Widok

Korki w Otominie!!!

Widzę, że nikt jeszcze nie poruszył tego tematu, a szkoda. To co się dzieje w Otominie to przechodzi ludzkie pojęcie od momentu otwarcie asfaltowej drogi na Sulmin i ostatnio nowej drogi do ronda na Jankowo. Współczuje mieszkańcom Konnej i dziwie się, że nikt z Konnej nie wyraża swojej opinii, jeżeli wszyscy są cicho to znaczy, że taki stan rzeczy odpowiada, co chyba nie jest prawdą. Do niedawna Otomin był enklawą ciszy i spokoju, aż tu nagle władze Kolbud (bardzo im nie dziękujemy!!!) zrobiły z Otomina miejscowość tranzytową!!! Tysiące obcych samochodów rozjeżdżają Otomin i co jest najgorsze generalnie wszyscy którzy traktują Otomin jaka miejscowość tranzytową nie szanują jej mieszkańców!!!, pędząc ponad zdrowy rozsądek! W Otominie jest strefa 30km/h i nie widzę, aby ktokolwiek się stosował do tego nakazu. Drogi w Otominie są wąskie, jest mnóstwo dzieci i pieszych i dodatkowo zwierzęta wychodzące z lasu wprost na drogę, o nieszczęście bardzo łatwo.
Apeluję do osób mieszkające w Otominie, aby na najbliższym spotkaniu z wójtem wyrazić swoje zdanie o aktualnej sytuacji, jeżeli tego nie będziemy robić nic się nie zmieni, a będzie tylko gorzej. Pamiętajmy ze niedługo do Szadółek zaczną zjeżdżać tysiące wywrotek dziennie!!! do spalarni.
Jeżeli nic się nie zmieni zwłaszcza na ul. Konnej, to nie wiedze innego wyjścia jak postawić szlaban na wjeździe i wyjeździe. Mieszkańcy ul. Konnej nie mogą normalnie korzystać ze swoich domów, wjazdów, itp. z powodu ekstremalnie dużego ruchu samochodowego. Pamiętajmy, że ul. Konna nie jest przystosowana do takiego natężenia ruchu samochodowego!!!
Dziękujemy władzom Kolbud za zniszczenie Otomina☹
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jako mieszkancy Konnej i okolic mozemy tam chyba parkowac pojazdy na ulicy, spowolni sie nieco ruch :) No i bedzie strefa zamieszkania, wtedy z zakazem parkowania, skrzyzowan rownorzednych itd,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy w otominie są grzybki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tranzyt z Kaszub przez Otomin trwa nadal i ma się świetnie. Na Konnej jest bardzo nerwowo, lecą wyzwiska , środkowe palce w stronę pieszych, którzy (zdaniem kierowcy) za mało zeszli z drogi. Szaleństwem jest isc z dzieckiem w wózku, bo na twojej wysokości wyminą się dwa samochody, dotykając cie lusterkiem. Jadą lawety, dostawczaki, busy i setki osobówek. Droga, ktora powinna miec rangę strefy zamieszkania jest tranzytowym przejazdem do obwodnicy i Gdańska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry