworzą korki (to Banino, zjazd na Algide gdzie jest wyjazd z Księżycowej).
Po prostu liczba aut się zwiększyła w stosunku do tego co było rok czy cztery lata temu wraz z rozwojem osiedli w Baninie
Potem i tak jedzie się w sznurku od świateł Rębiechowie aż do wjazdy na Matarnie wiec o co ten krzyk.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Tanie domy z dojazdem 15min do centrum w nowoczesnie i preznie rozwijajacej sie miejscowosci"
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taa to mnie najbardziej rozbawia w tym reklamach, 15km i 10 minut do Gdańska, to chyba do Kokoszek o 2 w nocy się tyle jedzie, a nie do Głównego o 8 rano :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tablica Gdańsk jest za światłami w Rębiechowie - nikt nie mówi o Gdańsku Gł. Myk i jesteś w Gdańsku!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie napuszczam nikogo.
To co ~Asd napisał to ma miejsce. I przez to są korki.
O dobry przykład podałeś: Czemu Ci co z Lipowej wjeżdżają na Lotniczą czekają te parę aut? I się nie wciskają? Na skrzyżowaniu Lotnicza/Lipowa zasady "zamka" się nie stosuje i wszystko idzie płynnie. Aż przy sklepie u Krystyny uprzejmość się pojawia - tylko zapomina się że za nami na głównej drodze stoi się w coraz większym korku.
Radykalizm w stosowaniu którejkolwiek zasad jest z założenia zły: nawet zbytnia uprzejmość.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ależ powiem Ci dlaczego - od świateł przy Biedrze do przejścia dla pieszych auta jadą dość szybko i też trudno się wbić (wiem bo jeżdżę).. Poza tym - to tez zaczyna być problemem - są osoby skręcające w lewo, w stronę szkoły i chcąc nie chcąc wszyscy muszą czekać. Teraz jeszcze - po naprawie nawierzchni przy Ośrodku - jest większy ruch wyjeżdża się także z spod ośrodka (w każda stronę) bo teoretycznie szybciej człowiek wyjedzie i to też zaczyna być problemem.
Czyli generalnie jak pisałam - więcej samochodów = większe natężenie ruchu na trasie ponad trzydziestoletniej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może gdyby częstotliwość autobusów się zwiększyła to część ludzi zrezygnowałaby z jazdy samochodem i byłby problem z głowy
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdyby chociaż autobusy podjeżdżały pod PKMkę w Gdańsk Rębiechowo oraz gdyby częściej kursowała PKM-ka. Dużo tych gdyby. Wolałbym jeździć PKM-ką, ale za długie są między pkmkami, oraz ciężko z parkingiem pod pkmką.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeździł pusty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bo odjezdzal przed przyjazdem pkmki
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Albo gdyby przedłużyli trasę autobusów 167 157 267 268 do banina to by było ekstra
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

