Widok

Kosmetyki naturalne: czy faktycznie działają?

Opinie do artykułu: Kosmetyki naturalne: czy faktycznie działają?.

Produkty czerpiące z natury od dłuższego czasu są w modzie. Należą do nich również kosmetyki organiczne, w których znajdziemy tylko naturalne składniki. Nadchodząca małymi krokami wiosna to dobra okazja, żeby sprezentować je swojej skórze. Sprawdziliśmy, gdzie je znaleźć, na co zwracać uwagę podczas zakupu i dlaczego warto je mieć w swojej kosmetyczce.

Kosmetyki naturalne są coraz bardziej doceniane i powszechnie dostępne. Stawiając na zdrowy tryb życia, odpowiednią dietę, jakość ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tymi parabenami to trzeba uważać. To działa w dwie strony. Parabeny to konserwanty i dzięki nim kosmetyk utrzymuje długo swoje właściwości, nie jełczeje, nie psuje się i jest bezpieczny dla zdrowia. Nikt chyba nie chce jeść mięsa z jadem kiełbasianym? Także proponuję zachować zdrowy rozsądek bez skrajności :)
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 11

dobrze jest wiedzieć

Jad kiełbasiany powstaje tylko w warunkach beztlenowych tzn w szczelnie zamkniętych produktach jak konserwy czy słoiki, i proszę nie wiązać go tylko z mięsem - powstaje też w konserwach warzywnych. W dzisiejszych czasach przy produkcji maszynowej i pasteryzacji problem jadu już nikogo nie dotyka, dla potomnych - pamiętać należy przy pasteryzacji produktów mięsnych o 3 krotnej pasteryzacji - tylko taka daje pewność że wszystkie formy zostały zabite. Przy owocach i warzywach wystarcza jednokrotna pasteryzacja.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

.

I tym sposobem nie dość, że czlowiek wkłada w siebie trupa, to jeszcze potrójnie przetworzonego. Podsumowując- wartość odżywcza przypominająca kał, smak tylko trochę inny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Np wszędobylska parafina - pochodna ropy naftowej.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

Przykłady:

Silikony, alkilowe, aminowe i fenylowe pochodne silikonów, oleje silikonowe, bentonit, kaolin, talk, fosforany, chloracel, chlorowodorotlenek glinu, hydroksywęglan magnezowy, ałuny (glinowo-potasowy i glinowo-amonowy), fluorek sodowy, węglan wapniowy, wodorowęglan sodowy, węglan sodowy, tlenek cynku, tlenek tytanu, dwutlenek krzemu.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pominę parę wpadek i tak szacun :P

Ale serio, ludzie paćkają sobie twarze zasadą sodową albo kwarcem? 0.o
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zasada sodowa to raczej w mydle, a dwutlenek krzemu w pastach do zębów, lakierach do paznokci, maskarach, szamponach. Oj nie takimi rzeczami się paciamy - pierwszy lepszy przykład: formaldehyd (najczęściej w lakierach, ale zdarza się innych kosmetykach).
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sól z morza Martwego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Działają.

na wyobraźnię
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 12

Na wyobraźnię to raczej działają różne twory słowne, brzmiące naukowo-futurystycznie - tajne sadniki super d*per kremów, gdzie składnik aktywny jest daleko na szarym końcu. Ale grunt, że jest tajny składnik, dużo zapachu, silikonów które dają pozorny efekt wygładzania i nabłyszczania, no i reklama.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

I na drenaż portfela.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

kosmetyki FEMI

zaryzykowałam kupiłam.
Mówiąc krótko rewelacja.
A serum to jest bajka.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 16

Mam tak samo!

Femi to moje odkrycie, genialne składniki i dlatego działa. Serum uwielbiam też
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przez kilka lat Femi to była moja najlepsza marka,ale od kiedy przestali robić kosmetyki żelowe to niestety już nie, a szkoda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maja

Są dobre i można znaleźć wśród nich niedrogie perełki, jak np. kosmetyki z olejem z wiesiołka Gal. Generalnie żeby mieć dobry balsam z naturalnym składem nie trzeba lecieć od razu do loccitane i płacić 250zł za opakowanie :)
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie dłoni przed mrozem, jest pokrojenie w kostkę słoninki na smalec. Nie polecam trzeć ziemniaków surowych na tarce gołymi rękoma, bo to daje odwrotny efekt do słoninki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

olejek jojoba

o wdzięcznej nazwie producenta na co mi (pisane razem).
czyli:
na co mi olejek jojoba?
mnie się przydał na suchą skórę twarzy (zima) i rąk (również zima).
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naturalne