I tak panowie w garniturkach i panie w garsonkach by nie jeździli komunikacją bo nie chcą jeździć z biedakami.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taa.. A może po prostu ktoś nie ma ochoty stać na przystankach, może komuś nie pasują godziny autobusów, może autobus nie dojeżdża odpowiednio blisko, może jest wygodniej wsiąść pod domem i wysiąść pod pracą, może autobus jedzie dłużej? Są setki możliwości innych niż "nie chcę jeździć z biedakami wielcy panicze (przyp. autora)".
Ja do pracy nie muszę garnituru nosić a i tak w autobus przesiadać się nie planuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Powinno być więcej kursów PKMki ponieważ coraz więcej ludzi nią dojezdza do szkoły i do pracy. Plus autobus który by do niej podjeżdża mógłby lecieć tymi przystankami którymi jezdzi autobus szkolny
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może kiedyś tak będzie z podmiejskim autobusami i pkmką oby bądźmy dobrej myśli :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czym ta PKMka ma Was wozić? Przecież mają tyle składów narazie, że wystarcza tylko na te kursy, które funkcjonują i nie ma żadnej rezerwy
Odwołują kursy jak im się jeden choćby popsuje. Na to trzeba trochę poczekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda bo naprawdę pomysl samej pkmki jest super tylko liczba kursów słaba, tak samo kursy autobusu 126 niestety marne
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta i jeszcze ta przerwa że o 20 autobus z Wrzeszcza nie pojedzie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak miło poczytać. Żadnego hejtu. Same konkrety. Można? Pozdrawiam wszystkich.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, zgadzam się z główną tezą. To dziwne skrzyżowanie, płynne dla podporządkowanej. Szkoda że kierowcy nie są tak uprzejmi przy wpuszczaniu z innych dróg. Ja mieszkam na ul. Dębowej i wjeżdżam rano ulicą Kościelną do Lotniczej. Nikt nie wpuści w kierunku Gd. Jak się człowiek nie wepchnie (na pas lewoskrętu), to zero szans. Po południu z kolei ciąg od Gd do Miszewa nie wpuszcza, chociaż często stoją w korku i blokują skrzyżowanie. Jeszcze trochę a będziemy występowali do powiatu o zainstalowanie świateł. Wtedy będą jeszcze większe korki. W dalekiej perspektywie to Banino będzie się kwalifikowało na obwodnicę. Tylko że chyba górą, bo wkoło wszystko zabudowane;(
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nas jest poprostu za dużo na taką słabą infrastrukturę :-(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ug Żukowo chce nam zafundować to samo co mieszkańcom zukowa i chwaszczyna : wieczne korki. Zero pomysłu nz rozwój naszej miejscowości, zero inwestycji w rozwój komunikacji. Ale tysiące cebulek będziemy w weekend sadzic
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak tam dojeżdżam to już zawsze rano jest korek więc nic innego nie pozostaje i jechać na suwak - i tak wszyscy stoją tyle samo - takie niewpuszczanie bo podporządkowana droga potrafi często jeszcze bardziej zablokować bo niewpuszczany liczy że będzie wpuszczony i podjeżdża i się ograniczone zaufanie uruchamia i wszyscy nagle stają. Spowalniają światła, spowalnia lewoskręt (w zasadzie to jego brak) do dojazdu do PKM, spowalnia za małe rondo, wcześniej skrzyżowanie przy straży i to przy biedronce - po prostu dużo nas wszystkich wjeżdża na główną drogę a ona jest tak samo przepustowa jak te boczne - jakbyśmy tak skonstruowany mieli układ krwionośny to dawno by tej dyskusji nie było ;) Nawyki też mamy różne - jak się zapali zielone to mnie uczyli że się rusza, a nie czeka żeby pojazd przed nami ruszył - wcześniej też trzeba umieć stanąć żeby zderzak w zderzak nie stać bo to się nie uda i nie ma też jak zjechać jak karetka jedzie albo inne osp. na pocieszenie wybory idą i tak wszyscy bez sensu będą obiecywać wszystko to wybierzmy takiego co obieca metro z Banina do Gdańska Głównego ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba koloryzujesz. Na podporządkowanej Spacerowej korka nie ma nigdy. O której to godzinie jest korek na tej ulicy?
Podjeżdza samochód i ... już się dołącza do ruchu. Ci zaś na Lotniczej stoją bo niby gdzie mają podjechać jak droga jest zajęta?
Nie, stoją Ci na głównej, podporządkowana jedzie bardzo płynnie.

~maxxx zciemnasz, tylko po to aby udowodnić swoją rację: Przy kościele w Baninie nie można jechać szybko! Widocznie tam nie jeździsz: Rano - korek w kierunku Gdańska, po południu w drugą stronę. Więc to z pieszymi, dziećmi na przejściu to zciema.
Msze w kościele są ... w niedziele, i w tygodniu w godzinach bardzo porannych i wieczornych - niewielu wtedy akurat do kościoła jedzie.
Więc nie dorabiaj sobie faktów do teorii bo to głupie. (Przy okazji - przeglądarki mają wbudowany słownik, stać Cię na światłowód a nie korzystasz z darmowego słownika? Przecież transferu Ci nie zeżre
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

to jednak kwestia kultury..wszyscy jada Lotniczą jakby niczego innego nie widzieli..dzieci na przejściach..właczajacych się do ruchu..nawet z kościoła jak wyjada -to nie wpuszczą..zastranawiam się: skad Oni wszyscy są?gdzie ich nauczono takiego chamstwa? jadą zadowoleni..ludzie wiećej zyczlkiwosci..a banino zablokowane jest gółownie przez swiatla w rebiechowie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z jakiegoś powodu się te światła tam włączają.Wczoraj już tu o tym pisałem... Cieszcie się, że na wylocie z Lipowej i Spacerowej(przy sklepie w Rębiechowie) nie ma świateł. Wtedy byśmy stali aż do Dąbrowy... Więc nie narzekajmy :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaczekaj do pierwszej gołoledzi to zobaczysz jeszcze większy korek.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zlikwidować te światła i postawić znak pierwszeństwa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może istnieje jakiś cień nadziei na ponowne uruchomienie ulicy Słowackiego. Można by zrobić rondo zamiast skrzyżowania ze światłami na czaple/slowackiego/banino /nowatorow. to rozladowaloby też korki na rondzie na nowatorow i ul. Budowlanych a tak wszyscy jadący do wrzeszcza muszą jechać do okola lotniska żeby dojechać na matarnie i dalej Wrzeszcz. Rondo mogłoby być turbinowe żeby łatwiej i sprawniej się jechało.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak Gdańszczanie planowali PKM i rozbudowę portu lotniczego to nam obiecali nam możliwość wybudowania tzw.drogi serwisowej, którą można byłoby wzdłuż starej trasy przyjeżdżać przy porcie lotniczym na Wrzeszcz... Oczywiście zrobili nas w błona jak również z innymi obietnicami. PKM wybudowana. Gdańsk jeździ na Kaszuby na grzyby, nad jeziora, na narty, a my??? 5 km.do przystanku,jeździmy w korkach jedna trasa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie można tego jakos nagłośnić. Może ktoś ma jakąś taką możliwość. Przy pkm Rębiechowo jest wiadukcik. Można by tam przejazd na drugą stronę torów zrobić i dalej drogę wzdłuż trasy pkm w stronę lotniska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanówcie się jaki interes miałby Gdańsk w budowaniu starej Słowackiego? By korki przesunąć jeszcze bardziej w strone miasta? Taka inicjatywa musiałaby wyjść od Gminy Żukowo, jednak wiemy jak sprawa wygląda. Kankowski, Szymkowiak i spółka pokazali jak się nie robi inwestycji. Gdańsk rozpoczął budowę parkingu w Rębiechowie a Żukowo przełożyło budowę dróg dojazdowych ścieżek itp na przyszły rok. Miało to tuszyć w tym roku i tradycyjnie przełożone. Podobnie jak inne inwestycje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przy okazji budowy drogi pkm można by było ja przedłużyć do starej Słowackiego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale na to pozwolili urzędnicy, radni i oto że zauważyć że jakoś nie protestują że jest źle, że trzeba coś zmienić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do porannych korkow mam 2 spostrzeżenia: autobus, ktory w Rębiechowie nie ma zatoki autobusowej bardzo spowalania ruch i kierowcy-gapie. Naprawdę tak ciezko jest jechac jeden za drugim? Przed światłami na skrzyżowaniu Lotnicza-Słoneczna jest pętla indukcyjna, która powoduje ze zapalenie sie czerwonego światła pojawia sie automatycznie, gdy przez kilka sekund żadne auto nad nią nie przejeżdża. To takie skomplikowane? D*py w troki - jechac zwarcie i nie marudzic!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ty to sie znasz na pętlach..ehe po prostu ręce opadają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nikt nic takiego nigdy nie obiecywał, a już na pewno nie władze Gdańska. Sprawa była jasna od samego początku i Żukowo przyklepało decyzję o zamknięciu ulicy. Nie gadaj więc głupot i nie dramatyzuj. Przed zamknięciem Slowaka jej stan był katastrofalny, a Nowatorów wyglądała jak po ostrzale artyleryjskim. Jakie dwie drogi więc były?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To ekipa burmistrza Bychowskiego lub jeszcze jego poprzednika poparła decyzję o likwidacji Słowackiego i w ramach rekompensaty Gdańsk zobowiązał się wyremontować Nowatorów. Nie wiem skąd biorą się te plotki, że władze Gdańska coś obiecały. Byłem na spotkaniach dotyczących tego zamknięcia i nigdy taka deklaracja nie padła, a przy okazji Adamowicz okazał dokumenty potwierdzające zgodę Żukowa na zamknięcie Słowaka.
Ludzie wymagają, żeby Gdańsk zbudował im drogę, a od własnej gminy nie są w stanie wyegzekwować niczego. Przy PKM budują P&R, choć interes Gdańska w tym żaden, a władze naszej gminy jak zwykle dały ciała. kolejka jeździ szósty rok, a ci cywilizowanego dojazdu nie są w stanie zrobić. Ale pretensje do Gdańska. Rozumem nie ogarniesz.
Dej, mam horom curke.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie Gdańsk!!! Zarząd PKM.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co ma zarząd PKM do budowy dróg? Z resztą w czasie konsultacji przed budową kolejki, które odbyły się w naszej remizie także nic nie obiecywali, bo to po prostu nie ich działka.
Przespacerujcie się kiedyś z Rębiechowa na lotnisko to przestaniecie pisać banialuki o odbudowie ulicy. Pomijając już to, że Gdańsk nigdy nie wyłoży na to pieniędzy, to jest to technicznie niewykonalne ze względu na tory PKM.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

i tu właśnie popełniłeś błąd. Jest rezerwa na przeprowadzenie drogi: kontynuacja istniejącego dojazdu do przystanku i dalej prosto wzdłuż torów, zaraz pod estakadą w lewo dalej w prawo i na rondo. Tak było w momencie projektowania. Tylko że faktycznie niewielki odcinek nie jest własnością miasta, a działki przy lotnisku są drogie :) Ale technicznie się da. Brak woli politycznej, a ja z kolei kojarzę jak wiceprezydent Gdańska Bojanowski opowiadał o odbudowie słowackiego, ale tylko dla pojazdów osobowych. Ale to było bardzo dawno. Chyba jak budowali pierwszy etap nowego terminalu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Zaraz pod estakadą" - to właściwie kończy dyskusję na ten temat. Jeszcze raz polecam przejść się tam osobiście
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przypomnę jeszcze, że pierwotnie miał być budowany drugi pas startowy (po skosie do obecnego), więc tym bardziej teoria o jakichkolwiek obietnicach odbudowy Słowaka to bujda na resorach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I na tą bujdę nas nabrali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak żaden interes Gdańska, przecież luzie dojeżdżający do Gdańska pracują i robią kasę w Gdańsku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
spoko, za to na wiosnę będziemy mieć kwiatki ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

do góry