Olej rzepakowy tłoczony na zimno zamiast balsamu i szare mydło 72% tłuszczu.
Najlepsze co może być dla ciała.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

Polecam polskie Sylveco (produkują też linię Vianek i Biolaven), Resibo, do makijażu mineralnego Neauty.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 4

I Nacomi, Bioline (prawdziwe glinki, hydrolaty, sera). Ceny bardzo przystępne, kosmetyk od otwarcia zdąży się zużyć w całości, nim straci ważność.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja też polecam

Używam. Są Super!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja niestety nie polecam Sylveco ani Vianka

Sylveco i Vianek uczula. Oddałam kumpeli i miała to samo..never ever. Odradzam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zależy kogo uczula. Pamietac trzeba, że czym więcej "natury" tym moze uczulac osoby, ktore maja alergie na dany skladnik. Taki maly minus kosmetykow naturalnych;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Krem propolisowy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Artykuł miał odpowiedzieć na pytanie działają czy nie ?

Zamiast odpowiedzi i merytorycznej duskusji wyszła papka reklamowa .
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kasia

Artykuł ok odpowiada na zadane w tytule pytanie. Ale ja jako laik biokosmetykow przy takim artykule oprocz informacji czy to dziala przy kazdym wymienionym skladniku chvialabym sie dowiedziec, na co on, jak wspomniano, dziala i przy jakich problemach mozna go stodowac.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

?

I nic nie pisze, czy naturalne kosmetyki działają
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

femi

Kosmetyki Femi to jest bajka. Nigdy nie kupie nic inengo !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

onlybio

na bazie rzepaku - rewelacja!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kosmetyki naturalne

Oczywiście, że tak. Moja skóra zawsze była bardzo problematyczna, więc jakiś czas temu zdecydowałam się na pielęgnację kosmetykami naturalnymi i od razu zauważyłam różnicę. :) ceny są co prawda wyższe niż drogeryjnych produktów, dlatego staram się szukać fajnych promocji. Zauważyłam, że dobre ceny są w internetowej aptece Melissa. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

od jakiś dwóch miesięcy stosuje olejek różany i widzę sporą poprawę w wyglądzie oraz elastyczności skóry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

re

Pewnie, że działają, o ile faktycznie są bardzo dobre i odpowiednio używane. Np. u mnie wszyscy domownicy poprawili sobie wygląd skóry używając wyłącznie mydła 7 ziół HB. Nie cudowne kuracje, tylko porządne mydło. A z drugiej strony - jak można wierzyć, że np. mydło za 2 zł może mieć pozytywny wpływ na skórę? Z czego ono zostało wykonane?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Marka proto-col

Polecam markę proto-col ja jak dotąd się nie zawiodłam, a naprawdę przetestowałam dużo kosmetyków, mają swietną kolorówkę i pielęgnacje kolagenową. Szczególnie polecam wypróbować podkład mineralny, pozostawia wyrównany koloryt skóry, nie waży się nie zapycha, świetnie wygładza i ujędrnia, w składzie ma olejki i wyciągi z roślin dzięki którym skóra oddycha nawet po całodziennym noszeniu go na twarzy, nie utlenia się mimo że to największy problem kosmetyków mineralnych, jeśli chodzi o cenę jest ona porównywalna do tych podkładów z sephory jednak jakość proto-col jest naprawde imponująca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem jak z każdym kosmetykiem, jeden działa i jest super, inny to bubel. Trzeba znaleźć odpowiedni dla siebie. Osobiście polecam kosmetyki Botanic Spa Rituals Bielendy ich zawartosć to ok 95/100% składników naturalnych i są linie zarówno do twarzy, ciała, jak i włosów. Ja jestem zakochana w tych produktach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli są dobrze dobrane i faktycznie naturalne, to działają. Nie atakujemy skóry syfem i chemią, tylko naturalnym składem. W tej kwestii niezawodna jest marka AVA Laboratorium, zresztą polska ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kosmetyki naturalne działają choć trzeba czasem poczekać chwilę dłużej na efekty. Niemniej jednak warto, bo są one trwalsze a przy tym takie kosmetyki są zdrowsze i bezpieczniejsze dla naszej skóry :) Wiele osób uważa, że naturalne kosmetyki są drogie i dlatego je odrzuca. A to ogromny błąd! Wystarczy sobie zerknąć na ofertę Apis - ich kosmetyki mają super składy i normalne ceny, jak niektórych kosmetyków z drogerii. A jednak jakościowo są o wiele lepsze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem tak, ja też stosuję ostatnio kosmetyki marki Apis, którą odkryłam niedawno powiem Wam, że to miłe zaskoczenie, fajna polska marka. Peeling enzymatyczny, który od nich mam, to cudo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry